90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

xsuzzi
8. dub 2009

no to si právě říkám už nějakej ten týden,že ještě můžu,tak si ty poslední dny musím pořádně užít 😅 jenže do sebe láduju všechny možný fakt dobrůtky a za ty tři týdny co si to říkám,mám určitě plus 5 kilo navíc 😅 se bojim jít i na váhu 😅

makelka
8. dub 2009

Já si řekla, že do toho prostě jdu ze dne na den, včera jsem se rozhodla a ono to nějak dopadne 😉 Budu se to učit za pochodu, nemůžu to furt odhalovat, je teplo a já si nemám co oblíct a nový hadry si fakt kupovat nechcii, furt dokola, jako už teď mám velikost pro velryby 😠

xsuzzi
8. dub 2009

já to oddalování sváděla na knížku 😀 😀 😀 jenže už přišla 😅 😢 😅 😅 😅 tak,ale se těším 😀
tak já jdu zas číst 😀 😵 a s tou velrybou si myslim,že to nebude tak horký 😀 😀 😀 😀 😀

makelka
8. dub 2009

No tak to by jsi mě musela vidět 😀 😀 😀 😀

xsuzzi
8. dub 2009

tak už ji mám přečtenou,super🙂 akorát mám madlajs v těch odstupech mezi jídly...jak to je?Kuju 🙂

makelka
8. dub 2009

Já osobně to nijak nedodržuju 😝

anddy
8. dub 2009

Jupiii uz stahuju...akorat mi to pise, ze to bude trvat 10 hodin 😒 doufam ze to je spravne teda 😝 ...jinak jsem sedrena jak pes, ted mam peknej pohyb, tak to bych mohla neco shodit....uz jsem se stehovala mockrat, i s trimesicnim mimcem ...ale doufam ze ted uz je to naposledu 😀 😀 😀
tak jak stahnu knizku tak zacnu....ahooooj za 14 dni..... 😵 😵 😵

evikuu
9. dub 2009

makelka jde o to že nesmíte mít u téhle diety vůbec pocit hladu!!!Tukové buňky začnou pracovat a dělat zásobu+ spomalovat metabolizmus.Pokud máš pocit že máš hlad určitě si něco vem,uděláš pro tělo a sebe víc než když si nevezmeš!!Na to pozor,pak vznikne JOJO

janca.k
9. dub 2009

Nazdar ženy, Maky, já ty intervaly taky nedodržovala, u mě to kvůli práci ani nešlo, já se v půl osmé nasnídala, pak si kolem desáté dala třeba půlku jablka, ve dvanáct oběd, kolem třetí další jablko a v šest véču a nazdar...kolikrát jsem si ani odpoledne sváču nedala, no jsem byla přežraná, ale asi po 14dnech si asi tělo zvyklo a ani jsem hlad neměla, ale klidně chroupat mrkev nebo něco....

makelka
9. dub 2009

Dobré dopolko,

tak hlásím, že jsem včera kolem půlnoci dostala ukrutnej hlad až mi z toho bylo krapet zle, takže jsem si šla lehnout. Ráno to nebylo o nic lepší, uvidíme jak to bude pokračovat, ale já teda určitě přidávám odpolední svačinu, Budu chroustat nějakou zeleninu, třeba mrkvovej salát 😉 Dneska je to docela pohoda, jen už po dvou dnech nesnáším ovoce 😀 😀 😀 😀

Dneska mám škrobovej den, takže mám v troubě brambory, zapíkám je s pórkem, mrkví a dala jsem tam kostku zeleninovýho bujónu, okmínovala a posypala zvrchu čočkou, tož jsem zvědavá 😀 😀 😀 Ale dneska se teda nadlábnu 😀 😀 😀 😀

JInak snídaně byla u mě banán a grep 😉

makelka
9. dub 2009

Jo a ještě dotaz, dneska jsem tu doma našla Kukuřičné vločky a jejich složení jsou sojové boby, tož co to je? soja a nebo kukuřice? A můžu si to nasypat v některej den do jídla???? 😝

janca.k
9. dub 2009

ty jo Marky, co to máš za vločky?? Kukuřičné a jsou ze soji?? Hmmm, no každopádně myslím, že patří do škrobů ať tak či tak, ale mrkni kolik tam mají cukrů, v některých jich je strašně moc 😉

makelka
9. dub 2009

NO tyhle jsou hrozně kalorický, jsem koukala snad 1560Kj ve 100g 😀 😀 😀 😀 na ně prdím, ešče mě tolik zdravých věcí zabije 😀 😀 😀

janca.k
9. dub 2009

jo tak to si je dej místo té čokošky 😀 😀 😀 hele ne že až půjdeme příště na kafe, tak budeš po cestě křoupat mrkev...stačí že jsi si se mnou nechtěla dát to mojito 😀 😀 😀

makelka
9. dub 2009

ty jo a jak mě holky přemlouvaly co? 😀 😀 😀 😀 Ne, musím vydržať, aspoň ten začátek, než to půjde líp a na dovči si dáme mojito jo? 😀 😀 😀 😀

makelka
9. dub 2009

Jo a ještě dotaz ženy v ten vitamínový den, myslíte že bych si mohla dát na oběd třeba grilovanej lilek? 😝 😝 😝 prostě obecně grilovanou zeleninku? 😝 😕 😕 😕

simonac
9. dub 2009

ahoj holky

Marky - já myslím, že můžeš, já musím mít každý den teplý oběd, tak v zeleninový den, jsem si vždy uvařila, nebo nějak upravila nějakou zeleninu 😉

evikuu
9. dub 2009

To určitě můžeš, protože píšou že jde kombinovat zelenina s ovocem.Já dnes zapejkám brambory s cuketou a gril. kořením.Vypadá to dobře - uvidíme jak to bude chutnat.
makelko my držíme koukám stejné dny 😀

xsuzzi
9. dub 2009

čáááuu 😵 já mám takovou radost 😵 dnes kontrola se zlaťoušem a ani mi nepíchali ani neřezali,pač mi na povrch nic po atb nevyjelo,což je prý super 😵 indurace kolem prý taky ustupuje a vypadá to,že ve vnitř zánět mizí 😵 😵 😵 dostala jsem ještě jedny atb do 17.4 a to mám i kontrolu,držte palečky,snad se ho rychle zbavííííím 😵

makelka
9. dub 2009

To jsem ráda, že můžu, miluju grilovanej lilek 😅

Evi já mám dneska ŠK, ty též? 😕 A jak jsi daleko? Už jsi přede mnou co?

Simčo a jak dlouho už ji držíš ty? 😕

janca.k
9. dub 2009

suzzi to je fajn, já takhle lítala se stafylokokem, ale mě se teda hajzlík jeden zlatej vrací...no ale mám ho jenom na jedné mandli...což teda nechápu, ale neva 😀

Maky, já si taky myslím, že ve vitamínový den mlžeš střídat ovoce 😉

xsuzzi
9. dub 2009

díky Jani 😵 taky ho máš a nemůžeš se ho zbavit?Hajzl jeden,on je to prej prevít těžko léčitelnej ☹ a že ho máš na jedný mandli?Tomu se ani moc nedivim,když si pročítám povahu toho hajzlika 😝 😝 🙂

janca.k
9. dub 2009

no já to taky nechápu, na jedné mandli se mi dělají hnisavé čepy a na druhé ne...divný, ale teď jsem si pro ATB nebyl, na ORL doktorka vezme lopatku, párkrát zmáčkne...já se skoro pobliju a jdu...ale normálně to zabírá líp jak ATB, bo ty jsem naposledy zbaštila asi troje a nic a pak nastoupila Mudra s touhle šílenou léčbou a skoro rok jsem měla pokoj...ale tyhle mrchy má skoro každej, ségra dělá na oddělení a říkala, že se nestačí divit kde jim všude najdou tady ty stafylo a streptoko...např. umyje si ruce dezinfekčním mýdlem, udělají stěr a super, utře se do kalhot nebo do sukně a je jasná...ale pokud to nikomu nic nedělá, tak je to dobrý, ale mě to teda štve... 😠 😠

xsuzzi
9. dub 2009

se nedivím,mě to taky štve,zvlášť,když vím co mě všechno může čekat,tak se docela bojim 😉 když mě vlezl do rány,fuj 😝 tak snad budeme dobrý obě 😵 moc ti to přeju 😵

teďka jdeme nakrmit mííímííí 😀 a pak k dalšímu dr. s malym 🙂

ještě přemejšlim,zda začít s dietou hned nebo až po velikonocích 😅 ale ono bude pořád něco proč to odložit,že? 😀 grílo atp. 😀 😵
tak pa

simonac
9. dub 2009

Marky já ji držím už skoro těch 90 dní, 19.4 bych měla končit 😉

evikuu
9. dub 2009

marky já mám škrobák podruhé takže jsem čerstvá 😀
můžu prosím poprosit o recept na grilovaný lilek??Vůbec to neznám,zítba budu dělat lilek na čínský způsob-našla jsem recepty na www.vegetarián.cz a tam se dá taky něco vyčíst.Taky chci zkusit hlívu s buráky-s rýží taky dobrej tip.
jo ještě jsem chtěla poprasit,kde si mám objednat knížku-máte některá tip??Jestli se neozve paní z knihy do zítra tak si jí objednám na netu.
PS:obídek byl lepší než jsem čekala 😀

janca.k
9. dub 2009

Evik, to nevím, mě to kámoška přeposlala emailem, takže knihu jsem nesháněla, ale počkej,holky si ji určo někde objednávaly, tak dají tip....
Lilek jsem taky ještě nejedla, ale předpokládám, že to chutná stejně jako cuketa, ne?? A hlívu, teda nee...houbičky nemám rád 😝 ale zní to dobře s buráky a rýží, to musím říct mamce, otec houby miluje 😀 doma si hlívu pěstovali na balkoně...

evikuu
9. dub 2009

Já taky houby můžu a tak co zase máš ráda něco jiného.Cuketa je bez chuti a myslím že lilek bude to samé ale dnes mě ta chuť stěma bramborama překvapila.
Jo a houby jako takové se berou jako zelenina že??
Taky je tam recept na falešnou držkovou a taky z hlívy 😀 ale určo tam něco najdeš.

janca.k
9. dub 2009

Já myslím, že jo, že se to bere jako zelenina...ale nějak jsem nad tím nepřemýšlela...jo ty jsi to měla s tím gril.kořením, to zní dobře, to budu muset taky zkusit, ale musím sehnat malej lilek, u nás jím zeleninu jenom já...manžel prý není králík 😀 😀
Falešnou držťkovou dělá od bratránka tchýně ze sojového granulátu a byla moc dobrá, musím zjistit recept 😵