Autosedačka 9-36 nebo 15-36 kg

markyszek
21. zář 2018

Ahoj holky, řešíme teď novou autosedačku pro dceru, ta co má teď je do 18 kg, váhově by stačila, ale už ji začíná lézt hlava ven. Takže přemýšlím jestli vzít autosedačku z kategorie 9-36 nebo 15-36 kg. Dcera váží 15,5 kg, takže váhově už by mohla být v té vyšší kategorii, na druhou stranu je jí teprve dva a čtvrt roku, takže mi ta nižší kategorie přijde bezpečnější, protože má pětibodový pás a nepoutá se pásem auta. Co myslíte?

leniczka23
21. zář 2018

@markyszek u autosedacek 9-18 hlava muze couhat az do urovne usi, takze ji urcite nechcte v 9-18 a pak prejit rovnou do 15-36. Vzdy je lepsi kupovat danou vahovou kategorii, zdvojene vahove kategorie jsou vzdy na ukor bezpeci a na vic 9-36 stejne funguji tak, ze ve fazi kdy uz by mela jit na vetsi sedacku se odenda petibodovka a funguje pouze jako 15-36 na pripoutani pasem z auta. Prodavala jsem autosedacky takze vse vim s naprostpu jistotou. Muj syn byl v 9-18 do 4 let a to je fakt velkej. Takze ve 2 letech je fakt blbost strkat dite do vetsi sedacky a to i z hlediska toho, ze v 15-36 ma volnost pohybu a to proste nezarucis ve 2 letech.

markyszek
autor
21. zář 2018

@leniczka23 Moc děkuju, to že může čouhat až po uši jsem ani netušila. Akorát ještě řešíme, že pásy jí už jdou za ramena a podle výrobce to tak být nesmí. Myslíš, že to vadí?

leniczka23
21. zář 2018

@markyszek zalezi jak moc, ale co.ja vim, tak u tehle sedacek to nebyva tak moc aby to vadilo. Za me rozhodne lepsi a o sto procent bezpecnejsi nez ji davat do 15-36..Takze bych byla v klidu.😉

markyszek
autor
21. zář 2018

@leniczka23 Super, díky moc, tak to zatím odložíme 🙂

petrinda
22. zář 2018

Já jsem to také řešila u syna - nní 3 roky a 17.6 kg. Má Romer king 9-18kg, velikostně se tam v pohodě vejde, ale váhově je na hraně. Potřebovala jsem tuto sedačku uvolnit pro mladší dceru. Po dlouhém vybírání jsem pro něj vybrala Joie Bold, kategorie 9-36kg. Je to jediná, kde se dají 5-ti bodové pásy používat až do 25kg. Na klasický pás mi přijde ještě takový "drobeček" Náklon do "lehu" má stejný jako starší Britax. Cena skvělá a sedačka mi přijde kvalitní.

veroniquecz
22. zář 2018

@markyszek jakou mate sedačku? Malá má 105 cm, 3,5 roku a ještě se do 9-18 vejde.

markyszek
autor
22. zář 2018

@petrinda díky za tip, podívám se na ni🙂

markyszek
autor
22. zář 2018

@veroniquecz Máme 0-18 kg, z vajíčka nám strašně rychle vyrostla, ještě neseděla tak jsme vybrali Maxi - cosi Opal, která má i novorozeneckou vložku.

veroniquecz
22. zář 2018

@markyszek a jo, tak to je možné, ze je menší. My máme romer king II a v pohodě ;)

zuzkaasteli
22. zář 2018

Mame maxi cosi 9-18kg,mala ma 110cm a 18kg,3,5roku a jsem rada,ze ji jeste mame.pouzivame i cybex 15-36kg a i tak jsem radej za tu mensi,prijde mi to bezpecnejsi.mala obcas na te vetsi sundava pas kdyz se chce na.neco kouknout.nastesti necestujem daleko,spis vyjimecne ale.v zrcatku to pak musim hlidat,aby si pas nesundala. Jak pise pani vys,dokud vejde do mensi,neporizujte 15-36🙂

bartakova_veronika
22. zář 2018

já bych také zbytečně nepořizovala novou autosedačku když se váhově vejde do té co máte a to že jí hlava leze ven vůbec nevadí ... mám 11 měsíční dcerku a ještě stále je ve vajíčku a já doufám že se přehoupne rok a bude snad už v klasické .. novou už máme tedy koupenou kde jsme nakonec využili 9-36 kg ale pochybuji že jí do takové váhy budeme používat :D no nevadí ... už mi to docela leze na nervy, že jí ještě nemohu přendat do nové autosedačky ... ve vajíčku už být nechce .. ale v 11 měsících má 7,30 kg takže jí musím mít stále ve vajíčku a také měří pouze 70 cm a nesedí mi ještě sama ... ale stejně tam už být nechce ...

jinak když už jsme tady u toho ... když mám novou autosedačku od 9 kg myslíte že bych mohla malou tam dát klidně když bude mít 8 kg když už bude konečně umět sama sedět? přeci jenom už jí bude rok za měsíc 🙂

klaranagy
23. zář 2018

@markyszek Vzala bych tu 15-36kg, je to podle mě lepší, četla jsem různé recenze a názory odborníků na autosedačky a lepší je vzít tu do které kategorie spadá, takže bych volila tu 15-36kg, aby opravdu splňovala to co má a neměla zbytečné věci co už se nevyužíjí, jako pultík a tak.

1miska
24. zář 2018

resili jsem něco podobného, měli jsme 9-18 ale tu jsme potrebovali uvolnit pro druhou dcerku, tak logicky nam prislo koupit 18-36... ale když jsme to zkouseli tak nakonec padla volba na 9-36 (romer) - sedi se ji tam lip, da se polovat, ma petibodovy pas do 25 kilo, takze i ted v 5 letech kdy ma 22 kilo tak je krasne pripoutana petibodobe, když usne sedacku nakloníme.... v druhem aute které používáme jen na nakupy a kratke prejezdy k babicce ma variantu 18-36 a prijde mi to fakt horsi, neda se polohovat, ten pas mi prijde ze sedi hur .... (a to je nejdrazsi varianta romera)... takze za nas takhle - kup 9-36 byla dobra volba 🙂

zvedavec2
15. led 2020

@1miska a prosim, jakou 9-36 mate? Ma isofix i pasy? Hledam na obojake pripojeni a s 5bod pasem.diky!!