90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

slunicko552
22. led 2009

😀 Já cvičím 3týdně.Myslela jsem,že to bude v klidu,ale pak funím jak lokomotiva 😠 😀 .Už nemám kondičku,ale já se nevzdám 😉

janca.k
22. led 2009

já začínám od pondělí, do Vánoc jsem taky cvičila 3-4x za týden, ale pak jsem byla nachlazená, takže bych vykašlala při cvíču plíce a teď lehla kámoška co bere auto, já mám svoje nepojízdný..sice jsem si několikrát říkala, že budu cvičit doma...haha, doletím z práce, uvařit, uklidit, když je potřeba vyžehlit, dát prát prádlo a než skončím, tak je osm nebo půl deváté a jsem ráda, že se osprchuju a jdu spát 😒

slunicko552
22. led 2009

To Ti věřím,taky by se mi nechtělo.Mi se bechce ani teď 😅 😝

janca.k
22. led 2009

to já mám nejvíc elánu ráno, ale tady žádné cvičení nebo lázně tak brzo otevřené nejsou a do práce chodím na devět jenom 1-2x týdně, jinak na 7.00 😝 😖

slunicko552
22. led 2009

To jsi teda dobrá,já ráno jsem ráda,že si dám kafe a trochu se proberu 😅 Cvičím v poledne,když prcek spinká.Ale cvičím doma.Bavily jsme se setřenkou,že by jsme šly do posilovny,ale nevím jestli to tam přežijem 😕 😀

simonac
22. led 2009

holky fuj, fuj, fuj dnes mám za sebou 1. vitamínový den a to není nic pro mě, už se těším na zítra 😉

slunicko552
22. led 2009

simi už je večer,tak to máš skoro za sebou. 😉 Zítra si smlsneš.Já jsem se ani dneska nevážila 😲 😀 .Nějak jsem zapoměla 🙄 .Zvážím se zítra ,dneska se mi už nechce 😕 😀

nikka.vo
autor
22. led 2009

čaues, já se dneska vážila, ale mám jen o 300g míň, přičítám to menstruaci 😕 doufám teda 😕 Ale začnu na sebe být přísnější, dneska jsem si dala pečenou plec na timiánu, ale už budu jíst radši jen kuřecí a rybu. Zítra jedu za ségrou, tak nevim jestli si dát brzký oběd (to bych pak byla do večeře hladová, nebo si k ní vzít konzervu fazolí v tomatě 😒 Jináč jsem byla na další hodině spinningu a asi určitě tam chodit nebudu, nemám prostě na to a asi mě to nechytlo... tentokrát jsem to snášela ještě hůř, nemám vůli vydržet, zase dýchání na prd, opět mozol na buchťákovi 😀 a už se mi chtělo brečet ze mě, jakej jsem chcípák. V jednu chvíli jsem se nemohla skoro nadechnout, jako by se mi stáhl krk, vypadalo to skoro jak astma, tak ještě toho trochu. Bavila jsem se pak po skončení s instruktorkou, tak ona říkala, že na první hodině když začínala si říkala, že to nemá za potřebí, že nemůže dýchat, bolí jí prdel a ten kretén nahoře furt řve jedemééééé , přidejte si zááátééž 😀 Docela jsme pokecali, říkala mi že to bude furt lepší a lepší, ale prostě tomu nevěřim, fakt jsem na dýchání debil a to se asi nikdy nezlepší. Řekla mi, že steper na doma je super, jen že bych měla k tomu ještě přidat cvičení na horní polovinu těla. Pak se mě v šatně ptala paní (asi 50 letá co jezdí i maratony, fajn baba) jestli příště přijdu (slyšela co jsem si říkala s tou instruktorkou) tak jsme taky kecali, bylo vidět, že si chce povídat 😅 No asi tam fakt chodit nebudu, pořídim ten steper, dám si hoďku každý druhý den a kašlu na to. A k tomu cviky na pupek asi...

slunicko552
22. led 2009

Verun to mě mrzí,byla jsi do toho tak zapálená ☹ .Ale neva než takhle tak raději něco jiného 😉 .Já bych to určo taky nezvládla 😅 .Step je dobrý,ma ho švagrovka.Tak než si ho koupíš zatím cvič jen tak. 😉 Já mám obyč.váhu,tak takové drobnosti neuvidím.Snad tam něco bude 😖

janca.k
23. led 2009

Ahoj holky, tak já jsem zmatená jak Goro v Tokiu...je teda fakt, že jsem se vážila naposledy před svátky, takže si budu říkat, že i když jsem se nepřecpávala, cukroví nejím a chlebíčky taky ne, že jsem přibrala, protože jsem se včera u kámošky vážila a vážím pořád stejně 😠 😠 😠 😠

takže nasazuju přísnější režim...jestli to ovšem jde, ale podle cm jsem něco zhubnout musela...no jo voda váží míň jak špeky 😀 😀
dneska mám rýži a dušenou zeleninu a salát z červené řepy a to jsem se chtěla zeptat, holky jak je to se zavařeninami? já miluju zavařenou červenou řepu, děláme si ji doma, takže do ní jde jenom ocet, koření a náhradní sladidlo, ale to snad nevadí, nebo jo?? Já už snad nebudu jíst nic...
no musím nastoupit na to cvičení, manžel už slíbil, že bude chodit v práci na obědy, tak budu mít víc času, tak snad mu to nějakou chvíli vydrží 😀

janca.k
23. led 2009

Ty Veru, ale s tím spinem, já když začala chodit poprvé, tak jsem po druhé hodině byla rozhodláí, že už mě tam nikdo neuvidí, ale nakonec jsem se přemohla, sice to chvilku trvalo, mám problémy s dýcháním, ale já taky ze začátku dělala hodně chyb, nakonec jsem vydržela chodit asi dva roky, ale nějaký výrazný efekt to na mě nemělo, sice jsem měla pevnější stehna, ale pořád stejné objemově, ale víš o není špatný, nedávej si takovou velkou zátěž jak ti instruktor říká, dej si menší, při menší zátěži shazuješ, při velké posiluješ a jak budeš zvládat menší zátež, začneš si pomalu přidávat...

zdenallicka
23. led 2009

Jani, cervena repa je malinko kaloricka.. taky ji miluju a vim to.... 😀 Na 100g sterilovane cerveny repy je to 140 Kj... 😵

janca.k
23. led 2009

Sakra, teď jsi mi zkazila celej den 😀 😀 😀 hmmm, no zkusím napěstovat nějakou míň kalorickou 😀 hele to určitě ještě nikoho nenapadlo...ale když si jí nedám celou sklenici, ale jenom malou misku, tak to by šlo, ne?? Já bych to bez ní asi nevydržela, ale Martin by byl rád...on to nesnáší 😀 😀

zdenallicka
23. led 2009

Jani, ty foleeee, ja ti tady pisu, ze je to malo kaloricke a ty tady silis???? 😲 😲 😲 Co blbnes??? Das si ji klidne i 3OOg a budes to mit za jeden jogurt, ze ktereho se ja teda nenajim...

zdenallicka
23. led 2009

Jako 140 KJ na 100g neni moc.. Ani nahodou... 😉

simonac
23. led 2009

ahoj holky,tak já si dnes místo masa dala sýr a jogurt - mnam, super, hlady netrpím jen ten vitamínový den - pro mě nic moc 😒

slunicko552
23. led 2009

ahojte
janca když máš míň centimetrů,tak je jenom dobře. 😉
simi to jsi dobrá já bych to s jogurtem asi nedala 😖
Jinak váha mi stojí ☹ ,ale cenťákůmám míň 😵 Tak je to fajn 😉

janca.k
23. led 2009

Ahoj Símo, mě ten vitamínový den vadí jenom proto, že jsem z toho množství ovoce hrozně nafouklá, ale včera jsem zjsitila, že mi chybí maso, můžu ho vlastně jenom jednou za čtyři dny a Martinovi jsem včera dělala steak z vepřového masa a málem jsem si letěla do sklepa pro kolíček na nos, jak to krásně vonělo 😀 😀

Zdeni, já vím, dělala jsem si srandu, no ale úplně nejlepčí by bylo narvat tu řepu do toho bílýho jogurtu...mňam 😀 😀

zdenallicka
23. led 2009

Jani... 🤐 🤐 🤐

slunicko552
23. led 2009

Jani řepudo jogurtu? 😝 😀 😀 😀 Máš Ty ale nápady 😀

simonac
23. led 2009

červenou řepu taky miluju, tchýně včera zavařovala, tak snad nějakou dá 😉

janca.k
23. led 2009

Holky ale toje fakt strašně dobrý, já nejím majonézu takže do většiny salátů dávám bílý jogurt...a je to moc dobré a každopádně zdravější 😉

janca.k
23. led 2009

hmmm, tak jsem právě zjistila, že jsem pěkně blbá...já totiž měla za to, že rýže patří mezi uhlohydráty a ona je mezi škroby...no tak to jsem celá já... 😠 😠 😠

nikka.vo
autor
23. led 2009

Jančo 😅 , nevadí, příště to napravíš, pak se snad ta váha hne, až začneš jíst to co se v určitý dny má a smí 😀 😀 😀 😀

Jiank pokud vám chybí maso, tak si dejte alespoň tu soju ve škorobvý den, když si jí naložíte jako čínu, tak je to dobrý a trochu to tělo oblbnete 😵 prodávají se i nudličky na čínu 🙂

Dneska mi ségra udělala zeleinu s rýží, měla doma nějakou bio italskou směs, byla tam i cuketa, olivy (já ani jedno nemusim, ale čéče, bylo to moc dobrý. Zalívá se to trochou vody, je tam trošičku rajčatové omáčky, zjemnila to ještě máslem, pak do toho prdla tu rýži a byla to příjemná změna, protože já jinak mám tu zeleninu na jedno brdo 😒 Kupuje jí v Plusu, tak jestli ho někdo máte poblíž, tak tam zaběhněte. Večer jsem si musela udělat něco jinýho než k obědu, protože jsem doma tu zeleninu neměla. Ale měla jsem v mrazáku směs brambor na plátky a zeleniny, opekla jsem si to na cibulce, přidala koření a zakápla troškou kečupu, jen tak jsem to tím kečupem ,,olízla,, 😅 a taky to bylo dobrý . To prodávají v Bille 😉

Zítra se jedeme vykoupat do Čestlic do toho nového aquaparku, tak jsem zvědavá, jak se to bude Dominikovi líbit, má bazíky rád a tady je i pozvolný vstup a vlny 🙂 Jinak mají napsáno že tam zítra je noční koupání naturistů, ale vedle toho je napsano 10-23:00 😕 jak by jste to chápaly? Že to mají naturisti od rána do večera? Nebo jen večer? To by pak nebylo večerní koupání , že? 😕 😅 Ale mají to napsané debilně teda 🙄

slunicko552
24. led 2009

Ahoj
janca to nic 😀
Verun si ale papáš 😉 Jak bylo?Určo to bylo super.Malému se líbilo?

nikka.vo
autor
24. led 2009

Čao, no bylo to super, je to tam sice dražší, ale myslim, že ta cena i odpovídá 🙂 Ty tři hodinky utekly jak nic, je to tam vážně pěkný a i na vyžití super, člověk se tam nenudí a není to jednotvárný 😵 Dominik byl nadšenej, hlavně z vlnobití 😵 Robert šel i do saunového světa, bylo tam nespočet různých saun s různými vůněmi apod ... jako výlet doporučuju 🙂 Já si tam dala k obídku těstovinový salátek a byla jsem taky spokojená 🙂

simonac
25. led 2009

Ahoj holky,

Veru - kde to přesně je? já mám ségru odstěhovanou ve Svárově za Prahou, tak to může být dobrý tip na výlet, když tam přijedeme, díky 😉

jinak dnes - teda už včera u nás měla bát oslava - manža měl narozky, ale nejstarší chytl nějakou virozu a zvracel a zvracel a zcracel, tak se oslava nekonala a je přeložena na příští týden, 😝

já si dnes udělám špagety , zítra se budu po týdne vážit tak pak písnu váhu, zatím všem přeji hezký den 😉

slunicko552
25. led 2009

Ahoj
Verun to věřím,musí tam být nádherně 😵 .Ale mám to daleko 😢 .
Simi to mi je líto,snad to nebude trvat dlouho.Chuděrka malá 😔

nikka.vo
autor
25. led 2009

Achoj holky 🙂

Simčo, je to v Průhonicích v zoně, kde je třeba Kika, různý obchody a sklady 😉 Myslim že je to výpadovka směr Brno, ale to bych kecala.

http://www.aquapalace.cz/ 🙂

Já jsem dneska nějaká protivná, asi je to tím že to mám a ještě k tomu všemu mám ovocný den 😅 a Robert mě rozčiluje 😅 ... Ale jedeme se podívat na jednu novostavbu kde by se nám líbil byt, psala jsem do té společnosti, jestli je ještě ten byt volný, tak se teď bojim aby byl. Takže jdeme okouknout okolí a barák a když ten nahoře dá, tak by třeba byla možná i prohlídka bytu 😵 a pak ještě aby vyšla hypoška a bydlímééééééé 😵 😵 😵 Bydlíme teď na sídlišti, náš barák je strašnej, fut se tu scházejí individua 🙄 a feťáci... 😠 😠 😠

janca.k
25. led 2009

Ahoj holky, jé sojový maso, to mě nenapadlo, to je dobrej tip, díkec.
My byli včera na plese, měla jsem zrovna ovocný den, tak jsem moc nepila aby mě to neporazilo 😀 dneska jsem si udělala kuřecí masíčko na kari a k tomu zeleninový salát, Martin měl k tomu americké brambory, ale musela jsem mu udělat česnečku, bo je chudák jak mrtvola...co jsem nezvládla vypít já, stíhal on 😀 😀 tak spinká, miláček 😀 akorát jsem měla na tu česnečku strašnou chuť...ach jo, ale odolala jsem, radši jsem ji udělala málo, aby mě to nelákalo 😀

Veru ty směsky co píšeš vypadají dobře, budu se po tom někde muset mrknout, ať mám nějakou změnu...
Jak dopadla obhlídka bytečku??