90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
5. led 2009

no a mě vám ten druhý soubor nejde poslat 😔 sakráááá, nechápu, že to je v AJ na tom netu

nikka.vo
autor
5. led 2009

nebo jste myslely AJ jen tu stránku kde se to stahuje? 😕 😅

slunicko552
5. led 2009

Tak to nevím,kde jsi to našla,že by jsme si to samy stáhly.

lucinecinecka
5. led 2009

No to by šlo..

slunicko552
5. led 2009

nikka mám to česky,ale je tam jen obrázek nejde nic otevřít ☹ .Asi jsem talent.

lucinecinecka
5. led 2009

A já zase nic..tak nevím.. 😀

nikka.vo
autor
5. led 2009

Bože holky, já vám to snad přepíšu nebo co 😀 , je to právě že v pdf verzi, tak to nejde překopčit 😒

nikka.vo
autor
6. led 2009

Tak mám v sobě první sklenici vody a dva pomeranče ke snídani 🙂 , už to začínáááá 😎

slunicko552
6. led 2009

Ahoj holky tak co už hubnete? 😀

slunicko552
6. led 2009

Tak už mám po obědě,snad to všechno zvládnu.Ale myslím,že až skončím,budu nesnášet ovoce 😝

martek
6. led 2009

ja mam taky po obede a muzu rict, ze takhle nacpana sem uz dlouho nebyla....asi zmensim porce.... 😀

nikka.vo
autor
6. led 2009

Čao holky, martek, oni v té knížce píšou, že ty porce jsou dost velký a že lidi naopak nechávají, proto se v téhle dietě nehladoví, spíš člověka štve, že nemůže to na co má vyloženě chuť. Mě oběd teprve čeká, já pozdě vstávám a snídám. Ale dostat do sebe to ovoce ráno, je teda hnus 😅 Ale můžete to nahradit 100% ovocnou šťávou, takže asi budu ždímat pomeranče, to je pro mě lepší varianta 🙂

Co jste měli k obídku? 🙂

martek
6. led 2009

na obed sem mela peceny kure, teda jen stehno a salat a cesnecku bez niceho....a jen 2 deci 😀

lucinecinecka
6. led 2009

Holky..tak jsem taky dnes začla..ale babička udělala svíčkovou a upekla roládu,tak jsem k ní ani nešla 😀 😀

Jo a nejde mi to ani u mojeho na PC☹

naty
6. led 2009

Ahoj holky...tak já ju držela...celkem poctivě - zhubla sem 10 kilo, za což sem samozřejmě ráda, ale ty následky...za začátku super, hlad za nějakej čas přejde, cvičit sem nemusela (prostě mě to neba, ale už se lepším 🙂 ), ale ke konci sem byla dost slabá - tím myslím i fyzicky (nedokázala sem třeba zvednout to, co mi dřív nedělalo problémy), pořád unavená a podrážděná, a pak sem začala mít i návaly horka a tak, no nic příjemnýho 😔 ...říkala sem si taky, jo změna stravovacích návyků, ale tohle opravdu nejde vydržet dýl než ty 3 měsíce, pak přichází výše zmíněné komplikace a stupňují se...přešla sem na stravu podle: http://www.chudnutie-ako.sk/ - prostě vyvážená strava...je to nebe a dudy, nic sem zatím nepřibrala, ba co víc, myslím, že se mi dost zrychlil metabolismus, protože dřív sem moc nejedla a přibírala sem, teď jím "skoro pořád", přes Vánoce sem dooost hřešila a...nic sem nepřibrala.....
Tuhle dietu vám nechci rozmlouvat, ona opravdu zabírá, ale spousta lidí po ní pak zas přibralo, protože si mysleli, že budou moct zas "normálně" jíst apod. ...je tam strašně málo bílkovin a moc, opravdu moc zbytečných sacharidů...zkuste juknout na ten odkaz, ono to tam sice jde pomalejc než u týhle, ale jde to jistě a i větším a lepším množstvím jídla...Já za sebe bych se už rozmýšlela jestli do toho jít, jestli to za to stojí...ale na druhou stranu myslím, že pokud je někdo jako já, že ho to rychlý zhubnutí prostě nakopne a pomůže mu pak i k jiným změnám, tak na to je to celkem fajn... 😉

nikka.vo
autor
6. led 2009

Přepsala jsem vám alespoň seznam receptů, ten postup není složitý, to si domyslíte 😅 nebo když vás něco zaujme a nebudete si vědět rady, tak mi napište a já vám řeknu recept 😉

🙂 Takže BÍLKOVINOVÝ (masový den) :

-Kuřecí prsa a zeleninový salát
-Filé z lososa se zeleninovým salátem
-Krůtí řízek s rajčatovým salátem
-Řecký salát
-Drůbeží ražniči se salátem
-Dušené rybí filé na zelenině
-Kuřecí stehna s dyní
-Vařené hovězí maso se salátem
-Rybí filé na česneku
-Tofu na katalánský způsob
-Vepřová žebírka na cibulové omáčce
-Volkská oka se špenátem
-rybí filé s vařeným feniklem
-Krůtí řízek s mangoldem a mrkví
-Gulášová polévka!!!
-Vařené kuře se zeleninovým salátem
-Hustá masová polévka
-Pečená kuřecí stehna se salátem
-Zeleninový salát s tuňákem
-Řecký den s tofu
-Pečený pstruh se salátem

MASO VŽDYCKY BEZ KŮŽE!!! Maso se nekombinuje se sýry,sýr s mlékem apod- buď jedno nebo druhé

Potraviny a pochutiny které lze použít: koření, citron, bylinky, olivový olej,dýňový olej, jablečný ocet,rajský protlak,kyselá okurka,PL kečupu,dietní salám, šunka, dcl nízkotučného bílého jogurtu...

🙂 ŠKROBOVÝ DEN: (brambory, rýže, zelenina, čočka, hrách, fazole...)

-Segedínská polévka
-Dušená rýže se zeleninou
-Květáková plévka
-Bramborová musaka s čočkou
-Fazolové lusky s bramborem
-Dušené zelí s bramborem (zelí se dosladí rozpuštením cukru -žlutý karamel)
-Papriky plněné rýží (nebo čočkou)
-Bramoborový guláš
-Pórkové rizoto
-Bramborové pyré s mrkví a salátem
-Polévka s ječmenovými kroupami
-Zapékané fazole s cibulí
-Zeleninová polévka
-Smažené brambory s cibulí (uvařené brambory a poté osmahmuté společně s cibulí - obojí na kolečka)
-Sojová musaka s cuketou
-Brokolicové rizoto
-Bramborový salát s cibulí
-Pikantní rýže (konzerva rajčat, tabasko, česnek...)
-Zeleninkvé ragú s rýží
-Míchaná dušená zelenina s prosem
-Bramborová polévka
-Dušená rýže s mandlemi
-Krémová zeleninová polévka
-Zapékané fazole s lilkem
-Pečené brambory s kmínem
-Vařené brambory s mangoldem

(lze použít rajský protlak,olej,houby...)

🙂 UHLOHYDRÁTOVÝ: (pizza, slané koláče, těstoviny...)

Těstoviny z celozrné mouky!!!!

-Pizza s rajskou omáčkou (bez masa a sýra,lze použít trochu cukru na doslazení protlaku)
-Indické chlebové placky
-Špagety s rajčatovou omáčkou
-Lasagne s rajčatovou om.
-Kmínová placička
-Plněná rajčata ovesnými vločkami
-Kukuřičná kaše s paprikou (polenta)
-Grahamové nudle s rajskou omáčkou
-Zapékané rajčatové makarony
-Pizza s rajčaty a cibulí
-Široké nudle s osmaženou strouhankou
-Vodní lívance
-Špenátové nudle s česnekem
-Palačinky plněné žampiony (bez mléka,místo mléka sycená minerálka)
-Těstoviny (šnečci) ve sladkokyselé omáčce
-Pikantní placička s bylinkami
-Flíčky s bylinkovou marinádou
-Pizza s lilkovou omáčkou
-Zapékané špagety s houbamy
-Houbová polévka s uvařenou pohankou
-Makarony s chřestem
-Kolínka s pikantní marinádou
-Papriky plněné ovesnýmy vločkami

(oliv. olej,trocha cukru na dochucení omáčky,žampionová nebo rajčatová omáčka,kečup,celozrná mouka a potraviny z ní, trocha másla, sojová omáčka,)

VITAMÍNOVÝ DEN

ovoce čerstvé i sušené,oříšky a semena, vařené ovesné kaše, ovocné polévky, pečené ovoce, možno ochutit umělým sladidlem. pokud ovovce vyloženě nechutná, tak lze střídat se zeleninou.

nikka.vo
autor
6. led 2009

Naty, díky za upozornění, ale ono jde taky o to, že když necvičíš, tak ti mizí jak tuk, tak svalovina a to je důvod, proč si byla slabá. Hodně o tom mluví třeba ve Jste to co jíte 😉 takže je důležitý pravidelný pohyb a to také v knížce píšou 🙂

Já počítám s tím, že jí nebudu držet ani celé 3 měsíce, mám v plánu chodit cvičit a věřim, že díky spojení cvičení a ,,diety,, to půjde rychle. Většinou nemám problém když omezim jídlo. 😉

Stejně tak nejsem bláhová a nemyslim si, že až s dietou přestanu a vrátim se k původnímu způsobu stravování, že nic nenaberu zpátky. Já se totiž budu snažit se ke stejnému způsobu už nevracet 😉 To byla samá omáčka, nejlépe smetanová, jedla jsem hlavně večer, rohlíky, mekáč apod. Jestli se mi podaří zhubnout, tak se to pak pokusim dodržovat. Ne 90 denní dietu- v určitý den něco, ale budu jíst zdravěji. Tohle mě snad nakopne 😉

martek
6. led 2009

opustim vas.....
dneska sem si vse srovnala v hlave...za mesic jdu na ivf a nebudu riskovat, ze kvuli hubnuti se snizi sance.....
vsem vam drzim palce 😉
vas martek

simonac
6. led 2009

holky, hned bych šla do toho s Váma , ale se třema dětma nevím, nevím, jestli bych měla ještě čas a sílu přemýšlet co můžu jíst, možná se to některým z vás může zdát jako fráze, ale já bych na to asi fakt neměla čas, snad někdy až budou prcci větší a já nebudu kojit a hlavně v noci se vyspím dýl jak 1,5 hodky 😉

slunicko552
6. led 2009

Tak jsem tady a zde nikdo 😕

lucinecinecka
6. led 2009

Ahojky..

Nikka,no já si dneska objednala posilovací stroj,tady toho moc není a takový ty vibrační pásy co spalujou tuky samy..tak jsem zvědavá..a díky za recepty..pak si to vytisknu. 😉

simonac
6. led 2009

holky, tak jsem si vás dočetla a snad do toho přeci jen pudu 😉

slunicko552
6. led 2009

Taky děkuji za recepty 😉 Už to vypadá líp 😀

lucinecinecka
6. led 2009

Ahoj Simi..aspoň nás bude víc 😉

lucinecinecka
6. led 2009

že? 😀

nikka.vo
autor
6. led 2009

Martek, to je jasný, to by asi nebylo dobrý teď tělo zatěžovat dietou, když tě čeká takový zákrok 😵 , tak ať vám to vyjde 🙂 😵
Simčo, není to fráze, já tě chápu, ale není to zase tak složitý jak se zdá, jen ze začátku než se do toho člověk dostane a je tam fakt několik jídel, který může celá rodina a nebudou ochuzení 🙂 A u zbytku stačí tvoje jídlo vyndat a jim tam ještě prsknout něco k tomu nebo jen přidat přílohu 🙂 nebo si navař sobě dopředu (to co teda jde navařit dopředu) 🙂

Já dneska večer budu siestit, na gauči, óóóóó to bude dlouhý večer bez rohíků a párků 😅 😅 😅

slunicko552
6. led 2009

Já jsem dneska vypila snad hektolitry čaje 😒 Jsem pořád na záchodě.Jenom nevím jak to bude s tou čokoládou,když už si dám kousek.Doufám,že ji nesežeru celou 😅

lucinecinecka
6. led 2009

Nikka a jak je to s pečivem?

nikka.vo
autor
6. led 2009

já teda hořkou nemusim, tak nehrozí, že bych jí snědla celou, navíc je před tou čokoškou ještě dort, nebo zákusek takže bych už neměla chuť 🙂