Atkinsonova dieta. Jaké jsou povolené potraviny?

jitrulka
14. říj 2009

Ahojte ženský, chtěla bych (asi jako každý) trochu zhubnout a docela se mi zalíbila Atkinsonova dieta. Vlastně jsem s tím dnes začala, ale ráda bych získala pár rad či zkušeností od Vás, kterých jste tuto dietu zkoušeli. Například povolené potraviny, které ale nejsou na všech netových stránkách o této dietě. Tak se přijďte pocglubi... 🙂

evka3231
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
koromacno
10. led 2013

koromacno ahojky je tam někdo kdo drží dietku právě začínám v mladším věku jsem ji držela asi měsíc a zhubla jsem 8 kilo.byla jsem spokojená s výsledkem ale ted je mi 55 a bojím se zdravotních komplikací.Ale kvůli kloubům potřebuji shodit 20kg.Tak jím veškeré maso ,veškeré mléčné výrobky,zeleninu,vejce,šunku.Vynechala jsem párky jaternice,klobásy,obsahují hodně soli.Vařím si hodně čaj puer a roibos které podporují spalování tuku.Jinak piji vodu neslazené minerálky a kávu s mlékem.Alkohol nepiji .Ráno na lačno si dám do sklenice vody asi 5lžic jablečného octa.Vlákninu si dávám na lačno a ješté jednou před večeří.Nemusím mít strach ze zácpy.Multivitamin užívám denně. 🙂

605775723
29. led 2013

Ahoj,já už jsem stará,ale potřebuju zhubnout,bolí mne kolena,mám artrozu kloubů,jezdím každý rok si to léčit do lázní,ale všude slyším,že to chce zhubnout,už jsem něco zhubla,ale o vánocích jsem zase přibrala,tak teď jsem začala s Atkinsonovou dietou,ale úplně přesně jí nedržím k snídani si krajíček chleba s pomazánkovým máslem dám a k tomu bílou kávu z nescafe a s e sacharinem,dopoledne jablko a v poledne zeleninu dušenou s masem,buď kuřetem,nebo vepřov řízek,odpoledne vajíčka se zeleninou a večer bílý jogurt.Vypiji tak 2 litry vody a někdy si do ní vymačkám citron.Zatím hlad nemám.Ahoj Jarmila

vynona
15. únor 2013

@605775723 podla mna robis chybu s tou citronovou stavou, to sa Ti zastavi, ta ma na to zly vplyv a aj v zelenine je kopu sacharidov tak uber, ked chces schudnut inak to nepojde. Rizek jaky? Musis to maso jest na prirodno, obalovany je tiez zle, to su len male upravy, ktore Ti mozu pomoct

anilka1234
19. únor 2013

Zdravím,mohl by mi někdo prosím poslat na mail jídelníček na 7 dní abych měla nějakou představu nějak se v tom plácám...Děkuji 🙂 A hodně zdaru

lejja
3. bře 2013

Ahojte,drzi teraz niekto tuto dietu? 🙂

vynona
4. bře 2013

@lejja hej ja, dva tyzdne, nieco som sice pokazila, ale stale pokracujem

evelicek
30. dub 2013

ajoj lidi, drží někdo aktuálně tuhle celoživotní pouť?Chci se přidat a předávat si aktuální zkušenosti a radosti z úbytku váhy 🙂 .

pinkulik
2. kvě 2013

ja som uz rok atkins/low carb. za rok som dala dole 15kg a zdravotne sa citim fantasticky🙂

andrejka_v
20. kvě 2013

Ahojky ja atkinsona drzela pres mesic a dala jsem dolu 12 kg. Ted se chystam znovu. Dieta j super, iedine co mi vadi je mala rozmanitost potravin .... drzi ji ted nekdo? Pojdme do toho spolu 🙂!!!

pinkulik
20. kvě 2013

@andrejka_v neviem ci vies po anglicky, ale ja dost vela, skoro vsetky cerpam z anglickych stranok. Vobec nemam pocit ze jem to este. AK chces mozem tu hodit niejake link na recepty 🙂

andrejka_v
20. kvě 2013

@pinkulik anglicky umim dobre a i recepty sem si hledala ale nasla sem az pro druhou a treti fazi' nemas nejake typy na prvni?;dekuju moc

pinkulik
20. kvě 2013

@andrejka_v

http://www.genaw.com/lowcarb/main_dish_recipes.... kde je hore hviezdicka pri recepte to je pre 1fazu
na fb si najdi .....Peace, Love, and Low Carb,Low Carb Layla, alebo pinterest

pinkulik
20. kvě 2013

1/2 cup ricotta cheese
2 eggs
1/4 cup vanilla-flavored whey protien powder
1/2 teaspoon baking powder
1/8 teaspoon salt

Mix ricotta and eggs together until very smooth.
Add remaining ingredients and mix ONLY until mixed well.
Pour by tablespoonfuls into hot frying pan that's been sprayed with non-stick spray (I used butter). Fry until bubbles appear and break on surface, then flip and continue cooking until light brown.
.................

tieto lievance si robim, su uzasne, odporucam 🙂

angelika23
27. lis 2013

ahojte baby , ja som si ju zle prečítala a na raňajky si dávam ovocie teraz ked čítam vaše rady tak to musím ešte riadne preštudovať na obed som mala kuracinu na prírodno a bielu kapustu s mrkvou :D 🙂

jahudka89
15. led 2014

Dobrý den je tu někdo kdo by mi pomohl sestavit jídelníček??

janah9
10. únor 2014

halo, dajte typy na jedalnicek babule

janah9
10. únor 2014

@iva345 ..prosim vies mi poradit typy na jedalnicek na atkinsona 🙂 dik

organicshop
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mon1001
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tinus8
28. únor 2014

JEDALNICEK

RANAJKY
vajcia na tvrdo + cotagge syr 250g + uhorka 50g = 6
praženica + mozarela 100g + reďkovka 100g = 5
vajco na tvrdo + párky + paprika 100g = 4
praženica + slaninka (oškvarky) + uhorka 100g = 2
vajcia na tvrdo + bryndza 100g + reďkovka 100g = 4
tvaroh (100g) s opraženou slaninkou + uhorka 100g = 5
morčacia šunka 100g + tvrdý syr 100g + paprika 50g = 6

DESIATA
čaj, voda ....

OBED
pečené kura s brokolicou 100g = 5
bravčové mäso na šťave s cukinou 200g = 4
pečený zajac so slaninkou so zelerovými hranolkami 100g = 4
ryba so šalátom (paprika, reďkovka, uhorka, šalát) = 5
zapečené kuracie mäso so syrom 100g a šľahačkou 100g a vajíčkom = 4
mäso na šampionoch 100g + cukina 100g = 5
mleté karbonátky + brokolica 100g = 5

OLOVRANT
kuracia šunka = 0
morčacia šunka = 3
cottage syr 100g + uhorka 100g = 4
biely jogurt 100g = 5
tvaroh 100g + redkovka 50g = 4,5
tofu 100g + paprika 50g = 4
encian 200g + uhorka 100g = 4

VECERA
vajíčko s karfiolom 100g = 4
vývar z kuracieho mäsa so zeleninou (kaleráb, brokolica, zeler) = 6
údený hovädzí jazyk + encián 250g = 3
kuracie vnútornosti udusené (uvarené) 200g = 4
hydinová tlačenka + uhorka 100g = 2
tuniak v oleji (sardinky v oleji) + tofu syr 100g = 2
kuracie krídielka + šalát 50g + reďkovka 100g = 4

Na začiatku diety by nemal cukor prekracovat dennu hodnotu 20g, preto tie cisla na konci riadkov...
Mäso a vajcia nie su obmedzene...

9iva
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rambouskova2
26. dub 2014

ahoj holky, kolik týdnů po porodu jste začly držet tuhle dietu?

domov3
27. dub 2014

@janka_pn Začala jsem tuto dietu držet po rozhovoru s kamarádkou. Mám problémy s váhou. Vždy pracně shodím a říkám si, že už je vše v pořádku, ale přestanu se hlídat v jídle a kila jdou opět nahoru. Nyní jsem začala Atkinsonovu dietu a i když jsem na začátku cítím se skvěle. Chtěla bych jí držet. tak 2 měsíce, jelikož v létě je levný přísun zeleniny ze zahrádky.🙂 Kdo se do této diety pustí držím palce. I já jsem se zařekla a vydržím.

domov3
27. dub 2014

@pinkulik prosím o zaslání nějakých receptů na fázi I. moc děkuji

postar
18. kvě 2014

Atkinsova dieta má i svá negativa, tak si raději něco o ní přečti například zde http://www.dietyahubnuti.cz/diety/redukcni-diet...

bledulinka
11. lis 2014

Ahojky,chci se zeptat,jestli delam neco spatne,ale dietu drzim tyden a z toho 4 dny vaha stoji,je to normalni?Jim jen bilkoviny a max.trochu okurky nebo kedlubny ,takze 20 g sacharidu splnuji.Dekuji za odpovedi -🙂

leenickam
12. lis 2014

Holky, ja se od teto diety postupne propracovala ke Ketofit koktejlum. Da se to i delat tak, ze nemusis porad ty koktejly (nebo omelety kase atd), ale ze tim nahradis treba obed v praci, protoze to mi treba delalo dost problem. Slozeni je idealni, na strankach uvadeji hodnoty pri smichani s mlekem, ale mleko samo o sobe ma dost sacharidu, ja micham s mlekem jen rano, jako za odmenu🙂 a pak uz jen s vodou a je to dobre... Protoze ja mela problem, ze jsem do sebe nedostala dost bilkovin a pak to nefunguje, coz si myslim ze je problem bledulinky...