90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

anddy
1. kvě 2009

Zijuuuuuu ale spatne 😠 Uz je mi lip nez vcera, ale zaludek porad boli previt jeden 😠
Jinak ahoooj vsechny zdravim....ty jo Simi ty jedes cece 😵 😀
Ja asi taky misto toho ovoce dam priste zeleninu....mela jsem jablka a hroznove vino a malem jsem umrela, tak priste dam zeleninku 😒
Holky a hribky nebo zampionky? Ono je to asi jedno ze? 😵
Ilco a co ty? Tesis se na zitrejsi vazeni? A meris si i centaky? Ja chci zkusit premerit speky 😀 😀

evikuu
1. kvě 2009

Ahoooj krasotinky 😀
Tak já taky dnes na vitamíňák zapékám poprvé zeleninu-chci trochu změnu.Zapékám mrkev, květák,kapustičku a lilek obalený v gril. koření tak uvidíme jaké to bude.Zítra mám 29den-což znamená vodní.No uvidíme jak to půjde, ale mám chřipajznu a beru prášky takže pokud mě bude blivno tak se raději najím.
Tak všem krásný první máj 😀

makelka
1. kvě 2009

Eviiiii, ty už jedeš tak dlouho jo? 😕 😕 😕 Ty jo. Já teda dneska pohoda, měla jsem masenko a udělala jsem si zeleninovej salátek, chleba jsem vynechala a dala jsem si do talíře ten vývar, no sranda, bez nudlí docela ftipný 😀 😀 😀 😀 😀 tož jsem nabírala vodu lžičkou, malej se mě ptal, kde mám nudle 😀 😀 😀

zítra plánuju to rizotko a nebo brambory s hříbkama 😉

tož hubnutí zdar ženy 😉

makelka
1. kvě 2009

anddy, tak hlavně ať je ti líp 😉

janca.k
1. kvě 2009

Nazdarek, tak já jsem si myslela, že dneska začnu s dietkou a asi těžko...ráno jsem mazala do Brna spáchat nějaký nákup a zatím jsem do sebe kopla, jedno latté a dvě jablka...nějak nemám hlad a nechce se mi vařit, ale na zítra si udělám naložený masíčko a začnu zítra... 🙂 no dneska budu mít takovej polo vitamínový den...

Verčo, jasný...zpoždění nemám, jsem nedočkavá...celá já 😀 😀 😀 ale už mě to přešlo, zítra dorazí červená a jedeme dál 😀

evikuu
1. kvě 2009

Jo jo taky jsem se "lekla" jak to uteklo 😀 no po vodním se ofic zvážím a nahlásím co se za měsíc podařilo zhubnout.Jak jsem psala poslední týden byl krušný s malou a tak jsem to flákala 😢 ale i tak se cítím mooc dobře a to je u této diety to nejhlavnější.Píšu si každej den co jsem měla k jídlu třeba sa to bude zase hodit.
Vývar jsem nezkoušela zatím nikdy, ale musí to být na talíři opravdu mazec,jinak včera jsem si udělala mooc dobrou sladkou dobrůtku.
Rozkrojila jsem na půl dva banány,nastrouhala na ně čokoládu,dala rozhřát do mikrovlnky,posipala kokosem úpříště zkusím ořechy/ a dala šlehejdu mňamka 😝 😝 😝

anddy
2. kvě 2009

Ahoj koceny, tak hlasim ze uz je mi fajn....vcera jsem celej den jeste polehavala a kuryrovala se 🙂
Dneska rano jsem stoupla na vahu a nic ☹ ☹ ani gram dole a zkusila jsem mereni speku a ani centak ☹ ☹ tak uvidime....pritvrdime a za 14 dni uvidime 😒 jestli nic tak najedu na mlecnou, tam pada 1.5kg denne 😀 😝
Jinak evikuu jakto ze ty jako slehacka cokoladka a kila mizi??? Ja sr**ka a nic 😠 to je jako nespravedlive 😀 ale preju ti to moooc, jsem zvedava kolik mas po mesici dole
Nikka mela snad 6 kilo dole to asi nedam 😢 😢
Tak si uzivejte vikend....my mame v pondeli volno tak snad bude hezky a vyrazime na vylet 😵

simonac
2. kvě 2009

AHOJ HOLKY

ANDDY JÁ MĚLA DOLE 7 PO PRVNÍM MĚSÍCI A CO JE TO TA MLÉČNÁ - TO JEN PIJEŠ MLÉKO, NEBO CO???? ☹ jé, píšu to velkým, nechce se mi to přepisovat tak sory 😒

anddy
2. kvě 2009

Simco tak mi rekni proc ja ne? ☹ ☹ ☹ mlecna je na mimibazaru mrkni na to 😀 ja bych to asi nedala, ted mam problem se zaludkem natoz tak u te mlecne

anddy
2. kvě 2009

Simco ale ty jeste kojis ze? No reknete mi koceny jakou porci si davate? Ja si dnes dam sladke na obed a vecer jenom salatek 😕 😵

janca.k
2. kvě 2009

Ahoj holky, Anddy nic si z toho nedělej, já toho taky za měsíc moc nezhubla...vydržaj, výsledek se dostaví 😉
já jsem měla dneska k obědu rýži se zeleninou a zítra budu mít špagety s cuketou, musím zlikvidovat ten zbyteček co mám v lednici 🙂 no ale večer jdu na oslavu, a bude i s večeří, tak přemýšlím co si dám, zeleninu na noc nesmím, to bych byla jak balon, no tak si asi dám nějaký přírodní masénko a k tomu jenom trochu zeleninky na oblohu, no uvidíme... 😀

makelka
2. kvě 2009

Ahoj,

tak já měla dneska zapečený brambory s hříbkama a zeleninou, docela pohoda, ale navečer už mi nezbylo, tak jsem dlabala holý brambory a dívala jsem se, jak ostatní grilujou 🙄 🙄 🙄 chjooooooooooo, tož jsem okusila, ale jen kousíček 😝 😅 😅 😅

Zítra mám UH, ale vůbec nevím co budu jíst 😝 asi si udělám nějaký těstoviny 😉

evikuu
3. kvě 2009

Takže holky už je to tady a hlásím 😀
po 29dnech mám dole:6,6kg
po 19dnech mám dole:7cm v pase
:4cm na stehnech
:4cm na bocích- nevím kolik je to od začátku protože jsem se neměřila já hlupák 😖

No můžu uzavřít první měsíc stím že se to dalo, bylo to lepší než jsem čekala a hlavně nehladovím!! Včera jsem zhřešila 😅 zbaštila jsem 2 koblihy a kousek gril. kuřete 😝 na to že byl "vodní" den docela úlet ale nelámu si stím hlavu, tak to taky nedělejte a užívejte života!!!

evikuu
3. kvě 2009

andy něco mě napadlo: kolik vlastně máš IBM?? Ona tahle dieta si sama určuje kolik by měl člověk mít a přes to tě nepustí tak rychle jako nás obtlostlejší 😀
Druhá věc, co štítná žláza?? Pokud není vše OK tak se s váhou nehneš, já jedla 1jablko denně a nic ještě jsem tloustla 😝 😝 😝 říkala jsem si že umřu hlady tlustá, pak jsem si vydupala vyšetření a ejhle najednou mě hnala mudr. na endokrologii a jak to šlo.Nasadi prášky a už to šlape...........
Tak já jenom aby jsi se zbytečně netejrala a nebyla smutná-někdy to holt není jen tím "žrádlem"

anddy
3. kvě 2009

Evikuuu moc gratuluju jsi holka sikovna 😵
Evi ja mam stitnou zlazu OK....a bmi mam 22,6 😒 ale vis jak je to jen orientacni cislo.....a kdyz beru Nikouse ta je chroustik a taky zhubla vic nez ja...trosku se utesuju ze cekam ms tak mozna 😝
Jinak ty urco pokracujes ze? Ja taky nevzdam to neboj 😅

ilonka82
3. kvě 2009

Ahojte 🙂
Eviku, mooooc gratuluji 😵 to je paráda.

Andy, já se včera vážila a pohlo se mi to dolů k necelým 3 kilčům, takže tak nic moc. Centimentry přesně nevím ☹ ale podle oblečení něco ubylo. BMI mám 25,35 a stejně mi to moc rychle nejde. Pořád doufám, že se to rozjede. V úterý mám vodu, tak jsem moooc zvědavá. Můžou se pít i džusy nebo jen holá voda? A čím potom pokraračuji?

renda71
3. kvě 2009

ahoj holky,
jé evi móc ti gratuluju 😉 to je skvělý,že ti to tak krásně jde dolů,já se taky snažím,tak se zítra po týdnu zvážím a doufám,že tam něco málo dole bude 🙂 včera jsem měla nějakou krizi,ale přesto jsem se držela co to šlo,až na jeden kousek perníku ☹

janca.k
3. kvě 2009

nazdar ženy, moc vás chválím, jste lepší než já 😀 😀 já zrovna zbodla těstoviny s cuketovou omáčkou a zeleninovou oblohou, no MM si pošmakoval na steaku a pečených bramborech 😖 jsem mu to krapet záviděla 😀 no teď jdu upéct perník, ať mám na večeři něco sladkého, chci jet odpo na kole, ale mám dostat MS a bolí mě bříško...tak se na to asi vybodnu, občas mě chytají hrozný křeče, tak bych ty kopečky tady asi nevyfuněla 😀 😀 no ale uvidíme...a zétra mě čeká vitamínky 😖 😖 😖 😀

evikuu
3. kvě 2009

Ahéééjda,
děkuji za gratulace a holky někdo hubne na cenťáky a někdo na kilča.Držte se a hlavně pohoda.Já to tento týden opravdu flákala, prostě jsem to neřešila a věnovala se malé /nakonec jsme měly infekci v ušičkách 😖 a teploty nad 39 /
No a asi to co jsem porušila a to jsem porušila dost/čokoláda,buchta,rohlík/ jsem vyběhala a vyseděla u malé po nocích.Je fakt že se stoho ještě vzpamatovávám teďka.
A člověk si vté chvilce říká že zdraví je to nejdůležitější co máme a musíme si ho vážit.
Jak jsem psala vodní den neřeším-zkusila jsem dopol a myslela jsem že skolabuju-díky štítné mě to dává zabrat pořádně 😒
Zítra mám v plánu zapečený brambor s cuketou a tentokrát přidám i lečo-uvidíme co se stoho vyklube 😀
Na UH lasaně se špenátem ty nám teda náramě chutnaly mňamka 😀

evikuu
3. kvě 2009

Jo a dnes jsem dělala kuřecí stehnínka vtom sáčku jak je na to reklama a moooc doporučujeme celá rodina si pošmákla a je to vlastně jen ve vlstní šťávě bez tuku.

makelka
3. kvě 2009

Jééééééé Jani, ty jedeš stejně jako já 😵 😵 😵 Aj já mám zítra vitamínky, ty jo, to si v té pizerce dám hovnajs 😀 😀 😀 😀 no nic no 😠 😠 😠

Evi moc ti gratuluju, to jsou úžasná čísla 😵 😵 😵 Já jsem zvědavá, zítra se zkusím zvážit, orientačně se vážím až ve středu. Tak taky dám vědět 😉 I když doma budu asi až večer, tak tu váhu asi nechám na tu středu a je to 😉

Vůbec nevím, co budu zítra jíst 😝 😝 😝 Dneska jsem měla taky těstoviny jenom s pažitkou, nic lepšího mě nenapadlo 😝 A na večeři jsem měla štrůdl, no mňma těšila jsem se na něj celej den 😀 😀 😀 Ale čokošku jsem neměla, bo tu jsem doma opět nenašla 😀 😀 😀 😀

makelka
3. kvě 2009

Evi hoď sem recept na ty lasagne 😉 protože to vůbec netuším jak děláš. Dává se tam i smetana ne? Ta se ale do UH nehodí 😝 😀 😀 😀

evikuu
3. kvě 2009
evikuu
3. kvě 2009

chválím každé kilečko a centík ale hlavně vůli 😀

evikuu
4. kvě 2009

Ahoj holky, tady se nikdo nebaví 😀
Tak já dnes vydumala novinku zapečené brambory s lečem-tak uvidíme jaké to bude 😝 😝 😝 určitě dám hlášku!!

ilonka82
4. kvě 2009

Hezké pondělní ráno 🙂 Evi já jsem si dělala zapečené těstoviny s lečem a moc mi chutnaly. Zítra mám vodu, jen nevím jakým dnem pak pokračuju.

simonac
4. kvě 2009

ahoj holky

ilonko po vodě vždy bílkoviny 😉

renda71
4. kvě 2009

Ahojky,
tak hlásím po týdenním sebeodříkání 2,8kg dole 🙂 ,doufám,že se to nezasekne a půjde to takhle krásně dál 😵

evikuu
4. kvě 2009

Rendi ty budeš kočanda 😀 kolik máš vlastně v plánu??? Já ještě aspoň těch 10kg a budu nadmíru spokojená!!
ilo to ráda slyším a už je těším 😝 😝 😝
jo a po vodě pořádnej flák masa jinak to ani nejde!!!

renda71
4. kvě 2009

celkem bych dala ráda dolu 15kg abych byla opravdu spokojená,ale myslím,že budu ráda i za těch 10 😵
no a skoro tři už jsou za mnou 😉