90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

lucinecinecka
8. led 2009

Taky jsem si něco připsala.. 😉

slunicko552
8. led 2009

A ještě dotaz co je to klincek? 😅

natalien
8. led 2009

hřebíček, tuším 😅

natalien
8. led 2009

Tak jsem koukala na seznam těch receptíků na str. 3 a musím říct, že to nevypadá jak dieta 😕 😅 😀 Ale docela slušný menu 😀

slunicko552
8. led 2009

Jj Vypadá to docela dobře 😀 Jde ot to jíst v určité dny jen to jedno jídlo.Ale myslím,že hlady neumřem 😉

nikka.vo
autor
8. led 2009

Holky, abych nekecala s tím hermošem, v té knížce o něm není ani vidu ani slechu, ale oni tam vůbec skoro nepíší o žádných sýrech, protože nejlepší je prostě maso a uplně nejlepší je rybí 😉 , takže Nat, udělej si tunáčka 😉

Ale jíst se smí samozřejmě co nejmíň tučný sýr, jak je to z hermošem to nevim, nějak mi to nedošlo 😕 Ale asi si ho stejně udělám, beztak k němu bude jen salát, tak snad se tolik nestane 😕

Klincek teda nevim co je 😕

nikka.vo
autor
8. led 2009

Naty, tak on ten název toho receptu vypadá dobře, ale člověk musí dávat bacha na suroviny 😉

lucinecinecka
8. led 2009

Holky..já ryby vůůbec nejím ☹

slunicko552
8. led 2009

Sýr jako sýr takže hermoš bude 😀

lucinecinecka
8. led 2009

Ten teda taky nejím.. 😀

natalien
8. led 2009

No, mám vyzkoušeno že je dost chutný hermelín Figura, není tak tučný jako Královský🙂 Tak ten by mohl asi být ne???

Dám tuňáka, miluju toho z Lidlu asi za 25,- 😵 ten nesmrdí a jsou tam kousky 😵

slunicko552
8. led 2009

Jé luci co budeš jíst?Aspoň je to maso 😉 Ryby taky nemusím 😝

lucinecinecka
8. led 2009

No já ryby nejím právě odmala...tak jsem se teď zalekla 😀
A hermelín taky ee...já radši eidam 😀 😀

natalien
8. led 2009

Takže takový balkánek taky nebude 🙄

Jo to takový tofu, nebo šmakoun, to by šlo taky ne?

natalien
8. led 2009

Holkýýý, už aby byla sobota 😀

slunicko552
8. led 2009

Naty ani nemluv.Zítra ovocný den tak na sobotu se teda těším 😵

nikka.vo
autor
8. led 2009

jo, tofu je tam v receptech v salátu a ještě jinak myslim připravený a šmakoun se určitě taky smí, ale ten je myslim bílkovinový, ne? Takže místo masa 😉 a je to zdravější 😵

Já teda ryby můžu, hlavně pangase, člověk se nemusí hrabat mezi kostmi a co pak kapřík a salát 😵 😅

Já ale cítím, že začínám být ,,oprásklá,, a už uvažuju nad tím umělým sladidlem, teď jsem si dala večer k tomu sladkému ještě pomeranč a tak pro lepší efekt bych se tomu měla vyvarovat. Musim si trochu přitáhnout opratě 😠 Ale v neděli jdu na můj uplně první spinning a fakt se těšim 😵 😵 😵

slunicko552
8. led 2009

Já cvičím doma a teda můžu říct,že je to znát.Ne že bych měla svaly všude 😀 ,ale cítím se líp 😵

natalien
8. led 2009

U mě bude taky problém ovocný den 🙄 ale ta vidina že bude další den se "nažeru" bude o dost zajímavější.

Nikouši, to máš na co se těšít, taky bych vyrazila 😵 Já mám za sebou jen jednu první a zároveň poslední hodinu 😵 Zítra si zavolám na Rolletic a objednám se 😀

No a k tomu sladidlu, umělýmu sladidlu, to se může? Jen že to má víc KJ než obyč cukr 😕 😅 Nebude lepčejší tmavý cukr?

Se ptám a vyptávám jak tydýt 😅

natalien
8. led 2009

Sluni, to jsi dobrá, že se donutíš doma cvičit 😉

slunicko552
8. led 2009

Nemám možnost někde jít.Nikdo mi nepohlídá prcka a peněz taky moc nemám 😒 .Tak mi nic jiného, nezbývá.Ale nemysli si někdy se musím přemlouvat 😀
A neptáš jak tydýt já se taky pořád ptám 😉

nikka.vo
autor
8. led 2009

Vy se ptáte a já neznám odpověď 😅 😀 V knížce to píšou, jen tu říkám co čtu 😉

slunicko552
9. led 2009

Ahoj holky jak je v ovocný den? 😀 😝

lucinecinecka
9. led 2009

Ahojky..zatím to jde..
Ale večer příjde asi krize 😀

nikka.vo
autor
9. led 2009

Čao tak já si žádný pečený jablka nedělala, řekla jsem si, že to zkusím normálně chroupat a zatím dobrý, jen si ještě musim jít skočit koupit nějaký ovoce, protože jsem to nějak neodhadla a neměla bych na večeři a už vůbec ne na zítřejší oběd 😕

Zítra se má jíst k večeři polovina toho co k bědu, to si mám jako udělat půlku hermoše? 😕 😅 Asi bude jen salát, nebo nevim.

nikka.vo
autor
9. led 2009

Jo a bujon jsem měla první den z kostky (ten mi chutnal i víc) koupila jsem si nějaký natur, kde nejsou glutamány (ty?) a je tam méně soli. A druhý den jsem měla kuřecí vývar co jsem vařila maso synovi 😉 Ale asi si budu dělat z kostky, píšou že se může, tak to budu dělat. 🙂

lucinecinecka
9. led 2009

Holky kde jste?
Trpíte? 😀

nikka.vo
autor
9. led 2009

Holky, dneska mám krizi 🙄 ... Jsme byli v nákupním centru, Dominik seděl na tom autíčku jak tam hodíte 10 kaček a Robert si odběhnul a najednou přiběhl s hambáčem a jedl to vedle mě 🙄 Paráda jako 😅 A pak jsem byla nějaká přešlá a nevěděla jsem proč a pak mi došlo, že to je kvůli jídlu, 😀 že si nemůžu prostě dát co chci. Dominik jedl rohlík a já jen polikala sliny 😠 Začínám to pociťovat, já si zejtra tááák pochutnám na to hermoši.K obědu mám velkýho a k večeři dám malýho. Se těšim jak malá, jen doufám, že mi nebude chybět maso. A jsem rozhodnutá že při příštím bílkovinovém si dám velkou tmavou pletýnku a dietní salám (ten taky v knížce píšou že se smí) Já potřebuju rohlík se salámééém 😔 😅 a večer to samé 🙂

lucinecinecka
9. led 2009

Nikka..u nás je to samé.můj dovezl před chvíli plnou tašku od Meka.. 😀 😀

Tak jsem šla do kuchyně koukat na přátelé než to dožvýká 😀

On si totiž myslí,že nevydržím..☹

nikka.vo
autor
9. led 2009

to je blbý no, mě třeba Robert jen říkal, že je zvědavej a že jsem dobrá, jestli to vydržim, ale já vim na 100% že to vydržim, protože když ne teď tak fakt už nikdy 😠 a snaží se předemnou moc nejíst, je i pravda, že ho docela odbývám s jídlem 😕 , já nemám na to mu vyvařovat omáčky 😅 Tak si koupil steaka a dohání to sám 😅 Ty první dny byly oká, to jsem si prostě říkala, jak dělám správnou věc pro sebe a nic mi ani nechybělo, chutě nebyly,ale teď už to začínám pociťovat. Ale věřim, že stačí vydržet týden, dva a zvykneme si 😎