90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
1. únor 2009

Šmarjáááááááá, už s tím dotazníkem jděte někam 😠 😠 😠 😠 stačí to snad dát jednou, ne?

janca.k
1. únor 2009

Ten dotazník je fakt vopruz, nevím jestli ji to baví, ale už ji admini stopli jeden nick, tak se hlásí pod jiným, ale koukala jsem že to cpe do všech diskuzí...... 😠 😠 😠
nejen o těch s dietama ...to fakt musí bavit

simonac
1. únor 2009

jani -- jojo, kojím hlavně v noci, přes den minimálně, ale nevím, nevím jak se nám podaří to odstavení ☹
já mám dole zatím tak 3,5 kg, ze začátku mi to jde vždy docela rychle, ale potom bude hůř - avh jo, zítra mám pizzu a zakusek, to je pro mě nej, nej, den - doufám, že až skončí dietka tak nebudu mít pizz plné zuby 😉

slunicko552
1. únor 2009

Ahoj,simi já jsem malého odstavila ,když měl rok a měsíc.Kojila jsem už jenom v noci a to tak,že si prcek cucl a spal dál.Budil se snad pořád 🙄 .Ze začátku byl trochu problém,ale změnila jsem mu i spaní a tak měl změny dvě.Trvalo to jen pár dní a bylo to v pohodě.Nabídla jsem mu místo toho čaj,ten sice moc nechtěl,ale zvládl to.Tak mi te´d nepije ani v noci,což je fajn 😉

a_pple
1. únor 2009

🙂 Ahoj holky,

jsem ráda, že jsem objevila tuto diskuzi .....jen vydržte, má to smyl 😎 i když je to někdy boj, fakt to stojí za to .... 😅 Jinak, kdyby měl někdo zájem o originál knihu 90-denní rozlišovací dieta, mohu poslat za nižší cenu než je v obchodě. Není to překopírované, ale originál. Můj e-mail je: m_x@centrum.cz ...... 😎 Všem držím palečky.

janca.k
2. únor 2009

Ahojky holky...Veru jak je 😀 😀 😀 já od rána cucám vodu, ale mám chuť na čaj, to mě štve, že si ho nemůžu dát, je mi hrozná zima, tak bych potřebovala něco teplého do pupíku...maximálně poruším tím, že si dám čajík....na to peču...uvidíme 😀 😀 😀

janca.k
2. únor 2009

holky, hlásím, že ještš žiju, ale dala jsem si ten čaj, páč zde máme strašnou zimu a ohřátá voda, by mě asi neuspokojila 😀 ale už mám v sobě dva litry vody a půl litr čaje...no a hlad mě zatím přešel...ale jak naschvál sem došel obchoďák na přednášku a donesl zákusky a chlebíčky 😠 😠 😠 no nic, vezmu domů Martinovi

simonac
2. únor 2009

jani -- vodový den - fuj, tak ten nezávidím, já ted dojedla pizu a večer mě čeká zákusek a čokoládka 😉 , drž se, jši šikovná, večer písni jestli ještě žiješ 🙂

janca.k
2. únor 2009

tak miláčkovi jsem zabalila chlebíček a zákusek, ale slzičky mi tekly, že si nemůžu kousnout 😀 😀 ale musím vydržet, na zítra si udělám masíčko se zeleninou, nebo s tou rajskou, dneska tady kolegyně měla rajdu k obědu, tak si udělám omáčku na masíčko 🙂 😵

nikka.vo
autor
2. únor 2009

Jančo já zatím taky v poho, ale od rána jsem kmitala, tak jsem němala ani čas pocítit hlad, ale ani se napít, ale zatím to jde, ale už cítím kručení, musim se dokopat pít. Čaj bych si asi klidne dala 😉 , kor když ti ta váha dolu jde, tak bych to tak neřešila. Mně štve, že mi neslazený čaj nechutná 😒 taky bych si dala ráda něco teplýho do žaludku 😒

janca.k
2. únor 2009

tak mě naštěstí neslazený čaje nevadí a ještě jsem si teda pročišťující, když už, ale už jsem nabodla druhou flašku vody, zatím dobrý, ale problém je, že jak dovalím domů tak se už nenapiju, nevím proč, ale doma skoro vůbec nepiju...no ale snad mi do večera nenarostou žábry 😀

kechkat
2. únor 2009

ahojte,můžete mě jen tak ve zkratce popsat oč v této dietě jde,nechce se mě to číst celé, sím sím.a nutně potřebuji zhubnout.díkes 😉

nikka.vo
autor
2. únor 2009

Jančo a zelený čaj ti chutná? Protože ten je na hubnutí naprosto ideální 😵

janca.k
2. únor 2009

Veru zelený čaj miluju, takže si ho dávám a Pu-erh, ten je taky dobrej....zatím se držím, ale ochutnala jsem masinko co mám zítra k obědu 😀

janca.k
2. únor 2009

Kechkat...nemusíš číst celé, mrkni na první stránku a tam to holky mají...pokud mi do IP pošleš emailovou adresu, tak ti pošlu překopírovanou knížku na meil, ale je ve slovenštině pokud ti to nevadí...jde o to, že se každý den jí potraviny zaměřené na jednu skupinu...bílkoviny, škroby, uhlohydráty, vitamíny...tohle se opakuje...v tom emailu jsou i recepty, aby jsi věděla co a jak...

kechkat
2. únor 2009

janca: díky za pěkný popis, já jsem pak taky zjistila že to píšete na úvodní stránce 🙂 Ale i tak bych se o tom ráda dověděla víc a tu knížu si přečetla. Můj mail ti písnu di IP. Díky moc.

a ještě bych chtěla vědět holky, jaké s tím slavíte úspěchy, máte už nějaké výsledky?

simonac
2. únor 2009

kech -- já to držím zatím jen 14 dní a dole mám 4 kg 😉 , to jde nééééé

janca.k
2. únor 2009

hmmm, tak já ji držím měsíc a mám dole taky čtyři kila, ale je fakt, že já si spletla dny a rýži jsem vesele baštila v dny kdy se nejí 😀 😀 takže od zítra valím na ostro a jsem zvědavá...taky začínám se cvičením, dneska jsem to nezkoušela, přeci jenom celý den na vodě...no to bych asi hodila...víme co

kechkat
2. únor 2009

holky to je dobrýýýý!!! ale asi budu líná si sama pro sebe něco vyvařovat, jak to děláte vy? 😒

kechkat
2. únor 2009

jani, díky dorazila 😉

kechkat
2. únor 2009

holky ta sklenice vody s ovocným octem a medem je povinné každé ráno? bléééé 🙄 🙂

janca.k
2. únor 2009

sklenice s octem, tak to ani nevím 😀 😀 já si dávám každé ráno 1000mg šumivého céčka, ale je fakt, že jablečný ocet napomáhá odbourávání tuků...ha, to budu muset zkusit, já si vařím každý večer na druhý den, chodím do práce, ale začalo mě to strašně bavit, když dělám maso, tak uvařím manželovi brambory, když mám luštěniny, tak mu je zahustím, sobě ne a k těstovinám mu zase udělám masínko, nebo jemu uvařím jídlo tak na dva dny a je klid...

simonac
2. únor 2009

kech - tak o tom octu já taky nic nevím a to mám tu knížku doma a tam to teda opravdu nikde nepíšou 😉 , já snídám většinou ananas 😉

kechkat
2. únor 2009

tak z toho vaření mám trochu obavy, jsem totiž líná, vařím přes týden jen nějaké jednoduché jídla, manža chodí v práci na obědy a ty moje baští místo večeře.

zkuste mě jen tak zhruba napsat co třeba jíte, já už jsem začala se čtením, ale dnes to nezvládnu přelouskat všechno a dietka se mě líbí, asi bych od zítřka začala 😵

nikka.vo
autor
2. únor 2009

kechkat, nemusíš ten ocet, ale jablečný pomáhá při hubnutí, tak pro větší efekt je to lepší, já myslim, že by nemusel být kyselý, ne? Naopak ta čistá voda mi už leze krkem 😒 Takže já do ní kapu citronovou šťávu.
Vyvařování nijak zvlášť není, prostě jen uvařim přílohu a k tomu zeleninu na páře, nebo na pánev, když mám těstoviny, tak přidám chlapovi do té rajské omáčky nějakou uzeninu. Když mu dělám maso s něčím tak si dám jen maso, to se podá. Ze začátku to vypadá složitě 😉 ale není 😎 Například budeš chlapovi dělat maso s bramborem, tak si dáš jen maso, brambory odložíš na druhý den a dáš si je s cibulkou, nebo dušenou mrkví,

kechkat
2. únor 2009

nikk máš pravdu, asi to tak složité nebude, ale zpočátku čtení to tak vypadalo, musím ale napsat že mě to docela nadchlo, fakt 😀

a jak to děláte s těma hodinama mezi jídly? první den když budu obědvat třeba v jednu a pak mám jíst až v pět a pak kdy? asi už vůbec že? 😒

kechkat
2. únor 2009

asi si budu muset najít čas a pročíst si tuto diskuzi, omlouvám se jestli mám hloupé dotazy, ale ještě jsem nikdy žádnou dietu nedržela 😝

nikka.vo
autor
2. únor 2009

Já se nasnídám kolem desáté/ jedenácté,obědvám tak ve dvě/ ve tři a večeřim kolem sedmé/osmé (chodim spát až po půnoci, tak neva že večeřim později) tudíš nemám pak hlad 😉 ... K obědu si nandavám docela pořádný porce, abych k večeři něměla na talíři jenom dvě lžíce 😅 No a během dne hlad nemám. Občas se na véču těšim, poslední dobou ale cítim, že jsem ještě plná a spíš se do ní nutim, abych pak neměla zase hlad.
To je dobře, že seš nadšená, já jsem taky byla, protože bez nadšení by to nešlo 🙂 . Když půjdeš do tohohle stravování s chutí, tak to půjde samo 😵

kechkat
2. únor 2009

a jak je to s tím vývarem? můžu to vynechat nebo ho taky musím? já moc polévková nejsem 😖

slunicko552
2. únor 2009

ahojte
kech-můžeš vynechat 😉 Ale více Tě to zasytí
Holky tak co?Žijete po pitném dni? 😅 😕