90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

anddy
28. dub 2009

Jo a ja se na to uz ptala ale nedostalo se mi odpovedi ☹ dodrzujete to opravdu tak uplne ze mate treba nevajecne testoviny atd. 😀
A kde mame novacka? Rendi doufam, ze jsi to nevzdala 😅

makelka
28. dub 2009

Anddy no to je sice pravda, ale bylo to dobrý, i když teď večer je to už horší 😀 😀 😀 Ještěže manža není doma 😀

Já jsem teda pod 30 😝 😅 😅 😅 😀

Já se teda snažím, koupila jsem si semolinový těstoviny a koukala jsem i po celozrnných, takže já se snažím 😝 😉 😉 Ale kdyby nebylo zbytí, asi bych jedla i ty vaječné 😉

simonac
29. dub 2009

ahoj holky, já mám 34 - za 14 dní a dole mám 10 kg 😉

jo a tětoviny jsem jedla normální a zeleninovou pizzu jsem jedla kupovanou abez sýra 100% nebyla ☹

renda71
29. dub 2009

Ahoj holky a krásné ránko všem 😵
včera mi nějak blbnul net,tak snad dnes bude vše o.k.tak já mám za sebou první dva dny a musím se pochválit 🙂 snažím se co to jde,ale už se těším na večer na ty dortíky 😀 to sladké mi dost chybí ☹

ilonka82
29. dub 2009

Ahojte, dneska mám vitamíny, tak jsem zvědavá, jestli to bude zase boj.
Andy jám skoro 27 a taky mám pocit, že se mě ty kila drží 😀 Ale zase si říkám, že je to takové to zdravé hubnutí 😀 Já jsem odhodlaná od zítřka zpřísnit, jako vše dodržovat jak se má. Mám totiž pocit, že v tom nemám žádný řád 😅

Holky, jak to máte s pravidelností jídla? Myslím, jestli dodržujete denně stejný čas. Např. Snídaně v 8.00, svačina v 10.00 atd. Nebo jíte když máte hlad?

anddy
29. dub 2009

Ahojte, tak to jste mlady zabky ze Simco? Ja budu mit letos 35 ☹ 😉 Ja jsem nikdy nemela vubec zadny problem s kilama, ale pribrala jsem v tehu 28kg a nejde to dolu ☹ teda uz mi zbyvaji 4kg ale hooodne centaku 😀 😀
Ilonko nekde jsem cetla ze se ma jist az mas hlad, ale vsude jinde rikaji ze mas jist pravidelne. Ja jim kdyz mam hlad 😝 Ja ho mam docela pravidelne 😀 😀 😀
Renda sladke mi taky chybi a kdyz mam veceri sladkou, tak sezeru vic nez je dovoleno 😠 a pak se divim ze? ☹ 😖

janca.k
29. dub 2009

Ahoj beruny,
tak já jsem stejný ročník jako Ilča, a kila mi šla dolů hooooodně pomalu 😀 ale to bude tím, že jsem to pak začala flákat, ale stejně to nechápu, snažím se jíst zdravě pořád a nic... 🙄
jinak těstoviny kupuju jenom bezvaječné, nejlépe semolinové, bo selozrnné jsem nikde neviděla...takže mi Mak laskavě řekni, kde jsi je koupila...já po nich koukala a nic...ale je fakt, že blbě vidím 😀 😀
a s tím dodržováním hodin, já to mám v práci tak, že snídám mezi 7-7.30, oběd asi tak 11.00-11.30 a doma jím kolem 17.00, mezitím zbodnu aspoň jablko nebo banán, tak kolem druhé a pak nic...teda pokud nejdu jako včera opékat párečky... 😵 😀 😀 😀

ilonka82
29. dub 2009

Jani, zkus se na ty celozrné těstoviny zeptat ve zdravé výživě. Holky, kolik toho sníte na sdladkou večeři?

anddy
29. dub 2009

Ilonko hooooooooooooooodne 😀
Janco ja je kupuju v Tescu ty celozrne a u vas budou urco taky 😵

janca.k
29. dub 2009

Anddy my tady máme akorát Albert,Coop a Lidl, no je fakt, že jsem po nich koukala jenom v Albertě, zdravou výživu mám z ruky, ale zítra jdu do města, tak mrknu, ale třeba jako u nás na dědině, je teda nemají vůbec 😀 😀 😀 😀

anddy
29. dub 2009

janco tam asi neeee 😀 😀 😀

janca.k
29. dub 2009

Anddy to je fakt, tam mají prd 😀 😀 to už známe a to ta naše dědina, je skoro město 😀 😀 😀 😀

Ty Anddy a v kterém tom Tescu je kupuješ?? Když tak koukám do tvého pasu tak v čechách to asi nebude, co?? 😀

renda71
29. dub 2009

Holky,já si dnes dala k obídku těstoviny se žampióny a s kapií,byla to docela mňamka 😵 Teď mi starší dcera přinesla ze školy dva kousky buchty co pekli o vaření 🙂 to si dám do nosu!kafe se pít smí?

janca.k
29. dub 2009

Reny, kafe můžeš, ale černé,. bez mlíka a bez cukru 😉

anddy
29. dub 2009

Janco jo jo v cechach neee ja jsem v UK 😵 Holky ja piju kafe s mlikem, ja bych to bez mlika nedala 😒 😅

janca.k
29. dub 2009

jo tak ty jsi na ostrovech, ty se máš 😵 já se naučila pít kafe i bez mlíka, dokonce jsem o víkendu vypila asi čtyři turky, což nechápu, normálně bych to nepozřela...divný, fakt 😀

simonac
29. dub 2009

anddy já ho pila po celou dietu a mně to nevadilo 😉

anddy
29. dub 2009

Ja mam kafco rada a bez mlika ani ranu, to jako jeste se vzdat toho toz to neeeee 🤐
Koceny me ted kamoska rikala ze si dela vzdycky na jidlo pizzu s listoveho testa a vece si to udela na sladko 😵 to by mi taky chutnalo, ale myslite ze to listove testo je O.K?
Dneska jsem si zkousela kalhoty ktere jsem jeste pred 14 dny sice zapla ale stehna jsem v tom mela napresovany jako prase a speky mi vytekly vsechny ven vrchem 😝 🙄 🙄 🙄 a dneska? Ptate se? Uplne super mi padnou 😀 😵 😀 😵 😀

anddy
29. dub 2009

z listoveho testa ....omlouvam se jsem pako 😠

janca.k
29. dub 2009

Anddy no vidíš, velká gratulace 🙂 no s tím těstem, pokud vím, tak je v něm strašně moc tuku, jednou jsem četla recept na listového těsta a mám pocit, že se tam dává celá kostka tuku a vajíčka...takže asi ne 😔

nikka.vo
autor
29. dub 2009

Jééé, Andy 😵 tak to je supér 😎 Makelíno, vidíš, to vidííííš? Taky si už mohla ovblíknout věci co si nosila ve 20 kdyby si NEPOLEVILA!!! 😀 Já ti dám 😝 😀 😀 Na tebe budu dohlížet 😎 😅

Na to listové těsto bych taky radši rychle zapomněla 😕 😉

Hele, Jančo, ty tvoje chutě...mno... uvidíme 😀

anddy
29. dub 2009

NIko dikyyyyyy 😀
Ona to dela z kupovaneho, ale ja nebudu pokouset osud a vydrzim...jeste jsem se nemerila, jenom jsem zkousela garderooooooooobu 😀 😀

anddy
29. dub 2009

😠 😠 😠 tak se jdu pochlubit jak jsem dneska pekne vybouchla 😢 Holky me ted bylo tak zle ze jsem myslela ze zdechnu ☹ slabost jako blazen, unava a vztek to jsem jeste nezazila a ty chute no hnus ☹ ☹ ☹ tak jsem sezrala 2 parky, malej muffin, pasek horke cokolady a hrst polstarku plnenych nugetou 😠 😠 😠 na dusi me to sere ale je mi liiiip 😝
Ono se blizi ms, tak je to mozna tim, ale ty ovocne dny me asi zabiji.....budu si delat zeleninu 😔

nikka.vo
autor
29. dub 2009

😀 😀 😀 😀 sorry, ale to mě pobavilo 😀 😀 😀 Tak hlavně že je líp, občas se to neposeréé 😉

makelka
29. dub 2009

Nikouši už jsem hodná a snažím se a už obleču svoje bílý kalhoty, co jsem nosila před těhu naposledy 😵 😵 😵 😵

makelka
29. dub 2009

Jinak listový těsto určitě neeeeeeeeeeeee, to je děsně tučný, pokud chcete těsto, určitě kynutý 😉

anddy dobrý 😀 😀 😀 tož siss ulevila 😀 😀 😀

makelka
29. dub 2009

Jináč teda když vidím, jakým způsobem zhubla simča, kafe s mlíkem, vaječný těstoviny, pizza se sýrem,... 😀 😀 😀 tak je to docela bomba 😀 😀 😀 😀 😀 simi fakt jsi šikovná 😉

makelka
29. dub 2009

Jináč dneska jsem měla špagety, zapečený s lečem, bylo to dobrý a na večeři dortíček z cukrárny 😀 😀 😀 😀 😵 ale neměla jsem tu čokoládu, tak tu jsem pro dnešek oželela 😉 Jináč mě teda z toho bylo blivno, radši bych si dala ty špagety 😝 Asi to budu dělat tak, že budu jíst večer to samé, co na oběd, jen půlku a bude 😉 I když jsem měla na sladký chuť jak blázen 😉

Zítra mám vitamínky, plánuju ty zapečený jablíčka s kokosem, koupila jsem si sušený švestky a meruňky a hodím na to vlašáky a snad to zvládnu. JInáč na véču plánuju asi zeleninovej salát s olivama 😵

obla
30. dub 2009

Ahojky holky..
opožděně se přidám, můžu..? Sleduji Vás delší dobu.. ale teprve teď jsem našla odvahu 🙂)
OD ZÍTŘKA ZAČÍNÁM (je prvního)..

Chtěla bych Vás taky poprosit, zda-li by mi nějaká neposlala nějaké materiály z netu, jako třeba jídelníček, nebo přesný seznam, co ano, co ne.. Něco bližšího a obsáhlejšího.

Nebo alespoň odkaz, moc Vás prosím.. 😵

evikuu
30. dub 2009

obla vítáme tě 😀
tady se toho dočteš hoodně - hlavně ty recepty jsou super.Jinak na první stránce této "debaty" je vše potřebné http://chudnime.kiga.sk/index.php?sid=436f931eb...
Holky nějak nestíhám psát ale sleduju Vás 😎
Malá mě marodí a tak jsem v jednom kole sní... držte se a hubnutí zdar!!!