90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
9. dub 2009

Jo jo tak snad to zelenina je ale myslím že jo.Jinak mám už knížečku 😀

janca.k
10. dub 2009

Ahoj dietářky, kdepak jste???

Evi, tak knížka konečně dorazila...to je super...

simonac
10. dub 2009

ahoj, já jsem ještě tady 😉 na oběd jsem si daal pizzu a na večeřku mám nachystanou sladkou mnamku 😉 , ted mi dvojky vozí teta , tak musím honem povytírat, zatím ahojky 😉

evikuu
10. dub 2009

Ahojky,koukám že nám nějak odpadly 😒
Já dnes měla zeleninové lečo s lilkem a nudlema, a k véče palačinku ze špldového těsta plněnou oříšky a jabky-zalitou čokoládou 😝
zítra mě čeká vitamíňák a tak jsem si našla recept na zapečená jablíčka - uvidíme
tak holky hezký víkend

simonac
10. dub 2009

tak, už to tady holky zase poznávám, kde nikdo, tu nikdo ☹

simonac
11. dub 2009

halo, halo, kde jste kdo? pomřeli jste hlady??? to snad ne??? 😀 😀 😀 😀 😀

janca.k
11. dub 2009

nazdar já jsem tady, hlady jsem neumřela..teda aspoň zatím 😀 dneska jsem se pustila do oken...fuj, mě to tak nebaví...máme v ložnici staré okno, takže ho musím i šroubovat...no sranda...
a teď jdu vytáhnout poslední prádlo z pračky a jedu ven na kole...se těším, jak malý dítě 😵

ivee
11. dub 2009

Ahoj holky,
nějak nezvládám - děcko má 40tky horečky už 4. den, takže bere atb a doma sajgon 😖

evikuu
11. dub 2009

ivee tak to nás moc mrzí!! Tak ať jste brzo OK a můžete ven.

janca.k
11. dub 2009

Ahoj...Ivee, to je hrozný, taková malá beruška a takový horečky...hlavně ať jste brzo fit... 😉

Já jdu umřít do postele, na kole jsem se docela projela,ale kluci mi poradili, betelno cestu lesem, akorát mi nějak zapomněli říct, že se rozdvojuje a hádejte, kterou jsem jela já...tou špatnou, takže jsem se po půl hodině šlapání po lese, musela vrátit a jet tou druhou 😀
vyjela jsem známým u baráku, tak jsem dostala lahváče a jela zase domů.... no super výlet 😀 😀

evikuu
12. dub 2009

Tak to jsis teda užila ořádnou jízdu 😀 ale co je krásně tak proč ne.
Koukám koukám že to tady nějak vázne.Zítra mám škroby a tak budu dělat hlívu s buráky a rýží,a na UH už mám nakoupeno na špenátové lasaně 😀 tak holky kde jste?, Manža se zatím drží, on má zeleninu rád a ty moje výtvory sjede.Jede oben po mě protože mu vařím na další den do práce.Na zítra mu to hezky vyšlo má bílkoviny 😀
tak krásné velikonoce všem!!

janca.k
12. dub 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem chtěla opět vyrazit na kole, ale po včerejšku mě z toho drandění po lesních cestách tááááááááááák bolí prdelka, že jsem byla ráda, že jsme s Martinem jeli za moji babičkou, vzala jsem to i za dědem na hřbitov a pak ke tchánovcům a domů umýt auto a zavést miláčka na pivko...zítra jedeme do Lednice, měli jsme jet do Rožkova, ale pánové změnili trasu, takže bude Lednice...ale pořád lepší než sedět doma...že jo... 😀

nelis
13. dub 2009

ahoj holky,

včera jsem byla u kamarádky a drží stejnou dietu jako vy. Zatím má za sebou měsíc a 6 kg dole. 😵 Já potřebuju shodit jen tak max 5 kg. Jsem hubená, jen mi zůstala ta klokaní kapsička po miminku a v ní se uložilo sádlíčko. 😅 😅 Takže pokud jde o mě, asi bych ani nedodržela celých 90 dní... 😉 Zatím jsem nezačala, stáhla jsem si tu knížku z netu - mimochodem moc děkuju za odkaz.

Chtěla jsem se zeptat - jaké máte výsledky (a po jak dlouhé době) a jak zvládáte ovocné dny? Těch se bojím asi nejvíce.....ne že bych neměla ráda ovoce, ale mám po něm furt hlad... 😒

evikuu
13. dub 2009

Ahooj,tak já mám ovocné dny zasebou dva.První jsem ani nezaznamenala protože jsem byla ve městě a na masáži atd... druhý mě vyšel na víkend a dobrý.K obědu jsem si udělala zapečená jablka s brusinkama a oříšky a ani jsem to nesnědla 😝
hlad nemáš,ona ta dieta je postavená na tom tak že den před ovocným dnem si dáš sladké a nějak to to tělo lépe zvládá 😀
dnes dělám hlívu a buráky a rýží, zítra máme špenátové lasaně tak jsem zvědavá.
Jinak dnes bylo aktuální vážení: já mám zasebou 10den a mám 2,5kg dole.Manžel 5den a má 1,7kg dole ale měl včera ovocný den a tak je vyhládlý 😀 / a on se teda nijak nešetří ten baští jak divej-možná víc než dřív ale kombinujeme jak se dá,nemá naštěstí se zeleninou problém.Nějaké recepty jsem si našla na vegetariánovi a nějaké na slovenském hubnutí-tam to jede 😀

makelka
14. dub 2009

Dobré dopoledne,

hlásím, že také žiju, dneska mám UH den, na oběd asi těstoviny a na večeři tu mám dva úžasné vdolečky od babičky 😵 😵 😵 😵

Ovocný den je teda mazec, musím říct, že jsem po obědě měla hlad, musím to příště jinak nakombinovat, co příště, zítra 😀 😀 ale dneska jsem viděla v obchodě lilky, tak si tam pro ně večer skočím. Já se zkusím zvážit zítra, po prvním týdny, jestli to aspoň trošku dolů jde, to jedno kilčo by mě potěšilo 😵 😵 😵 😵

evikuu
14. dub 2009

Jasně,tak se těším na reference 😀

evikuu
14. dub 2009

makel máme stejný den já dnes dělám zapečené těstoviny s cuketou a rajským protlakem.Mám to připravené jen dát zapéct.Ctěla jsem mazat s mlou ven, jenže pinďa usnula doma tak čekám 😀

simonac
14. dub 2009

evikuu - tak to se mi ještě nestalo, aby mi některý z prcků usnul doma, já jak nedrnkám tak se nespí ☹

makelko - určitě budeš mít dole i víc jak jedno kilčo 😉

tak mně už dietka pomalu, ale jistě končí - 19.4 mám mít ofic konec, ale sem tam už to porušuju ted ☹ , včera jsme vyšlehali hromadu vajíček, tak dnes jsem udělal pomazánku a místo kuskusu jsem se rozhodla pro dva krajíčky chlebíka s pomazánkou, už ted na ni mám hlad 😉 , 10 kg je dole, tak uvidíme co to udělá, když pojím normálně 😉

evikuu
14. dub 2009

😀 Stejně ti moooc gratuluju a obdivuju u dvojíček že jsi to takhle zvládla.Pokud bude dole 10kg budu slavit,pokud bude ještě víc budu slavit víc 😀
Jinak Veruš zase nespí v kočárku,když chce spát-dělá kravál-musíme domů-tam usne a spí třeba 2h, prostě mazec 😀
PS: konec ti pomalu a jistě závidím ale ono to uteč-doufám

makelka
14. dub 2009

Simi ty jo 10kg, mám pocit že si o tom můžu nechat jenom zdát 😝

Jo a kuskus jíš v který den? Co je to UH??? 😕 😕 😕 😕 😕

Tož dám zítra vědět ten výsledek, ale nevím, dneska jsem dostala MS a jsem jak balón a ze všeho je mi zle, chjoooooo i na oběd jsem nic nesnědla, tři lžičky a bylo mi zle 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

evikuu
14. dub 2009

Tak to bude jetě víc než kilčo 😀 když dnes nejíš nic. UH jsou UHLOHYDRÁTY což je den č 3

simonac
14. dub 2009

makelko - já nevím přesně co kuskus je, kam ho hjako zařadit, já ho jím místo rýže, takže ve škrobový den č. 2 😉 ale jestli je to dobře to fakt netuším 😉

zdenka26
14. dub 2009

Ahojky,Ráda bych se k Vám přidal,tedy jestli to nebude vadit.Nějak jsem se dnes koukala do zrcadla a celkem jsem se vyděsila,kdeže jsou ty časy kdy jsem byla celkem spokojená 🙂

evikuu
15. dub 2009

Tak vítej 🙂
Já mám dnes ovocný den ale zítra bílkovinu-čímž by jsi měla začínat.Jestli se chceš přidat ať jedeme stejně-není problém 😀

makelka
15. dub 2009

Ahojte,

tak ženy už druhej den valím černej čaj a rohlíky, bo s..u jak amina a bolí mě břicho 😖 Dneska je to lepší, tak pokud to bude večer ok, zítra nasadím bílkovinový normálně 😉 Dnešní váha -1.6kg 😉 i s MS a dobrý 😀

ilonka82
15. dub 2009

Ahojte,
tak mám za sebou 9 dní dietky. Mám dole 1 kg, a řekla bych že jsem podle oblečení ztratila i nějaký ten cm. O velikonocích to byl boj a pár krát jsem i zhřešila 😅 Ovocné dny mi dávají zabrat, budu si je muset jinak sestavit a už jsem koukala i na nějaké recepty. Tak snad to bude lepší.

Mak, tak se střevní chřipkou ti půjde dolů ještě rychleji, ale nic příjemného. Snad tě to brzy opustí. 🙂

Zdeni vítej mezi náma. Určitě to zkus, je to lepší než jsem si myslela 🙂

janca.k
15. dub 2009

ahoj holky, tak já si dneska dala na snídani jahody a hrozny, mňam a k obědu mám kuřecí maso a k tomu podušené čínské zelí a jarní cibulku a nějakou papriku, tak to jdu zbaljznout bo mám hlad jako vlk 😀

a taky jsem zjistila, že si musím koupit váhu, doma nemáme, tak nevím,jestli náhodou netloustnu, ale jsem teď už asi druhý den nafouklá jako balon, brzo mi rupnou i kalhoty 😀 😀 😀

evikuu
15. dub 2009

ilonka gratulace ke kilču jen ať maže hooodně daleko 🙂
Já si na ovocné dny k obídku zapíkám ovoce-je to teplé a zasití-doporučuju
janca: určitě netlousneš!!! A nebo je to výsledek snažení 😀

ilonka82
15. dub 2009

Jani souhlasím s Evikem 😀 Já mám dneska škroby, tak jsem si udělala čočku. Snad mě zasytí 😀

Evi, jak si to ovoce zapékáš?

sarah321
15. dub 2009

Ahoijky holky, přečetla jsem tuhle diskuzi skoro celou a vážně mě nadchla. Nepotřebuju zhodit moc asi tak 6-7 kilčo no takže dost tak se k Vám asi připojím. Mám ted sice trošku nervy skrz prácu ale nějak bylo nějak bude tak asi od zítřa teda určitě. V srpnu mě čeká můj den D tak ať jsem kočka. Jen jestli můžu se chci zeptat musli nejíte vůbec? Hodí se vůbec do některého dne. Jinak všem co zatím vydřželi a zhodili blahopřeju