90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

marfuuuska
14. srp 2009

Holky je to naprd s tou rukou, chtěl se rozjet na kole a spad na zbytek (cca 20cm) obrubníku, kdyby spadl o kousek vedle, tak si myslim, že by si ruku, tak akorát narazil. Takhle to má zlomený, že má sádru od prstů až k rameni ☹ . Naštěstí je to levá, protože jde v září do školy a to je už za dva týdny a nevim jestli se to tak rychle zhojí.
Nikka taky jsem doufala, že se nám to vyhne, ale ať člověk dělá co dělá, tak se pak stane taková hloupost a úraz je na světě.
Ivce díky 🙂 , Máťa bude v poho hnedka je moc statečnej.
Dneska jsem večeřela až před osmou, tak doufám, že to neva 😅

nikka.vo
autor
14. srp 2009

marfusko, já jsem měla jídelníček uplně posunutej, díky tomu, že se synem pozdě vstáváme, takže jsem snídala v 10-11:00 oběd 14-15:00 a véča 19-20:00 občas i později a naprosto mi to tak vyhovovalo, protože jsem neměla večer tak brzo hlad. Ale já chodím spát až po půlnoci, tak mám čas na trávení 😉

monali
14. srp 2009

ahoj holky, všechny moc zdravím
teda pár dnů jsem neměla čas vůbec nakoukonourta a taky se to tak pěkně rozlejelo. Já mám po 6týdnech
dole asi 5kg, ale co je hlavní už mě švagrová pochválila, že jsem zhubla, to mi udělalo radost, protože jsem
o tom že držím dietu nikomu neříkala. 🙂
Zítra ale odjíždíme na dovolenou, tak to s dietkou moc nadějně nevidím, ale až se vrátíme domů tak
zase začnu pořádně, potřebovala bych ještě aspoň 8kg dolů,

Zatím se tu mějte pěkně a až se vrátíme tak se ozvu.

ipuska
17. srp 2009

Holky ten salát můžete jíst celý den bez omezení? Dnes začínám s dietkou. Už se mi tam vaří kuřecí řízečky. 😅

ivce
17. srp 2009

Zdravím po dovolené 🙂

tak jsem hupla ráno na váhu a mám o 1,5 kg víc, než když jsem odjížděla 😠 ale jsem to dnes i dostala a jsem nafouklá jak pátrací balon, takže to bude určitě jen kilo nahoře 😉 😀 ovšem ode dneška opět pokračuju v dietce a to 25. dnem, takže hurá na hubnutí 🙂 🙂

xsuzzi
17. srp 2009

Ahoj holky hubený😀

Já nevim jestli si na mě pamatujete,chvíli jsem se tu mihla,že jako začnu,ale pak jsem se pustila do jiného stravovacího režimu a od tohohle upustila.Sice jsem zhubla 10 kileček,ale už mám 2 nahoře a tak se asi opravdu pustim do této dietky.Potřebuju prostě změnu stravovacího režimu.Samozřejmě,že sem si přes léto dala volnej režim a atk váha jde nahoru kvůli mé večerní žravosti.To potřebuju odbourat.Mám ještě pár otázek,tak,když mi je odpovíte,tak se tu na konci srpna ukážu a v září prvního začnu😀 teď si nechám ještě srpen žravej😅

chtěla bych vědět,v knize není napsané např. doprčic sem to zapoměla😅 kurňa 😠 😠 😠 😅 jéé co to bylo? 😨 😕 😢 😅 ježiš já si nevzpomenu a to bylo pro mě tak zásadní😅 tak aspoň na to co si vzpomenu,což už není tak důležité😅 když se mi podaří zhubnout,tak je tu někdo kdo třeba za půl roku nic nenabral zpět nebo třeba jen dvě kilečka?Ohledně jídla,mám jíst třikrát denně,ale myslim,že tam píšou něco o rozestupech,takže když si dám oběd ve 12,tak to musim večeřet už ve 4?Myslim,že tam psaly,že se nemá překračovat 4 hodinová doba od sebe?Tzn. že pak budu hladovět až do rána??A jíst můžu teda kolik chci jo?Tak zatím díky😀 a hodně štěstí při hubnutí 😵

halahalo
17. srp 2009

to mam ty ctyri dny porad opakovat?

jalka11
18. srp 2009

Ahoj holky,

tak jsem se rozhodla, že se k Vám přidam a skusím to jak mi to pujde, dietka vypada dobre, tak snad vydrzim a nepodlehnu 😅
Docela hodně jsem pribrala v tehu až 24kg, domu jsem prisla o 12 lehsi, no po urcity dobe jsem spatky nabrala 5. My uz nekojime, tak jsem se rozhodla ze to skusim, drzte palecky.. 😉

nikka.vo
autor
18. srp 2009

xsuzzi 😅 ... já dietu skončila v únoru a mám nahoře cca 1-2 kila, lítá to různě 😉 a věř mi, že žeru celkem statečně 😅 😅 😅 jednoduše řečeno jak prase! 😀 Až se sama divim, že nemám víc. A to jsem dietu držela jen měsíc, takže se ten metabolismus nemusel stihnout ,,přepnout,, 😅 Ale tahle to řeknu: Před těhotenstvím jsem nemívala problém s tloustnutím, jedla jsem hodně a přibírala málo, když jsem pak ubrala na jídle, tak to zase lehce šlo dolu. Ale po porodu to byla katastrofa, moje tělo nepoznávám a ani kila nešla dolu. Řekla bych že mě ta dieta hodila zase do svého standardu. Takže možná nejsem nejepší ukázka 😉 Ale já jsem s ní fakt spokojená 😎
Rozestup mezi jídly jsem nikdy neřešila, o pár příspěvků dřív jsem psala hodiny jak jsem se cca stravovala. A k tomu obědu si opravdu můžeš dát kolik chceš, ale k večeři jen polovinu a bez vývaru a chleba 🙂 Věř tomu, že když si dáš hrnek vývaru, chleba a k tomu salát a třeba maso, nebo těstoviny, tak se toho do tebe moc nevejde.

ivce
20. srp 2009

Nazdar ženy 🙂

tak zítra mě čeká 29. den diety a tedy vodový den 😖 vzhledem k tomu, že je to po dnešním vitamínovém dni a už teď večer šilhám hlady, tak jsem zvědavá, jestli přežiju zítřek bez jídla. Pokud sem už nenapíšu žádný příspěvek, znamená to že jsem zemřela a vy na mě, prosím, vzpomínejte jen v dobrém 😀 😀 😀
ale už se těším, až se zvážím změřím a budu vidět ty závratné úspěchy 😀 no klidně ani nemusí být závratné, hlavně aby byly vůbec nějaké 😀 😀

tož ať se nám všem daří a šup šup, pište sem, jak krásně hubnete, ať mám inspiraci 🙂

rogorca
20. srp 2009

ahoj holky,já se s nadváhou začala prát v říjnu 2008,v době kdy jsem pochopila,že diety jen ničí zdraví.....to už jsem měla pár pokusů po svém třetím těhotenství za sebou a docela marně.Tak jsem se obrátila na centrum redukce váhy a nechala se provést....velmi úspěšně.dnes mám 16 kg dole,váhu si držím a nemusím bojovat s mlsnou.Po té co mi syn před vánocemi onemocněl Crohnovou nemocí,jsem se tomu začala sama věnovat-výživa a zdravý životní styl se stala prioritou č.1.Ráda bych jen doporučila pár typů a nějaké ty zásady,bez kterých to nejde.
Koho to zajímá - koukněte tady http://www.deniky.zeny.cz/Rogorka/ na článek Dřív než začnete s dietou...
Syn nám po hormonální léčbě šíleně přibral a to byl problém.Je mu 13let a jeho psychika šla do háje..ztratil kamarády,děcka dokážou být škodolibé.Ve škole se rapidně zhoršil,neustálé bolesti břicha a průjmy ,všechny okolnosti ho tlačily do kouta.Myslím,že jsme to ale vzali za správný konec,protože Marek má dnes 12 kg dole,jeho potíže jsou stabilizované,začal hrát fotbal..... 🙂,pro mne jediná zásadní věc: tudy cesta vede....

matisek177
24. srp 2009

Ahojky holky zitra chci zacit s dietou na 90 dni trochu se bojim zacatky sou vzdy tezke.Jako to je prvni dny da se to vidrzet.Po porodu sem trochu vice pribrala pri me visce 155 -25kg a ne to dostat dolu tak se chci zeptat jestli to fakt funguje.dik za odpoved 🙂 🙂 🙂

renda71
24. srp 2009

ahoj holky,tak se po delší době zase hlásím 😉
od září začínám znovu držet s vámi,protože mám zase co shazovat 😒
matisek,zkus to mě to tedy moc pomohlo a je jen moje vina,že když jsem odjela na dovolenou a vrátila se z ní,tak už jsem se nějak nemohla dokopat v tom pokračovat,ba naopak,nic jsem si neodpírala 😀

takže 1.září paaaa

ilonka82
24. srp 2009

Ahojte holky, taky se hlásím po delší době.

Reni, jdu do toho s tebou 😵 🙂 Takže 31.8. jsem tu jako na koni !!!

renda71
25. srp 2009

ahojík ilčo 😉 jak jsi na tom teď ty?? já vlastně budu začínat znovu od nuly,protože to mám všechno zpátky,ale věřím,že mi to půjde tak jako předtím 😵

ilonka82
26. srp 2009

Reni, jsem na tom stejně jako ty 😎 takže začínám taky od začátku, jen doufám, že mi to půjde líp než minule 😀 a taky proto, že potřebuju zaměstnat mozek dietou a ne jen snž 😎 😎 😎

ilonka82
31. srp 2009

Reni copak je s tebou? Já už mám na zítřek nachystaný jídelníček. K snídani švestky, obídek kuřecí maso se zeleninou k tomu chhlebík a večeře to samé jen míň 🙂 Snad to mám dobře 😉

jalka11
3. zář 2009

Ahoj holky, tady to je nejake mrtvé. Tak co jak Vám jde dietka? 😉

renda71
3. zář 2009

ahoj holky,tak já se snažila od pondělka vlítnout na dietu,ale jsem srab,nějak mi to nejde ☹ musím najít pořádnou motivaci a určitě se do toho zase vpravím,ale zatím teda né 🙂 nebojte jsem tu s vámi a držím všem palečky 😵

monali
4. zář 2009

ahojky,
tak jsme zpátky z dovolené - a mám o 1kg více 😠
Akorát teď se mi nějak nejde rozjet, sice dietku držím, ale cítím že to ještě není ono, tak snad další týden
bude lepší. A jak to jde vám?
jinak přeju hezký víkend, i když u nás zrovna leje jako z konve 😒

ajanca
2. říj 2009

Ahoj holky, tedy tato diskuse mě zaujala🙂, jen Vás chci poprosit, nemám čas pročítat celou diskusi a jsem tatar, neumím si to pořádně ze slovenštiny přeložit, nenašel by se někdo, kdo by mi tuto 90 denní dietu napsal česky??Třeba na mejl: vesela26@seznam.cz Děkuji Vám moc.

anddy
2. říj 2009

Ahoj holky, zdravim hlavne ilcu a rendu 71 tak co koceny dietujete? 😵 Ja se tady do te diety asi nikdy nedokopu 😝 kdyz si vzpomenu na ty snidane a vitaminove dny, tak je mi zle jeste ted. 😝 😝 😝 Kamoska tuto dietu dokoncila uplne celou, vcetne dalsiho pokracovani snidani.....jak skoncila tak mela dole 5 kg, zacala jist 5x denne a cvicit, tech 5 kilo mela zpatky behem 3 mesicu, ale potom zacala shazovat. No co z toho vypliva, ze asi je lepsi jist 5x denne a cvicit. Pani co te kamosce delala jidelnicek, ji rekla jasne ze po te diete mela vlastne pryc akorat svalovou hmotu ☹ . Tak koceny ja potrebuji zhubnout ale ted uz vazne, takze jsem na zdrave strave 😝 a jako cvicim kazdej den na stepperu (zatim 20 minut - nechci se zabit ze?) 😀 😀

Tak hlaste vysledky, drzim vsem palecky 😉 Budu tu s vama hubnout a kopirovat vase receptiky 😅 😅

renda71
2. říj 2009

ahoj anddy,ráda tě tu vidím 😉 no aspoň něco se sebou děláš,to já říct nemůžu 😒
jsem lajdák,kdyby se ještě někdo přidal,aby nás bylo víc,tak bych se snad rozhoupala 😀

anddy
4. říj 2009

rendi tak pojd se mnou, udelame si jidelnicek a budeme se podporovat 😵

rogorca
7. říj 2009

ahoj holky - tak nevím jestli bych šla do diety,která mi zlikviduje svalovinu ☹ .Dám Vám dobrý typ jak začít zdravě snídat a přitom si regulovat svou hmotnost.Jde to a není to žádný zázrak a žádná dřina.http://www.snidejzdrave.cz/provsechny/ . Já jsem začínala před rokem také po dítěti a zhubla jsem si 16 kg.Naučila jsem se základním pravidlům zdravé výživy a váhu si držím bez potíží. 😉

xsuzzi
19. lis 2009

Ahoj holky🙂

Já su strašná ostuda jako vím😅 sem se tu ukázala asi třikrát a ještě jsem nezačala😅moc se stydím 😅
ale zase mi to nějak chytlo tak studuju a čtu a fakt nekecám😅 přísahám,že budto od ledna nebo od dubna jako na jaře začnu😅 možná spíš od toho ledna,fakt už musim bo se k hubnutí nedokopu a budu na léto v řiti,roste mi totiž břicho😅 to se potom taky zmenší???😀

hele ale potřebuju něco vysvětlit,za prvé moc nevim jaké všechny druhy jídla jsou na který den...jako třeba uhlohydrátový bílkoviny apod. nevim co se všechno v ten den může,jako vypsat bych potřebovala konrétní věci jako mlíko,sýry,kečup a pod. Tak jestli to někdo víte a byli by jste tak hodný,budu vděčná.A další věc jak se nesměj v jeden den kombinovat dva druhy třeba pizza a těstoviny.....jak jako?Ze,když ráno začnu jíst těstoviny tak je musim jíst celej den a nemůžu třeba večer tu pizzu?

Maso se nekombinuje se sýry,sýr s mlékem apod- buď jedno nebo druhé -to je ta ukázka ze začátku.........jako jako?Že,když budu jíst sýr nemůžu to zapít mlékem?Ale na další jídlo už mlíko můžu nebo ho nemůžu celý den?Sem z toho jelen😅

tak díky moc,pěkenej den a já fakt příjdu😀

marafara
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lennetfrigg
27. pro 2009

Ahoj holky, nepřidáte se někdo? Celkem jsem to tu pročetla a doufám, že jsem to vše pochopila správně. Ale byla by fajn, nějaká spřízněná dušička.🤐

renda71
28. pro 2009

Ahojky,tak já se do dietky pustím s plnou silou od 1.ledna,loni mi moc pomohla,tak snad to zase zvládnu 😉

lennetfrigg
28. pro 2009

Ahojky, Rendi, tak to jsem rada,ze tu nebudu sama. Ja zacala dneska. Taky jsem puvodne chtela od 1.1. Ale protoze budem na Silvestr s prckem sami. Tak si rikam, ze neni nac cekat.😉

Rendi, a muzu se ptat? Kdyby mi neco nebylo jasne?