90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

janca.k
15. dub 2009

Ahoj Sarah...určitě se připoj...není to tak drastický, jak se zdá...holky už solidně hubnou..až na mě 😀 😀
já teda když měla hlad tak jsem ve škrobový den jedla ráno musli s ovocem, ale nepečené, jenom sypké, nebo jsem si uvařila ovesné vločky na kaši. ale fakt teda nevím kam je zařadit...kde je Verča, ta to bude vědět

evikuu
15. dub 2009

Já bych oves zařadila k obilninám-takže UH.
Jinak ilonko do zapékačky dám nakrájená jablíčka /bez jadřince/zasipu skořicí- na vrch oříšky-mleté a nebo dnes kokos, pak třeba sušené meruňky,švestky,brusinky... a zase jablíčka.Podleju trochou vody a zapeču.Je to teplý a dobrý 😀
Když jsou jablka kyselá tak poleju medem.Manželovi to taky chutná,prý je to jako zemlbába akorát bez rohlíků.Dnes jsem dělala se svestkama a vonělo to jak rumem 😀
Na příští škroby budu dělat cízrnu a bramborem / nikdy jsem jí nejedla ale prý je výborná/, na bílkoviny mám připravený recept grilované tofu a na UH mám připraveno na špenátové lasaně 😀 .

nikka.vo
autor
15. dub 2009

Hele, tady je Verča 😀 , jmenuji svých zástupcem a mluvčím Evču 😀 , ta se evidentně vyzná a líbí se mi co si vaří za nápaditý jídla 😵 takže poradí (asi určitě) líp než já 😉

Maky, hele, já taky občas s*ala jak amina 🤐 a jeden den mi bylo blivno, je to asi tou změnou jídleníčku, nebo nevim, ale četla jsem i o jiných případech, kdy holky během diety měly krize, kdy byl buď kakánek, nebo bekánek 😀 Tak ať je ti brzo líp a doufám, že seš už nadšená a plácáš sama sebe do zad, že si do toho šla a jak to jde. A to bylo keců, co? 😅 😝 ...teď už pomalu lížeš smetánku (pardon, že dělám chutě 😀 ) a vidíš výsledky 😎 😎 😎

Držte se, drahoušové a mám z vás radost 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evikuu
16. dub 2009

jééé óóóó děkuji za takovou důvěru-velká čest pro začátečníka jako jsem já 😀 😀 😀
Ale doufám že nás neopustíš ☹ a kontrola bude 😀
Stejně holky se máte.....
Krásný den všem,dnes bude super-bude bašta 😀

simonac
16. dub 2009

ahoj holky,

evi - taky hledím jak nápadité recepty máš, to já jedla dá se říct vše na jedno brdo, ale je fakt, že s dvojkama přes týden nevařím, tak můžu být ráda, že jsem neumřela hlady 😉

anddy
16. dub 2009

Ahoj koceny, tak uz mame net 😀 jupiiii 😀 tak zitra zacinam 😵 ted po tom stehovani mam dole 2 kila tak me to pekne nakoplo 😅 ale to mam fakt vydreny, na jidlo jsem mela jen sladky a take way nebyl cas ani sila.....a tech schodu co jsem vyslapala 😝 😝 no hlavni jsou ty dve kila 🙂 tak jdu si procist cim se zacina 😅 jo a evikuu super recepty sazej to sem at vime co papat ........a zacina nekdo semnou a nebo ma stejnej den 😀 ?

ilonka82
16. dub 2009

Ahojte, přeji krásný den 🙂
Holky, taky občas zhřešíte něčím malým 😅 Třeba, že uzobnete něco co se nesmí? Nebo to mám tak jen já 😀 😀 Jsem na sebe pak pěkně nas**** ale v daný okamžik nejde nějak odolat 🙄

Anddy já mám zítra vitamínky, tak pokud bys dietku ještě o den odložila tak můžeme jet zároveň 🙂

evikuu
16. dub 2009

Ahoojda,tak já vařím vždy dopoledne když prďola spí-jenže řeknu vám jsou to muka 😀 někdy neodolám a ochutnám co jsem si k obídku udělala.
Zítra jdu dělat tu cízrnu-jsem na to moooc zvědavá.
Jo a nezoufej pokud zhřešíš i v té knížce to píšou,prostě pokračovat dnem jaký má být 😀

janca.k
16. dub 2009

ahoj holky, teda vy jedete jak fretky 😀 já se dneska ráno ze zvědavosti měřila, bo váhu nevedu, a mám pořád dole ty cenťáky co jsem zhodila, takže dobrý, dneska jsem teda snědla asi čtyři čokoládový bonbony...no snad to přežiju, ráno jsem snídala hrozny a jahody a teď si jdu ohřát rýži a zeleninu...mám hlad...a taky je poledne na krku...akorát jsem dneska v práci do pěti,t ak si musím něco slupnout ještě tak kolem půl třetí, ať nemám do večera hlad...

anddy
16. dub 2009

Ilco tak joo ja pockam at mam nejakeho partnera 😅 a jak dlouho to drzis? a co vysledky zatim? 😕 😅

ilonka82
17. dub 2009

Ahojte, tady to nějak vázne ☹ Kdepak se všechny touláte?

Andy, dneska je to 12. den. Mám dole 1 kg a řekla bych podle oblečení, že i nějaký ten cm zmizel. A co je hlavní cítím se o mooc líp. Takže od zítřka pojedem spolu to je super 🙂 Co máš v plánu na zítřejší oběd?

Holky na dnešní vitamínový den jsem vyzkoušela zapečéné ovoce podle Evči. A je to mňamózní, už se těším na obídek 😀

anddy
17. dub 2009

No Ilco to nevim ☹ popravde jeste jsem se nedostala k tomu abych zjistila cim se zacina 😀 vim jen ze snidat budu ovoce.....vecer na to mrknu...ted porad jeste uklizim a uklizim....to je super vysledek...me ted ty 2 kila dobre nakoply fakt, jde to poznat na obleceni jako blazen.....akorat pak si budu muset nechat urezat kus kuze na brichu az to shodim 😀 😀 😀

evikuu
17. dub 2009

Tak doufám že chutnalo 😀

anddy
17. dub 2009

Holky pomooooc.....co ten vyvar? Musi to byt? Ten ja moc nemusim ☹ A ty skrobove dny to si davate treba brambory se zeleninou? Zacinam panikarit 😀 😀 Nevim co budu papat 😠 😲 😢 😀

simonac
18. dub 2009

ahoj holky

anddy - já jsem čistý vývar neměla ani jednou, taky to nemusím a nic se nestalo, 10 kilo je dole i tak

a co se škrobového dne týče, tak jsem si ze začátku dělala brambory vařené, pečené s česnekem, bramborovou polévku, guláš........ a později jsem objevila od fundusu - myslím, že se to tak píše hotové jídlo - bramborové noky - výborné, ale to jsem jedla až tak poslední měsíc, nevím jestli se to může, jestli tam není přídavek něčeho, co zrovna v ten den nesmíme, ale jako oživení jídelníčku super 😀 😀 😀 😀
vydrž, vydrž, já už sice dietu držet nemusím, ale pořád jím tak nějak děleně, už jsem si zvykla
😉 , jen čistě zeleninový den jsem vypustila, jinak ty 3 dny točím 😉

ilonka82
18. dub 2009

Hezké sobotní ráno 🙂
Andy já taky neměla vývar ani jeden den. Dneska mám na oběd kuřecí stehno. SIce ještě nevím co s ním provedu, ale něco vymyslím. Asi si ho upeču. Pokud přesně nevíš jak jsou dny rozdělené tak mrkni na http://chudnime.kiga.sk vše je tam popsané a jsou tam i recepty.

Evi, včerejší ovoce opravdu moc chutnalo. MP říkal, že by ho nenapadlo, že by to mohlo být tak dobré 😀

Jinak dneska jsem vlezla na váhu a mám o 1,8 kg méně 😀 😀 😵 😵

anddy
18. dub 2009

Ilonka gratuluju moooooc...tak ja startuju 😀

ilonka82
18. dub 2009

andy děkuji 🙂 co si budeš dneska vařit ty?

anddy
18. dub 2009

no ja dneska griluju kureci kridla tak si dam mnam mnam....akorat ta snidane 😒 to si musim zvyknout 😝

anddy
18. dub 2009

holky prusvih, zitra jedeme na cely den na veteran show a ja nevim co mam jist? Myslite ze muzu k obedu zeleninovy salat? 😕 Normalne mi to narusuje vikend ta dieta 😀

evikuu
18. dub 2009

To jsem ráda že chutnalo a i já gratuluji ke kilečkům.
andy v knížce píšou že pokud se nedostaneš k jídlu tak stačí zelenina, džus 100% ale pozor ten se počítá jako jídlo 😀 atd..
Já dnes vařila špenátové lasaně s houbama úkdo nejí houbx ú může dát cuketu a teda chutnalo to líp než jsem čekal.Večeře byla ze špaldové mouky palačinka s jablkem zalitá čokoládou-doporučuji.Zítra ovocnej to moc nevydumám a na bílkov. den mám v plánu zapékané file s lečem, šrob brambory s cuketou-zapečené a UH asi pikantní těstoviny 😀
jinak dnes jsem posunula pásek o další dírku a 16d hlásím -3,5kg

evikuu
18. dub 2009

Omlouvám se za překlepy ale malej ďáblík chtěl taky písat 😀 už spinká

evikuu
18. dub 2009

andy a co si uvařit dopředu rýži a dotoho zamíchat zeleninu nebo si jí vzít sebou jako přílohu??Můžeš to baštit i studené a nebudeš mít hlad-to by bylo blbé!!

anddy
18. dub 2009

evikuu to neni spatnej napad holka jedna sikovna 😀 😀 😀 a gratuluji mooooc 😵 😵
Holky ona je to vlastne delena strava ze? Nebo neco podobneho a co se stane kdyz se vratite k normalnim kombinacem? 😕 Ja jsem si rok drzela vahu jedla jsem 5x denne ale nezhubla jsem, tak planuju ze az zhubnu tak se k tomu vratim 😉 ...jinak co si davate na svacu? Ja mela odpoledne hladecek malinkatej 😔

evikuu
18. dub 2009

Když mám hladek tak zakousnu ovoce nebo sušené plody atd... jen se toho neboj a vem si něco.
Jo jo já někdy i ty nápady mám dobrý 😀
Myslím že se nic nestena-teda doufám.V knížce píšou že pro to se má dodržet těch 90 dní aby se metabolizmus stihl "přeorientovat" a pak by se mělo dalších 90 dní ještě snídat dále ovoce.

anddy
20. dub 2009

Halooooooooooooooooooooo 😵 tak ja jsem vcera po**rala celej den, hladovela jsem a vecer jsem snedla teda talir ryze a nejake ovoce, ale mela jsem porad hlad 😠 😠 😠 .....dneska to napravim a uz budu hodna 😵

janca.k
20. dub 2009

Anddy klid, já jsem asi po třech týdnech diety zjistila, že rýže se nejí v UH den, ale ve škroby 😀 ale kdyby mi to tady holky neřekly, tak to nevím do teď 😀 😀 😀

evikuu
20. dub 2009

Ahooojda tak už jsem nás chtěla aspoň posunout 😀
Já dnes zapejlkám file s lečem-voní 😀

janca.k
20. dub 2009

Dnesk je fakt nějaký rybí den , Makelka mi psala že měla kapra, holky na diskuzi pangase, jenom já měla hovnošlapa 😀

a ledové kaštany...ale je mi z nich blbě a to jsem snědla jenom půlku...no jo, včera jsem potila špeky na kole, tak to dneska musím dokrmit 😀 😀

janca.k
20. dub 2009

ženy, kdepak jste??? Snad jste mi nepomřely hladem 😀 😀