90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

janca.k
20. dub 2009

já si zrovna na zítra uvařila fazolový salát...to bude vítr v práci 😀

anddy
20. dub 2009

Hmmmmmmmmmmm to byla dobroucka vecericka 😉 tento den budu mit rada.... 😀 ...zitra mam prvni vitaminovy tak na ten se taky tesim 😵 ...akorat mi nejak asi chybi vapnik, porotoze mam hroznou chut na jogurt, ale fakt velikou....ja jsem jogurty nikdy nejedla, bilej bych nevzala do huby a jak se narodil prcek a ja kojila tak od te doby jedu bily jogurty ve velkym 😖 ....holky kdyz si zapecu brambor s lilkem a mozarelou v kterej den to muzu? Stane se neco kdyz si to dam ve skrobovej? Ja se te mozarely potrebuju zbavit nebo projde ☹

anddy
20. dub 2009

Jo evikuu co ta cizrna? Jak to chutna? Ja asi zustanu u brambor a ryze 😀 😀 😀 akorat nevim co delat v ten UH? Pizza mi nechutna 😒 😖

evikuu
21. dub 2009

Ahoj,chutná "zajímavě" a hlavně je daleko lépe stravitelný než klasický hrách.
Na UH můžeš jakékoliv těstovinky a tak kombinuj.
Mám recept na grilované špagety a nebo pikantní špagety.Vše jsem našla na hubnutí SK.

anddy
21. dub 2009

Evikuu tak mi sem nebo do IP hod receptiky sim sim..ja se na tom hubnuti.sk neumim vubec pohybovat 😠 ...je fakt ze na to ted nemam cas ☹ .....tak me inspirujte koceny jooo? 😀
Holky vim ze to ovoce na snidani ma svuj velky vyznam, ale nevite proc to tak je? 😅

simonac
21. dub 2009

ahoj holky,

tak já už mám ofic 90 dní za sebou a jím i nadále tak jako vy, nějak mi to zachutnalo 😉 😉 je fakt , že čistě zeleninový den jsem vypustila a točím jen ty 3 dny, a fakt mi to vyhovuje, sem tam na vás kuknu na nějakou inspiračku 😀 😀

držím pěsti at vám to jde dole aspon tak jako mně 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
21. dub 2009

Ty jo, holky, mám z vás radost, fakt... 😵 😵 Jen škoda, že se nás tu nesešlo tolik když jsem to tu zakládala a držela jsem jí i já 😅

Makel, co ty, jak to jde, drahouši? 😎 Už jseš ráda, že ses do toho pustila? Já jsem za tuhle dietu fakt strašně mooooc ráda, páč vim, že po druhém těhotenství nebude problém dát kilča dolu 😵 a nebo před dovolenou, abych se cítila lépe. Měsíc není tak strašná doba. Jen jsem zvědavá, jak to na to tělo bude působit podruhé. Třeba se tak lehce oblbnout nedá 😀

Tak další kiléčka dolu, kočeny 😎 😎 😎 držim pěsti a sleduju vás 🙂 😎 😵

evikuu
21. dub 2009

Moc děkujeme a koukejte se na naá chodit koukat!!
simon gratuluji k ukončení!!
Andy receptíky ti hodím večer

anddy
21. dub 2009

evikuu dekuji.....nikky jak jis ted? Jis normalne? A nepribrala jsi? 😀 Ja si myslim ze mi taky bude stacit mesic, potrebuju hodit dolu 5kg tak snad to zvladnu 😵

ilonka82
21. dub 2009

Ahojte 🙂

Simi, taky gratuluji k ukončení a hlavně k úspěšnému zvládnutí 😵

Andy jak zvládáš ovocný den?

simonac
21. dub 2009

hoky díky a držte se!!!! není to tak hrozné jak to zpočátku vypadá 😀 😀 😀 😀

anddy
21. dub 2009

Simco ja jsem ti uuuuplne zapomnela poblahoprat no to jsem ale hlava deravaa 😀 tak dodatecne jsi sikulka 😵
Ilonko tyyy jo ja jsem myslela, ze ses na me vybodla 😀 no zvladam ho skvele me ovoce neva, ja jsem totiz desne na sladke a ovoce je sladoucke 😅 tak mi chutna moooc ..dneska jsem si ho zapekla a bylo to mooc dobre...dala jsem tam i kousicek masla 😕 tak doufam ze to neva 😀
Akorat mam treba chut na chleba s maslem a platkovym syrem ataak 😠 ☹ 😀

anddy
21. dub 2009

Tyyyyyyyyyy jo evikuu ja mam hlad 😀 😀 ten lilek s bramborem na to uz se mooooc tesim ....zitra si dam masicko 😵 😵

ilonka82
21. dub 2009

Andy neboooj nevybodla 😀 Taky jsem měla dneska zapečené ovoce, podlila jsem ho maličko vodou. A na zítřek jsem naložilo kuřecí masíčko, tak už se moooc těším.

anddy
21. dub 2009

Odvolavam ze dnesni den je pohoda 😠 je to hnus....je mi zle, kruci mi v brise asi se po**ru a zitra nesnidam 😠 😠 😒

janca.k
21. dub 2009

Anddy ty jsi fakt dobrá 😀 😀 😀 ale neboj, to přejde, já taky první a druhý ovocný den protrpěla...co jsi dneska jedla??
Já si zrovna udělala na zítra kuřecí čínu, koupila jsem si dneska od Vitany nějaký spešl koření na čínu bez soli...no ale s prominutím mě pálí cela držka 😀 😀 nakrájela jsem si do toho jarní cibulku a papriku...aspoň mám jistotu, že mi to manžel nesní.. 😀

anddy
21. dub 2009

Ja mela dnes zapekane ovoce, v poledne dobry ale odpoledne uz jsem byla nafoukla jako balon a ted cekam ze kazdou chvili prasknu 😀 Zitra snim pul prasete a tri kurata k tomu 😅

janca.k
22. dub 2009

Tak zrada, manžel mi z pánve vyjedl maso a zbyla mi tak jenom ta zelená část cibulky a paprika...no to je na tečku, ale naštěstí jsem stihla nějaký masinko zabavit do misky, jinak jsem dneska hladem 😀 😀

Anddy, tak se mi prosím tě vyfoť před tím než se do toho prasete pustíš a potom...jestli to jako bude vidět...pokud ne, tak na takovou dietku se dám taky 😀 😀 😀 😀

ilonka82
22. dub 2009

Andy, večer jsme na tom byla stejně. Říkala jsem si, že jsem asi divná 😀 Ale jak vidím tak jsem v tom nebyla sama. Holky já měla včera opravdu krizovku. Hlad jsem měla jak sv*** 😅

Jani, ty jedeš stejně jako já a Andy? Dneska máme masenko 🙂 hurááá 😀

janca.k
22. dub 2009

Ilčo, ne, já jedu podle sebe...já mám masenko každý den 😀 😀 teda kecám, včera jsem měla jenom zeleninový salát, ale snažím se jíst bez příloh a ráno snídám ovoce a jogurt...a zítra bude cuketa a brambory 😵

anddy
22. dub 2009

Ilco uplne se desim soboty fuuuuuuuuuuuj 😝
Jani radsi ne..dam si kureci 😉 uz me to preslo 😀 😀 😀 Ilco a vysledky te tvoji dietky mas? 😕 Ja bych taky nekdy to ovoce na snidani vymenila za ten jogurt 😒
Holky jak casto se vazite?

ilonka82
22. dub 2009

Andy já jsem se vážila naposled v sobotu a to jsem měla -1,8 kg A budu se vážit asi zase až v sobotu. Chtěla jsem se změřit, ale vždycky nějak zapomenu. A když si vzpomenu tak u sebe nemám centimetr 😀 😀

Chtěla jsem se zeptat chystáš si něco na dopo a odpo svačinku?

evikuu
22. dub 2009

Ahoj holky,
tak jsem dnes udělala směs na pikant špagety ale zapékám to s těstovinama tak uvidíme.Voní to krásně.Já mám zítra ovocný den a tak se musím dnes pořádně najíst 😀
Jinak holky to není hlad ale chuť co Vás trápí a je to horší než hlad brrrrrrr
Ale musíme vydržet.
Jinak "kontrolní" vážení mám až v pátek ale dnes mě to nedalo a vlezla jsem tam po 18dnech diety hlásím -4kg!! A je fakt že by možná mohlo být i víc ale někdy mě ta huba ujede 😀
ale i tak si myslím že relativně bez trápení je to slušné.
Jinak se vážím /nebo spíš to mám v plánu/ každý 10den.
janca tak to si to měla málo ostré když ti maso vyďobal manža 😀

ilonka82
22. dub 2009

Evi, tak to moooc gratuluji 😵 Já mám pocit, že se to u mě nějak zastavilo, no uvidím v sobotu.
Chutě jsou HNUUUS, a je to boj hlavně když mám před ms 😠
Jaká je to směs? Hodila bys prosím reptík?

ilonka82
22. dub 2009

Evi, tak už nemusíš. NAšla jsem si ho ve tvých odkazech 🙂

janca.k
22. dub 2009

Evi no asi jo, ale to bych si potom nepošmákla ani já 😀 on je schopný jíst jenom feferonky,a le už říkal, že asi stárne, prý ho po ostrém začíná bolet žaludek

Já se taky chystám na to, že si objednám konečně váhu, ať vím jestli hubnu i po tom, co jím relativně normálně...holky, jaké značky váhy máte?? POraďte....kuju 🙂

ilonka82
22. dub 2009

Jani, já mám digitální váhu ale značku z hlavy nevím, takže moc neporadím. V každém dobrém elektru by ti měli poradit... ALe je zvláštní, že segra má jinou značku než já a mají rozdílné vážení o 2 kg 😕

janca.k
22. dub 2009

no právě, moje tchýně má taky digitální ale když stoupnu na jinou váhu, tak mi taky lítají třeba dvě kila...no hodím oko po netu..jo a nemáte některá takovou co váží i tuk v těle a tak? A je to vůbec k něčemu dobrý??

anddy
22. dub 2009

Nazdarek, Ilco nekdy neco zobnu na svacu, protoze mi opravdu kruci v brise 😉 dneska si dam asi ten milovanej jogurt....akorat zjistuju ze to teda nedodrzuju tak striktne jak se ma tak snad zhubnu aspon neco...dneska jsem treba mela kureci masicko a k tomu salat rajcatovej s mozzarelou a to by se nemelo kombinovat no uvidime snad zhubnu 😅
Janco ja mam i digitalni vahu i normalni a digi je svine ukazuje treba o pul kila vic 😀 😀 😀 znacku mam Hanson ale nevim jestli je i u Vas.....jinak ta vaha co ukazuje vodu a tak je si myslim velkej nesmysl...jak to vyhodnoti podle ceho kolik mas tuku a kolik vody? Asi to udela nejakej prumer tabulkovej podle vahy a to je nesmysl 🙄 😕 mozna se pletu 😖
Holky v te knizce je napsane ze cim min jis tim vic zhubnes, ale toho se trosku bojim, protoze mam strach ze se mi zacnou delat tukove zasoby a tak radsi i neco sezobnu nez hladovet co vy? 😵
A Ilco jak jsi psala ze se nedokazes udrzet tak ja taky ne.....dneska malej dostal takove polstarky plnene nugetou, opravdu hodne kvalitni a drahe takze opravdu hoooodne dobre a " trosku " jsem mu ujedla 😕 😝