90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

ivce
14. črc 2009

Ahoj,
já vám tu šmíruju a snažím se dočíst celou diskuzi, abych neměla blbý dotazy furt 😅 A taky jsem si včera objednala tu knížku na MMB, protože se mi nedařilo otevřít ten odkaz z první strany. Jinak ji držím od včerejška 😉 😀 a jako dobrý a během následujícícho měsíce potřebuju dostat dolů aspoň 4 kila, ať mě nezavřou za výtržnitví, až se objevím v plavkách na dovči 😀

takže pokud se budu moct přidat k zakladatelce této skupiny, bude mi ctí 😉 😀 jak jsi na tom Niko, kolik jsi shodila poprvé?

ivce
14. črc 2009

Jestli za eura na Slovensko nebo jinam je mi jedno, hlavně, že budu na dovolené 😀 Moře necháme na příští rok, až na to připravíme KLárku. Vůbec nechápu proč, ale když před ní řekneme, že poletíme letadlem k moři, tak je úplně vyděšená a že letadlem ona nepoletí a tak a málem brečí. Vůbec nevím, co jí to popadlo,nemůže mít žádnej špatnej zážitek, na letadla venku normálně mává. A riskovat, že by jsme přijeli na letiště, ona dostala hysterák a letadlo by odfrčelo bez nás mě vůbec neláká 😀 😀 Navíc mě teď dostali známí co se vrátili s dvěma dětma z Turecka - malej dost trpí na ouška, už mu je několikrát píchali a bohužel ho to chytlo i dva dny před koncem dovolené. Takže honem do nemocnice, malýho ošetřili, ovšem chtěli po nich 1.500,- euro!!!!! Což teda neměli ani náhodou, ale normálně je zablokovali v hotelu, že dokud nezaplatí, tak neodjedou 😲 nakonec jim dost pomohla cestovka, nevím už, jak a kde ty peníze schrastili, ale bleskově je posílali z ČR do Turecka a na poslední chvíli je tam dostali, aby stihli vůbec odletět. A to je hned na začátku dovolené nechtěli ubytovat a na konci tohle. Měli chudáci fakt smůlu 😖 Tož mi pojedem navštívit naše bratry a kdyby něco, tak to máme 150 km ke tchánovcům 🙂

ivce
14. črc 2009

Jééé já jsem debil a omlouvám se 😀 mám otevřený dvě okna a tohle patřilo do naší červnové diskuze 😀 😀 omlouvám se za své výlevy k dovolené 😀

monali
23. črc 2009

ahoj holky,
tak bych se teda taky ráda přidala a on tady nikdo není 😉 😒

Zkouším tuhle dietu už 3 týden. Vlastně 4. týden ale ten první nepočítám, protože po čtyřech dnech držení
jsme měli 3 oslavy za sebou (pátek, sobota a neděle) a to jsem nezvládla a baštila jsem jak o závod. 😀
Jestli jsem už nějaké to kilo shodila nevím, protože nemáme váhu, tak jsem se aspoň poměřila a mám v pase
a přes boky o 4cm méně - Huráááá jenže na mojí velrybí postavě to není vůbec poznat 😀 ale mám
dobrý pocit, že se aspoň něco děje.

ivce
25. črc 2009

Ahoj monali 🙂
vidím, že jsme tu samotné a doufám, že holkám zakladatelkám nebude vadit, že jsme ji vlelzy do tématu 🙂

já dietu držím 2. týden, dneska mám 13. den a dneska ráno jsem se i zvážila a mám od 2,5 kg méně. Zapoměla jsme se n azačátku změřit, tak nevím o kolik cm, ale něco to bude, protože jsou mi všechny kalhoty volnější. A hlavně - před 14 dny jsem si koupila bílé letní kalhoty, kterým jsem prostě nemohla odolat, ale byly mi moooooooc knop, tak jsem si v obchodě slíbila, že do nich do konce léta shodím. To mě taky nakoplo k dietě 🙂 no a už v nich chodím 🙂 takže super motivace 🙂 jo a jinak jsem dneska zhřešila - je u nás totiž pouť, takže jsem dopoledne měla kousek langoše a k obědu maso se zelím. Ale alespoň bez knedlíku 🙂 a jinak musím říct, že mi tato dieta opravdu vyhovuje a že jsem jich vyzkoušela 😉 🙂 protože nenám hlad a střídají se hodně chutě, v podstatě můžu všechno, jen s omezením dne, takže dobrý 🙂

monali
27. črc 2009

ahoj Ivce,
tak 2,5kg za 14dní to je myslím dost velký úspěch. Mě zatím těší aspoň ty centimetry, jestli půjdeme
o víkendu k tchánům tak se zvážím tam a uvidím. I když je fakt, že si nejsem 100%ně jistá, že dělám všechno
dobře, ale už i z toho že dělám aspoň něco má¨m dobrý pocit.
Zatím mi největší problém dělá ten uhlohydrátový den, protože kromě těstovin se zeleninou mě nenapadá
co bych jedla a pizza bez salamu a sýra mě zrovna neláká 😒 Zato čokoládu na vaření miluju
Navíc v práci nemáme mikrovlnku tak všechno co si donesu jím studené, tak si vybírám jídla, u kterých mi
to nevadí. Nejhorší ale jsou víkendy u rodičů 😉 Jo a souhlasím,u téhle diety hlad nemám, sladké mi nechybí, protože vím přesně kdy si ho dám.A ještě mě to nutí jíst v práci, co sem dříve odbývala a doma jsem se potom
nemohla doslova dožrat. ]-
Navíc se snažím otěhotnět a u téhle diety myslím nemusím mít strach že by to organismus nějak rozhodilo,
prakticky jím všechno, jím zdravě a jím pravidelně.
A co ta knížka už ti přišla?

ivce
28. črc 2009

Ahoj, knížku doma mám, úplně se jídelníčkem tam uvedeným neřídím, ale občas je to celkem dobrá inspirace, co bych si tak mohla dát k jídlu a taky si tam hlídám, který den zrovna mám 🙂
váha mě těší moc, centimetry jsem přeměřila dodatečně, tak snad budu za nějaký ten týden taky něco pozorovat.
Musím přiznat, že asi nedodržuju tu dietu úplně striktně, možná mi občas ujedede nějaká ta potravina, která by možná do konkrétního dne úplně nepatřila, ale snažím se to nepoplést. Nebo jsem měla v masový den neskutečnou chuť na česnekovou pomazánku, kterou zrovna manža večeřel, tak jsem lžičku olízla a moje chuťové buňky byly spokojené 😀 ale se mi zdá, že jsem vypozorovala, že si to moje trávení na rozdělenou stravu tak zvyklo, že pokud si dám něco co opravdu do toho dne vůbec nepatří, tak jsem potom opravdu hodně nafouklá a necítím se dobře. Nevím, jestli je to za takovou krátkou dobu možné, nebo je to jen náhoda, ale každopádně mě to nutí k tomu, abych si hlídala co jím 🙂 No a taky mě teda celkem zaráží, že jsou tam jen 3 jídla denně, protože většina diet doporučuje jíst často a v malých dávkách, takže si tam neplánovaně zařazuju odpolední ovocnu nebo zeleninovou svačinu. Já totiž ovoce a zeleninu miluju a utrápila bych se, dybych nemohla konzumovat všechno co nám teď zraje na zahradě 😀 ale vzhledem k tomu, že jdou kila dolů, tak to asi nebude tak velká závada 😅

pak písni, jestli bude znát něco i váhově, ale vzhledem k úbytku těch centimetrů určitě 🙂

monali
4. srp 2009

tak hlásím, že mám dole 4-5kg. Přesně to nevím, protože jsem se před začátkem diety nezvážila. 🙂

Mám ohromnou radost, doufám, že se mi podaří shodit ještě aspoň 5kg. Zatím to na mě není ještě poznat 😠 Za 14dní jedeme na dovču, tak tam to asi moc nepůjde, tak snad to potom doženu.
Už mám za sebou první vodový den - a teda nic moc 😝 Přes den to ještě šlo, ale večer už jsem měla hlad,
manžel baštil sušenky , tak jsem si asi 5x zobla. Stýdím se 😒
S těma svačinkama to taky tak dělám - vždycky nějakou zeleninu.

Kdybys měla čas, koukni prosím do knížky co by se mohlo jíst v ten uhlohydrátový den - zase jsem měla těstoviny se zeleninou, tak už bych uvítala nějakou změnu. 🙂

eena
7. srp 2009

Ahojte,
chodí sem ešte niekto?
Ja som sa na túto dietku dala pred 13 dňami a hľadám spolubojovníkov. My sme totižto začínali dve, že sa budeme podporovať, ale nateraz som zostala sama. K tomu mám dnes ovocný deň a ten mi teda robí najväčší problém. Tak sa presviedčam, že musím vydržať - hlavne sa mi páči, že to držím teraz v lete, lebo aby som nežrala chodím minimálne do siedmej večera von - chute zaháňam nesladeným čajom - ten mám rada. Vážila som sa po desiatich dňoch a schudla som také dve kilečká, lenže ešte takých 8 - 10 by sa zišlo dať dolu. Tak dúfam, že vydržím. Zhrešila som len v ten uhlohydrátový deň a dala som si pol pizze so syrom - bez toho mi to nešlo dolu krkom. 🤐
Inak veľmi mi z tej knižky chutilo zeleninové rizoto - asi si ho zase spravím na nedľu ...

monali
7. srp 2009

ahoj eena,
tak držím palce ať jsou kila pořád tak dolů.
Jsem ráda jestli tady budeš s námi , protože to tady nějak vázne.
Já se taky snažím dodržovat přesně, ale víkendy u našich nebo u tchánovců a oslavy mi dělají problém 😀 😠
Ne, že bych se tam přežírala, ale většinou tam je úplně něco jiného než bych v ten den měla jíst. A navíc
to s nima nechci řešit, že držím tuhle dietu, protože každý je hnedka chytrý ... 😠 Ale snažím se.
Zeleninové rizoto miluju, jako obměnu si dělám těstoviny se zeleninou.

eena
10. srp 2009

Ahojte,
tak ako po víkende?
Ja sa priznám, že som včera nevydržala a po obede som zlupla jednu tatranku ☹ Dnes mi je akosi hnusne - bolí ma hlava, je mi zle aj od žalúdka - tak čakám čo sa z toho vyvinie ... Inak po včerajšom prevážení mám dolu 3 kg čo ma dosť silne potešilo. Horšie bude to, že o týždeň idem na dovolenku, ale po dovolenke snáď nabehnem nazad. Pisnite ako ste na tom vy! Myslíte, že také jedno zhrešenie veľmi vadí? Išla som včera aj na korčule tak som to snáď vyšportovala 🙂

ivce
10. srp 2009

Ahoj holky 🙂

omlouvám se, že vás tu zanedbávám, ale jsme na dovolené - v Běšeňové 😉 🙂 a vzhledem k tomu, že tu máme předplacené snídaně, tak asi chápete, že jsem musela dietku na pár dní přerušit 😉 😀 😀 já snídaně prostě miluju, ostatní jídla klidně odbydu, ale snídaně to je moje a zvlášť, když se můžu vyřádit na švédských stolech a mít od každého trošku. Sice tady mají k snídani i ovoce, ale to dávám jen jako příjemnou tečku na závěr 😀 ale slibuju, že jak se vrátíme, tak pokračuju, protože mě mile potěšilo, že po 4 týdnech jsem měla 4 kg dole, což je super. ještě 5 kg a budu v sedmém nebi 🙂

mona jak se vrátím z dovči, tak ti psínu nějaký recept z knížky a eenu vítám mezi náma, ve třech nám to půjde zase o trochu líp. A teď jsu uspávat malou, tak ahoj 🙂

hanulinecka
12. srp 2009

ahoooj po delší době zdravím byli jsme na zahradě protože nám vrtají zateplují barík a smalým dítětem docel očistec 😀 😀 😀

tak já mám za sebou 73 dní diety a mužu vám říct nádhera mám dole 15 kileček 😀 😵 😵 😵 😵 😵 zítra odjíždíme na dovču,ale vidím to super zvykla jsme si na tu stravu mám své ovlíbené jídla miluju 3 sladky dny na které se těším a vychutnávám si je netěším se až skončím nevím jak budu jíst 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
12. srp 2009

Hanul, správně by si měla tuhle dietu držet ještě dalších 90 dní, ale už je jedno v jakém pořadí a klidně si můžeš dát k obědu třeba škroby a k véče bílkoviny ale dál dodržovat pravidlo, že si nedáš přílohu 😉 Tím by sis měla údajně zajistit, že ten metabolismus už zůstane takhle naprogramovaný. A hlavně nikde není dáno, že se musíš vrátit k původnímu stravování 🙂 To by taky bylo jedině dobře, kdyby si dál jedla zdravě 😎 Já to nedokázala, ale musim říct, že kila nejdou nějak závratně nahoru, na to jak žeru. Dvě kila od února 😉

marfuuuska
12. srp 2009

Ahojky všem, tak se k vám přidávám a zítra začínám držet dietu. Mám po prvním synkovi nahoře 25kg a tak bych chtěla aspoň 15kg dát dolu 🙂
Budu sem k vám nakukovat a časem i napíšu jak mi to jde 😉

soanpe
12. srp 2009

ahoj marfu 😉
taky bych potřebovala shodit 😝
jak žiješ? co nového ? rodina stále při starém?

nikka.vo
autor
13. srp 2009

soanpe, tak do toho jdi 😎

marfuuuska
13. srp 2009

Ahoj Soan, máme se fajn, Matýsek jde v září poprvé do školy. Budu psát do našeho téma ať to tu nenarušujem 😉

Tak jsem dnes začala dietovat, no a mám hlad jak vlk 😀 , za chvilku jdu obědvat, tak už se moooc těším. Ale fakt to chci dokázat, tak se musim pořádně zapřít 😠 .
Vařila jsem klukům franc.brambory a měla jsem co dělat abych neuždibovala.
Mám dotaz dneska jsem si napsala výchozí váhu a nějaké míry, kdy jste se převažovali, jednou za týden nebo za 14 dní?

ivce
13. srp 2009

Marfu já se vážím vždycky každé pondělí ráno, asi je to lepší po delší době, je pak vidět větší rozdíl, ale já jsem tak zvyklá 🙂 vyslíknu se do naha, vyčůrám, sundám všechny prstýnky, řetízky, náušnice, přistřihnu vlasy.... 😉 😀 😀 ať jsem co nejlehčí a pak teprve stoupnu na váhu 😀 😀 😀

marfuuuska
13. srp 2009

Ivco, tak to budu taky tak dělat, začnu v podnělí a pak každý další. No jsem zvědavá jak mi to půjde 🙂
Jsem ráda, že dietu držíte i ostatní aspoň nemám pocit, že jsem v tom sama.

nikka.vo
autor
13. srp 2009

marfuuuu, já se vážila vždycky po ovocném dni 🙂 někdy po týdnu, nenech se odradit první týden, nebo 10 dní, kdy to půjde pomaleji, pak to bude fofr, uvidíš 😎 Já to měla tak, že ze začátku my šla asi dvě kila dolu celkem rychle, ale míry stejné se mi držely asi 14 dní a pak to šlo obojí dolu souběžně, ke konci už kila ne a zase jen cm 🙂

ipuska
13. srp 2009

Ahoj holky, tak od pondělka začínám držet tuto dietu. Už se na sebe nemůžu fakt koukat. Byla jsem zvyklá na 53kg a teď mám přesně o 20 kg víc. Doktor mi chce napsat Meredii nebo jak se to jmenuje, ale když jsem si přečetla co je to za svinstvo tak to teda nechci. Potřebuju aspoň 15kg dolů. Hodně jsem přibrala hormonama, které do mě cpali abych mohla otěhotnět, teda jako když jsme jezdili do Phy na umělé opl. Bude to držet i manža, ale ten chce jen 5kg.

marfuuuska
14. srp 2009

Nikka díky za podporu, nikdo mi už nevěří, že to vydržim po pravdě se nedivim těch diet už bylo 😀

Ipuska tak to je super začínáme skoro nastejno, aspon nezačínám sama 😉

ipuska
14. srp 2009

Tak Marfuuuska budu držet pěsti ať se zadaří. Budu průběžně hlásit výsledky mého snažení 😀

ivce
14. srp 2009

Mrafu já jsem taky známý dietář 😉 něco jsem vydržela, něco ne, ale tahle mi opravdu zatím sedí nejvíc, protože si přijdou na své i chuťové buňky, což u diety, kde se střídaly vajíčka s rajčaty a kuřecí masem moc nee 😖 sice jsem to taky zvládla, ale honila mě neskutečně mlsná 🙂
takže holky do toho a kilečka se posypou dolů jako o život 🙂 pište sem průbežně výsledky, ať se můžeme navzájem chválit a podporovat, fakt to moc pomáhá 🙂 já až se vrátím z dovolené a stoupnu na váhu, tak asi s váma začnu úplně od začátku 😖

nikka.vo
autor
14. srp 2009

no já jsem o téhle dietě řekla právě naschvál hodně lidem a chtěla jsem jim vytřít zrak, že to dokážu a současně jsem nemohla selhat, protože bych byla za trapku 😀 a to by jste měli vidět ten obdiv potom 😎 Takže nejen že budete hubenější, ale ještě vás budou doma plácat po ramenou, jak jste dobrý, že jste to vydržely a že oni by to nedali 🙂 Věřte mi, že stačí vydržet těch cca 10 dní a pak už vám to skoro nepřijde a budete nadšené výsledkem 🙂

marfuuuska
14. srp 2009

Ahojky já to dneska nevydržela stoupla jsem na váhu a mám dole 1,7kg což nechápu 😅 , ale myslim, že to po zítřejšim sladkém dni zase vyleze 🙂 i kilo za týden by mi stačilo.
Ale možná je to i tim, že jsem včera lítala se staršim klukem po nemocnici, protože si zlomil ruku 😠
Holky mě fakt přesvěčily vaše výsledky, jinak bych se do toho nepouštěla a sice to držím teprve druhý den, ale zatim mi nic neschází a dokonce mi to i chutná. 🙂

eena
14. srp 2009

Ahojte babule,
tak sa zese hlásim - včera som sa odvážila a sama som tomu nechcela veriť, že po 18 dňoch mám dole 5 kg ( a priznám sa, že som aj párkrát zhrešila - dala som si napr. 4 lyžice salámového šalátu) Myslela som, že som to tým dostatočne po.... A aj v bielkovinový deň som si dala cestoviny so smotanou. Horšie je že idem teraz na týždeň na dovolenku a to iste dopadnem
🙄 Potom však chcem nabehnúť späť - mne tiež táto jediná diéta super vyhovuje a dnes mám na večeru koláče!!!! Hurááááá.... Marfuška zvládneš to - ver tomu a vieš aký je to super pocit, keď dáš dole tie hnusné kg a ešte Ti to potom aj niekto nezavilý potvrdí? Vždy si toto predstav, keď budeš chcieť zhrešiť!

nikka.vo
autor
14. srp 2009

marfuuuska, ze začátku je to samozřejmě voda, co jde dolu, ale za chvíli obdobně dolu půjdou i dkg a kg 😵 😵 😵 A teda zlomená ruka, jéééžiš. Já se tohohle bojim, snad se nás to vyhne 😖

eena, v knížce píšou, že sem tam zhřešit je povolené a že je to jasné 😎 a není tu v diskuzi snad nikdo, kdo nezhřešil 🙂 jen je třeba se držet, protože jak zhřešíš jednou, tak to pak jede jak na běžícím páse a hřešíš víc a víc, vím to z vlastní zkušenosti. Já jsem třeba kolikrát zrušila uplně jeden den diety, jako třeba že jsem v ovocný jsem šla na kachní hody 😀 😀 😀 Ale to bylo už ke konci diety.

ivce
14. srp 2009

Marfu s tou zlomenou rukou je mi to líto, tohle by se prckům mělo vyhýbat, co? 😖 tak ať je Matýsek brzy v pohodě 🙂

eena já jsem na dovolené teď, tak dám vědět, jak to se mnou po tom přejídacím týdnu dopadlo 😖 😀 ale pokračuju v dietě dál, 25. dnem, takže mě hned čeká vodový den 😖

nikko tak takové ovocné dny nezbývá než závidět 😀 😀 já teda taky hřeším 😉 ale celkem se snažím držet, člověk má fakt radost, když vidí jak jdou kila dolů. Ještě než jsme jeli na dovolenou, tak jsme se stavovali u tchánovců a jejich váha váží o 1 kg míň než ta naše, takže jsem na ní stála skoro půl hodiny, abych si ten pocit užila 😀 😀 😀