90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

nikka.vo
autor
25. led 2009

Jančo, tu česnečku sis podle mě mohla trochu dát, nejíst brambory, jen alespoň ten vývar 😕

A na obhlídku se teprve chystáme 😉 Už se kluci oblékají a razíme, ale myslim, že dovnitř se nedostaneme, nikdo tam nebude, tak alespoň okolí. Jen škoda,že není tak hezky jako bylo včera 😒

Tak páček

janca.k
25. led 2009

vidíš a taky je líp jak včera, v sobotu bylo hrozně mlhavo a dneska tady svítí sluníčko, super...nojo, aha, to jsem mohla, vlastně vajíčka se taky můžou, hmmm,nevadí, aspoň nesmrdím 😀 😀 ale chyběl by mi ten chlebíček opraženej, mňam...večer mám nachystaný kuřecí salát, no a něco ukuchtit na zítra, asi si udělám zapečené brambory s čočkou...

Tak ať se obhlídka vydaří...

slunicko552
25. led 2009

Verun tak doufám,že to vyjde 😵 Bydlet v takové lokalitě musí být hnus 😠 😝
Janca tak ples se vydařil 😀 Aspoň Ti není špatně 😉 Brambory miluju dávám si je vždycky s cibulkou 😵

janca.k
25. led 2009

JO ples byl fakt super, manžel už se z toho chudák dostal 😀 ale jeli jsme si ke známým pro auto a ti došli ráno v pět a kámoška pak měla hoňku upéct kačenu k obědu 😀 ale dobrý...
Tak čočku jsem nakonec zavrhla, udělala jsem si brambory a s česnekem a bylinkami, k tomu jsem si uvařila mrkev a brokolici.
A na večeři jsem si musela udělat salát z rajčat a mozzarelly, maso nezbylo 😀 😀

slunicko552
25. led 2009

Jj když si vzpomenu jak jsme chodili na plesy. 😅 Druhý den jsem byla úplně hotová.Ještěže jsme vždycky spali u našich a já mohla chrnět 😵 S mamkou jsme navařily den dopředu a pak jsme měly klid 🙂

janca.k
26. led 2009

Dobré ráno holčiny,
jak se máme?? Já docela bídně, jsem zase v práci 😠 dneska ráno jsem se rozhodla, že na příští zimu se převtělím do medvěda a v listopadu zalezu do peřin a vylezu v dubnu...ach jo, mě se dnes tááááááák nechtělo 😖

Sluni, já už taky raději vařím dopředu, když někam jdeme, většinou se snažím moc nepít, ale kolikrát člověk dojde ráno ve čtyři, tak je rád, když si do deseti pospí, takže v neděli jsem z postele lezla v jedenáct 😵 protože oběd byl skoro hotov.

simonac
26. led 2009

ahoj holky, tak já se dnes po týdnu zvážila , začínala jsem dietu - 67,2 a dnes 65 parádička, kdyby to tak šlo dál, tak jsem spokojená 😉
jink dnes mám vitamínový den - tak asi umřu hlady ☹ . tento den mi vůůůůůůůůůbec nesedí 😝

jani - a co děláš, že jsi tak brzo v práci?? , to já asi do práce už asi nikdy nepudu - jsem vychovatelka na DDm a muj je OSVČ, a je v práci od nevidím do nevidím, tak nevím, jak bychom to se třema dětma zvládali 😉

janca.k
26. led 2009

Simi, já dělám v lékárně, otevíráme v sedm a končím v půl čtvrté a když mám do zavíračky, tak jezdím na devět a do pěti, ale naštěstí nemáme otevřeno v sobotu a v neděli, to jsem ráda, že stihnu doma uklidit 😀
No to je fakt, tři děti to je docela záhul a babičku v okolí nemáte? To moje mamka s tchýní se už teď hádají, která bude kdy hlídat a to děti ještě nemáme 😀 😀

simonac
26. led 2009

jani -- já už mám jen tchýni, moje mamka umřela před 3 lety ☹ , ta mi ted chybí nejvíc ☹

janca.k
26. led 2009

jéé Simi, to je mi moc líto 😔 ☹
to věřím, že ti mamka teď chybí, tchýně ji nahradit nedokáže ☹

slunicko552
26. led 2009

ahojte 🙂
simi to mě taky mrzí 😔
Já už ovoce fakt nemusím,jsem jím hrozně přejezená 😒 😝
Jinak se máme fajn.Prcek už chodí přes den bez plínek,tak to je super 😵

janca.k
26. led 2009

Sluni, tak to je chlapík šikovnej 😉 já dneska slupla ke snídani pomeranč, ale už jsem zkusila i ovocný džus, dám si do něj vlákninu a zasytí to stejně, možná i víc a pak už nebaštím tolik ovoce, jenom třeba na svačinu.
Holky jak je to s oříškama? Šéfová dneska baštila nudle s ořechy a tvarohem, ale napadlo mě, jestli si v uhlohydrátový den můžu dát těstoviny posypané oříšky?? a co u škrobů rýže s ovocem? To by asi taky šlo ne?? Většinou mám jenom těstoviny nebo rýži se zeleninou,tak by to chtělo trochu změnu, dneska si koupím sojové maso.

slunicko552
26. led 2009

janca oříšky jenom v ovocný den,alespoň jsem to tak pochopila.Rýži s ovocem můžeš 🙂 A mléčné výrobky jen v masný den ☹

janca.k
26. led 2009

Aha, oříšky jenom v ovocný, hmmm, tak nic, nudle budou s rajčaty...ale rýži si s ovocem udělám, bude změna 😀

slunicko552
26. led 2009

Jj já jsem si nakoupila oříšky a mandle a zapoměla jsem na ně-ze začátku.ale teď už si dávám bacha a je to lepší 😉

janca.k
26. led 2009

no tak to je jak s tou rýží, ale už jsem si to napsala na ledničku, takže mrknu a vidím, ale na oříšky jsem si vzpomněla až dnes, dopíšu hned jak dojedu z práce 😀

nikka.vo
autor
26. led 2009

čaues, tak jsme zájemci druzí v pořadí na ten byt, tak kdo ví jak to bude, okolí by mohlo být hezčí, bohužel je kolem dost sídlících firem a ty jejich hnusný dvory 🙄 , ale má se tam stavět ještě druhá etapa, tudíš by to bylo obestavěné novostavbama, těžko si to teď představit. Jinak je tam klídek, příroda blízko 😵
Hele a oříšky jsem mám dojem viděla v nějakém receptu s nudlema, abych nekecala , kouknu na to 😉 teoreticky jakmile se nesmí oříšky, tak asi není ani ideální rýže s ovocem, obojí (oříšky a ovoce) je ve vitamínový den a jinak v jídelníčku (krom ovoce na snídani) není zařazeno. jdu kouknout...

Jináč jsem stoupla na váhu a mám už 58,5 kg , na začátku jsem měla 63 😵 😵 😵 a už mi říká okolí že je to vidět třeba v obličeji (měla jsem podbradeček 😀 , pak ruce a lýtka taky hubenější 😎 ) ještě potřebuju trochu boky a hlavně stehna, ale s těmi mám problémy od jakživa 🙄

sakra práce, se zbláznim z toho kluka, už druhý den si dal půl hodinku spánku a konec 🙄 a to běžne spí 2 hodiny 😠 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

nikka.vo
autor
26. led 2009

Tak dobrý, nechal si domluvit 😵 😵 😵

janca.k
26. led 2009

mě někdo položit do postele, tak spím až do večera, pak se najím a jdu spát znova 😀

Veru mrkni a dej vědět, mě to tak napadlo, no kdyžtak bude klasika...rýže a zelenina 😀 dneska budu dělat pizzu, jednu Martinovi k večeři a mě na zítra na obídek, původně jsem chtěla špagetos ale miláček chce pizzu, tak budu dělat to.

já mám pocit, že mám huběnější pas, ale takový ten faldík pod pasem mám furt 😠 😠 😠 ale Martin říkal, že jkdyžtak vezme nůž a trochu to ořeže 😀 😀

slunicko552
26. led 2009

Verun dneska bylo vDobrém ránu,že stát přispívá na koupi bytu,ale nesmí být novější než 2roky.Dává státní podporu,zkus mrknout 😉
Tak já taky vypadám líp 😀 ,asi budu končit 😵

nikka.vo
autor
26. led 2009

Sluní, to ti stát přispívá jedno procento z úroků měsíčně 😉 to vim 🙂 ... Jinak se omlouvám, něco mě vyrušilo a já se na ty ořechy zapomněla podívat. Teď musim ještě něco porobit, tak sand potom zase nezapomenu 😅

Sluní jak jako končit? S dietou? Nééééé, ty už sem nebudeš chodit 😢 , hubni dál až na kost 😀

slunicko552
26. led 2009

Neboj budu za vámi chodit pořád,taky budu cvičit 😉 ,ale už si dám i něco jiného 😵 .Přece bych vás nemohla opustit.V dobrém i ve zlém 😀 😵

nikka.vo
autor
26. led 2009

Tak oříšky fakt jen v ovocný 😉 😉 😉

janca.k
27. led 2009

Ahojky...
Veru díky, no nic, tak si posypu oříškama banán 😀 a ne těstoviny 😀
Dneska mám pizzu, manžel se akorát včera chudák lekl, že mu budu nutit tu zeleno-červenou kombinaci brokolice-rajčata...tentokrát jsem byla hodná žena a udělala jednu pro něj...pěkně salámek, sýr...mňam...hmmm, no ale ta moje zelelninová taky nevypadá špatně... 😀

Sluni, jak říká Verča...až na kost 😀 😀 holky, já se rozhodla, že sem budete chodit tak dlouho až já zhubnu těch deset kilo...akorát, že z vás budou anorektičky 😀 😀 😀 😀
jak jste se jednou bavily o té váze podle tabulek, kolik bych měla vážit když měřím 177 cm??? Díky

slunicko552
27. led 2009

Ahojte 😉
holky až na kost?To bych už tady nemohla ani psát.Pod úderama do klávesnice bych se rozsypala 😀
Jinak janca já nevím,kde to holky hledají,ale Verča Ti to určo napíše 😉

janca.k
27. led 2009

Ty Sluni, ale ale aspoň by měl malej Martínek konečně pořádný štěrchátko 😀 😀 😀
Počkám na Verču co mi písne.

slunicko552
27. led 2009

janca 😀 štěrkátka už ho neberou.Určo by mě hodil pod postel 😀 😝

simonac
27. led 2009

AHOJ HOLKY

já taky měřím 177 a momentálnš vážím 65kg, chtěla bych shodit tak na 57kg, ty jsi na tom jak, 😉

janca.k
27. led 2009

Símo, neblbni!!! 65kg??? to jsem vážila před dvěma lety, já bych chtěla shodit aspoň na 60cm, mám po mamce docela prsa a boky, pas mám relativně štíhlej, ale ten zadek 😖 takže já mám teď tak 69kg, ale ještě minulej týden to bylo 70.5 kg 😀

Sluni, pořád lepší než kdyby tě dal nějakýmu dítěti na pískovišti 😀 😀 😀

simonac
27. led 2009

janca - já jsem taky bokatá, ale když jsem se vdávala měla jsem 52 kg, to byla parádička 😉