90ti denní dieta. Přidáte se?

nikka.vo
5. led 2009

Ahoj,

je tu někdo, kdo by chtěl držet 90 denní dietu semnou? 🙂 Nebo je tu někdo, kdo tuhle dietu už držel a mohl by napsat svoje výsledky? 😵 Vim ,že je tohle téma na Bereme se a na MK SK, ale chtěla bych dietu držet s maminkama a holkama z koníka 🙂

Kdo neví oč jde - tady je popis 😉

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

Budu ráda, když se někdo přidá 🙂

caira
11. led 2009

cus holky, tak mam tuhle dietu uz taky nejaky patek ulozenou v dokumentech, jen jsem se porad nemohla rozhejbat s tim zacit, jak to jde?

jak to u vas co uz ji drzite jde? chtela bych zacit od pondelka, tak uvidim jak to pujde, potrebuju shodit 10 kilo co mi zustalo od tehu.. 😒

caira
11. led 2009

tak jsem si ted procetla znova tu dietu a jdu do toho od pondelka taky! jsou tam fakt i hezke recepty, takze nemusim nic lovit z vlastni hlavy, ja u diety potrebuju mit presne urceno co a jak ( s nejakou tou odchylkou) ale jak bych si mela recepty vytvaret sama tak to skonci tak, ze budu jist porad knekebroty a salat 😀

takze jdu do toho a doufam, ze za tech 90 dni bude nejaky vysledek 🙂 - ja moc na cviceni nejsem, tak snad nebudu muset jeste nekde behat 3 kilaky denne nebo tak, v nejvetsi nouzy dam nejake to lezo cviceni na koberci, kdyz mala spi,ale to je tak vse co krome chuze zvladnu 😅

xsuzzi
11. led 2009

holky prosím Vás a kde jste si tu dietku stáhli?Dáte mi odkaz?Díky🙂

xsuzzi
11. led 2009

a ještě jsem se chtěla zeptat,ty dny se pak pořád opakují dokola,když budu mít ty 4 dny za sebou,tak pak odznovu?

slunicko552
11. led 2009

Ahojte 😉
anny-svačinky tak zeleninový salát.Já třeba když si k obědu nedám chleba tak si ho dám na sváču se zeleninou.Nevím jestli se to může,ale taky svačinu potřebuju.
caira cvičení je důležité!!Já taky cvičím doma 😉
xsuz-odkaz je na 1straně 🙂 A dny se pořád opakují.Zkus si přečíst 1-3str. 😉
Jinak jsem dneska měla brambory s cibulkou a mrkvový salát.Zatím to jde.Jinak pro mě je nejhorší 3den.Nudle moc nemusím.A to jsem si myslela,že nejhorší bude ovovce.

xsuzzi
11. led 2009

sluníčko mi to právě nejde otevřít 😨

slunicko552
11. led 2009

Xsu tak to Ti neporadím.Mi to jde otevřít,ale mám to jenom ang. 😠 Takže z toho taky nic nemám.Ale Verča hodila na 3str.nějaké druhy jídel tak se řídím podle toho. 😉

nikka.vo
autor
11. led 2009

Hokly, tak jsem se ráno probudila a bylo my neskutečně blbě od žaludku, pak se mi na chvilku kolem poledne ulevilo a usla jsem 😒 Tak si udělám ty brambory a mrkev a snad to bude oká, teď už mi na zvracení není, jen ten žaludek cítím. Brambory s cibulkou taky zní dobře, pokud se mi nepovede ta mrkvička, tak si na ně asi taky hodim cibulku. Jen se bojim toho vývaru, asi ho vynechám 😕

Jinak jsem to teda pohnojila, protože vývar má být zeleninový a já si dělalal kuřecí 😨 , tak pokud jsem to tady někde psala, tak to byla chyba 😖 , to se vám omlouvám 😔

Cairo, achoj 😵 ... nemusíš ani vyloženě cvičit, posatčí prostě zvýšená aktivita, třeba jít na hoďku ven rychlým krokem, nebo si vybertrasu, kde by si táhla kočárek do kopečka. Alespoň něco by bylo dobrý 😉 Nebo si dělej doma dřepy 😉

Já právě nevim, jestli půjdu večer na ten spinn, uvidim jak mi bude, ale ráda bych. Jdu si podusit tu mrkev, tak pa

nikka.vo
autor
11. led 2009

xsuzzi, máš to v mailu, jestli ti to půjde rozchodit, to nevim 😕

gerdusha
11. led 2009

nikka, telo si prve dni /u mna to minule bol takmer mesiac/ zvyka rozne..ja som mala takmer mesiac riadnu zacpu, nepomahalo ziadne prehanadlo...je dost mozne, ze to ovocie a rozne stavy ti sposobili hnacku.

co sa tyka toho filtra, to myslim, ze je uplna v pohode..ja som len chcela, co sa tyka toho sodka, aby ste nepili mineralky v obrovskom mnozstve a ak ano, tak take tie s minimalnym mnozstvom sodika.

🙂

gerdusha
11. led 2009

a este co sa tyka toho vyvaru...ja som ho NIKDY nepila...a chudla som..., vazne sa do toho nenutte...

misicka455
11. led 2009

Holky zajímalo by mě jak dlouho se udrží tá váha když přestanete tuto dietu držet? Jestli to nenaberete postupně zase zpátkykdyž začnete jíst normálně jak jste byly zvyklé?

nikka.vo
autor
11. led 2009

misicka, myslim, že když pak člověk nežere jak prase a nejí v 10 večer a dodržuje ještě 3 měsíce ke snídani ovoce, tak to nahoru nemusí jít 😉 V knížce tedy zaručují, že se nepřibere, ale věřim tomu, že hodně lidí, co jí drží se po skončení nemůžou nabažit normálního jídla a přehání to s ním 😉 a pak se diví, jak to že to nahoru jde. Všeho s mírou, nejlépe, aby se člověk i nadále stravoval trochu zdravě, ne pořád, ale snažit se 😉

misicka455
11. led 2009

No taky jsem si to nějak tak myslela 😉

natalien
11. led 2009

Tý jo, Ger, 3kg za 9dní??? Tak to je mazec 😵

Taky si myslím, že když se nezačne vyloženě žrát, tak to nahoru nepůjde, člověk si prostě musí uvědomit tu námahu, to odříkání a přemlouvání a pak si to rozmyslí, snad... 😀 Každopádně bych počítala tak s 2-3 kilama, že nahoru půjde 😅

xsuzzi
11. led 2009

Nika.vo: díky už sem to rozbalila a přečetla a teda jako to se dá jo? 😅 😅 😅

od 8 nejíst 😨 😅 a tak malinko papat jenom 😨 😨 😅

to nevim jestli zvládnu 😀

slunicko552
11. led 2009

Ahoj holky 🙂
Verun tak já měla kuř.vývar a dneska jsem poprvé vážila a 1,5kg dole 😀 .Tak myslím,že to tak nevadí 😉
Taky si myslím,že pokud se nebudem potom vyloženě přejídat tak to bude v poho.
xsu-ono Ti to asi připadá hrozné,ale je to v pohodě 😉

nikka.vo
autor
11. led 2009

xsuzzi, fakt se to dá, jako ty večery jsou asi horší, přes den nejíst mi nedělá sebemenší problém, ale zjišťuju, že to už zvládám líp a líp a chutě nejsou, pokud teda předemnou nejí přítel, to je pak horší 😅 😠

Xsuzzi, to je fajn, že si to otevřela a jde ti to 😵

natalien
12. led 2009

Veru, mě to prostě nejde, ani přes email. Notes mi to prostě nebere, tak budu asi odkázaná si tu knížku za 3kila koupit 😝 Nebo já nevím co, ach jo. Večer jsem hledala ještě nějaký info a dostala takovou žravou, že jsem zhřešila 🙄 sežrala jsem ještě o půlnoci kousek cornyrohlíku s cotagge sýrem. Jenže za to může MM, on dostal hlad a nebyl línej si něco dát, tak jsem taky neodolala, ach jo. Jinak mám ubytek na váze 0,5kg - není to moc, ale kdyby to tak šlo dál, tak je to super. Co se týče toho vývaru, tak ten mě moc neláká, takže se do něj nutit nebudu 😅
A včerejšek jinak ok, udělala jsem polívku Nellky oblíbenou - hodim do hrnce mraž zeleninu, přidám co mám čerstvou (kořenovou), přihodím dvě cca dvě hrsti propláchlé červené čočky (fakt skvělá!!!) a vařím, dochutím majoránkou, česnekem, no prostě co kdo má rád. A nezahušťuju, ta čočka se rozvaří🙂 Zkuste🙂

slunicko552
12. led 2009

Ahojte
naty nic si z toho prohřešku nedělej,hubneš a to je dobře.Teď se snaž to dodržet 😉
Jinak já jsem měla dneska pizzu,i když ji nemusím.Ale byla dobrá.
xsu-jak jsi na tom?

eho
12. led 2009

Ahoj holky, hlásím že mám dole kilo, tahle dieta asi bude dobrá, ale ne pro mě. Strašně mi to rozhodilo trávení, tak si z toho udělám takový upgrade a budu pokračovat v trochu jiné formě...Držím všem palce 😉

nikka.vo
autor
12. led 2009

Ahoj kočky, mám za sebou obídek, měla jsem špagety s lečem 😎 Vlezla jsem na váhu 🤐 a mám o 2 kila míň, ale v centimetrech nic 😒 , takže asi voda 🙄
Eho, já mám trochu průjmy, ale u mě je to i tím, že jsem nikdy tolik nepila a nejedla tolik ovovoce, ale věřim že se to srovná 😉

Teď musim letět 😉

slunicko552
12. led 2009

Tak koukám,že to každý vzdává ☹

natalien
12. led 2009

Holkyyy, někde jsem včera četla, na nějký online poradně, že se má nejdříve shodit na kila /tuky, špeky atd./ a pak formovat postavu. Já shodit chci, musím, toužím po tom, prostě to nevzdám, max. upravím, ale jen jak to bude nutný, pro přežití 😀

slunicko552
12. led 2009

Tak to jsi mě potěšila naty 😵 Tak já formuju postavu při hubnutí 😀 Na začátku tady psala jedna,že se nijak nehýbala a potom byla úplně slabá.Myslím,že alespoň trochu by se člověk hýbat měl 😉

natalien
12. led 2009

tak to jsem ráda🙂

Jo, přesně tak, pokud člověk je trochu kypřejší a nic nedělá a najednou omezí jídlo a dostatek energetických potravin, na které byl doposud zvyklý, tak se není čemu divit, když ztrácí svalovou hmotu, atd. Pokud se nezanedbává i pitný režim, tak to nehrozí, no nevím, jsem na začátku.
Já teda musím říct, že ačkoliv necvičím, tak pohybu mám docela dost, s Nellou, zrovna dnes, kdy jsem tlačila kočár po nevyhrnutým sněhu a s nákupem pod kočárem, uf, jsem si dala 😝 A taky "cvičím" i teď, kdykoliv u notesu, židli jsme vyměnili za gym balon, co se překuloval vždy z jednoho rohu v pokojíčku do druhého, tak prostě je už pryč a přes měsíc sedíme jen na baloně. A super, na záda ideální. Vyfouknout a uklidit mi ho bylo líto, že co kdyby a teď ho máme v obýváku, krom toho se nám hodí i do barvy 😀

natalien
12. led 2009

Veru, bylas včera na spinn???

slunicko552
12. led 2009

Tak to jo myslím,že to stačí.A s tím kočárkem mi ani nepovídej je to fuška 😝 Ten balón máme taky,ale jak si na něho sednu prcek mě hned vyhazuje a musí on 😀

nikka.vo
autor
12. led 2009

Nat, ani mi nemluv, byla, ale byla jsem tam jediná 😅 , tak mi nabídla jako alternativu cvičení na balonech 😅 , to jsem odmítla, tak jsem šla na hoďku a něco do posilky a zaběhala jsem si na páse (teda šla jsem rychlou chůzí asi 3,5 kiláku (cca půl hoďka) pak jsem byla půl hoďky na tomhle http://www.insportline.cz/304/eliptical-insport... a pak jen chvilku na kole a domu. Snad tam zítra někdo bude, jen nevim, jestli je dobrá nápad jít cvičit, když budu celý den jíst jen ovoce, aby to semnou neseklo 😕 (nejsem teda omdlívací) a nebo to bude naopak třeba dobrý na spalování 😕

slunicko552
12. led 2009

Verun to jsi šikula 😉 Já jsem teda v ovocný den necvičila.Trochu jsem bála,aby mi nebylo zle.Myslím,že už tak je to pro mé tělo záhul 😅