Atkinsonova dieta. Jaké jsou povolené potraviny?

jitrulka
14. říj 2009

Ahojte ženský, chtěla bych (asi jako každý) trochu zhubnout a docela se mi zalíbila Atkinsonova dieta. Vlastně jsem s tím dnes začala, ale ráda bych získala pár rad či zkušeností od Vás, kterých jste tuto dietu zkoušeli. Například povolené potraviny, které ale nejsou na všech netových stránkách o této dietě. Tak se přijďte pocglubi... 🙂

jitrulka
autor
14. říj 2009

pochlubit... 😀 sem tele

danu
6. led 2010

ninimimi • 1d • Dnes o 12:44
Ahojte! Našla som niečo o tejto diéte nevedeli by ste mi povedat či funguje a nie je moc zdraviu škodlivá? Čítala som že sa dá celkom pekne íst s kilogramami dole len zvyšuje pravdepodobnost vzniku aterosklerózy a nádorových ochorení ale to asi pri dlhodobom držaní.Ďakujem za každú skúsenost.

jaron • 1d • Dnes o 12:54
Ahoj Ninimimi,

dočásne môže byť "účinná", ale naozaj je zdraviu škodlivá, povedal by som, že jedna z najškodlivejších diét.

jaron
6. led 2010

Ninimimi,

ak chceš, základné veci si môžeš pozrieť napr. tu:

http://www.kankan.sk/zdravie-a-fitness/a217_atk...
pokračovanie:
http://www.kankan.sk/zdravie-a-fitness/a217p395...

Na chudnutie: áno.
Pre zdravie: nie.

trik
3. únor 2010

Drzi niekto z vas Atkinsovu dietu?

trogir
3. únor 2010

Je ucinna, ale škodliva.Atkinson tusim zomrel na jej nasledky...nieco take som kdesi nedavno citala.

Princip Atkinsonovej diety spočiva v tom, že sa konzumuju bielkoviny, ktore vyzivuju predovsetkym svaly, ale nedodavaju energiu, tu dodavaju sacharidy /chlieb, ryza, cestoviny.../, sacharidy sa teda v tejto diete vylucuju.
tym vlastne telo, ktore nedostava energiu z potravy cerpa energiu z vlastnych tukovych buniek a rychlo chudne.
Tento princip vyuzivaju napr.kulturisti, ktori pred sutazou jedia chude bielkoviny, rybie file na vode...a zbavia sa tuku a vyrysuju svaly. Ale robia to kratkodobo.

Je to zabijak a nie kazdy to zvlada, nie kazde telo znesie tolko bilkovin, nastava ketanoza.
Neodporucam, radsej delena strava a raz do tyzdna čistiaci den...cely den jest len polystyrenove chlebiky psenicne, kavu bez mlieka, vodu. Schudnes rychlo a budes sa aj dobre citit, plna energie a dobrej nalady. Pri Atkinsonovi nebudes vladat, budes depresivna a pri detoch to nerob, odnesu si to tie neviniatka.

Drzim palce!!!

gilian
15. dub 2010

Ale ved Adkinsova dieta je vlastne jedenie bez sladkosti. Jete pri nej vela zeleniny, syrov, masa a celozrnne vyrobky (z pohanky, spaldovej, amarathovej muky...)...Prve dva tyzdne sa obmedzujte najviac - kedy sa nejedia ziadne celozrnne potraviny, postupne naberate potraviny ako celozrnne , hnedu ryzu, tofu. Sacharidy papat mozete , ale len max. do 20 g denne. Dolezite je nejest jednoduchy cukor, co je v sladkostiach a vyhybat sa velmi sladkemu ovociu. Ja som ju drzala pol roka a bola som v pohode - krvne testy boli v uplnom poriadku, tlak tiez. Potom , ako som zacala jest sladkosti sa mi vaha este drzala dole asi 4 mesiace. Teraz na nu idem znovu. Je to vlastne filozofia ako jest...Ja na sladkosti nemam uz vobec chut. Receptov je na internete az az...

gilian
15. dub 2010
xkolie
15. led 2011

Já jí zrovna držím, sice teprve 12 den, ale zatím je to v pohodě. Držím to pod dohledem dietologa, kterej sice je proti, ale aspoň na mě dohlíží.

marketa137
17. led 2011

@xkolie já jí držím teda zatim od soboty a dá se to v pohodě zvládnout. Můžeš sem nebo do IP napsat jídelníček, ěnjak nevim co avřit, hlavně teda ty snídaně jsou nějaký stereotypní 😀 😀 ,a le zase ta váha dje směrem dolů tak mam radost 😉

xkolie
20. led 2011

@marketa137 on ten jídelníček je celkem jednotvárnej, co se týká snídaní, tak to jsou pořád jen vejce - natvrdo, míchaná se šunkou, nebo hemenex, někdy na to hodím camembert. Obědy už jsou lepší, vývar bez zeleniny se s masem a rozmíchanm vejcem, nebo půl pečenýho kuřete, mebo masová směs s bílou paprikou a trochou 33% šlehačky, zapečený steaky se sýrem, karbanátky z mletého(ale bez mouky či strouhanky), taky je výborný si pro změnu udělat šmakouna třeba jako čínu, aby toho masa nebylo na organismus tolik, přírodní řízky s hrnkem okurkového salátu. K večeři se většinopu odbydu opět vejcema, nebo sýrem, nebo si rozkrájím párek, klobásu, ... Ale co je důležité dát si každý den něco sladkého, třeba jen kostičku hořké čokolády, nebo kousek sladké zeleniny nebo ovoce. Malé množství ti ketozu nenaruší(pokus si ji měříš) a mozek, oči, atd. cukr potřebují pro správnou funkci.

m.o.u.s.e
20. led 2011

Atkinsonovu dietu jsem držela před svatbou a zhubla spíš než na váze, tak na centimetrech a míry si udržela až do otěhotnění 🙂 , samozřejmě jsem si před otěhotněním dělala i krevní rozbor a nejen můj cholesterol byl po dietě ukázkový 😉 . Koluje dost fám o tom,jak Atkinson zemřel, jedni tvrdí , že si způsobil úraz hlavy ,říká se taky ,že měl infarkt, což nahrává odpůrcům diety ( ale i tohle nebylo prokázáno). Ta dieta funguje a pokud po přidávání sachridů do vašeho osobního limitu nesklouznete opět k přemíře konzumace sladkých blafů a bílých pečiv,rýží atd. , tak máte šanci udržet si linii i zdraví. Nevidím nic špatného na konzumaci masa, zeleniny ( bacha, ne každá je vhodná pokud jde o obsah sacharidů) a mléčných výrobků. Mě při držení téhle diety bylo rozhodně i fyzicky lépe, zlepšila se mi pleť, zmizelo nadýmání. Striktně jsem ji držela dva měsíce ( no, byly úlety jako 74% čokoláda anebo trochu vína, ale měřila jsem spalování cukru a věděla jsem, co si ještě můžu dovolit).
Zrovna teď po Vánocích jsem ji zase 14 dní držela resp. tu indukční fázi,ale bydlím na vesnici a možnost nakoupit si variabilní jídelníček je problém, který se mi nechtělo momentálně řešit. Takže mám dvě kilečka dole a zbytek musí jít dolů pohybem a omezením sacharidů tak nějak od oka. 😅

marketa137
21. led 2011

@xkolie děkuju za inspirace 🙂 , jednotvárné to je ale jde to celkem dobře. největší problém je vařit pro ostatní. Ale zatim se držim. jen pořád nevim kolik zeleniny můžu, ěnkde píšou že skoro vůbec a někde zase že nějakou jo. Ale poprvé mam hodnoty cukru v normálu. za týden mam 3kg dole a hlavně se cítim lépe a hlad nemam. jen teda dneska jsem nestíhala snídani tak jsme měla hermelín pak až pozdní oběd 🙂

xkolie
22. led 2011

@marketa137
Tuhle dietu jsem držela před 5 lety, dodržovala jsem ji do puntíku, žádná zelenina, ovoce, nic kromě masa a vajec a asi po dvou měsících mi začaly padat vlasy, pořád mě bolela hlava, zničená pleť, nehty, zažívání. Musela jsem si brát pravidelně projímadlo, pořád unavená, no hrůza. Sice jsem zhubla asi 30 kg, ale bylo mi tak zle, že to zato nestálo. Takže teď jsem chytřejší a nějaku tu zeleninu, ovoce a bílý jogurt si dám, sice v malé míře, ale i přesto hubnu a je mi o 100% líp než tenkrát.

janka_pn
22. led 2011

ja by som to na taky tyzden, pre zaciatok skusila, neprida sa niekto ku mne??? nemam ziadne skusenosti, potrebovala by som podporu a pomoc s jedalnickom. tak kto sa ku mne od npr zajtra prida????????

janka_pn
22. led 2011

@marketa137 mozes mi napisat, co tak budes zajtra pre seba varit? prisposobim sa, ak mozem 😅 vdaka

janka_pn
22. led 2011

@xkolie prosim ta, a tie vajicka cele alebo len bielka? aku zeleninu mozem jedavat pri tejto diete? a este sa chcem spytat, kedze clovek neje dost vlakniny, ci nema problem so zapchou? 😅 😅 a ci uzivas aj dake tie vitaminy?

xkolie
22. led 2011

@janka_pn vajíčka můžeš klidně celá, žloutek neobsahuje cukry. Co se týká zeleniny, tak já jím zelenou a bílou papriku, okurku, čínský salát a kočas kousek pomela . Prostě ty, které nejsou tak sladké. Ale v malém množství, třeba hrnek salátu a max 2-3 do týdne. Co se týká zácpy, tak si kupuju v lékárně rozpustnou vlákninu, ale musíš vybrat, je spousta druhů a většinou obsahují cukr. Ale já si někdy musím pomáhat projímadlem. 😅 A určitě je dobré koupit si nějaké multivitamíny, aby jsi do těla aspoň něco dostala, já mám CENTRUM, jsou bez jakéhokoliv cukru i sladidel.

marketa137
23. led 2011

@janka_pn ahoj, tak včera jsem měla k obědu vepřové nudličky se žampiony a bylo to dobré a k večeři sjem měla míchaná vajíčka s párkem 🙂 a dneska máme k obědu pečené kuře. osobně mě asi enjvíc chybí ovoce a mlíko ale dá se to zvládnout. nevim jak dlouho to vydržim, ale ej fakt že nemam hlad a jim méně než dřív 😉 . Zácpu teda nemam vůbec 😉

janka_pn
23. led 2011

@marketa137 tak ja dnes rano omeleta z 3 vajec, trosku syra, cibulky a sunky. desiata bola kava s mliekom, obec kacacie stehno 😀 s cviklou, olovrant oriesky a vecera je dalsie kacacie stehno so zelenym salatom. viem, ze to nie je sto pro AD, ale nevadi, chodim aj trochu cvicit, tak to vypotim 😅

marketa137
23. led 2011

@janka_pn takt o jsme měli oběd podobný 😀 , ještě teda nevim co si dam k večeři. jak často se vážíš? Já asi ani to kafe bezkofeinu nemůžu 😒 , jakmile si ho dam tak váha bud stojí nebo jde i trošku nahoru 😒 a k obědu sjme měla ještě trošku ledového salátu 😉

janka_pn
23. led 2011

@marketa137 kazdy den, ale dietu mam dnes prvy den 😀 . ja si dve kavy denne neodpustim 😅

xkolie
24. led 2011

Skoro měsíc a 13 kg dole. Jestli to takhle půjde dál je to paráda 😀 . Akorát mi chybí mléko a brambory.

betulla
6. únor 2011

@xkolie vies mi prosim ta popisat obsah jedalnicka... len tak cca.. a ci si robila aj sacharidove vlny.... teda nie cisty atkinson ale ckd??? a ako casto aerobne cvicko a ako caso posilka??? 🙂) dakujeeeeem🙂)a congratulation samozrejme🙂

xkolie
8. únor 2011

@betulla můj jídelníček je hlavně maso, vejce, nějaká méně sladká zalenina, jako okurka, zelená a bílá paprika, celer, petržel, sýry, ale ne smetanové, já si kupuju camembert, šunky a občas klobásu, ale v těch je cukr taky, tak je potřeba číst složení, pórek, špenát, zelí. Sacharidové dny si povoluju až teď, po více jak měsíci, protože jsem chtěla aby se to hubnutí pořádně rozjelo. Takže teď si dám jednou za deset dní volnější den, kdy do sebe soukám ovoce, abych aspoň trochu srovnala nedostatek vitamínů. Co se týká cvičení, tak se přiznám, že jsem lenoch od přírody, takže necvičím, ale při hraní s prckem se zapotim taky 😀

betulla
8. únor 2011

@xkolie super tak tak som zacala aj ja.... mno kukal ziadna cibulka a ani rajcina a pekingska kapusta.... kapusta ma ale malo sacharidov. salotka taktiez zanedbatelne mnozstvo.. rajciny max asi dve za tyzden vsak??? vies napisat kolko si za ten mesiac aj nieco dala dole a ak nechces pisat povodnu hmotnost staci ked napises ake bmi si mala---- lebo mne hmotnost isa krasne dole alle len zo zaciatku....:( dakujeeeeeeem a samozrejme drzim palce...

xkolie
8. únor 2011

@betulla rajčata jím taky, ale ne moc často, dám si tak jedno za týden, kapustu nejím vůbec, nechutná mi a šalotka, cibule mi ruší ketozu, takže se jim vyhýbám. A piju hodně zeleného a býlého čaje, pomáhá mi zahánět chutě na sladké. Za 7 týdnů jsem shodila 19 kilo. Začala jsem na 90kg. Ale teď si dám tak 14 dní pauzu, aby se tělo srovnalo a pak se do toho zase vrhnu.

betulla
8. únor 2011

diky..... takze poopravim jedalnicek.... bez rajcin a cibulky sa asi zblaznim.... bez nich sa mi poriadne salat ani nerata🙂)) takze sa riadis papierikmi ze??? :(( asi to bude dolezitejsie ako som predpokladala.... whau.... ja som davala prvych poporodnych dvadsat dole takmer rok:( si sikulka..... uprimne zavidim..... a gratulujem..... takze dam sa do toho podla tvojich rad od zajtra...🙂
drz paluchy....

xkolie
11. únor 2011

@betulla děkuju, budu ti držet palce aby se ti dařilo 🙂 . S tou cibulí a rajčaty si to vyzkoušej sama, třeba ti ketozu nenaruší, pokud si ji měříš, každý to má trochu jinak. Mojí kamarádce vadí třeba i kafe s kofeinem a mě vůbec, takže záleží asi na organismu. Dej vědět jak to jde 🙂

betulla
11. únor 2011

jj zajtra idem kupit idikatorove papieriky aby som vedela ako som.. bohuzial sama oslava v rodine porad chlascem🙂) dneska pol litra ribezlaku🙂) omg tedko mam do tretieho pokoj...🙂) tak sa mi to dufam nejak podari.... nezhresila som ani s chipsami len nesolene oriesky babka zlata piekla mi madle na panvici na ol. olejcekuked vedela ze dietujem🙂)
od zajtra cem chodit dva krat tyzdennne behat a tri krat do tyzdna kalanetiku.... dakujem drz budem to potrebovat.. ale ze velmi.

xkolie
12. únor 2011

@betulla jéje, ty oříšky miluju, ale naštěstí jsem líná si to dělat sama 🙂 . Ten alkohoj je věc, já jsem si v půlce diety dala tři sklenky vína a na dva dny jsem měla stopku než se to zase rozjelo, takže mě to tak naštvalo, že už jsem si dala až teď když mám pauzu a nikdy mi to tak nechutnalo jako teď 😀 .