90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
9. led 2009

co nám taky zbývá jinýho, že jo 😀

lucinecinecka
9. led 2009

Taky si to myslím.člověk si zvykne..no já si užiju..můj je až do úterka doma,tak bůh ví co si pán bude přát uvařit ,člověk nemůže ani ochutnat 😀

nikka.vo
autor
9. led 2009

já myslim, že ochutit se to může třeba omáčky teoreticky můžeme, ne? 😕 tam je jen koření,který se smí a vývar (maso 😕) a voda 😕 a k tomu jen chleba

lucinecinecka
9. led 2009

no nevím..Milan je docela na tučné jídla,svíčková atd..takže kdybych ochutnala,asi bych to sežrala 😀 😀

nikka.vo
autor
9. led 2009

no to by dopadlo 😅 ... ale takovej gulášek 😕 se zeptáme zkušenější Ger 😎 😅 občas by třeba nevadilo si zarebelovat 😅 😀 s chlebíkem.

lucinecinecka
9. led 2009

No to by nemuselo vadit 😀 😀

Ale tak v každé dietě jsou nejhorší začátky přece..

nikka.vo
autor
9. led 2009

Já umřu asi...teď si namazal dva rohlíky a pomazánkovým, se sýrem a se šunkou a uvařil si k tomu dvě vajíčka a zapíjí to sladkým čajíkem s citronem 😅 Zabiju ho asi 🙄 🙄 🙄 a ještě mi tu přednášel, jak jsou ty vajíčka kvalitní, ten žloutek je pěkně do oranžova 🙄 Uáááááá uáááááá 😅 😅 😅

To asi nepovzbudí někoho, kdo o téhle dietě uvažuje, co? 😅

lucinecinecka
9. led 2009

😀 😀 😀

gerdusha
9. led 2009

caute baby...gulas s KUSKOM CELOZRNNEHO chleba sa moze 🙂

lucinecinecka
9. led 2009

Jééé tak to jsou dobré zprávy 😀

nikka.vo
autor
9. led 2009

No nekecéééééééééj 😵 😵 😵 😵 já si snad štěstím učůrnu 😀 a v který den? 😕

nikka.vo
autor
9. led 2009

a čím zahustit? 😉

Já si dám gu-lá-šek , já si dám gu-lá-šek 😵 😎 🙂

natalien
10. led 2009

Dobré ranko,

tak jsem tu, odhodlaná to vydržet a dodržet 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
10. led 2009

Tak hodně štěstí,Naty 😅 😅 😅 Já se už nemůžu dočkat hermelínu. No a s tím gulášem mi taky mohlo dojít že se smí jíst, když v knížce je gulášová polévka 😅

Tož ten přijde na řadu příště 😎

natalien
10. led 2009

Veru díky,😉

jak jsi tu spekulovala o tom gu-lá-šku, tak co ho zkusit zahustit malinko solamylem??? Já třeba docela ráda dělám ten gulášek bez míchání z MMB🙂 a tam ten solamyl se dává.

nikka.vo
autor
10. led 2009

no já nad tím z MMB přemýšlím už dýl, že ho při příštím vaření zkusim, jen nevim z čeho solamil vlastně je 😕 , protože třeba mouka se nesmí používat (jen v uhlohydrátový den tušim) a proto asi v receptech v knížce jsou jen polévky. Asi udělám ten guláš z MMB tak jako tak a holt nebude zahuštěný a bude to jen dobrá poblívka 🙂

nikka.vo
autor
10. led 2009

Aha, tak solamyl je bramborový škrob a pak je ještě kukuřičný, ale ani jedno se nesmí v bílkovinový, možná jedině mít guláš bez masa 😕 a udělat si ho ve škrobový den 😕

Ger? 😅

nikka.vo
autor
10. led 2009

to už by bylo asi lepší ten solamyl nahradit celozrnou moukou,ne? 😕

slunicko552
10. led 2009

Ahojte baby tak já jsem měla včera ty opečené banány a můžu říct,že jsou dobré.Docela se to dalo,myslela jsem si,že to bude horší.No,ale dneska už mám po obědě a jsem víc spokojená 😀

lucinecinecka
10. led 2009

Holky..když chceme zbubnout tak moc to asi zhubnem i přes prsa,co?Blbá otázka co? 😅

slunicko552
10. led 2009

Tak já myslím,že přes prsa určo.Ale když budem cvičit,tak to nebude tak hrozné,myslím 😅

lucinecinecka
10. led 2009

No tak to já tam budu mít nula nula nic 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
10. led 2009

No o kozenky přijdeme z části asi určitě 😒 , jsem na to zvědavá 😲

Jinak já budu obědvat za chvíli 😵 a dneska jsem si koupila tmavou pletýnku, holt se to nedalo vydžet a měla jsem obr chuť. 🙂

Mám to tu připravený a už zase slintám 😝

tak se mějte ženy 🙂

natalien
10. led 2009

U mě nezklamal salát s tunákem, dokonce mi ho MM připravil a o to víc chutnal 😀

Teď se jdem strojit a razíme ven, pže mám chutě na něco dobrýho 😝 ač už mám i po poobědové kávičce 😅

No s tím solamylem nevím, ale v pidi množství by se to mohlo vstřebat, co? 😅 😅 😅

A kozenky, no to mi vůůůbec vadit nebude, když tam bude o jedno čísilko míň 😀 😀

Objevila jsem tu dárek od Ježucha a to, čokoládové fondue, ale to se asi nesmí kombinovat čoko a ovoce, co?

Jo a co pijete přes den? A kafe si dáváte s mlíkem, nebo bez?

slunicko552
10. led 2009

-+Tak kafe bez mlíka apřes den piju čaj-neslazený.Já valím zatím pa pa

gerdusha
10. led 2009

ahojte baby, no tak gulas NEZAHUSTOVAT...myslim tym ziadnou mukou ani skrobom...dajte si do zakladu VEEELA cibule, ta dostatocne zahusti...a ved to budete mat len na obed a trochu na veceru, tak zase toho nemusite /pokial nevarite aj pre celu family/ mat tak vela. alebo si dajte gulasu na tanier a ten celozrnny chlebik si potrhajte/nakrajajte na male kusky a dajte do gulasu...ako to robievaju detom...ked sa im nechce drzat chlebik v ruke 🙂...a ani toho chlebe potom nezjete tak vela...a gulas budete mat zahusteny..🙂...ja som si dnes urobila VELMI hustu fazulovu polievku s mrkvou, petrzlenom, zemiakmi, dochutila cesnakom, majorankou a petrzlenkou...taku vsehochut..jaaaj..a este som si tam dala sojove vlocky..tie vazne doporucujem do KAZDEJ polievky..su to vlastne take rozbite sojove boby...veeeelmi fajneeee..zdravee...a chutne...zajtra budem robit drahemu maso na hribkoch...ja si uvarim nejake vrtulky a budem ich jest so stavou z toho masa a asi si k tomu dam salat z kyslej kapusty...🙂...

gerdusha
10. led 2009

jaaaj..a cez den pijem litre caju...kedze je vonku taka kosa..inak som pila vodu pre dojcata, lebo ta nema sodik...pozor, sodik je VELMI skodlivy najma pri chudnuti...kupila som si 1/2 l hrncek a proste min. 4 za den musim stiahnut...a este doporucujem kupit si nejaku "kavu" napr. Caro...alebo inu..nejaku taku obilninovu..fantasticka je Melta...a proste popijat aj tu...samozrejme BEZ cukru..

nepite cele dni stale to iste..to nie je dobre..striedajte to...proste si to UZIVAJTE 🙂..

ja som sa dnes vazila a za 9 dni mam - 3 kg

slunicko552
10. led 2009

Ahojte teda ger jsi šikula s tou váhou.díky za typy meltu mám ráda,tak zítra piju 😉 a vločky taky zkusím 🙂

annynka
10. led 2009

ahoj baby, tak k vám načumuju, knížku stáhnutou a uvažuju, že se do toho taky pustím..začala jsem 3x týdně cvičit, ale myslím, že to jaksik nestačí a chce to nějakou dietku, potřebuju dát dolů 20kg!! Ať mám normální váhu...Ale asi bych si to ještě přizpůsobila sobě o sváči, ty mi tam totiž nějak chybí..nebo jsem něco přehlédla a jsou tam??

pro mě je největší problém se udržet a nežrat!!!!!Se asi vyfotím a budu to mít na ledničce!! 😀

nikka.vo
autor
10. led 2009

Ty jo Ger, to je super, že máš už 3kg dole, doufám, že se mi to po cvičení taky rozhejbe 😵 Já zatím jím fakt nudný jídla, musim se víc odvázat a udělat taky nějakou poblívku a třeba majdu. Fazole má přítel rád, takže bych mohla udělat taky polívku, ale ještě jsem jí nedělala 😕
Já nějak nevim co si udělat zítra 😒 Asi bych si dala nejradši brambory a možná s dušenou mrkvičkou,nebo nevim co k nim 😒

Holky,ze mě šla dneska voda, to asi po tom ovocném dni, ale křeče v břiše žádné, tak že bych se čistila? 😕 Ger, taky si to měla? 😕

No a na uhlohydrátový si asi dám těstoviny s lečem (tím se šťávou-domácím) a večer přemýšlím místo dortu třeba 3-4 menší tvarohové knedlíky s jahodama,to by šlo ne? 😕

Piju jen vodu, protože neslazený čaj do sebe nedostanu 😖 , jsem zvyklá si čaj pořádně ocitronit a pak osladit, třeba 5 cukrů 😅 (vim,vim,vim - nikdo to nechápe 😅 ) tak piju jen tu vodu a asi si do ní začnu kapat citron, ikdyž to nemusim.Ger, já mám tu filtrovací konvici Brita, to bych tam sodík mít neměla, ne? 😕

Jdu kouknout na nějaký recepty na zítřek...