90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

janca.k
29. led 2009

Ahoj holky, Simi to je fakt, ale pořád si říkám, že budu mít aspoň nějakou motivaci, když teď zhubnu, tak potom budu shazovat míň, představa, že bych k těm ( včera 69kg) měla nabrat ještě třeba 15kg, je hrozná, takže lepší zhubnout na těch 60 a pak klidně 15 přibrat...no snad to tentokrát nebude tak hrozný, já jsem po těch práškách vždycky hrozně nafouklá a je mi špatně, no uvidím.

Co dneska? Jak to jde? Já zbaštila tresku se zeleninou, tentokrát jsem ji pekla v troubě, byla dobrá, ale lehce suchá 😀
Holky včera mě napadlo, když můžu rajský protlak, tak si vlastně můžu udělat i rajskou polívku, nebo omáčku, samo že bez zahuštění, ale který den? Rajskou omáčku bych mohla jak na těstoviny, tak na maso a polívku? Normálně místo škrobů třeba s rýží?? Co myslíte?

simonac
29. led 2009

ahoj holky, tak dnes jsem to s večeří asi trochu přehnala, nedala jsem si kousek dortu, ale kuuuuuuuuuuuuuuus buchty, mnam, ta byla fakt výborná 😉 , no nic, aspon budu mít nějaké zásoby na ten zítřejší šílený vitamínový den 😉

slunicko552
29. led 2009

Ahojte
janca myslím,že můžeš i v masný den i na nudle 😉 Ale uvidíme co napíše Verča 😀
simi aspoň chutnalo 😅 😀

simonac
29. led 2009

mnam, mnam, bylo to výborné, ještě musím dát kousek čokoládky na vaření...tento den mi fakt vyhovuje 😉

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janca.k
29. led 2009

Já si taky myslím, že tu rajskou můžu jak s masem tak s nudlema, asi to příští týden spáchám, mám na ni chuť 😀
Jo Simi taky už jsem čokoládě přišla na chuť a vždycky se na ni moooooc těším 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
29. led 2009

Čao, jáááák co napíše Verča, Verča nevíííííí 😅 , ale řekla bych že není absolutně problém v žádný den 😕 , je to jen voda a protlak (teda záleží jaký vývar tam dáš, když hovězí tak samo jen v bílkovinový) Ale já už pomalu začínám pomalu ale jistě ,,hřešit,, abych pak nezačala z ničeho nic jíst normálně a tělo se z toho neposralo radostí 😀 a ze samé radosti si neukládalo 😀 Takže jsem si zobla sem tam piškot a tak. A v sobotu se na to normálně můžu vykašlat a jdu na kachní hody 😅 Moje první (když nepočítám jeden kynutej lívanec s povidlama 😅 😔 ) velký zhřešení, snad se to jednou nezblázní, ne? 😅 Když Robert tam chce a chce tam u toho i mně a já nejsem masochista, abych koukala na ty mastný pusy ostatních a sama chroupala salát a nepřidala se 😅 Si říkám, že když jsem se tak pěkně držela a jde to dolu, že si to zasloužim 😅

Jinak co to tu bylo za příspěvek od té alanis85 😕 ví to někdo?

Simi, mě uhlohydrátový moc nevyhovuje, protože nevim co jíst, pak mi k večeři sladké moc nestačí a už večer mám hlad a vidina druhého dne jen s ovocem mě netěší, ale už to budu mít zasebou za pár hodin 😎 🙂 Zítra bude gulášek z trouby 😎 Ty jo holky a jde do tuhýho, příští týden v úterý, nebo kdy mám VODOVÝ DEN!!!!!!!! 😝 🙄 😖

lucinecinecka
30. led 2009

Ahojky..

Nikka,prosím Tě,mohla by jsi mi na mail poslat ještě ten soubor?Jsem mu našich,mamka by to chtěla taky a já jí to zapoměla dovést,tak snad jí to otevřít půjde..
Díky 😉

simonac
30. led 2009

ahoj holky

veru - ona tam psla, že je nějaká studentka a prosila ná o vyplnění dotazníku ohledně obezity na MD 😀 😀 , ale nevím co to bylo , já to dál neotvírala 😉

tak, dnes zase vitamínky - ted snídám ananas, pak pudu s prckama vem , na oběd nějaká zeleninka a odpo jdu s petou do kina - Peklo s princeznou, tak snad mi to aspon rychle uteče 😉

simonac
30. led 2009

jo a jinak mám dole zatím 3 kg - jen tak dál 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

slunicko552
30. led 2009

Ahojte Verun myslím,že jednou se to nezblázní 😎 ,pokud neomdlíš na přejídání 😕 😀
simi gratuluji 😵

simonac
30. led 2009

tak, na obídek jsem si dala vařenou zeleninu - umřela bych hldy, kdybych neměla aspon jedno teplé jídlo denně, jako zákuseček jsem dala mrkvový salát s ananasem a jsem plná, jdu si dát kafíčko 😉

nikka.vo
autor
30. led 2009

Též gratuluju Simčo 😵 A co kojení,mlíko je stále v nadbytku? 😅

Sluní, no já se obávám že omdlím slastí a tělo dostane v první řadě šok 😅 Uvažovala jsem den na to už nasadit vodový den, abych to jakože vyvážila, ale asi si dám potom ovocný 😉 a až potom vodový 😖 😖 😖 😖

slunicko552
30. led 2009

To si chceš dát ovocný a hned po něm vodový? 😲

janca.k
30. led 2009

Sluni ono tak má být...vodný den je po ovocném a pak musí být bílkovinný 😉

Veru, nic si z toho nedělej, já byla dnes na zabíjačce 😀 😀 ale snědla jsem jenom kousek vařeného masa a k obědu teda polévku s kroupama 😀 😀 tlusté nejím a buchtu jsem nechala ostatním 😀

simonac
30. led 2009

veru -- ještě kojím, tak snad je ho dost, ale znám mamonky o mooooooooooooooooc hubenější než já a taky mají mlíčko 😉

slunicko552
30. led 2009

janca 😲 😅 tak ještě,že jsem už skončila.asi bych umřela 🙄

janca.k
30. led 2009

no asi to bude fakt brutus´, mě čeká vodný den tuším v pondělí, jo fakt v pondělí, mám se na co těšit, voda mi poleze i ušima 😀 😀 😀 😀

slunicko552
30. led 2009

To jo.Ale určo se to dá zvládnout,když to zvládly jiné 😉 🤐 Už vidím,jak se potom nadlábnete 😀

janca.k
30. led 2009

já myslím, že se to zvládnout dá, ale musím zjistit, jestli se dá pít aspoň čaj, ale mám obavu že ne 😠

slunicko552
30. led 2009

Verča psala,že ne.Jenom vodu 🙄 To je asi to nejhorší 😔

janca.k
30. led 2009

no nazdar 😀 no aspoň budete vědět, že když se tady v pondělí neukážu, tak jsem se utopila 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
30. led 2009

Sluní, takže už si ofiko skončila? 😲 A co sis dala slavnostně jako první jídlo? 🙂 Mě teď ta váha půjde dolu pomaleji a to je nejhorší, poslední 3 kila dostat dolu bude něco 😠 To je právě na tom všem nejhorší, že vodový následuje po ovocném. Já mám hlad vždycky už v uhlohydrátový večer, kdy se člověk kouskem dortu nenají, že jo..potom následuje ovocný, kdy už je to fak hrozný 😅 a potom ještě vodový?

Dý katastrófe 😀 😀

S tím že se nesmí čaje, hele já nevim, když si přečtete ten první díl, tak je tam napsáno, že se pije jen voda, že vývar, čaje, ovocné i zeleninové šťávy se počítají jako jídlo 😕 a na tom e-mailu na centrum.sk je i pokračování té knížky a tam je ve vodový den napsán i čaj apod, že se smí. Ale to může být třeba jen tím, že už se ta dieta nedrží tak přísně. V té pokračovací se už nejí k večeři to samé co k obědu, už si můžete dát k obědu bílkovinu, večer škroby, ale stále by se nemělo kombinovat. Tohle pokračování (dalších 90 dní) by mělo jakoby na tuty ten metabolismus ustálit (předělat) 😕 Já už další 3 měsíce držet nebudu, to vim 😅

alanis85
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
slunicko552
31. led 2009

Ahoj Verun nijak to nepřehání.Dala jsem si maso a brambor 😅 Vím,že by se to nemělo,ale můžu říct,že toho moc nesbaštím.Mám scvrklý žaludek.Jsem z toho docela překvapená a je to fajn.Sním tak poloviční porci co před tím.Takže 😵

alanis855
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
simonac
1. únor 2009

ahoj holky, dnes jsem si udělal super rizotko

kde jste? už jste měly jen ten vodní den jaké to je???

já se rozhodla, že přestanu kojit, v noci jsme zhůru co hodka, jsem z toho fakt hotová, tak uvidíme jak zareagují prcci na tu změnu - jak to šlo u Vás . v poho?,

zítra dám špagetky a už ted se těším na zítřejší večeři - nějaká buchta - mnam, mnam 😉

janca.k
1. únor 2009

Ahoj holky, tak doufám že Verča nedopadla po hodech jako já po zabíjačce, dala jsem si malý šufánek polívky a ráno jsem strávila na záchodě 😖 🙄 fakt super, ale Sluni má pravdu, taky jsem zjistila, že mi stačí malé porce jídla, jinak mi není moc dobře, ale taky se pak donutím jíst málo a víckrát...já mám vodný den zítra, už se fakt těším 😀 ale včera jsem se vážila, mám dole 4kg, sice to není moc, ale když to takhle půjde každý měsíc, tak těch 12 dolů snad dám, příští týden se dostanu konečně i na cvičení, budu jezdit z práce nejpozději ve čtyři, takže super 🙂

Simi a ty kojíš jenom v noci, nebo i přes den?? Předpokládám, že ve dne už dáváš normální příkrmy, že??

nikka.vo
autor
1. únor 2009

Čaues 😎

Jančo, vodový si dáme zítra společně 😵 Bojim, bojim 😅

Jinak kachýnka byla super, nebyla tučná a nebylo mi po ní těžko, akorát je pravda, že teď cítim malinko bolení v břiše, se ani nedivim, když po kachně dlabu jen ovoce, to není asi dobrá kombinace 😅 Já bych chtěla dát dolu ještě tak ty 3-4 kg, ale to bude to nejtěžší. Za prvé touž nepůjde dolu tak rychle a za druhé začínám mít slabou vůli jak už jsem něco zhodila a pomalu se blížim svému ideálu 😒 Teď to pro mě bude asi nejtěžší 😖

Simčo, já kojila jen 3 měsíce ☹ , takže ti neřeknu co odstavování 😕

alanis851
Odpověď byla odstraněná
Zobraz