90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

eho
7. led 2009

Už jsem se to s tím jogurtem dočetla, no občas asi vyměním maso za tvaroh. Napadlo mě na Vás počkat, ale stejně by se nám to rozhodilo při 29. dnu, takhle já budu vždycky sondovat, co jste jedli. Zatím mi to vyhovuje 🙂.

lucinecinecka
7. led 2009

Holky..ještě blbý dotaz..Takže ovoce jen v ovocný den?

nikka.vo
autor
7. led 2009

Luci, ovoce každé ráno a pokud by si měla během dne fakt hlad, tak můžeš trochu zeleniny 😉 ale ovoce ne.

Sluníčko, jogurt k obědu je samozřejmě málo, ale k tomu si můžeš dát ten salát a chleba 😉 Já si třeba příští bílkovinový udělám okořeněný hermelín a v alobalu 😵 a k tomu salát a chlebík a vývar. Já můžu říct, žetím že se pak pje ještě ten vývar, tak mě ten oběd zasytí fakt hodně 😉 Večeře je už horší 🙄

nikka.vo
autor
7. led 2009

No a Kittouši, přidej se, to by bylo super 😎 😵

verculka
7. led 2009

Nikky ahoj 😉 Tak jak to jde?Koukám, že se k tobě přidala nějaká ta zájemkyně tak to budeš mít větší motivaci 😵
Držím Vám všem pěstíčky a Nikky pokud po počítání KJ nezhubnu ni deko a ty budeš pěkně hubnout, tak jdu do toho s Vámi 😉

nikka.vo
autor
7. led 2009

Veru, jasně, ale doufám, že ti to půjde podle tvé diety a toho co ti vyhovuje 😉

amira55
7. led 2009

halo jsem tu nová poradí někdo jaká dieta?

slunicko552
7. led 2009

Ahojte 😉 Verun teda s tím hermelínem jsi mi udělala chutě.Hoď ještě něco do placu ať vím co mám vařit 😀
amira-klidně se přidej k nám 🙂

simonac
7. led 2009

holky, vy už asi žádná nekojíte, co??
myslíte, že je dobré to držet, už kojím hlavně jen v noci, přes den jsme na příkrmech

slunicko552
7. led 2009

Simi já už nekojím,ale raději bych to nedržela,být Tebou.Počkej až přestaneš kojit.Přece jenom,potřebuješ pestrou stravu 😉

lucinecinecka
7. led 2009

No já kojila jen tři týdny,takže já můžu.

A ten hermelín mi taky udělal chutě 😀

nikka.vo
autor
7. led 2009

No tak alespoň víte co si dáme všechny v další bílovinový 😎

Já se dopoledne koukala na pořad kde vařila nějaká ,,mrcha,, samé čokoládové neřesti 😅 , ale místo toho abych to přepla, tak jsem čuměla jak opařená a asi i cint mi ukápl 😀
Ale zítra si můžeme dopřááááááááááááááát 😎 😵 K obědu mám rajčatovou omáčku s těstovinama , chlapům tam prsknu párek, aby se neřeklo a měli tam nějaký ,,maso,, 😅

Simčo, s tím kojením nevim, nevim 😕

Amira, na první stránce je vše popsané, tak se rozhodni a popřípadě přidej, budeme rády 😉

eho
7. led 2009

Ahoj, tak mám za sebou první den, zhřešila jsem odpoledne jablíčkem - já fakt nemohla.

lucinecinecka
7. led 2009

Nikka,tak jak jsi nám to posílala do toho mailu,tak mi to můj rozjel 😵

Takže si to vytisknu..tak ještě jednou díky 😉

nikka.vo
autor
7. led 2009

Luci, tak supéééér 😵

Eho, pokud si neměla vyloženě nesnesitelnou chuť na jablko, ale měla si spíš jen hlad, tak píšou spíš chroubnout zeleninu 😉

Tak já jdu na Plastickou chirurgii s.r.o. 😎

verculka
8. led 2009

Nikky tak hlásím, že po týdnu 300g dole tak nevííím, co si myslíš...není to málo?Ale zase je pravda, že silnější lidé ze začátku hubnou rychle a pak to jde pomaleji a já silná nejsem tak asi budu muset mít silné nervy a ustát že to jde tak pomalu....sakra ještě "osedlat" ten rotoped musím a snad by to mohlo být aspoň půl kilka za týden a to je prý naprosto ideální 😉

slunicko552
8. led 2009

ahojte baby,tak já mám taky těstoviny s rajskou.
eha hlavně,že jsi nechroupla bůček 😀
jinak zítra to teda nedám.ještě,že se můžou ty ořechy atd.jinak bych snad sežrala i malého 😀

slunicko552
8. led 2009

Kde jste?Všechny jste umřely na podvýživu?

lucinecinecka
8. led 2009

😀 😀

Ahojky..
taky mám rajskou.. 😉

nikka.vo
autor
8. led 2009

Čao,já se sem dostanu většinou až později 😉

Já jsem teda tu rajskou omáčku koupila, s tím se mi nechce dělat, protože bych jí měla bez chuti, nebo kyselou 😅 ,ale řeknu vám...bojim se večera. Protože k večeři si dát jeden kousek dortu, to mě jako moc nezaplácne.

Já se dneska jen tak zvážila (ale už to dělat nebudu až po vodovém dni) a mám o cca 600g míň, ale to fakt stačí být vyprázdněná a udělá to něco. Moc to neberu jako pokrok. 😉 Ale to půjde 😎

nikka.vo
autor
8. led 2009

Tak dneska jsem si teda nepochutnala 😒 .. Uhlohydrátový dny pro mě budou asi nejhorší, protože nevim co budu jíst. Dělat každý 4 den pizzu asi těžko, ty rajčatový omáčky mi nejedou, pokud v nich není dost cukru. 😖 No to bude zajímavéééé. 😕 😕 😕

Ale jinak se držim, dneska jsem krájela párky, že je hodim do té omáčky pro přítele (ještě jsem mu jí přisladila) a normálně jsem měla tiky v ruce si pro ten párek šáhnout, protože za ,,normálních,, okolností bych ujídala. takovej reflex prostě 😅 Tak jsem si musela říct: ,,Kua, Veroniko, nesmíš!!!!!!!'' 😠 😀 Byl to boj 😅 😅 😅

nikka.vo
autor
8. led 2009

Co budete vařit zítra 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😖

simonac
8. led 2009

nikde nikdo, asi všechny umřely hlady 😀 😀 😀 - né to já vám jen závidím, že na to nejste samotné, já asi počkám až dokojím, sem tam na vás mrknu jestli teda neva a podívám se kolik kdo shodil, ju??? 😀

gerdusha
8. led 2009

Ahojte baby, mozem sa pridat? Na jar som touto dietou schudla 27 kg, je sice pravda,ze bolo z coho, cez podzim som pribrala cca 12 naspat, ale od polnoci na silvestra som sa dala znova na dietovanie. Predtym som ju drzala cca 100 dni, mozno aj viac, uz som dni nepocitala, stalo sa to akymsi normalnym pravidlom striedat dni. ale potom som si nasla chlapa a to viete, chcela som sa ukazat, aka som kucharka atd..🙂 a kila isli hore...v kazdom pripade, TERAZ som zase na diete a celkom sa z toho tesim, normalne ma to bavi. Takze ked sa budete chciet cokolvek spytat, alebo poradit, skusim..a rada...nechcem sa tu vsak hrat na nejaku premudrelu..chapete..🙂

nikka.vo
autor
8. led 2009

Gerdusha, jé to je super, když se přidáš, já si totiž nejsem zdaleka jistá co a jak a holky se ptají mně 😅 , tak budu ráda, když tu bude někdo zasvěcenější 🙂 😵

Za chvíli si jdu dát sladkou véču, mám tu jeden hřeben z listového těsta s mascarpone a malinama a nevim jestli si smim dát ještě třeba malej kousek sladkého, nebo ne. Píšou tam 2kousky sladkého pečiva, nebo jak to tam je, tak bych teoreticky mohla, ne? Možná jsem si měla koupit loupáky, abych alespoň trochu měla pocit, že jim rohlík, po kterým se mi tůze stýská 😅

slunicko552
8. led 2009

Ahojte Verum pro mě budou tyhle dny asi taky děsné.Moc mi to nejelo a pizzu nemusím 😒 No nevím.
Ger klidně se přidej. 😉 nemáš nějaký recept na sladkou polívku?

nikka.vo
autor
8. led 2009

Sluníčko, koukala jsem že můžeš pohanku, proso a jiné obiloviny, taky slané koláče velikosti 1/4 pizzy (kynuté i nekynuté) - co si pod tím mám představit, to nevim 😕 Jo a teď čtu, že když nemusíš k večeřib sladké, že si můžeš dát slané pečivo, nebo kus pizzy 😎 Takže to asi budu střídat, vyloženě mi sladké nechybí, to spíš nějaký rohlík (tukáč asi musím oželet, tak bude tmavý)

Jo a psala jsem v těch receptech na Ovocný den, že se smí ovesná kaše, má tam být ale ovocná 😅 😖

Já si v ovocný den udělám k obědu asi pečené jablko s hřebíčkem (smí se?) , píšou, že můžeš použít umělé sladidlo a já mám to tekuté (prodává ho levně DMko) tak si ho tím ocákám 😀 a ke svačině tam píšou ovocnou šťávu, tak si vymačkám pomeranč a budu pít konečně něco jiného než vodu, ale píšou, že ta šťáva nahrazuje jedno jídlo, proto by se neměla pít celý den 😉 a pak budu něco chroupat k věčeři. Jsem na to zvědavá, protože zítra se smí jíst častěji,ale po málu, tak jak to snesu 😕

Ger, jaký máš zítra den? 🙂

simonac
8. led 2009

nikka a z čeho čerpáš? díky 😉

nikka.vo
autor
8. led 2009

obilniny 😉

nikka.vo
autor
8. led 2009

Simčo, na druhé stránce, nebo kde, jsem dávala odkaz na knížku o téhle dietě na comp 😉 Zkus to stáhnout, někdo to rozchodil, někomu to nejde 😉