90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
14. kvě 2009

-7kg-41dní 😀
Jen takovej tip na škrobák-min.tejden jsem dělala bramborovej guláš se žampionama a mňamka.Doporučuju.Lečo a brambor taky super azsi brzo zase udělám.
Jé a stou vůlí no řekněme-mohlo by to bej lepší ale i tak jsem spokojená jak to jde 🙂

anddy
14. kvě 2009

25 den a 2kg dole...ale ja uz mam ty finalni kila co jdou pomaleji ☹ ☹
Ja premyslim ze si na vitaminovej udelam zeleninovou polivku 😕 taky to ovoce uz nemusim, ale ted jsem v jakemsi casaku cetla recept na pecene banany, tak na to mrknu a napisu ho kdyztak 😀 akorat tam byl rum 😀 😀 ale v malych davkach neskodi ni 😵 😅
Ja mam dnes na veceri taky jogurt, protoze maso nezbylo a hresila jsem buchtou 😠 ☹

renda71
14. kvě 2009

andy a kolik ještě chceš shodit??

anddy
14. kvě 2009

Rendi jeste 3 kg a budu rada a kdyby to bylo 5 kg tak budu stastna...ale musim zacit cvicit.....ja jsem od velikonoc shodila celkem 5kg, ale ty prvni 3kg byli ze stehovani to jsem makala fyzicky a to dost, takze to slo krasne...jenom upravou jidelnicku to jde hur...ale ja jsem desne lina ☹ ☹ 😠

ilonka82
15. kvě 2009

holky já jsem dneska 40 den mám dole 3 kg a chtěla bch zhubnout co nejvíc to půjde, ale minimálně na 70 kg takže ještě 4 kilča 😒

simonac
15. kvě 2009

ahoj holky, já to dodržovala 90 dní a dole mám 11 kg, ted jím dělenou stravu a vyhovuje mi to, sem tam si dám i něco co v daný den nemůžu, ale ted už potřebuju opravdu začít cičit a zpevnit ten lalok na bříšku ☹

renda71
15. kvě 2009

ahoj holky,tak koukám,že nejdelší cestu mám před sebou já ☹ zatím ji držím 19dní a mám dole 4,5kg 🙂
tak ještě těch 10 😀

evikuu
15. kvě 2009

rendi neboooj já mám taky vidinu jinde než jsem 😀 tak k dnešnímu dni -7 1/2kg ale aspoň jeěště těch 6kg.Jinak mám ale radost oblékla jsem kalhoty co jsem nosila než jsem čekala Veruš hurááááááááááá

anddy
15. kvě 2009

tak ja jsem dneska vlezla na vahu a mam +1.5kg 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 doufam ze to je tim ze jsem to jeste nedostala nebo me klepne pepka 😠 😢 je to vlastne behem dvou dnu tak to bude asi blbost, ale uz mam strach lizt na vahu ☹ jinak mam 1cm pres stehna dole, 1 pres prdel, a 2 pres bricho aspon neco pozitivniho 🙂

evikuu
15. kvě 2009

Vidíš to raději tam nelez!! Já taky hubnu nějak jinak,furt mám o 4kg víc než jsem měla před Veruš ale kalhoty obléknu....

anddy
15. kvě 2009

Ja kalhoty taky obleknu ale mam silnejsi stehna a bricho a hlavne mam o 6 kg vic 😠 tak to nechapu 😔

evikuu
17. kvě 2009

musím nás posunout 🙂

renda71
17. kvě 2009

ahojda všem,zítra se poprvé za 3 týdny přeměřím,tak jsem na to zvědavá 😉 dnes mám ovocátko bude krásný slunečný den a tak ho strávím na zahradě,hodím opalovačku 😀

ilonka82
18. kvě 2009

Andy, nezoufej. Taky jsem dneska vlezla na váhu a mám kilo a něco zpátky 😢 😢 Ale to je asi pozůstatek víkendu. V sobotu večer jsem byla na oslavě narozenin, tak byl alkohol i nějaké pochutiny 😔 a včera jak jsem byla po dráčku 😀 tak jsem byla nějaká rozežraná. Takže ovoce se včera nekonalo 😔 😔 😅 Takže takový jsme měla víkend. Ale dneska jdu zase na plno. Na obídek mám šopák 🙂

anddy
18. kvě 2009

Ahoj koceny 😵 Ilco ale to prece neni mozny docela se bojim co prijde az zase zacnu papat normalne ☹ , je fakt ze ja jim malo hodne malo a telo si asi dela zasoby...dneska taky zacinam poctive 😵 jinak ja mam zase nejakou hormonalni poruchu a uz mam 14 dni zpozdeni 😠 uz me to neba fakt...potim se, mam navaly horka a zimy jako v prechodu a hormony rozhaseny a kila taky nejdou k sobe 😠 😠 😠 😠

evikuu
18. kvě 2009

Jo holky i já hřešila, perníček a masíčko každej den 😝
ale co musíme si přece dopřát,jinak to nebude k žití 😀

renda71
18. kvě 2009

Ahoj holčiny,tak asi jsem nějaká divná,ale za celý týden se mi to nehlo ani o kousek ☹ a to se fakt snažim,ale skusím hupsnout na váhu zítra nebo ve středu protože minulý týden to bylo taky tak a ve středu to bylo mnohem lepší 🙂 taky jsem se přeměřila a mám všude o 2 cm míň,žádnej zázrak,ale aspoň něco 😵
dneska mám masíko,ale nějak nestíhám,takže jsem tu jen na skok a budu si muset něco dobrého dát až odpoledne 😉

ilonka82
18. kvě 2009

Andy, tak jím někdy málo jindy hodně. A to se tělu asi moc nelíbí. Takže se budu snažit dodržovat porce. Dneska jsem kukla do té knížky o dietě na inspiraci. Většinou mají u těch receptů na těstoviny 120g v neuvařeném stavu k obědu. Tak to zkusím dodržovat u všeho. A uvidím.

evikuu
18. kvě 2009

Rendi klid,musíš asi změnit den vážení-asi se to té váze po víkendu nezamlouvá 😀 ale i cenťáčky jsou super!!!
ilonko určitě to dodržování do sebe něco má ale když je hlad 😀

anddy
18. kvě 2009

Rendi nejsi divna, nam se to taky nehybe a kdyz se to pohne, tak se to vrati 😠 😠 😠 😠
A jinak zensky kde jsteeeeeeeeeee??????

simonac
19. kvě 2009

ahoj holky, sem tam k vám ještě nakukuju a musím říct, že mně ani moc nepřekvapuje, že vám váha stagnuje, nebo to jde velmi a velmi pomalu, ono totiž i sebemenší porušení vede k zastavení diety, tělo nemá čas se stím srovnat a upravit si metabolismus tak jak potřebujete ☹ a neustálé začínání taky nemá smysl, bud se rozhodnete . že to budete držet na 100% , 90 dní se dá fakt vydržet, nebo běžte asi od toho a netrapte se žádnou dietou, pak z 90 dní bude 120 a výsledek stejně nikde, to je jen má rada, doufám, že se žádná z vás nenaštvala, jetli jo, tak sory ☹ , ale já když to držela, tak jsem si řekla na co jsem se 14 dní trápila, když ted bych to měla porušit, když už jsem to vydržela 14 dní vydržím i dál a fakt to má něco do sxebe, celkem jsem shodila 11 kg a oblečení mám nejmín o 2 velikosti menší než před dietou a musím říct, že knížku o této dietě jsem kopírovala juž nejmín 10 kámoškám, když vidí výsledky, chtějí jít do toho, ale je pravda, že né každá vydržela ☹

ilonka82
19. kvě 2009

Ahojte děvčata 🙂
Simi, máš naprostou pravdu. Taky jsem si říkala, že tělo reaguje na sebemenší porušení a myslím, že největší zastavovač diety je alkohol 😠 Takže holky, buďto naplno nebo nic! A já jdu fakt naplno, bo vím, že se to dá vydržet jen ta pevná vůle občas povolí, potvora 😀
Holky budem se v pevné vůli podporovat navzájem a půjde nám to určo líp 😉

simonac
19. kvě 2009

ili - jsem ráda, že to tak bereš a nejsi naštvaná, ono to fakt chce vydržet a ten výsledek fakt stojí za to 😀 😀 😀 😀 😀

evikuu
19. kvě 2009

Simi jasan ono vědí proč doporučují 90dní.Jinak hlásím něco pozitivního a to 7,8kg dole 😀 jsem spokojená a to moc.Ještě měsíc a asi 10dní ale stačilo by mě dostat se ještě o 6kg víc a pokořit 80kg hranici!!! A tak holky hurá dotoho!!! A žádný alkohol jasan!! Koikali jste včera na souboj těžké váhy na primě?? Jen tak přiblížím chlap zhubnul přes 20kg -za měsíc!! a denně cvičil i 6hodin a stejně prohrál protož nezhubnul tuky ale svalovinu!!Hodně se i měřilo a porovnával zdravotní stav,Takže e jen kila ale hlavně sádlo+aby byl člověk fit!!!

ilonka82
19. kvě 2009

Simi, naštvaná jsem , ale sama na sebe 😠 😠 😀 😀 A ty držíš dietu dál? Jde ti váha ještě dolů?

Evi, gratulace ke kilčům 🙂

evikuu
19. kvě 2009

děkuji,jsem zvědavá na cenťáčky 😝

simonac
19. kvě 2009

ili - držím, nedžím, dopo snídám ovoce, a pak točím jen ty 3 dny, vynechala jsem vitamínový , ale když něakm jdem mám většinou masový 😀 😀 😀 , a kila dole už nejdou, já bych ještě 2 - 3 dole brala, ale okolí říká dost ☹

evikuu
19. kvě 2009

Já si taky maslím že nemáš už kde moc hubnout-ukaž aktuální foto 😀 jinak světlá barva vlasů ti moc sluší.

simonac
19. kvě 2009

jak bude minutka hodím aktuální foto, ted má 57 kg 😀 a dík za pochvalu vlásků 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , já mám pořád něco jiného . jednou blond, podruhé černá................. 😉

anddy
19. kvě 2009

Nazdarek koceny, jojo simi to co rikas je pravda, ale ja zase tak moc neporusuji ale myslim si ze jim malo 😔 ja jsem predtim jedla 5x denne a ted jim 3x denne tak vlastne jeste min ☹ a mam rozhozeny hormony ☹ asi tim jak jsem rychle dala dolu ty 3 kila.....ale hlavni je si myslim se hybat, dieta sama o sobe nic nezmuze 😝 ...Simi ty brdo ty mas dva maly sviste a jeste kojis, to ti jde dolu lip....ja mam pohodicku klidek 😀 😀 ...ja uz to mam vsechno v brise,takze u me jedine cvicit 😝
Jo a taky dost dulezity je jist pravidelne, ja vetsinou okolo 9 posnidam a pak neco sezobnu a obedvam az okolo 15 hod a to uz je pozde 😠 ... 😵
No ale evikovi gratuluju a vsem ostatnim preju stejne jako sobe pevnou vuli 😀 😀