90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

evikuu
5. dub 2009

janca, hlavně aby bylo mimi vpořádku a pak řeš váhu a těhotenství si užij 😀
poslala jsem ti taky adresu,prodím prosím o receptíky

janca.k
5. dub 2009

No já jenom doufám, že se toho těhotenství už konečně dočkám, pořád jsem si říkala, že zhubnu než budu těhotná a za ty dva roky, jsem to nějak nezmákla, nejdřív jsem skoro deset zhubla a pak je zase vesele nabrala...jsem hrozná 😠 😠 😠 ale jak říkáš, nejdřív zdravé mimi a pak krásná a hubená maminka 😀 😀 😀 😀
receptíky jsem poslala, kdyby ti to nedošlo, tak pisni, pošlu je znova...

ivee
5. dub 2009

Ahoj holky,
tahle dieta se mi celkem líbí 🙂 bude tady někdo taky začínat? Ve dvou a více se to přece jen líp táhne 😀

mikula
5. dub 2009

Ahoj dieta mi taky padla do oka 🙂 Stači mi jen tak 5kileček.
Nikka mě nakopla 😀 😵 ,tak se přidám.
Pořádně prostuduju a vlítnu na to,ale od zítřka ne to mě ještě čeká toust s nutelou a banánem 😀 😀 😉

nikka.vo
autor
5. dub 2009

No to je dost 😀 😀 😀 Holký, naháním nám nové ovečky 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
autor
5. dub 2009

Tahle dieta je pro lidi s větší nadváhou, takže proto je tam napsáno, že se dá dát dolu 18 kg a víc. Pokud jí drží někdo s nadváhou 30 kg a víc, tak věřim, že dolu dá mnohem víc za měíc. Zatím jsme se tu sešly všechny s několika kily navíc, někdo 5, někdo 10-15 ale to pro mě ještě není obezita, pro kterou je tahle dieta hlavně stavená. Takže proto nám všem vychází cca těch 6kg za první měsíc 😉 a potom to jde pomaličku, pomalu a je lepší přidat sport

xsuzzi
5. dub 2009

Nika ahá🙂 tak to za první měsíc aspoň 10 dolů asi nedám co😅

Evi no já chci dát dolů 13😅 po Péťulískoj mi zůstalo 13 kg stále hore,tak bych ráda na svoji původní velikost a do léta dala aspoň nějakej ten b§ček dolů😅

ivee
5. dub 2009

Tak já bych ráda dala dolů cca 10 kilo 😅 něco jsem měla "našetřeno" už před těhu a teď jsem se rozežrala a je to krize 😖 tímhle stylem mě v létě budou tahat u moře zpátky na hloubku 😖

xsuzzi
5. dub 2009

bůček tam mělo bejt😀

jéé sem zapoměla....😀.....iviiis my s eviku začínáme😀 nebo já budu teprve🙂

jdu spinkat tak dobrouky 😵

nikka.vo
autor
5. dub 2009

xsuzzi, myslim, že je fakt šance, že by si těch 10 dolu za ten měsíc dala, Síma dala dolu za měsíc mám dojem víc než já (já dala kolem 6-7 kg) , jen potom jí to šlo pomaleji. Ono ani tak nejde o ty kila jako o ty centimetry. Jsem to dneska psala Mikul, že mám sice stejnou váhu jak před těhotenstvím, ale kalhoty mi jsou volnější, protože jsem schodila tuk na bocích 😉

nikka.vo
autor
5. dub 2009

Ivee 😀 😀 😀 .. měla jsem stejné pocity, že když s tím nezačnu hned něco dělat, tak to bude horší a horší a pak už s tím neudělám nic, protože nemám zase tak silnou vůli, že bych vydržela držet dietu půl roku, abych dala dolu 25 kilo 😒 tak mě to nakoplo 🙂

xsuzzi, dobrou 😎

nikka.vo
autor
5. dub 2009

a hlavně jsem vždycky říkala, že nechápu holky, co to nechají zajít tak daleko a jsou pak hodně tlusté..najednou jsem zjitila, že to je docela snadný 😅 , že břibrat jde fakt snadno a rychle a to jsem se fakt zalekla. 😕 A začala něco dělat...

zlatka
5. dub 2009

Holky, máte můj obdiv, to já bych asi nedala A to vaříte pro svoje chlapy a vůbec vás to neláká dát si s nima?A nebojíte se pak "jojo efektu"?

ivee
5. dub 2009

Nikko, no právě, taky o sobě vím, že nevydržím půl roku bez jídla. Tohle mi přijde jako skvělá varianta, protože můžeš vlastně "skoro" všechno 🙂 a hlavně vidina toho, že budu mít zpátky svojí normální váhu, co jsem měla vždycky, to bude moje motivace 😵 nikdy jsem nebyla vysloveně vychrtlina, nejnižší váha po dvacítce byla 51 kilo a to jsem byla jak Kostěj 😀 Takže moje ideální váha je 55 - 57 kilo (mám 167 cm). A to je můj CÍL! 😀 Můj chlap se holt bude muset přizpůsobit, jestli chce mít doma zase sexy kočku 😀 a to on chce 😀 😀 😀

zlatka
5. dub 2009

Nikky, taky bych chtěla, než půjdu do druhého mimča mít svoji původní váhu nebo alespoň zpevněné svaly a břicho, tak se snažím cvičit, jezdím plavat a teď se konečně dostanu i k bruslím. Po přečtení vaší diskuze se pokusím trošku omezit " ve žraní", dodržovat to tak striktně jako vy 90 dní, bych asi nevydržela.

janca.k
6. dub 2009

Ahoj holky, teda, tady bylo nějak živo...Simi vidíš to jo 😀 😀 😀 😀
Zlatko, já třeba tu dietu, kvůli eventuelnímu těhu nedržela tak přísně, jako třeba Verča se Simčou, ale i tak jsem za první měsíc toho přísného režimu zhubla 5 kg, a pak jsem to začala trochu flákat, ale důležitý je, že jsem těch 5 kg, zatím nenabrala zpátky, takže úspěch, ale snažila jsem se jíst pořád podobně, maso se zeleninou, rýži atd...žádný přecpávání...akorát že teda v sobotu mi dorazila MS, tak jsem přes víkend žrala jak neurvalá, ale za to jsem v sobotu vytáhla kolo 😵 ale taky mě teď všechno bolí 😀 😀 😀
Ivee, já taky nikdy nebyla vyloženě vychrtlina, měřím to stejný, co tady Simča, ale mě stačí zhubnout tak na 60-62kg, to jsem se vždycky cítila akorát, ale kdybych zhubla víc, tak se zlobit nebudu 😀 😀 😀
no hlavně se musím držet, až budu těhotná, abych nenabrala 30kg, to už pok zavolám jedině řezníkovi, ať mě pěkně ze všech stran ořeže 😀 😀

sisstin
6. dub 2009

nikko: já jsem se tě chtěla zeptat..ty jsi i před tou dietou neměla nák moc kg ne 😕 ve mně hlodá červíček, jestli to fakt není spíš pro lidi, co maj těch kg hodně..a pak změnou jídelníčku zhubnou..ale já jim vcelku málo, tak jestli by to na mě ještě vůbec fungovalo 😕 já s těma 2kg furt hapruju nahoru a dolů..když se držim přísně..tak jsou dole..ale jakmile si dám trošku víc nad svou normu..tak jsou okamžitě nahoře 😕

ilonka82
6. dub 2009

Ahoj holky, hlásím se do klubu nováčků 🙂 Dieta mi padla do oka a jsem zvědavá jak to zvládnu. Záčínám dneska. Chtěla bych dát dolů tak 10 kg, tak snad to půjde hladce. Ale moc přísně to brát nebudu vzhledem k tomu, že jsem snž 🙂

janca.k
6. dub 2009

Ahoj Ilčo, já myslela, že to dítě na fotce, je tvoje 😕 ale asi ne...tak držím palec, když spolu nebudeme hubnout tak aspoň těhulkovat 😀 koukám, že jsme stejný ročník 😉

ilonka82
6. dub 2009

Ahoj Jani, nn není moje. Je to synoveček 😵 Tak na společné těhulkování se už těším 😀 A ty už nehubneš?

vjitka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janca.k
6. dub 2009

Ilčo, já hubnu pořád, ale flákám to, jenom o víkendu jsem snědla asi 4 nanuky, sice 3 vodový, ale jeden byl tvarohovej 😀 no vyloženě to nehrotím, pořád naivně doufám, že když se v těhu budu držet, tak snad naberu jenom málo, ale už jsem se rozhodla, že si koupím váhu...holky mi radily, že když si pak každý den stoupnu na váhu, tak jakmile uvidím, že se ručička hnula, tak se nebudu tak cpát 😀

nikka.vo
autor
6. dub 2009

Tak popoředě 😎 😅

Zlatko, Robert mě v tom podporoval, takže řekl, že bude klidně jíst to co já, jen si to jinak dochutí, nebo si k tomu něco dovaří, nakonec jsem jemu na Dominikovi vařila něco jiného, občas dostali to co já, jen že k tomu měli maso, prostě jsem to střídala. Uvařit pro mě byla vždycky rychlovka, takže mě to ani neobtěžovalo a čéče, měla jsem občas chutě na omáčku a na maso, ale strašně mě uklidňovalo, že vim, že to maso si můžu za den, dva dát. Jindy jsem měla zase chuť na uzeninu, protože ty jsem jedla před dietou dost. Tak místo masa jsem si dala k obědu normálně tmavé pečivo a dietní salám vcelku 😵 sladké mi ani nechybělo, to jsem nikdy nejedla, ale keclala bych, kdybych řekla, že jsem se každý uhlohydrátový den na tu sladkou večeři netěšila 😅 😀

Ivee, tak vidim, že to budeš mít s vyvařováním v pohodě 😀

Jančo, nejdřív tady nikdo nebyl, byly jsme první várka po Vánocích a teď nastupují kočky, co chtějí být klásné do plavek 😵 😎 (já možná ještě před létem budu ještě měsíc držet, uvidim) To nebudeme stíhat dočítat 😅 Ale jsem ráda, fakt budete mít ze sebe radost, tomu věřim 🙂

Siss, já chtěla dát dolu těch 8 kg nejlépe, nakonec jsem se na to vyprdla po 7 kg s knečnou váhou 56-57kg To lítá 😉 ikdyž by samo nebylo špatné mít ještě o 3 kila míň, ale už tak to pro mě byla změna a jsem vcelku spokojená 🙂 Nezáleží na to, jestli jíš málo, ale jak jíš. Ono když jíš málo, tak si to to tělo třeba zrovna bude všechno ukládat na horší časy. Mohlo by to na tebe působit, páč tady dělá nejvíc to, že je ta strava dělená. taková Janča třeba jedla zdravě vždycky, takže to pro její tělo zase taková změna není a proto jí to nejde třeba tak rychle (ale i tak to jde 😵 😎 ) jako třeba mě, protože jsem žrala jak prase 😀 Za zkoušku nic nedáš, věřim tomu, že do 3 týdnů by si to měla dole. Ale pokud si pamatuju, tak ty si doma nevaříš, tak by si musela začít 😅

Ilčo, tebe samo vítáme též 😎 😎 😎 a přeju tobě a Janče brzké zasemenění 😅 😀

nikka.vo
autor
6. dub 2009

Jo a Siss, jojo efektu se nebojim, já ho i očekávám, jen jde o to jak rychle přijde. Není dieta, kde by člověk po navrácení se ke stejnému stylu stravování zase nenabral něco nahoru, jen už vim, že to nenechám zajít tak daleko, abych měla navíc 8 kilo, ale podchytim to dřív 😉 a někde uberu.To bych musela jíst zdravě celý život, abych si to udržela... Zatím nepociťuju na oblečení žádné změny 😉 jsou to dva měsíce. Ale samouzřejmě po normální stravě jsem nafouklejší, takže i to břicho je po jídle větší 😅

evikuu
6. dub 2009

Ahoj holky,téééda jsem to přivolala a začíná se to plnit a to je mooc fain 😀 .
Tak já mám za dva dna 2kg dole a předchvilkou jsem dojedla tiramisu a čokoládu-zatím se mě dieta zamlouvá a hlavně se svojí štítnou žlázou si nemůžu dovolit nejíst.
Mám novinku, manža se přidává ke mě.Od středa aby navázal jde do toho 😀
Ještě jsem si založila "metr" hubnutí a doporučuju je to krásná motivace 😀
Jinak vítám všechny nové a holky schutí do toho!!!
http://ticker.kiga.sk/
http://chudnime.kiga.sk/viewforum.php?f=21

janca.k
6. dub 2009

ty jo Evi, ty jsi to vzala hákem, ale manžu chválím, to u nás by neklaplo 😀 Martin je moc masovej, takže nějaká rýže se zeleninou by ho asi neuchvátila 😀 😀 😀 ale docela mě podporoval...tak aspoň něco...

evikuu
6. dub 2009

Taky se divím, ale přikládám to té štítné žláze-asi mě u toho dost "pomáhá" nedávno mě zvedl doktor dávky a tak se to třeba začíná hejbat.
Manža má maďarské předky, a tak mu zelenine neva.
Ale chci se zeptat tp třeba opavdu jde zbašit k obědu balík těstovin???No, zatím jsem to dosebe nenacpala...

simonac
6. dub 2009

ahoj holky, tady je nějak živo, že Jani jsem z toho úplně v šoku, celou dobu nic a až pomalu končím - ještě 14 dní, tak se to tu tak rozjede

evikuu - můj do toho chce taky jít, ale já už pomalu končím, tak nevím, nevím, hlavně se mu líbí, jak na mě všichni poznali , že jsem zhubla 😉

janca.k
6. dub 2009

Simi, taky jsem koukala, jak se nám zde holky rozkecaly 😀 teď jsem ti koukala do alba, poprvé jsem si ani nevšimla, že na tom vítání občánků máš hnědý vlasy, ale slušelo ti to 😉 i to blonďatý, mě se strašně líbí takový krátký sestřihy,akorát na to nemám ksichtík 😀 😀 😀 mám ho moc napapanej 😀

nikka.vo
autor
6. dub 2009

Ty jo, Simčo, jsem ti ošmírla album a máš sympatickýho chlapa 😎 hmmmmmmm hmmmmmm 😀

Evikuu, hele, bereš to teda smahem 😅 😅 😅 ale jen tak dál 🙂 je fajn, že ti to vyhovuje 🙂