90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

slunicko552
15. led 2009

Teda Verun 😀 😀 .Nikdy jsem tam nebyla a taky nikdy nepůjdu,jak to tak čtu 😀 .Ale taky Tě lituju,nemysli si ☹ 😉 .Raději to zmáknu doma 😀 Ale bude se Ti dobře spinkat 🙂

nikka.vo
autor
15. led 2009

Sluní, byla to naprostá pohoda, fakt 😀 😀 😀

slunicko552
15. led 2009

To věřím 😀 .Ale myslím,že pokud chodit pravidelně,zvykneš si.A pak to bude v pohodě 😉

simonac
16. led 2009

nikka - já chodila na spinning dřív, ted nemám kondičku, asi bych tam zdechla 😝 😝

kde jste všechny nepomřely jste hlady??? v po se na to chystám, tak at vím jestli si to nemám radši rozmyslet 😠

ted jsem jela v aute a byl tam rozhovor s petrem mukem - drží tu samou dietu a jeho manželka shodila už 20kg 😉

slunicko552
16. led 2009

Ahojte zatím ještě žiju 😀 Dneska jsem měla zas pizzu,už mi leze krkem,ale lepší než špagety ☹

nikka.vo
autor
16. led 2009

Čao, já si včera jídlo přepepřila a dneska přesolila 🙄 , jsem fakt dobrá kuchařka... 😠

Simčo, pojď do toho a nic si nerozmýšlej 🙂 , protože je to fakt dobrý 😵 , já vim, že pokud bych zase něco nabrala, tak jdu zase do toho, zatím jsem fakt spokojená 🙂 Jinak já doufám, že se brzy chytnu a už se mi kondyčka zlepší

Dneska si musim dojít koupit ovoce, tak přemýšlím kam pro něj jít, kde by mohl být výběr, zkusim asi Tesco, tam měli ještě nedávno i blumy, bylo by to zpestření.

Sluní, budeme mít super sobotu, co? 😅 Ale možná mi to i vyhovuje, často nejsme doma a musela bych buď jídlo tahat sebou, nebo si někde kupovat salát, takhle si sebou vezmu pár kousků ovoce a bude 🙂 Ale fakt se to točí strašně rychle, což je dobře, nemám pocit, že se masa nedočkám, přijde mi to jako včera, kdy jsem měla to stehno a v neděli bude zase masínkooooo 😵 😵 😵

nikka.vo
autor
16. led 2009

Sluní, tady je recept na uhlohydrátový den, abys měla změnu:

Palačinky plněné žampiony

1 jogurtový kelímek hladké bílé mouky
1 jogurtový kelímek celozrné mouky
1 j. kelímek krájených žampionů
2 j.k. sycené minerálky
1 polévková lžíce pažitky
2 stroužky lisovaního česneku
na špičku nože prášek do pečiva
trocha soli
1 čajová lžička soli
1 měnší cibule
čajová lžička kořenící směsi

Z celozrné a hladké mouky společně s minerálkou a práškem do pečiva vyválíš těsto a necháš hoďku odstát. potom smažíš v teflonce na malém množství oleje. Na druhé pánvi na kapce oleje osmahneš cibulku, přidáš nadrobno žampiony, orestovat, zaliješ trochu vývaru a chvlku podusíš. Nakonec přidáš koření, pažitku a česnek. oslolíš a opepříš podle chuti. Můžeš ochutit kečupem nebo rajskou omáčkou 😉

nikka.vo
autor
16. led 2009

Jo a sluníčko, až budeme mít vodový den, tak se pije výhradně jen voda 😖 , čaje, vývar nebo ovocné šťávy se počítají jako jídlo 😒

janca.k
16. led 2009

Ahoj holky, tak já mám za sebou den na práškách a o hladu, včera ráno jsem se vzbudila a bylo mi strašně zle, tak jsem si odběhla z práce k doktorce, bo algifen jsem v lékárničce nenašla a v práci jsem si vzala akorát čaj a nějaký kapky, no nepomohlo...takže verdikt, nejspíš přechozená viróza nebo zablokovaná krční páteř...takže já včera měla jenom dva banány a dnes pár piškotů a suché špagety, víc nezvládnu, ale měřila jsem se, v pase mám o 4 cm míň, pře stehno o dva víc 😅 a přes boky o tři míň... no prsa neměřím, před tím jsem se měřila pře podprdu a teď jsem byla bez ní, takže to by bylo i o deset cm míň 😀 😀

Váhu nemám,ale o víkendu se zvážím u kámošky nebo tchýně, nojsem zvědavá...
Jo ten vodný den mě taky dostal, já myslela, že čaj můžu a prý jenom voda...no to bude maso..

slunicko552
16. led 2009

Ahojte teda Verun díky jsi moc hodná 😉 🙂 Hřiby nebaštím,ale prcnu tam nějakou zeleninu 😉 Teda já tajně doufala,že do vodového dne s tím skončím,protože už budu se sebou naprosto spokojená 😅 😀 😝
Janča taky dobrá dieta 😀 Ale teda přes stehno o dva víc 😲 😕 To jsi se před tím nějak špatně měřila ne?To ani není možné 😨

janca.k
16. led 2009

Sluni, já to taky nechápu, možná jsem měřila blbě teď nebo před tím, ale jsem strašně zvědavá jak stoupnu na váhu, jestli bude nějaký úbytek váhy...na sobě zatím nić nepozoruju, tak uvidíme 😵

Na ty palačinky jsem taky koukala, zkusím je,ale houbičky taky nebaštím, takže na to mrsknu zeleninku, stejně jako sluni 😉

slunicko552
16. led 2009

janca možná sis to předtím víc utáhla.Já se změřím zítra,tak snad nedopadnu jako Ty 😅 A cvičíš?

janca.k
16. led 2009

ještě do Vánoc jsem cvičila, ale od Silvestra jsem pořád nachlazená, pacoši na mě furt něco prskají, ale příští týden už naklušu, já musím mít pohyb, jinak sice zhubnu, ale potřebuju to svoje úžasný tělo zpevnit, chodim na step aerobik a power jogu, dřív jsem chodila na spinning, ale mám to 20 km tak jsem na zimu vynechala a taky se jezdilo v sobotu v 10 ráno 😝

slunicko552
16. led 2009

Teda vy všechny někam chodíte cvičit nebo máte něco doma,já jsem asi jediná,která cvičí jen tak 😔 🙄 Ale máš pravdu,já taky potřebuju nějaký ten sval 😅 Když si vzpomenu jak jsem si dávala do těla než jsem otěhotněla,teď bych asi vypustila duši 😀 😔

janca.k
16. led 2009

no mě doma nadává manžel, že pořád brečím , že jsem tlustá, tak mě vždycky naštve a já jedu cvičit, nebo vlítnu doma na orbitrek.
No já musím zhubnout do konce března, pak mám v plánu těhulkovat, takže stejně začnu zase přibírat 😀

slunicko552
16. led 2009

😀 tak to máš hezky naplánované.Ale na fotce mi teda nepřipadáš tlustá 😕 S těhulstvím přeji mooc úspěchu 😉

janca.k
16. led 2009

fotka je z doby, kdy jsem měla o 10 kg míň, tu mám jako inspiraci, abych věděla, že to jde 😀 na ledničku si píchnu tu co mám v plavkách 😀
no naplánované to mám, ale taky mímo plánujeme už skoro druhý rok a nic, takže od března najířdím opět na hormony a děj se vůle boží...ale je jasný, že zase přiberu po těch prášcích 😠

jinak tady v té diskuzi nikdo není tlustej 😀 takže holky co vlastně blbneme 😀 no berme to tak, že pročíšťujeme organismus 😀 😀

mannie.mannie
16. led 2009

Ahojte holky,
přidávám se k vám...........jestli vám to ovšem nevadí 🙂
Jani - ty to máš fakt dobře vymyšlený, asi tak jako já.......až na to že já se snažilkováním začnu až v létě 😀 😀 😀
Holky, jak se vám daří přežít ty ovocné dny. já s tím mám čím dál větší problém. Ovoce miluji, ale fakt ho nemusím jíst celej den..........mám obavy, že po skončení této diety budu ovoce nenávidět 😀

slunicko552
16. led 2009

Ahoj man-klidně se přidej 😉 Ovocné dny se dají,taky jsem myslela,že padnu,ale jde to.Pro mě je nejhorší třetí den-nudle fakt nemusím 😖
janca-tak to já si na ledničku raději nedám nic,určitě by se mi o tom i zdálo a nežrala bych vůbec nic 😀 😝 🤐 A hormony o tom mi ani nemluv po nich jsem přibrala jak sv.. 😝 😠

janca.k
16. led 2009

Vladi nazdar, dlouho jsme nepokecaly 😀
Mě ty ovocný dny asi taky zabijou, ale co se dá dělat...nějak to přežijeme, ne?? Ale počkej až přijde ten vodný den, to bude krize...ach jo 😅
Ty s tím snažením, víš jak dopadla Káťa 😀

janca.k
16. led 2009

sluni, nudle ti nechutnají? A nedají se něčím nahradit? Třeba rýží? já ovoce taky miluju, ale dlabat ho celej den, to je teda moc i na mě...jsem pak jak těhule 😀

slunicko552
16. led 2009

No můžu si dát pizzu tak baštím ji,ale tu taky nemusím 🙄 Rýže ne ,myslím 😅 😀 Kombinuje ovoce se zeleninou.Zeleninu mám ráda tak baštím víc ji 😉 Vždycky si udělám obložený talíř a tam snad všechny druhy zeleniny a jíme to s prckem je u toho strašně důležitý 😀

janca.k
16. led 2009

Jo koukala jsem na malýho do albíčka...taky mám doma Martínka...ale krapet staršího...tomu mému bude 33 😀
Ale vidíš, aspoň u něho vypěstuješ návyk na zeleninu...tonení špatný, znám moře dětí co nic zeleného nedají do pusy...no můj manžel taky 😀
já můžu zeleninu jenom v menších dávkách, miluju zeleninové saláty, ale jak si ho dám moc,tak nafouknu...hotovka 😠

simonac
16. led 2009

jejda, dnes se to tady jaksi rozjelo, no nic mně to doma všechno usnulo, tak valím taky, at se aspon trochu do dalšího kojení vyspím, dobrou noc 🙂

janca.k
16. led 2009

Sim dobrou noc...doufám, že tě dětičky nechají chvilku vyspat 😉

simonac
17. led 2009

0obré ránko holky

janca - tak dnes v noci se to celkem dalo - kojila jsem asi 6x 😉

mannie.mannie
17. led 2009

ahojte holčiny, přeji krásné ráno všem........
je vidět, že ta dieta fakt působí na každýho individuálně - mě třeba nejvíc vyhovuje den UH - pizza nebo těstoviny, pak následuje den Škrobový - rýže, brambory.... teprve až třetí v pořadí je masičkový den, no a den ovocný je teda něco...........já fakt budu ovoce nenávidět. Je to stejné jak u Janči - vždy jsem nafouknutá jako mega balon 😲
Jani - já si nemyslím, že u nás to dopadne jako u Katy..........Katy je prostě vyjímečná a my ostatní jsme přízemní, takže nepředpokládám tak rychlé průběh snažilkování 🙂))) I když, kdyby se podařilo, tak by to teda byla sranda 🙂)

Simonac - vidím, že si mateřství užíváš se vším všudy........ 🙂

simonac
17. led 2009

mannie--- to teda užívám, a dvojčata u nás byla docela překvapení, nikdo v rodině je nemá, ale dokto říkal, že někdo to začít musí 😉

nikka.vo
autor
17. led 2009

Čaues,tak mě ovocný vyloženě nevadí, nestresuju se,ale samozřejmě ho nemusim. Dneska jedeme (teda spíš přítel 🙄 ) k našim na oběd na řízek a bramborovou kaši a to pro mě bude hrozný, protože to miluju. Tak budu chroupat jablko, abych neslyšela to jejich mlaskání, sednu si za bar, abych na ně neviděla a budu tiše plakat. Ale musim říct, a pochválit se, že jsem fakt ani jednou nezhřešila a ani nechci, dá se to vydržet a ovládnout se. Je to asi i tím, že vim, že si můžu dát všechno, jen stačí počkat na ten den. Včera k véče jsem si dala buchtičky s tvarohem 😵

Sluní, já myslim, že ten vodovej mně nemine, že zase tak rychle to nepůjde 😖

Tak já jdu kluky probudit, pořád chrápou 😲 😲 😲 , včera jsme byli na návštěvě u kamarádů a nějak jsme se tam zdrželi do půlnoci, děti byly strašně hodný a v pohodě, tak jsme nekoukali na hodinky a teď to kluci dospávají. 😅 Tak pa pa a ať nám to, sluní,dneska uteče 😖 😅

nikka.vo
autor
18. led 2009

Ty jo, tady nikdo už nechodí? 😅

Vážim se vždycky po ovocném dni (někdy i mezi tím 😅 ) a už mám dneska po 60kg, už tam není ta hnusná šestka na začátku, jupííííííí 😵 😵 😵 A potěšil mě Robert, protože mně chválil a že je na mě hrdej 😵

Dneska jsem si dala k obědu dietní salám a tmavý rohlík, měla jsem strašnou chuť na salám a na maso právě ani ne 🙂