90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

simonac
1. čer 2009

ahoj holky,

hanuli - vítej mezi náma, já měla taky při těhu 30 kg navíc, ake říkám si, byly tam dvě 😉, ted už je vše jak dřív - 58 kg a jsem spokojená, dá se to vydržet, chce to jen pevnou vůli 😉

renda71
1. čer 2009

ahoj holky,
z tohoto týdnu jsem nějak sklamaná,nemám ani o dečko míň ☹ může to být tím,že mám MS??

anddy
1. čer 2009

Ahoj koceny 🙂 rendi muze, kdyz mas MS tak nemuzes zhubnout, rikala to v nejakem poradu Cajthamlova 🙂
Tak bud v klidku..
Jinak tady je celej vikend vedro jako blazen, tak jsme byli venku 😵 , celej den nebyl hlad a vecer grilovacka, tak radsi na vahu ani nelezu 😒 😒 mam strach.......MS jsem nedostala, takze hormony pekne rozhazeny 😠 😠
A ve ctvrtek letim do CR tak budu dychat stejny vzdousek jako vy tak snad zhubnu 😀 😀 😀
Hanuli ja v tehu pribrala 26kg a jeste ted mam asi 4 kg navic a nejdou dolu mrchy 😠 😝 😅

renda71
1. čer 2009

anddy a kde žiješ??

ilonka82
1. čer 2009

Ahoj holky 🙂 omlouvám se, ale o víkendu jsem se sem nějak nedostala.
Reni, taky mám MS a na váhu raději nelezu. Dneska mám UH, takže těst. s lečem a večeře sladká 🙂
Na zítřek jsem si koupila ananas, takže bude asi salátek nebo něco. A ve středu mě čeká druhá voda, tak zkusím co vydržím 😉 ale lámat přes koleno to nebudu.

hanulinecka
1. čer 2009

Ahojky děkuji za přivítání odhodlaná jsem hooodně a opravdu to chci dodržet a zhubnout těhotenství je pro mě velká motivace páč mít 2 letýho prcak k tomu být metráková těhulka tak to rozhodně ne 😔 😔 😔

jéé se těším zatím jsem plná optimismu a vařím si dneska mám krutí se zeleninkou ráno jsme měla jablka a jdu si nalít pití

Mareček spí tak mám veget 😀

evikuu
1. čer 2009

Vítám novou bojovnici 😀 holka pojď mezi nás.Já zítra končím druhý měsíc a tak nahlásím výsledky až zítra 🙂 .Já nabrala 25kg ale už jen 5kg a budu na výchozí váze ale dalších 5 a budu mooc spokojená ale nic se nemá přehánět.
hanu:to jsi teda pořádně vysoká!! Uvidíš to půjde,snad to nepochopíš zle ale tahle dieta je hlavně pro hooodně silné holky.Já měla taky něco pod metrák když jsem začala...
www.chudnime.kiga.sk mrkni kolik holky schodily a najdeš tam i receptíky.
Jinak malujeme-budujeme Veruš pokojík a pak dám fotky.
Kde že je to vedro??????????????????????????????????????????

hanulinecka
1. čer 2009

Eviku to se vubec neurazím a právě bych chci vidět když jsem tlustá jestli to poletí rychleji jak vám 😀 😀 a vysoká jsem alespon jedna výhoda,že ten metrák není ani tak vidět 😀 😀 😀ale já ho cítím a to je ukrutný
ty slovensky stránky mám a už v nich čerpám 😅

právě nesnáším řeči typu to schodíš kojení atd porodem i kojením jsemnic neschodila a ted je to jen na mě 😵 😵 ale já to dokážu

vážíte se každý týden?????

anddy
1. čer 2009

holky vedro je v Anglii 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anddy
1. čer 2009

hanuli ja jsem taky kojenim neshodila, a je pravda ze kazda dieta je pro ty silnejsi....ja potrebuji dat dolu 4kg a jako nejdou drzi se me jako kliste 😠 😠 😠 😠 no nic jdu do bazenku 😀 😀 😀 😀

evikuu
1. čer 2009

Andy však děláš co můžeš a hlavně jsi s náma 😀
hanu:taky jsem to slyšela že vše půjde po porodu dolů ale po zkušenosti s první/teprve po porodu jsem nabrala 15kg-sice díky štítné žláze ale stejně/ jsem věděla že to zas taková pravda není.
Teda když někdy vidím holky jak se cpou od rána do večera i v noci tak jen tiše závidím....já bych se dávno neunesla.Holt každá jsme jiná a pokud tato dieta pomůže otočit a zrychlit metabolizmus tak hurá do ní 😀

hanulinecka
1. čer 2009

evi no já právě do 25let vubec nevěděla co je to váha na svoji výšku 183 jsem měla 65 kilo a pohoda najednou se něco zlomila a já během roku jsem měla metrák 🤐 🤐 🤐 a od tíé doby bojuju pak jsme podstoupila 2 ivf při kterém ač jsem se ládovala hormony zhubla na 83 což k moji výšce je ideál,ale to těhotenstvi do 20tt mě bylo špatně a zvracela jsem i tak jsem měla už v pulce těhu 15kilo nahoře,ale moc jsem se stím netrápila bylo to moje vymodlené těhu po 4 letém snažení tak jsem si říkala až se držka strhá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ona se skoro strhala

5 měsicu jsem kojila a mareček spal jen v kočáru tak jsem chodila ven nadlouhé procházky a svižnější a stejně nešlo nic dolu 😔 vím že stím ted budu bojovat pořád ,ale jestli ted za těch 90 dní zhubnu určo se chci nějak udržet nebo prostě se vyvarovat tomu přežíráni atd......

a od září bych chtělajít do druhého mimča tak chci být "kráásná"těhulka a maminka 😀 😀 😀

evikuu
1. čer 2009

Taky mám Kačku po IVF a po hormonech jsem prý údajně začala tlousnout právě až po porodu kdy mě údajně oddělali štítnou žlázu.Jak jsi na to ty??? Zkus se pokud nevíš jak jsi na tom nechat udělat vyšetření je to dobrý i před dalším IVF.
Ale hlavně že máš zdravé miminko a to je to nejdůležitější-kilo sem-kilo tam.

hanulinecka
1. čer 2009

evi já po roce od porodu byla u dr.že to není možný že mám pořád 30kilo navrch a udělal mě všechny krevní testy co jdou a vše bylo v pořádku i on se divil že s takovou nádváhou nemám ani jednu odchylku 😢 😵

jasný jsem štastná že mám Marečka,ale už ho mám a ted mě ty kila serou 😀 😀 😀

já pujdu do zamražených máme na jeden pokus tak to takový záhul s hormonama nebude a doufám,že to vyjde 😝 😵

jinakprvné den je za mnou a super nehřešila jsem ani jsem neměla co schválně nemám doma žádny lákadla 😀

hanulinecka
2. čer 2009

Kráásné ránko tak dneska pokračuju 😀 😀

snuli
2. čer 2009

měla jsem taky problém stím a le už nemám 12kg jsou dole a vubec nejdou nahoru i když někdy zhřeším....ted radím taky který chtějí zhubnout,stanovím im program a je na nich který si vyberou.Ale zaručuji 100%úspěch...jinak bych to nenabízela 😀

evikuu
2. čer 2009

Ahoj holky,jdu na rychlo mrknout takže po 2měsících -9 1/2kg!!!! jsem spokojená,co víc dodat....

anddy
2. čer 2009

Evikuuuuu veeeelika gratulace jsi sikulka velika 😵 😵 😵

hanulinecka
3. čer 2009

kráásné ránko

evi taky gratulka 😵 😵
jsem zvědavá na sebe po týdnu zatím mě to jde ta motivace být hubenější 😀 je veliká 😝

renda71
3. čer 2009

ahojky všem,
evi tiše závidím 😀 😀 ,ale taky se musím pochlubit za pět týdnů mám -7kg 🙂 teď mám problém,měla jsem nakoupeno tolik věcí a zjišťuju,že to na mě všechno vysí jak na strašákovi,najednu stranu jsem za to moc ráda,ale zase pořizovat nový šatník 😀 😀
největší strach mám z dovolené,v sobotu letíme a tak budu muset dietku pozastavit,snad tam nepřiberu tolik,ale jak se znám,tak 2-3kg budou zase nahoře ☹ tak aspoň o to víc zamakám,až se vrátím 😵

hanulinecka
3. čer 2009

Rendi tak u mě spíš šatník čeká na hubenější holku 😀 😀 😀 já mám všechno malé tak snad než zhibnuu to nevyjde z mody 😀 😀 😀 😀

já jedu na dovolenku 14.8 to budu nějaký 80.den diety tal snad do toho budu tak zažraná že nebudu žrát 😀 ,ale budem si vařit sami tak to není tak hrozný 😵

evikuu
3. čer 2009

Rendi hlavně si užij dovolenou, zapomeň na dietu a pořádně si to zžij.Až se vrátíš tak budeš referovat a začneš znova.Neboj,nebude to taková katastrofa 😀

hanulinecka
3. čer 2009

pro mě je asi nejhorší,že pokud zhubnu touto disteou tak pak budu vědět že to jde dolu a možná se rozežeru,ale to by práve nechtěla no musím si udělat v hlavě pořádek 😀 😀

evikuu
3. čer 2009

Ona tahle dieta ví proč trvá 3měsíce člověk by se měl naučit stravovat.A neboj taky mám úlety,někdy dost brutální a pokud by bylo vše na 100% tak bych maslím měla tak o -3kg ještě míň.... ale i tak jsem nadšená.Ještě aspoň 5kg-dostat se pod hranici 80kg to je můj sen 😝
Dnes dělám špenáát se zapečeným bramborem+žapiony jsem na to zvědavá 😎

hanulinecka
3. čer 2009

Jasný já zatím dodržuju ,ale kafe s mlíkem ráno si neodpustím dávám mlíka méně teda jsem zvědavá na vážení za týden

kdybych zhubla 20 kilo 😀 tak jsme štastná a jsem na svych vysněných před těhu 85 kil no uvidíme dneska začínám i večer cvičit tak uvidíme doufám že to poletí dolu 😀

já mám dneska švestkové knedlíky už se na ně těším 😵

evikuu
3. čer 2009

taky bych si dala 😀 😝 tvarohové těsto a švestkové nebo jahůkové mňamka!!! Mamka dělá zemlbábu tak tam raději moc nepůjdu, ale víš co hlavně zdravíčko.Hele to je sranda Renda měří 163cm já 173cm a ty 183cm každá se chceme dostat na váhu té pod náma 😀 tak ještě to chce nějakou dvoumetrovou babu-znám takovou má přes metrák určitě a ke dvoum metrům ji moc neschází ale ta by nehubla je "spokojená"

snuli
3. čer 2009

kdo chce a nemůže zhubnou at je jukne na www.zdravikras.wgz.cz 😉 mně to pomohlo

renda71
3. čer 2009

holky nechte toho s takovejma dobrotama 🙂 tečou mi sliny 😅

anddy
3. čer 2009

snuli me to nejde otevrit, vubec me to nechce na tu stranku pustit ☹

renda71
3. čer 2009

tak já jsem se právě nabouchala kuřecím masíčkem,kukuřicí a zelenýma fazolkama na kari 😅 byla to mňamka 😀