90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

anddy
26. dub 2009

Tak ja chci ted hondu stream a nebo rav4 nebo taky neco takoveho ale japonce ja jsem na ne ulitla 😀 (teda na auta jenom).......jo sousedi, tady to nikdo neresi, ale v cr si to dovedu predstavit 😀 😀 😀

ilonka82
26. dub 2009

Ahojte holky, omlouváým se, že jsem tady dlouho nebyla, ale v pátek jsem měla dovču a doma mi až do dneška stávkoval net 😠
Tak včerejší vážení mi ukázalo stále jen -1,8 kg ☹ asik se mi to nějak zastavilo. Ale já se jen tak nedám 😀

Andy včerejší ovocný den opět mazec. A dneska jsem si udělala rybu. Co ty?

ilonka82
26. dub 2009

Ale vůbec nevím co si udělám za zítřejší oběd ☹

anddy
26. dub 2009

Ilcooo no nazdar ja jsem myslela, ze jsi me opustila 😀...vcerejsi vitaminak pohoda, osmazila jsem si na masilku banany s merunkama susenyma a bylo to k snedku...jeste jsem si to posypala oriskama......a taky jsem snedla asi tak 5 miniaturnich croasanku protoze jsem mela hlad 😠 😒 ☹
Dneska mam nalozeny veprovy masicko, budeme grilovat 🙂 na obed jsem mela jogurt 🙄
Zitra delam hovezi na zampionech s ryzi tak budu mit ryzi a cibuli a cesnek a zampiony a kukurici a hoodne sojovky to vsechno osmazim a sezeru 😀 😝
Ale uz nevim co dal 😕 jako uh a vit 😒

janca.k
26. dub 2009

Ahoj holky, no já držím dietu tak, že papám jenom masíčko bez příloh, jenom zeleninu, nebo zeleninu bez masa a tak...snažím se nežrat...ale nějak to nejde 😀
Veru je mi divně už od pátku, ale dneska pohoda, ale včera mi bylo blivno...tak nevím 🙂 🙂 ale asi nic...klasika... 😀
na zítra si jdu udělat brambory s cuketou...byli jsme dneska u tchánovců na vepřo, knedlo...tak jsem si musela dát...už mě i podezírají že jsem těhotná...divný, dřív stačilo říct, že držím dietu...ale včera jsem nezřetelně řekla, že mi není dobře, celý víkend řídím...tak jsem podezdřelá 😀 😀 😀 😀

makelka
26. dub 2009

Ahoj ženy,

tož jsem se sem po dlouhé době dostala, já teda dodržuju i nedodržuju, nebyl teď moc časík, trošku sjem se na to i vyflákla, ale hlídám se, jím míň a snažím se dodržovat aspoň to ranní ovoce 😉 Zítra na to ale najíždím naplno znova, takže snad to půjde líp než teď 😉 Ale vůbec nevím, co budu zítra vařit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Takže hubnutí zdar 😉

renda71
27. dub 2009

Ahojte,
tak jsem odedneška mezi vámi,tak snad se mi podaří nějaké to kilčo dát dolů 🙂 musím ještě pořádně nastudovat co můžu a co ne,přes víkend na to nebyl vůbec čas,takže pokud by jste mi některá chtěla trošku poradit,budu za to vděčná 😵 nevím třeba jestli můžu kafe protože v nějaké dietě se vůbec nesmí,ovoce můžu libovolně kombinovat,nebo musím každé ráno jen určitý druh(2 jablka?) 😉
hodně mně motivuje evikuuu,které se tak krásně daří hubnout 😅

ilonka82
27. dub 2009

Krásné pondělní ráno 🙂
Andy, tak u mě nakonec taky vyhrálá rýže, zamíhala jsem si do ní zeleninu a okořenila. Zítra budu mít špagety zapečené s lečem. A na vitamíny zatím nevím. Koupila jsem si sušené ovoce tak buďto nebo bych chtěla zkusit pro změnu zeleninový den.

Reni, přeji hodně zdaru 🙂 Kávu můžeš ale jen bez mléka, některé holky pijí s mlékem a i tak hubnou, takže záleží na tobě 🙂 Když si pročteš diskuzi ze začátku tak tam najdeš přesný popis co který den můžeš. K snídani to můžeš asi míchta,aspoń myslím, třeba 1 jablko a jeden banán.

makelka
27. dub 2009

Dobré ráno,

tak Makelínka zdárně dneska začla, pije kafe a už se těší na oběd 😀 😀 😀

ilčo zapečené špagáty jsou dobrej tip, tak aspoň vím, co ve středu na obídek 😵 A to lečo mám ze skleničky, nebo jsi dělala sama? 😝 😕 😕 😕

Jo a holky hoďte sem, co jíte ve vitamínový den na obídek, já zatím skoušela jen ten pečenej lilek, k tomu rajčata a paprika, ale měla jsem po tom brzy hlad, tak bych zkusila asi něco ovocnějšího, aby mě to víc zasytilo 😉 díky 😉

ilonka82
27. dub 2009

Mak, lečo mám domácí, ale klasika ze skleničky. Takže je stejné jako to kupované. Na vitamínový den, mi zatím nejvíc chutnalo zapečené ovoce. Nakrájela jsem si do zapékací misky jakékoliv ovoce co mi přišlo pod ruku, posypala skořicí a podlila troškou vody. A dala do trouby 🙂 fakt mňamka

evikuu
27. dub 2009

Ahooj všem,Reni jak píšou holky mrkni nazačátek a jinak ti můžu ještě klidně něco upřsnit však víš kam psát 😀 ovoce míchej podle chuti a pokud budeš mít dopoledne hlad tak si dej ovocnou sváču-hlavní je nehladovět.
Dnes mám ovocnej den: do zapékací m. jsem nakrájela jablíčka,posipala kokosem, nakrájela sušené švestky a takto ve dvouch vrstvách.Pak jsem to vše zalila trochou medu a zapékáme 😀 je dobré ještě přidat mleté oříšky-dostane to takový šmrnc 😀
Rendi dnešní den je jasný: maso nebo sýr nesmíš kombinovat jako třeba plátek masa a posipat sýrem atd....
Já si dělám dodně kuřecí nudličky na způsob číny a nabo file s lečem-zapéct.Ale neodolám ai kačence nebo vepřovému 😀 hubnutí musí být radost né týrání 😎

renda71
27. dub 2009

to jsem právě nevěděla,že se to nesmí kombinovat,takže buď to maso,nebo sýr,nebo třeba vajíčka jestli tomu správně rozumím?

janca.k
27. dub 2009

Tak já se musím pochlubit, jak jsem včera vařila, dělala jsem na pánvičce, brambory s cuketou, fazolky,mrkev a jarní cibulku, prskla jsem do toho grilovací koření na zeleninu, no a v momentě, kdy jsem si to chtěla přisolit se mi rozpadla solnička a celá se mi vysypala, naštěstí jenom na okraj pánve a na sporák...teda lítala u nás fakt sprostá slova, no tak některé kousky jsem vyhodila, ale i tak jsem to dneska třídila, bo něco bylo ukrutně slané...grrrr...a to jsem se na to táááááááák těšila....zítra si udělám asi pangase...dlouho jsem ho neměla...

makelka
27. dub 2009

Hm, tož to zapečený ovoce fakt vypadá dobře 😝 To musím taky vyzkoušet. Já měla dneska kuře s rajčetem a salátovkou a kousek chlebíka, mňam, akorát mi snědl malej i ten zbytek co jsem měla mít na večeři, tak si musím skočit do obchodu koupit ještě kus kuřete na večer 😀 😀 😀

Zítra mám škroby a mám v plánu fazole se zeleninou po mexicku, tož su zvědavá 😀 😀 😀 a ve středu na UH si udělám ty zapečený špagety a večer si dám něco faaaaaaaakt dobrýho, udělám si Tiramisu 😀 😀 😀 😀 😀 😅

janca.k
27. dub 2009

Maky, to měl Tobis takovej hlad, že ti zbodnul oběd 😀 😀 😀 to mi dělá Martin, akorát když jde o jídla se zeleninou, tak krásně vybere masíčko a zeleninu mi tam nechá 😀 😀
na Tiramisu dojdu...nech mi kousek 😀

makelka
27. dub 2009

Jako snědl si svůj a ještě mi snědl skoro celou nohu od kuřete 😀 😀 😀 😀

Hele a myslíš že si můžu dát to Tiramisu na véču? 😝 😕 😕 😕 Kdyžtak si dám jen těstovinky a tu čikuládku 😀 😀 😀

anddy
27. dub 2009

Ahoj koceny nestiham 😝 a uz vubec nevim co budu zitra papati 😝 😝
Vitam novacka...to budes hubnout semnou 🙂 ja totiz dneska totalne pohnojila snidani....vcera jsme grilovali jeste jsem si dala salatek a vsude byl cesnek, rano mi bylo tak zle, ze kdyz jsem se podivala na ovoce tak jsem malem blila, tak jsem si dala croasanek ☹ 😒 no ale pak uz jenom ryzi pres den, tak pokracuju normos.... 😅
Holky a na vitaminak se muze ovoce?? 😕

ilonka82
28. dub 2009

Andy na vitamíny by se mělo jen ovoce,ale ten komu už leze ovoce krkem 😀 tak může i zeleninu

simonac
28. dub 2009

ahoj holky, já si myslí,. že na vitamínový den je to úplně jedno, odpo mrknu do knížky a dám vědět jestli radši ovoce nebo zelenina, já to dělala tak, že dopo jsem jedla ovoce, je ta, přece jen víc cukrů a odpoledne zeleninu 😉

anddy
28. dub 2009

Ilco pomoooooooc co dneska papas? Ja nechci testoviny 😝 😠
Jinak ahoj koceny..jak to jde? 😵 Zkousela uz jste nektera ty placky? 😕

ilonka82
28. dub 2009

Andy já mám dneska těstoviny. Mám špagety zapečené s lečem a myslím, že to bude dobré. Okořenila jsem si to grilovacím kořením a ještě kořením italské těstoviny.

ilonka82
28. dub 2009

Zkus třeba pizzu 🙂 Holky, jak dodržujete přestávky mezi jídlem?

janca.k
28. dub 2009

Anddy, jo pizza je dobrá, ale musíš mít těsto, jenom mouku, kvasnice, cukr,sůl,olej...potřít rajským protlakem, česnek,špenát...mňamka...rajčátka 😵

janca.k
28. dub 2009

no jasně a ještě do toho těsta musí přijít voda... 😅 😀

anddy
28. dub 2009

Holky tak jsem dneska byla u pakosu na ovoce a zeleninu (maji velky vyber a levne) a koupila jsem si tam ty jejich wrap placky 😵 mnam mnam to byla dobrutka, dala jsem si dovnitr podusenej lilek s paprikou a cibuli a cesnek a fakt to byla super zmena........jinak urco to maji i v tesku atd. 😅

anddy
28. dub 2009

Koceny jeste me napadlo, myslite ze bych mohla na vitaminak detskou presnidavku? Neni tam nic co by se nesmelo a me chutna....nakoupila jsem je spuntovi a ten je nechce 😠
Pizzu si udelam priste, ja jsem dneska byla nakupovat pro kamosky next, tak jsem nemela cas varit 😔
Evikuu chtela jsem se zeptat, jak ti jdou dolu centaky? Ja se uplne bojim v sobotu na vahu 😔 😔 ☹

janca.k
28. dub 2009

anddy, já si myslím, že je úplně jedno, jestli sníš jablko vcelku,nebo kdyby jsi si ho rozmixovala... koukala jsem na ty co máme v práci a je tak fakt jenom ovoce a mx.nějaký céčko...ty jo to je dobrý nápad 😉

evikuu
28. dub 2009

Ahojky cen´táčky vidím akorát na kalhotech ale ještě jsem se nepřeměřovala tak já se na to vrhnu 😀

makelka
28. dub 2009

Dobrý večer boženky 😉

tak já měla dneka fazole, přidala jsem k nim mrkev, jarní cibuli a kukuřici a okořenila to nějakým kořením na Divočinu a to teda byla divočina 😀 😀 😀 Ne bylo to fakt dobrý 😉 Zítra mám v plánu ty špagety s lečem a na večeři si dám nějakou sladkou mňamku, už se na to fakt těším 😵 😵 😵 😵 😵

Na ten ovocnej den dobrej tip s tou přesnídávkou, ženy vy jste opravdu vynalézavé 😉 😀 😀 😀 😀

Já mám vážení zítra, ale nečekám nic velkolepýho, když jsem to ten týden předtím flákala, snad ale aspoň něco. I když snad nebudu po těch dnešních fazolích jak lítací balón 😀 😀 😀

anddy
28. dub 2009

Makelka to ja sezrat fazole tak letim 😀 😀 😀 😀
Holky takovej malej pruzkumecek je tu nektera starsi nez 30? 😕 Mam totiz pocit, ze nam "starsim" 😀 to jde pomaleji 😝