90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

renda71
29. pro 2009

lennet klidně se ptej i když já nejsem vzorná,co se diety týče 😀 dost často jsem ji porušila,ale zase musím říct,že i přes to jsem zhubla 9kg 😉
já právě začnu radši až po silvestru,bude nás doma plný barák,to bych asi nezvládla 🙂

lennetfrigg
2. led 2010

Ahojky, Rendi, tak jak? Pridavas se? Ja to teda uplne porusila, jsem slabota. Tak to od zitrka zkousim znovu.☹ Maly bude mit ted narozeninky, tak jsem si to vypocetla tak, abych mohla kousek dortu.😀😀

Holky, prosim poradte mi. Mysli se na obed salat jakykoli se zeleniny? Muze se treba hrasek a kukurice?

nikka.vo
autor
2. led 2010

lennetfrigg, já mám dojem, že zrovna tyhle dvě věci se jí ve škrobový den 😕

lennetfrigg
2. led 2010

Hmm, prave nevim. Tvrdy hrach urcite, ale zeleny hrasek? Kdysi jsem jedla podle Korinkove a ta to mela rozdelene. Tak prave nevim.☹

nikka.vo
autor
2. led 2010

Já právě na 100% taky nevim, pokud by si to chtěla dávat do salátu pravidelně, tak to bych se asi bála, aby sis tím nějak dietu nenabourala, ale čas od času a v menším množství to v salátu nevadí. Každopádně držim palce, když vydržíš týden, tak to pak půjde snadno, uvidíš a stojí to fakt za to 🙂 Po porodu do toho půjdu zase 🙂

lennetfrigg
2. led 2010

Nikka.vo, dekuju😀 za podroru.😀 Nejhorsi je opravdu vzdycky zacit. Tak snad se nekdo prida.😉 at nebojuju sama.

ilonka82
4. led 2010

Ahojte, tak i já jsem opět zahájila tuto dietku a to dnešním dnem 🙂 🙂 🙂 "vtáhla" jsem do toho i segru, tak se aspoň mám s kým hecovat 😀 😀

simonac
6. led 2010

ahoj holky, tak jí se k vám taky znova přidám, ale až kolem 20.1., manža slaví 16.1 35 let a při představě, že by mi vyšel zeleninový den, tak to bych nedala 😒, minule jsem dala dole 12 kg, ted mi bude stačit tak 6, tak doufám, že se zadaří 😉, nastuduju znuvu knihu a jdu do toho 😀

renda71
6. led 2010

ahoj holčiny 😉 já se také přidávám i když jsem slaboch měla jsem v úmyslu začít hned 1.1.ale nějak byla pořád plná lednice 😀 takže začínám až teď s tím,že musím shodit 10kg 😕 ,takové jsem si dala předsevzetí 😉

lennetfrigg
6. led 2010

Ahoj holky, tak super, ze nas bude vic. Ja uz zacala, ale zadna slava. Vzdycky neodolam a neco od maleho dojim. Jsem hrozna. Ale uz aspon nejim vecer. Ted se tez furt dojidalo cukrovi a kolekce ze stromku atd. Ale donutila jsem se aspon vcera cvicit a dnes odhrabat snih.😀 To se taky pocita.😀

ilonka82
7. led 2010

Dobré ráno 🙂
Reni to je paráda, že do toho jdeme zase spolu 🙂 Já už jsem začala od pondělka a docela mi to jde, čekala jsem, že to bude horší 😀

Simi a jak jsi na tom? Vrátilo se ti něco zpátky?

Dneska mám ovocný den, ale bohužel jsem včera nestihla udělat zapečéné ovoce tak budu mít dnes k obědu zeleninový salátek, ale myslím, ´že by to nemělo vadit. A zítra si udělám pořádný kus masa 😀

lennetfrigg
7. led 2010

Ilonka, jak prosim delas to zapecene ovoce?

Ja mam masko dneska, tak si slibuju, ze dnesni den snim fakt jen to, co muzu. Tak dam vedet vecer.

A holky chodite nejaka na cviceni? Ja teda se snazim jen doma. Ale uz driv jsem cvicila kalanetiku a muzu doporucit.

momin
7. led 2010

Ahoj holky,chci se zeptat..: vazne to funguje? A kolik KG se da shodit?

tabarka
7. led 2010

ahojky, já se na ni dala už podruhé v pondělí, tak dnes mám vitamíny...poprvé jsem dala dolů asi 7kg, ale mám je nazpět... 😎 (dietu jsem dodržovala před rokem asi jen 6 týdnů, ale přísně!!!!) je ale fakt, že jsem je dala dolů hrozně rychle a navíc se pak vůbec neomezovala...no a vánoce mi daly zabrat, tak se dávám do toho opět a můj cíl je 10 kg
budu na vás koukat, docela mě to motivuje k tomu to vydržet, držím pěsti a ať jdou kilečka pěkně pryč...

renda71
7. led 2010

ilčo ahoj,tak jak to jde?? já občas malounko zhřešim,ale snažím se co to jde 🙂

vercak.
7. led 2010

ahoj, náhodou jsem narazila na tohle téma a vypadá to docela zajímavě. Od porodu mám nahoře 20 kg a potřebovala bych je dát dolu. Možná zkusim tuhle dietku, musim to tu nejdřív pořádně pročíst, četla jsem zatim jen první stránku 😉

simonac
7. led 2010

ahoj holky

ilonko - dala jsem dole 12 kg, bylo to super, ted mám 5 zpět, ale je to fdakt z přežírání a hlavně z toho, že večer už jsem z těch 3 dětí fakt k.o a dám si kus sladkého, ale jak se jednou dám na dietu, tak se hecnu a jde to i bez sladkého 😉

vercak.
7. led 2010

simonac - fakt 12 kg??? A to teda za těch 90 dní???

simonac
8. led 2010

verca - jo, jo za 90dní a musím říct, že protože jsem v noci ještě kojila ani jsem si nedávala ten pitný den - jak se pije jen voda, nebo co 😉

hanulinecka
16. led 2010

ahojky krásný den já se taky hlásím dneska jsme začala už jsem ju jednou držela asi 80 dní shodila jsme 15 kilo pak se rozežrala 😖 😀 a asi za pul roku od konce diety jsme přibrala asi jenom 3 kila nejhorší je fakt ten začátek pak už to jde dobře a jde to vydržet

pokud někdo máte problémy s recepty tak já se inspiruju tady je to super jsou tam zkušený dietářky z 90.novky a vždycky večer si je pročítám a na co mám chut si další den uvařim

http://chudnime.kiga.sk/viewforum.php?f=21

chtěla bych druhé dítko tak alespon at jěště trochu shodím než se zadaří

tak šup šup bojovnice jdeme do tohooooooooooo 😵 😵 😵

hanulinecka
16. led 2010

jinak k tomu,že jsem shodila měla jsme 30 kilovou nadváhu z těhotenství tak proto to šlo asi tak dobře ted mám pořád 15 kilo jěště z těhu tak kdyby se mě podařilo dát dolu 10 kilo byla bych max spokojená 😵

ilonka82
22. led 2010

Ahoj holky 🙂
Reni, šlo to tak, že jsem měla 8 denní přestávku 😅 ale od 20.1. jsem zase začla a už se nenechám nikím nalákat na něco "zakázaného" 😀 tak snad mi to vydrží 🙂

lennetfrigg: zapékané ovoce dělám tak, že si nakrájím různé druhy ovoce na kostičky, dám do zapékací misky, můžeš přidat pár hrozinek, lískových oříšků, skořice.... Pak podleješ 1 dcl vody nebo pomernč. džusu. Zkrátka fantazii se meze nekladou 🙂 pak necháš zapéct na 190 st. cca 15 min. Je to mňamka 🙂

marticumacek
5. bře 2010

Ahoj holky,pořád ještě kojím.Nevadí to při dietě?(6 měsíců jsem kojila plně a teď začínám přikromovat v poledne a večer.)
Já teda přibrala v těhotenství 23kg.Teď mám dole asi 19kg,ale nějak se to zaseklo a přitom pravidelně cvičím.Asi by mi pomohla větší změna ve stravování,tak jsem tuto dietu chtěla zkusit.Jen bych nechtěla přijít o mléko.Nemáte s tím některá zkušenosti?

simonac
6. bře 2010

ahoj holky

marti já to minulý rok takdy držela, a kojila jsem tak jako ty, už hlavně jen na noc, kila šla pěkně dolů, jen jsem vyřadila ten 29. den, kdy můžeš jen pít já si dala normálně masový a jela dál 😉

jindula11
21. bře 2010

Ahojky holky 🙂,
co tu máte za zázračnou dietku?Děkuji

lumcag
16. dub 2011

@hanulinecka
Ahoj ráda bych věděla zda sis psala recepty co si jedla.
Já si totiž recepty sestavit neumím. Díky

karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
karolin54
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pelenka
23. zář 2013

Maminky, kdyby nekdo chtěl, mám tu knihu. Za sebe tuto "dietu" doporučuju,za 4 měsíce jsem dala dolů 8 kg, přidávala jsem si tedy bílkoviny, prakticky každý den, protože jsem hodně cvičila. I když jsem skončila, váha se držela až do otěhotnění prakticky stejná. Kdo by měl zájem, tak do zprávy, je dost použitá, ale určitě by ještě posloužila🙂

martinek_ka
6. led 2014

ahoj holky, není tady někdo, kdo se chystá začít s dietou nebo už začal? já mám dnes 1.den... 🙂