90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

simonac
22. únor 2009

cukrik - mě za normální situace taky ani moc ne,ale ted se na to vyloženě těším 😀 😀 😀 😀

cukrik580
22. únor 2009

jaj taaaak...no ved hej, mas to dovolene,, tak co..xi

janca.k
23. únor 2009

ahoj holky, tak dneska jsem se skvěle nadlábla, udělala jsem si včera pangase a zeleninku, nazítra mám naplánovanou mrkev s bramborem a pak těstoviny se špenátem...jo mám to pěkně naplánovaný 😀
včera jsem si koupila nové běžecké boty, tak doufám, že ten sníh brzo sleze a budu je moct prubnout...nebo aspoň na kole...

simonac
23. únor 2009

ahojky, já si dnes taky pošmákla, měla jsem špagety a na večeřku - samé dobrůtky - čokoládky, kousek zákusku.... 😉 zítra vitamínový, ach jo, ten mi moc nejede 😝

janca.k
23. únor 2009

Tak to já už mám v krabičce od práce nachystanou mrkev s hráškem a brambory 😵 mňam...zítra udělám těstoviny se špenátem, to mě ještě nenapadlo, ještě že se o tom Verča zmínila, špenát jsem koupila v sobotu, ale Martin řekl, že ho neumím udělat, tak si ho sním sama...má smůlu, ale musím mu taky něco vymyslet na oběd a nevím co 😠 😠 maso nám dochází, zeleninu nejí, chjo...asi mu udělám bramboráky...no jo,jenže na ně budu mít chuť taky, tak to ne...uvařím guláš, ten mě neláká

tabarka
23. únor 2009

tak první den je za mnou. Celkem v pohodě, ale pokušení bylo. Zvládla jsem to.. Krize ale určitě přijde...Snad vydržím co nejdéle a dočkám se své vysněné váhy začínající číslem 5x...

simonac
24. únor 2009

ahoj holky,

tabarka - tak na to taky čekám, jdu se zvážit a pak písnu,

všem pěkný den 😀

nikka.vo
autor
24. únor 2009

Achoj holčičky, pryč je mé předcevzetí, že budu snídat ovoce a že se budu dál snažit dělit stravu 😅 . Člověk do toho normálního stravování padne, ani neví jak 😖 Ale furt se vyhybám skaladkému, piju hlavně vodu a nejim večer po osmé (chodim spát po půlnoci)

Jančo, já si koupila listový špenát od Bonduell a hodila ho na trochu máslíčka (rozmražený) a osolila, opepřila a dala česnek a bylo to fajn. Martinovi bych třeba hodila na pánev nivu a trochu smetany a do toho špenát 😕 Jinak ty bramboráky si někdy udělej, jsou dobrý i vez vajíčka, když do něj dáš solamil 😉

simonac
24. únor 2009

ahoj, trak váha ještě nezačíná 5, ach, jo, snad brzo 😉

veru - ty bramboráky můžou být dobré, jak mi vyjde, ten den na so nebo ne, tak taky udělá, jen pro mě se mi to dělat nechce, a přes týden si můj jezdí na meníčka 🙂

tabarka
24. únor 2009

Mi teda začínat 5 ještě dlouho nebude 😠 , ale třeba se dočkáme, obě 😵 ....

janca.k
24. únor 2009

Ahoj holčiny,
Veru díky za radu, sobě dneska uvařím těstoviny a Mates dostane guláš, prdím na něho, ale bramboráky asi o víkendu prubnu, protože jestli dobře počítám, tak na sobotu mi vyjdou škroby,takže Matesovi udělám bramborák s kuřecím masem a sobě bez toho vajíčka... 😵
tabarka, já se taky načekám až mi váha bude ukazovat 5 na začátku, já jsem ráda, že už tam mám šestku 😀 ale holky, mě ta váha posledních asi 14 dní vůbec neleze dolů 😠 😠 😠 to je k vzteku, ale vydržím...musím 🙂

janca.k
25. únor 2009

jééé holky vy jste mi snad umřely hladem??
Vlastně ne, vždyť nekteré už dietku nedrží ☹ no já jdu zrovna zbodnout těstoviny se špenátem, akorát jsem to krapet přehnala s tím česnekem, chudáci pacienti 😀 😀

janca.k
25. únor 2009

hoooooolky, kdeeeeee jsteeeeeeeeeee 😢 😢 😢 😢 😢

tabarka
25. únor 2009

Tak dnes třetí den, těšila jsem se na kus něčeho sladkého k večeři..., zatím to zvládám, ale někdy je to těžké. Mám chuť na věci, které mi před tím nic neříkaly ☹ , ach jo, zítra budu papat jen ovoce, snad to bude v pohodě.... Tak se držte. Vážit se budu v neděli, tak jsem zvědavá, zda bude po týdnu nějaké to deko dole 😵

nikka.vo
autor
25. únor 2009

Tabarka, dej tomu týden, max dva a už chutě nebudou takové, fááákt 🙂

Jani, tak co, nepadli pacienti do komatu, když si na ně dýchla? 😀 😀 😀

simonac
26. únor 2009

ahoj holky, včera jsem nějak nestíhala, děti už se staví a tak je uhlídat je čím dál horší a času na PC čím dál mín 😝

dnes si vařím brambory jen se zeleninou, nějak se mi zasatavila váha, tak musím asi ubrat jídla,

mějte se hezky a snad dnes ještě kuknu 😉

janca.k
26. únor 2009

jééé holky vy jste tady 😀
já dneska nemůžu ani vidět ovoce, tak jsem si k obědu dala zeleninový salát a piju jenom vodu, ale asi taky budu muset toho jídla ubrat,,,protože mě ta váha teď stojí docela dlouho a pěkně mě to štve...

nikka.vo
autor
26. únor 2009

Holky, vydržte, si myslim, že se to rozběhne 🙂 Ale možná není od věci ten metabolismus potrápit...možná by bylo účinější dát si po ovocném dni ten vodový. Aby jste měly dost živin, když uberete potraviny, nebo suroviny 😕 Se v tom nevyznám, tak možná plácám...

janca.k
26. únor 2009

já to stejně zkusím, teď jsem to dělala tak, že v ovocný den jsem si ráno dala snídani a pak jsem jenom pila, ale jak jsem do sebe ráno kopla třeba blbej pomeranč, tak jsem fakt měla hlad, takže já asi budu mít vodovej zítra a posunu to, už aby slezl ten sníh, se těším na kolo jak malá holka 😀 už si jdu koupit i rukavičky a boty u mám 😀 hmmm, teď ještě dát do pucu do kolo, aby to netrvalo půl roku 😀 😀

simonac
27. únor 2009

ahoj holky, tak váha nic - stojí a stojí, snad se to ještě trochu rozjede, ještě bych chtěla tak 4 - 5 kg, 😉

jak jste na tom Vy??

veru a co normální strava?? šmakuje,?? 🙂

tabarka
1. bře 2009

ahojte, tak dnes došlo na vážení, dietu držím od pondělka fakt dost přísně. První 2 dny mi dělaly problém, ale teď.... 'Uplně v pohodě 🙂 ,nemám ani pokušení. O víkende jsme grilovali. Musím se pochválit. Ani jsem neochutnala... Je ale pravda, že se vždy těším na den, kdy si můžu dát dortík 😅 . Ale i tak, holky mám dole 3,6kg!!! Když jsem stoupla na váhu, nevěřila jsem 😕 , ale supeeer. Zapnu kalhoty, které jsem nezapla ani tehdy, když jsem nebyla najezená... Já vím, že se to po čase zastaví, ale jsem z toho tak nadšená, že mě ta dieta doslova baví 😉 . Jak jste na tom vy? Vážili jste se? Snad se vám to také daří...

nikka.vo
autor
1. bře 2009

Tabarka, bomba 😵 😵 😵 Gratuluju 😎

Simčo, no šmakuje, si piš, že šmakuje 😅 a ještě furt mi to přijde jako Vánoce, že jim normálně 😅

simonac
1. bře 2009

ahoj tabarko, já byla ze začátku taky tak nadšená, za měsím a půl mám dole 7.2 kg, ale ted se to nějak zastavilo a jde to pozvolna, je fakt, že sem tam si dám v bílkovinový den jogurtík navíc, ale při počtu mojich dětí si nějak ty nervy obalit musím, nee?? 😝 😀

tabarka
1. bře 2009

Holky, já vím, že se to zastaví, ale nastartovalo mě to fakt řádně.. Teď budu asi stejně hřešit, mám před sebou zábavu... S jídlem strach nemám, zrovna budu mít den, kdy můžu maso 🙂 , tak večeři sním bez přílohy, ale nevím nevím, nějaký ten drink si asi neodpustím 😅 ..., co vy na to? Dáte si sem tam taky nějaké to vínko či drink?

Simonac, máš obdiv, že to vůbec zvládáš, když máš tak malé děti - dvojčátka ...

nikka.vo, dík, jen doufám, že to, co se mi podaří dát dolů, dole zůstane 😠, ty se držíš jak?

nikka.vo
autor
1. bře 2009

Tabarka, já se držim a nedržim 😅 .. nejim tak jak jsem jedla před dietou, snažim se necpat večer, nepiju sladké hnusy, nejim párky, hambáče apod (třeba to přijde) a na váhu jsem radši ještě nelazla, mám normálně strach 😅 Hlavně to teď mám, tak se nemá smysl vážit. Nerada bych se stala otrokem váhy, že se budu furt kontrolvat, ale bojim bojim, to jako jo. No ale asi se pravidelně vážit nebudu, to ucítim kdyžtak na oblečení, že to jde zase nahoru a kdyžtak s tím za čtvrt roku zase něco udělám. Když už vim, že i držení diety může být celkem snadné a v pohodě, tak se zase tak neděsim 😵

tabarka
1. bře 2009

To máš pravdu. Já se taky vážím jenjednou týdně. Ani mi vlastně nezáleží, kolik vážím, jen chci mít možnost se trochu lépe oblékat, vypadat prostě líp a ne být ve všem moc na těsno..... Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že váhá začínající 5 by mě nepotěšila 😀

janca.k
3. bře 2009

hoj ženy, tak dneska jsem měla mít vodový den, ale nějak jsem si popletla o víkendu dny, takže bude až zítra, dneska jsem si dala ovocný...jak je, koukám, že sem už moc nechodíte...
já se musím do té diety pustit hoooodně zostra, za dva měsíce mám dole 5kg, nic moc...takže budu muset přitvrdit ...no to jsem zvědavá 😀

simonac
3. bře 2009

ahoj jani - tak já mám dole 7.2 a taky se to ted nějak zastavilo ☹ asi budu muset taky přitvrdit 😒

tabarka
3. bře 2009

Holky, tak na mě ta dieta působí nějak moc dobře, má dole už více než 5 kg. Držím ji sice přísně, ale nedá se říct, že bych se trápila.. Určitě se to ale po čase zpomalí. Jsem ale ráda i za to. Držím pěsti i vám 😉

janca.k
3. bře 2009

No to já asi usnula na vavřínech, protože jak jsem zhubla těch pět kilo, tak jsem se už nedržela tolik přísně, takže te´d budu muset začít zase pořádně, ale je fakt, že jinak se taky nijak netrápím, ale teď jsem si dávala na snídani jogurtek a ne ovoce, takže bude muset nastat změna..

Ty jo Simi 7.2 kilo, to je mazec, to chci taky.... 😕 😢 ale já to zvládnu...musím...