90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

ilonka82
7. kvě 2009

Andy mě jsem včil den po tobě, to kvůli té vodě ☹

evikuu
7. kvě 2009

Ahooojky, jen jdu juknout jak se daří 😀
Já dnes krůtí prsíčka zapečená v sáčku-jsem zvědavá 😝
Tak dobrou chuť všem kočenky

anddy
7. kvě 2009

Ilco tak to me fakt jako neba 😠 😝 😀
Ja jsem dneska mela zeleninku a je mi fajn 😵 ovoce uz mi moc nesmakuje a zitra si dam kuratko (smajlik jak se oblizuje pres celej oblicej ) 😀 😀 😀

anddy
8. kvě 2009

Hola hou kde jste kdo?? 😵 Ja dneska budu grilovat kure 😝 poprve v troube, tak jsem zvedava jak to dopadne a k tomu salatek .....akorat nevim co na ten uh, ja nemam rada leco ☹ , tak me nenapada s cim zapect ty testoviny 😔
Jinak vcera jsem mela brokolici, ja ji mam rada, ale vecer jsem myslela ze prasknu 😀 😀 😀
Holky mam dotaz je to mimo hubnuti ...kocky nam se..rou na zahradu nevite jak na ne?? 😠 😠 😠 😠

evikuu
8. kvě 2009

Andy to chce psa 😀 ale jinak fakt nevím 😒 😒 😒
Já zapékám těstoviny s rajčatovým protlakem a žampionama a cuketou a nebo a s pikantní hořčicovou omáčkou /dnes jsem sní dělala brambory/ a dobrý 😝

ilonka82
9. kvě 2009

Ahojte holky 🙂
Andy taky mě to pěkně štve 😠 Tu brokolici jsi chroupala jen tak nebo jsis ji nějak upravila, já mám totiž dneska vitamínky. Ale zatím se na ovoce těším. Tak jsem zvědavá co budu říkat večer 😀 A s kočkama máme úplně stejný problém 😠 pěkně mě to s..re !!

Všem přeji krásný víkend plný sluníčka 🙂

anddy
9. kvě 2009

Ahoj no to je dost ze jste se ukazaly uz jsem se tu sama bala 😀
K tem kockam - normalne to naberu a hodim tomu majiteli na hlavu asi 😝 😠 😠 😠
Brokolici jsem mela mrazenou i s kvetakem a mrkvi, tak jsem to podusila do meka a jak to bylo tak jsem pridala maslo a trosku osmahla a klasika ma milovana sojova omacka a trosku citronove stavy a bylo to moc dobre 😅
Ty jo tak Evikuu ty testoviny zkusim......dneska mam rizoto s cinskou zeleninou tak uvidim jake to bude, ale dala bych si syyyyr ☹
Ilco vazila ses dneska? Ja ne kdyz vaha bojkotuje me tak ja bojkotuji ji 😠

ilonka82
9. kvě 2009

Nevážila. Mě ta váha totiž váží špatně 😀 😀 😀 Cítím, že hubnu a váha pořád stejně, tak jsem si řekla, že je rozbitá 😀 Mám pořád 74,6 😠 zařekla jsem se, že na ní týden nevlezu a budu se vážit až další sobotu.

Brokolice zní zajímavě, ale dneska zkusím ovocný salátek a na večeři zeleninový.

anddy
9. kvě 2009

Tyyy jo Ilco hezka fotecka 🙂 jsem koukala kdo novej se nam pridal 😀

ilonka82
9. kvě 2009

Andy dík 🙂 Jaké bylo rizoto?

anddy
9. kvě 2009

Ilco docela to slo, akorat ja kdyz mam takoveto jidla tak pak mam desnou chut na sladke 😠 jedine po cem ne je maso se zeleninou 😅
Ilco to je ta zacarovana 4 🙄 ja mam 64.1 a taky se mrcha rucicka nehybe 😢 Kolik jeste potrebujes dat dolu? A kolik vlastne meris?

evikuu
9. kvě 2009

Ahooojky,teda holky,budu muset taky dát novou fotečku-jako že jsme nové 😀 Já jsem se tenhle týden nehla ani o deko mám to dostat a to je vždy konec 😝 😝 😝 no ale většinou ještě přiberu a teďka se držím tak uvidíme příští tejden.
Testovinky mám moc ráda a asi si je s BD nejvíc užívám.Ale schází mě sýr-posipat je a zapéct atd....

renda71
9. kvě 2009

Téda holky,tak já jsem taky pozměnila foto,když všechny,tak všechny 😀
no,já jsem na pondělní vážení zvědavá,včera jsme s manžou kapánek zapařili,pojedli,popili a dnes do sebe nemůžu nic dostat 😝 je mi blivno 😅 ale dobře mi tak,ale na druhou stranu jsme dnes najezdili na kolech 34km,tak snad se to kapánek vyrovná 🙂

ilonka82
9. kvě 2009

Koukám, že jsem spustila změnu fotek 🙂 Moooc vám to všem sluší 😵

Andy, vářím těch 74,6 a měřím 172 cm. Chtěla bych shodit minimálně na 70 kg, když se podaří víc tak budu jen ráda 😵 no uvidím jak to půjde.
Evi, taky si nejvíc užívám těstoviny a maso.

Holky dneska jsem si udělala ovocný salátek a byl mňam. Nakrájela jsem si různé ovoce na kostičky, posypala kokosem a přidala lžičku medu. Nechala chvilku uležet a výsledek stál za to. Vřele doporučuji 😵

evikuu
9. kvě 2009

Díky za recept ilonko zítra mám ovocňák tak jdu dotoho.Jo a ilonko až se dostanu na tvojí váhu juuuuuuuu 😀
Jé holky to jsme ale kočky na nových fotkách 😀 musíme se pořádně pochválit když to chlapci neudělají že??
A víte co,jednou se někde srazíme a pořádně tu naší dietu oslavíme v cukrárně 😝 😝 😝 to mám super nápad co 😀

simonac
10. kvě 2009

ahoj holky, jdu nakuknou a pozdravit, neustále držím jak se dá a čerpám od vás nápady, ovocný salát určitě vyzkouším 😉
a srazík by nebyl špatný nápad 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anddy
10. kvě 2009

Nazdar zensky 😀 😀 krasny fotecky 😵
Ja merim 168 a mam 64.1 kg a taky se to nehybe, taky to mam dostat a nevim kdy (ale ted nekdy), vcera jsem krasne vecerela sladke a ted jsem si uvedomila, ze to mam az dnes 😀 😀 no tak si to dam i dnes 😕 jinak dneska jdu snidat vajicka, mam na ne chut jako blazen, docela mi chybi vic bilkovin...ted to s tou dietkou bude stejne tak nejak vselijake (narozky prckovi a cr) ........ale do te doby vydrzim s vama a pak asi najedu na jidlo 5x denne a pohyb.....jo a objednala jsem si knizku, ale zapomnela jsem jak se jmenuje 😝 (hodim to sem odpoledne) 😀
Ale nevazila jsem se teda, ale mam 2 centaky pres boky dole, ale stehna ani centak 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

anddy
10. kvě 2009

Hubneme s rozumem v praxi - Glykemická kuchařka, jídelníček a tipy na celý den – 2. vydání 😀
Tak tuhle jsem si objednala .... tak uvidime 😵 😵 😵

ilonka82
11. kvě 2009

Ahojte 🙂
Evi sraz v cukrárně je super nápad 😵 😀 už nás všechny vidím, jak máme každá před sebou mega zákusek 😀

Andy, můžeš mi říct, co cheš hubnout ?? 😉

Dneska mám rýži se zeleninou, nic moc. Včera jsem si totiž vzpoměla v půl 10, že nemám nic nachystané na dnešní oběd 😅

anddy
11. kvě 2009

Ilco to co ty prece speky 😀 😀 😀

ilonka82
11. kvě 2009

Andy, ahááá 😀 😀

renda71
11. kvě 2009

Ahoj,
tak jsem naštvaná sama na sebe,vážila jsem se ale za celý týden jsem nezhubla ani deko 😠 nechápu,přitom jsem se tolik snažila 😒 nemám náladu pokračovat,ale ta naštvanost mě snad přejde 😉

janca.k
11. kvě 2009

Ahoj berušky, to byla fuška to dočíst 😀
takže sraz v cukrárně...fajn a kde 😀 pěkně, ať to máme stejně daleko...
já zrovna dochroupala zeleninku a masíčko...akorát nemám po víkendu odvahu se vážit...včera byla pouť, tak jsme byli u tchánovců na svíčkové, měla jsem teda malinký knedlík, a trochu omáčky, ale doma jsem neodolala nad vlastní buchtou a zbodla jsem dva chlebíčky 😠 😠 a to jsem v sobotu chtěla vyrazit na kole a přes samou práci jsem to nestihla...

Rendi, vydržaj...já hubnu už půl roku a nic 😀 😀 😀 😀 a když jsem včera seděla ve vaně, tak jsem si chtěla donést nožíček a krapet se ořezat, bo to se fakt nedá 😠 a manžel se mě pořád ptá, proč nenosím sukně...no proč asi...doma mám jenom minisukně z let minulých a do těch teda fakt nejdu 😠 😠 😖 😖 🙄

janca.k
11. kvě 2009

když já nemám tu pevnou vůůůůůůůůůůůůůůůůůli 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

ilonka82
11. kvě 2009

Ahoj Reni, nezoufej. Mě a Andy jde taky váha špatně dolů, ale my se jen tak nedáme 😵 Zbytečně se tím netrap a klidně se važ jednou za 14 dní.

renda71
11. kvě 2009

mě právě nakoplo to,že minulý týden byli dole 3kg a tak jsem si myslela,že bude dobrý i to jedno,ale ono nic 😢

janca.k
11. kvě 2009

no ale ty tři máš pořád dole, ne?? to je taky úspěch 🙂 😉

renda71
11. kvě 2009

jó to mám,ale celý týden jsem skoro nejedla tak nevim kde je chyba 😒

ilonka82
11. kvě 2009

Jani, mňám svíčková 🙂 myslím, že občas každá zhřešíme. Ale to zase tak moc nevadí, radši si zobnu něco zakázaného než abych byla naštvaná, že to nemůžu 😀 Zkrátka hubnem pomalu, ale jistě 😀

Reni, já mám necelé 3 kg dole za celý měsíc. Takže jsi na tom pořád dobře. 🙂

evikuu
11. kvě 2009

Ahoj holky,souhlas každý vám řekne že max zhubnout 2-3kg za měsíc aby to vydrželo-bohužel chceme to hned a nejde to 😠 😠 😠
rendi nasadila si fofr tempo tak týden tělo stagnovalo a zase začne!!A nebo bylo něco ve vzduchu,protože já taky za celý týden ani deko 😒
Ale co hlavně že se máme rádi.
Jo a holky jaké zákusky můžete??Já nejnej raději lesanku : rakvička s čokoládou-politá čokoládou ale jedna je málo 😀
a taky se těším k Rendi na medovníček-ona tak krásně a dobře peče!!!! 😀