90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

simonac
18. led 2009

nik . jsi dobrá, zítra začínám, koli má dole?? taky se těším až ta má váha nebude začínat šestkou 😉

simonac
18. led 2009

mělo tam být kolik máš, to je tak když mi na klíně sedí peta

slunicko552
18. led 2009

Ahojte byla jsem u našich,před chvilkou jsem přijela.Bývalý vzal prcka ještě ke svým rodičům 😉 Zrovna baštím grep.Tak já jsem se vážila předevčírem mám 2kg dole 🙂 Raději,ale nebudu psát kolik vážím,mám o dost míň než vy 😅 Proto si myslím,že nebudu muset absolvovat ten pitný den(teda doufám).Ale samozřejmě budu stále s vámi.
Verun gratuluji ono se to líp dá vydržet,když člověk vidí výsledky 😀 😉 😵

simonac
18. led 2009

sluníčko a proč to teda dfržíš, když seš tak hubená?? 😉 , zůstalo ti něco po porodu??

slunicko552
18. led 2009

Jj nemám ještě svoji váhu a potom nejvíc mě ser. to břicho 😠 A jenom cvičením se mi to nedařilo tak doufám,že teď to půjde líp 😉 a jak jsi na tom Ty?začínáš zítra,už máš jídelníček, 😀

simonac
18. led 2009

já přibrala v těhu 30 - ted mám navíc ještě 10 a nejde to dole a nejde, jojo, zítra začínám - koupila jsem si tu knížku, tak to snad nějak zvládnu a co nebudu vědět se zeptám Vás 😉 , jak dlouho už ji držíte???

slunicko552
18. led 2009

Máš knížku?To je fajn,alespoň nemusíš nic hledat jako já 😖 myslím,že dneska 10-tý den.Zatím to jde 😉

nikka.vo
autor
18. led 2009

Simčo, mám teď 59,5 kg 😉 , ale obávám se, že vodový den mně nemine 😅 Sluníčko, klidně napiš kolik máš a kolik chceš zhodit, já tě naprosto chápu, že tě štve i pár kil. Mě na sobě vadí taky břicho, mám ho jak povolené, tak tam mám i špek 😠 a já se zase musim donutit dělat cviky na pupek, to fakt nesnášim totiž 🙄

Jinak dietu držíme ,,UŽ,, 13 den dneska 😎 a musim říct, že jsem si na to už naprosto zvykla a když člověk vidí výsledky, tak ho to i baví.

Sluní, musim nás pochválit 😵 😵 😵

slunicko552
18. led 2009

Jé už tak dlouho? 😅 😀 Vidíš mi to ani nepřijde 😀 Tak mám 54 😉 Budou mi stačit tak 2kg,ale myslím,že je to dobré i na to břicho.Teda,když k tomu cvičíš.Nic si z toho nedělej,pro mě je to taky asi nejhorší cvičení 🙄 Ale jinak nás taky moooc chválím 😵 😵

nikka.vo
autor
18. led 2009

A jakou máš výšku?

slunicko552
18. led 2009

Teda Ty mě ale zkumáš 😀 Mám 164cm,jsem malinká 😉

nikka.vo
autor
18. led 2009

to máme uplně stejně, to pak chápu, ale mě by tedy stačilo těch 54 asi 😅 Podle tabulek na netu je naše ideální váha 58, se asi zbláznili 😕 😒

slunicko552
18. led 2009

58?Tak to se fakt zbláznili 😝 No mi taky stačilo 54,ale jde mi spíš o to břicho 🙄 Zítra se změřím a uvidím,jestli to má nějaký účinek 🙂 .Ty máš centimetry jiné než u prvního měření?

simonac
19. led 2009

tak holky, poměřená, zvážená a du na to, nejmín 10 kg musí dole, já měřím sice 177cm, ale 67kg je děs - i když podle tabulek ideální váha - to jo 😝

natalien
19. led 2009

Hezké ranko všem,

hlásím, že žiju, jen jsem se sem nedostala, když jsem to měla v plánu večer, tak mi to tu okoupil MM, když přijel z práce. Nějak mě není dobře, píchá mě u srdce, píchá mě v levý lopatce, brní ruka 😒 Tak abych nedostala infarkt 😀 Tak jsem chodila celý víkend brzy chrupat 😀

Mě do té ideální váhy podle tabulek chybí 7kg 😔

nikka.vo
autor
19. led 2009

Sluníčko, já doma neměla metr, tak jsem se měřila tkaničkou od bot 😀 a udělala čárky, ale změřila jsem se asi i blbě. Tak už to nekontroluju.Nijak se mi to nehlo v cm. Ale mám pocit, že jsem zhubla v rukou, obličeji a špekouny nad koleny, tam jsem se neměřila. Zkusim se přeměřit zítra. Co si budeš dělat dneska? Já si asi hodim na pánev porek a brambory na kolečka a osmahnu do zlatova a k tomu malilinko kečupu 😕

slunicko552
19. led 2009

Ahojte 🙂
naty 😲 no snad to není z toho 😖
simi to zmáknem 😉
Verun-já měla brambory a udělala jsem si rajčata-trochu osmahla na ol.leji a podusila 😉 Jinak e budu měřit dneska,ale teď jsem se nadlábla,tak nevím nevím to břicho 🙄 Kečup můžeš,etla jsem,že je zdravý 😕 🙂 a měřit se tkaničkou 😀 to jsi šikula 😀

simonac
19. led 2009

holky, mám dotaz, když mám během dne na něco chut - neřekla bych , že je to hlad, můžu aspon ovoce nebo zeleninu? nebo ani to nee? 😝 j

nikka.vo
autor
19. led 2009

Simčo, když je to jen chuť a ne hlad, tak by ses měla snažit to vydržet, ale já si sem tam večer chroupnu mrkev. Určitě ale sáhni po zelenině, ne po ovoci 😉

nikka.vo
autor
19. led 2009

Jinak já si teď smažim na pánvičce brambory společně s cibulkou, porkem a česnekem a ke konci přihodim rajský 😵 Už se těšim...

simonac
19. led 2009

mnam, mnam mnam už ted mi děláš chutě 😝

nikka.vo
autor
19. led 2009

Simčo, vznikla taková kejda 😀 , netěš se 😀 ale chuťově to šlo, dala jsem si na to gyros koření

slunicko552
19. led 2009

simi tak já baštím zeleninu,odpol.bych to bez svačiny nevydržela.Vždycky si udělám plno druhů(které mám 😅 )a celé to sním.pak hodně piju to taky dost pomáhá 😉

janca.k
19. led 2009

Ahoj holky, zdravím po delší době, o víkendu jsem neměla net,tak jsem nemohla napsat...po té moji užasné nemoci, jsem se ještě pořádně nenajedla,dneska jsem měla k obědu těstoviny s rajčaty, no zítra mě čeká ovoce, ale dnes jsem se musela smát, že jak tu čokoládu nemusím, tak jsem se na ni dnes vyloženě těšila, jedla jsem ji asi půl hodiny, úplně jsem si ty čtyři čtverečky vychutnávala 😀

Sakra holky, vy jste strašné zdechliny 😠 😠 co mám říkat chuděra já s tou 7 na začátku váhy??? Musím se někde zvážit ať vím, jestli má dieta nějaký úspěch.
Kolik už jste teda která shodila? Já to držím nějaký 13 den, ale teď od čtvrtka jsem jedla jenom banány a piškoty, nic jiného jsem nezvládla, tak nevím...

slunicko552
19. led 2009

janca 😀 tu čokoládu si taky vždycky tak vychutnávám 😀 Neboj půjde to dolů,i když moc zdravě jsi se teda nestravovala 😕 ,ale já když jsem nemocná nebo to dostanu jsem na tom podobně 🙄

janca.k
20. led 2009

ahoj holčiny,
tak dneska mám vitamínky, už jsem zbaštila půlku grepu a mandošku, mňam...ale nevím co mám ke sváče, aso nějaký semínka nebo oříšky,to musím doma zjistit...
ale už se těším na zítra, mám bílkovinný den, tak si udělám rybičku se zeleninou, už se na to těším mňam 😀

slunicko552
20. led 2009

Ahojte 🙂
janca taky se vždycky těším 😀 .Dneska jsem se po dlouhé době viděla s kámoškou a udělala mi radost.Říkala,že jsem zhubla a jde to vidět.Tak jsem tak ráda,že to nevidím jenom já 😀

janca.k
20. led 2009

Sluni, to máš dobrý...mě večer manžel chytnul za břicho a říká: "miláčku a rodit budeš kdy?" 😠 😠 dostal nabančeno, bídák jeden, no ale říkal, že to vypadá, že se zase začínám zmenšovat 😀

slunicko552
20. led 2009

janca 😠 😀 však Ty mu to ukážeš 😉 Ještě se bude divit 😵

janca.k
20. led 2009

chichi, už se těším...hlavně že on m i teď roste do šířky, ale maskuje to tím, že prý se chystá na miminko 😀
Od kamarádky manžel mi taky minulej víkend vykládal, že má bříško, protože se mu ještě po narození dcery nezavinula děloha 😀 ti chlapi jsou fakt máničky 😀 😀