90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

janca.k
27. led 2009

NO tak jinak, já jsem v tom případě prdelatá 😀 😀 já měla na svatbě 60 kg, to mi celkem vyhovovalo, ale je fakt, že jsem bývala i hubenější, ale modelku bych nikdy dělat nemohla, hmm, tak to mám co dělat 😀

simonac
27. led 2009

janča - já ji dřív dělal, ale jen tady u nás na okrese, takovou malou modelečku 😀 😀 😀

slunicko552
27. led 2009

janca to snad by snad neudělal. 😕 😀
simi modelka 😉 Tak to jsi slavná 😀

simonac
27. led 2009

sluni - no to jo 😝

janca.k
27. led 2009

Jééé my tady máme slavnou modelku, to je fajn...taková inspirace...pro mě...pro chrastítka ne 😀 😀

Sluni od kámošky dcera mě chtěla v Chorvatsku vyměnit za šlapadlo 😀 když jsem řekla, že by Martin plakal, tak se prodavače zeptala jestli nechce maminku, prý tatínek stejně pořád pracuje 😀 😀 😀

slunicko552
27. led 2009

Já Ti dám chrastítko 😠 😀 .Tak to je dobré s tím šlapadlem,snad mě to nepotká 😅 .Zatím to tak nevypadá,je maminčin,ale to se může změnit 😕 Snad ne 😵

janca.k
27. led 2009

jo se šlapadlem jsem se fakt bavila, ale manžel ne 😀 😀 😀
neboj je to chlap, jestli mu to vydrží, tak ho ve 30-ceti budeš vyhazovat z baráku...můj manžel taky říkal, že u maminky zůstane do smrti, ale na tu šly mrákoty 😀 😀

slunicko552
27. led 2009

Počkej tak snad do 30-ti ne 😕 Neumím si představit,že bych byla ve třiceti ještě u našich 😲 😝

janca.k
27. led 2009

No manžel se tam chodil akorát vyspat, takže tam skoro nebyl, ale jako chlapovi mu to vcelku vyhovovalo, je fakt, že si sám pral a občas i žehlil, takže to není maminčin mazánek, spíš naopak, ale on to bral, že dokud bydlí u rodičů našetří na vlastní byt a pak já jsem o 7 let mladší, takže i ve 23 jsem byla na vdávání mladá, ale aspoň se odstěhoval 😀 😀

slunicko552
27. led 2009

To máš pravdu chlapi to mají jinak 😔 .Ale koukám,že je šikovný.Určo čekal,až potká Tebe 😵 😀

alanis85
27. led 2009

Dobrý den,
jsem studentka vysoké školy a chtěla bych Vás požádat, zda byste se nezúčastnily výzkumného šetření v rámci mé diplomové práce Obezita v gynekologii. Jedná se o pouhé vyplnění dotazníku s 30 otázkami, které se netýkají osobních údajů a je plně zajištěna anonymita. Dotazník naleznete na www.obezita.kubikula.net
Za Vaši ochotu a čas předem děkuji. S pozdravem Veronika Kašparová

janca.k
28. led 2009

Ahoj holky,
Sluni, to víš že čekal 😀 nic lepšího ho potkat nemohlo 😀 ale je fakt, že bydlel pár let se svoji ex....
Ale na druhou stranu, to spíš říká on mě, že on je to nejlepší co mě potkalo 😀 srandista...
dnes mám ovoce, už jsem slupla kiwi a půlku pomeranče, koupila jsem si na sváču džuš, tak si dám odpoledne ten...na zítra zase masíčko...juj, už se těším 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
28. led 2009

http://zdrave-hubnuti.wz.cz/vypocet.htm tady je ta tabulka, přidává se tam i věk, tož to bych nemohla zadávat za vás 😅 , páč ho nevim, tak koukněte 😉 Jinak jsem se na dnešní den nějak nepřipravila co se jídla týče, jistí to asi omáčka ze skleničky (kupovaná) co si prsknu na těstoviny 😕

nikka.vo
autor
28. led 2009

Jani a ten džus sis koupila 100% přírodní? Bez cukru? Já si vždycky mačkám pomeranč i s dužinou a to fakt člověka zaplácne 😉

janca.k
28. led 2009

JO koupila jsem 100% ale doma taky mačkám pomeranče, ale strašně mě to nebaví, ale je to zase lepší 100% přírodní, ale já se teď nacpala jablkem a mandarinkama, tak jsem džus nechala v lednici...

janca.k
28. led 2009

hmmm, tak moje doporučená váha má být 64kg, no to jsem zvědavá jestli se na ni dostanu, ale normálně jsem musela přemýšlet kolik mi je 😀 😀 😀

slunicko552
28. led 2009

Ahojte Verun jak chutná džus bez cukru? 😕 Vyplnily jste ten dotazník?

janca.k
28. led 2009

Sluni já jsem ji ho vyplnila i když to bylo pro lidi s nadváhou, což myslím, že já nejsem a ani obezní nejsem, ale písla jsem tam.

slunicko552
28. led 2009

No ptala jsem se,protože jsem nevěděla jestli mám pisnout 😉 Tak pisnu večer,i když nevím jestli se mnou bude spokojená 😀 😝

nikka.vo
autor
28. led 2009

ne, já na to ještě nekoukla, ale řekla bych že obezitou netrpim 😅 , možná na to pak kouknu...

Jinak sluní, nevim jak to myslíš, ale asi jsem to blbě naspala,prostě 100% ovocnou šťávu. Doma vymačkaný džus je dobrej, když zrovna nenatrefíš na kyselý pomeranče, ale to se nám stalo zatím jen asi dvakrát. Onehdá jsme si koupili el. odšťavňovač asi za 300,- tak mi teď slouží 🙂

Jinak mě ta váha teda neuspokojuje, za chvíli bych byla podle nich na ideální, ale ideálu se rozhodně nepřibližuju a Robertovi vyšlo, že má nadváhu 😲 a přitom se mi teda nezdá, přijde mi akorát 😕 Ale možná je to myšleno ta ideální váha když máte dostatek svaloviny, když cvičíte tak vážíte víc, protože máte víc svaloviny, ne? 😕 A tudíš můžeš být štíhlá a víc vážit...Bože neumim se vyžvejknout 😅

Sluní a ty ses toho bříška teda zbavila, že chceš skončit, nebo už si padla váhou na hranici a nechceš dál jít až na tu kost 😅 😀

slunicko552
28. led 2009

Verun psala jsi jestli si janca koupila 100%džus a bez cukru,proto se ptám 😉
Ještě úplně ne,ale chudnout už asi nemusím.Budu pořád svičit 🙂 🙄 😀 .Ale už se vejdu i do těch nejmenších ryflí co mám,tak už to nehrotím 😉 😵

simonac
28. led 2009

ahoj holky, vy jste se nějak rozkecaly, já sete dvrátila z dopolední lyžovačky a jsem fakt K.O 😝

janca.k
28. led 2009

Simi, ty se máš...já jsem taky KO ale z práce 😝 😝 🙄

simonac
28. led 2009

babi si ted vzala dvojky,tak honem, honem spinkat 😉

simonac
28. led 2009

tak moc jsem nenaspala, ideální váhu mám prý 64 kg, tak to bych už mohla podle tabulek skončit, ale já si myslím, že moje ideální váha je 58kg 😉

slunicko552
28. led 2009

Simi jak bylo?
Janca z práce to je horší 🙄

simonac
28. led 2009

hrozně fučelo, takže nic moc, ale na druhou stranu aspon změna od stereotpu

slunicko552
28. led 2009

To jste asi dost vymrzli 😨 Ale změna je třeba 😎

janca.k
28. led 2009

Jo Simi, máme to stejný, ale já se taky cítila líp, když jsem měla 60 kg, takže si za tím tvrdě půjdu. Jenže už teď mám obavu, že začnu od dubna brát zase hormony, takže váha půjde opět nahoru, ale snad když tu dietu budu držet dál, tak to nebude tak hrozné, no uvidím.

simonac
28. led 2009

jani, tak ony mimča jsou zase přednější nee? a chudnout můžeš potom 😉