90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
7. dub 2009

Teeeda holky tady to jede,ovocný den jsem přežila a dobře 😀
3h jsem byla na masáži a to čokoládová-chutnala jsem jí-neodolala jsem a nebyla sladká 😝 něco jako kakao a olejem ale voním čokoládou ještě teďka 😀
Ten den krásně utekl no a půjdu spát,už jsem si dala rozmrznout kuřecí prsíčka a hurá zítra 😀
Taky jsem konečně vyjela do velkoměsta takže jsem si nakoupila zeleninku a jdu pročítat recepty,zítra by mě měla do knihovny dorazit knížka tak bude z čeho čerpat.
Hezký večer všem 😀

makelka
7. dub 2009

Nikouši tož jako chleba s máslem a medem zrovna nepotřebuju 😀 ale pro mě je to základ dne, jak se nenajím ráno, tak jsem přes den dost nepoužitelná, já snídám cereální pečivo, šunky, sýry, zeleninu, ale fakt se najím, těch jablíček se fakt bojím 😖 Ale za zkoušku nic nedám 😉

Jo a dotaz, co kafe? Jsem docela kafař a piju ho s mlíkem, sladit nemusím, ale to mlíko 😖 😖 😖

makelka
7. dub 2009

Jo a ještě dotaz, co jsou v podstatě uhlohydráty, tomu moc nerozumím 😒

xsuzzi
7. dub 2009

holkýý juchůůů zítra mám knížku domaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😀
sem psala do toho knihkupectví,že jestli jim dorazily penízky,že už je to dlouhá doba,tak,jestli je vše v pořádku a oni,že joo a že ji včera odeslali 😵 juchůůůůů 😵 😵 😵 do léta budu jak modelka 😅 😅 😅 😅 😅 😀

makelka
7. dub 2009

Co je to za knížka? 😝 😕

xsuzzi
7. dub 2009

90 denní rozlišovací dieta 😅 😀 😀 😀

makelka
7. dub 2009

aha, to je to, co sem Nikouš dávala na začátku? 😕

xsuzzi
7. dub 2009

no to nevim,mě to nešlo otevřít 🙂

jdu spinkat,tak housenkám zdar 😅

makelka
7. dub 2009

Já jsem si to stáhla 🙂

Dobrou 😉

makelka
7. dub 2009

No tak došla k 23 stránce, tam už jsou jenom řeči a pochvaly 😀 😀 😀 😀 Ale jako mám v tom guláš, jsem absolutně zmatená a vůbec nevím co jsou uhlohydráty, co škorby atd. 😀 😀 😀 😀 Jani se zítra připrav, protože to byde výslech 😀 😀 😀 😀

Jo a já jsem si teda dala do tabulky údaje pro mou ideální váhu, ale řekla bych, že je to blbost, měla bych vážit 51kg, ale to jsem měla snad na základce naposledy 😝 To by pro mě znamenalo zhubnout víc jak 20kg 😕 😕 😕 Co Jani, potřebovala bych 20kg? Myslela jsem tak 10 😅 😅 😅 😅

No a jelikož mě z toho čtení bolí oči, vypila jsem u toho litr vody, tak jdu hajat 😉

Dobrou 😉

janca.k
8. dub 2009

Ahoj beruny,
Maky, kafe bez cukru bez mlíka...zvykla jsem si, ale teď už zase chlemtám s mlíkem, ale když se nezapomenu, tak černý, dávám si do černýho kafe, tyčku skořice, zkus to...chutná mi to víc, normálně ji tam strč a nech...dá se použít tak 2-3x
20kg, to nepotřebuješ, desítka ti musí stačit...voe nemůžete být všechny zase mooooc hubený...Lída hubne, ty hubneš, Léňa taky cosi říkala...no nic, já nebudu sama samotinká tloustnout 😀 😀

Mak, takže na dnešek si vem tužku a papír, budu ti diktovat ingredience na jednotlivé dny...a teď se jdu konečně nasnídat... 😎

makelka
8. dub 2009

TOž jsem se změřila a zvážila začínám, na stole mám vodu a láduju do sebe grep a ještě musím něco vyštrachat, asi jablíčko 😉 Na oběd salát zeleninovej, mám tu tmavou raženku a kus krůtího masa na grilu 😉

Mě tak napadá, že si můžu dát kafe s mlíkem v bílkovinový den co? 😝 To by asi šlo ne? Já ho snad přestanu pít úplně 😔 Bez mlíka to není ono ☹ ☹ ☹

ilonka82
8. dub 2009

Dobré ránko, včera jsem úspěšně zvládla škrobový den a dneska mám UH už se moooc těším na večeři.

Maky, taky jsem byla zvyklá na kafčo s mlíčkem, ale už si zvykám bez něj a kupodivu se to docela dá pít 😀

janca.k
8. dub 2009

Maky, tak nad tím jsem ještě nepřemýšlela, ale mě třeba napadlo, co takhle sušené třeba sojové mléko, to by jsi zase mohla v UH den...si myslím... 😕

simonac
8. dub 2009

ahoj holky,

vidím, že řešíte kafé s mlékem, tak to já piju celou dobu, bez mléka bych to nedala ☹ a kila šla dole, a to si ještě každé ráno dávám caro bez vody jen s mlékem a jde to, zkuste to s mlékem a když nebudete chudnout tak ho vynechte 😉

tak, za odměnu vyrážím na nákup nových plavek, snad nějaké seženu, ono je to u mě trochu problém - při váze 57 kg mám vršek 70F, což je fakkt mazec ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

janca.k
8. dub 2009

Símo, to si děláš srandu??? A já si myslela že mám velká prsa....75D 😀 😀 no tak to se přiznám, že ti nezávidím, protože to znám, málokde mají plavky zvlášť kalhotky a vršek, takže už se mi mockrát stalo, že jsem si koupila dvoje plavky a dala si je dohromady a zbytek jsem někomu věnovala, hotovka...a taky jsem už byla donucena koupit si plavky za 1500,- naštěstí je platil Martin, ale i tak...a stejně jsem je nosila s jinýma kalhotkama, protože u nich byly kalhotky snad na třikrát větší zadek než mám...no pak napiš, jak jsi pořídila...držím pěsti 😉

nikka.vo
autor
8. dub 2009

Čau kozatky 😀 😀 😀 prdelky si ze mě asi děláte obě, ne? 😅 😅 😅 Ty voe 😅 😅 😅 Nemůžu to rozdejchat D a F 😅 😅 😅 Jinak plavky zvlášť mají obchody jako HM, CA atd Ale mají je do velkosti L (mám dojem) Tak to by vám asi nesedlo. Já jednu dobu potřebovala kalhotky L a vršek L mi byl velký, takže taky na prd, tyhle obchody mě zachránili.
Maky, ještě že ti tu dietu vysvětlí Janča osobně, mě by z toho jeblo to furt dokola vysvětlovat 😅 se jako přiznám bez mučení 😅
Jinak to sojové mlíko bych teda asi nepila v uhlohydrátový, ale v škrobový (v ten den jsem si soju dávala) a v uhlohydrátový bych si asi k véče dala normální kafčo. Vždyť se můžou dorty a pod, kde mléko je 😉 Ještě že takový problém nemám, kafe vůbec nepiju, tak nějak nedokážu pochopit, jak si ho někdo nedokáže odepřít. Já jsem celý měsíc nepila čaj, ale na tom závislost nevzniká 😅 ikdyž na tom mém s 8 cukry, nevim, nevim 😅
Bulgur nevim v jaký den, to je docela oříšek, ale spíš bych to počítala mezi těstoviny, fak nevím... jedině se kouknout jestli není mezi recepty na tom odkazu.

anddy
8. dub 2009

Ahoj holky tak jsem pochopila ze na tuto dietu je nejaka knizka co? Takze nic, tady ji nemaji ☹ ....takze ja budu tlusta dal... ☹ ☹ ☹ 😢 ale vam preju hoooodne shozenych kilicek 😵

simonac
8. dub 2009

tak plavky jsem koupila - jani, byli ještě o pár stovek dražší jak ty tvoje, fakt děs!!!! ☹ ☹ ☹ ☹

simonac
8. dub 2009

ježíš byly - tvrdé Y!!!!!

ivee
8. dub 2009

Anddy knížka se dá stáhnout nebo ti ji můžu poslat na mail 😀
Jinak já se teda snažím (ovoce mi moc nejede a včera jsem to porušila, protože jsme byli na výletě 😔 jsem ostuda bez pevné vůle). No ale zakázala jsem si čokoládu a takový ty prasečinky jakože brambůrky, hermelín a další věci, který jsou jen na sádlo 😀 Dneska dám k obědu zeleninový salát a k véče čistý vývar.

xsuzzi
8. dub 2009

čaau housenky hubený 😀

se chci zeptat,když musim k atb pít ty drinky na střeva,aby mě to nevymlátilo mikrofloru nebo si dát jogurty,to nebudu moc?Tyjo,ale já musim 😕

janca.k
8. dub 2009

Hmm, jsem trubka, Veru, jasně že jsem myslela soju v den kdy se může rýže a brambory a stejně jsem napsala UH...no jo...blbnu na drát 😀 😀

Anddy klid, já holkám posílala recepty emailem, sice už ani nevím komu, ale buď ti je pošlu já, nebo holky 😉 není problém, já knížku taky nemám...

Ty brďo Sim, stejně je to diskriminace...když někam jedu, tak kámošky si v HM nakoupí patery podkozeny, každou za dvě kila a já musím do Triumphu, pro kozeny za osm set... 😠 😠 😠

janca.k
8. dub 2009

xsuzzi, kup si tabletky 😀 😀 ne, já myslím, že to nevadí, protože pokud si pamatuju, tak Síma vypila každý den kvůli kojení litr mlíka a podívej se na ni, housenku hubenou 😀 😀

anddy
8. dub 2009

Tak ja se zkusim pridat 😉 uz jsem poprosila ivee o poslani, tak jsem zvedava 😲 ja totiz nikdy nic nedrzela 😅 sem nemusela ale ted potrebuju dat dolu minimalne 6 kg a to minimalne....je tu nekdo kdo zacina jako ja? Krom makelky? 😀

xsuzzi
8. dub 2009

jááá 😀 ale čekám na tu knížku furt a dnes zas nic,tak,ale zítra už musí přijít 😝 no a pak co nejdřív začnu 😵

jani díík 😀 😀 😀 jdu se podívat na tu housenku hubenou 😅 😀 😀 😀

xsuzzi
8. dub 2009

hmmmmmm 😀 😀 😀 už,abych měla minus deset 😀 a nejlíp hned zítra 😀 😀 😀

janca.k
8. dub 2009

já bych taky potřebovala abych měla ze dne na den o deset míň 😀 😀 ale to asi neklapne...

xsuzzi
8. dub 2009

jo,ještě mi Jani řekni....ty chceš hubnout co? 😀 😀 😀 😀 😀 sem hubenější housenku neviděla 😀 😀 😀

makelka
8. dub 2009

Tož jsem ráda, že i s mlíkem to jde, zkusím to kafe omezit, ale bez mlíka ani ranu 😖