Běh - jak s ním začít? Je vážně tak špatný na klouby?

jessi13
31. kvě 2014

Ahoj holki. Mám dotaz ohledně běhání. Jak sním začít ? Je to vázne tak špatne na klouby ? Je to na hubnutí dobře ? Nebo je lepší rychla chůze. Děkuji za kazdou odpověď.

camelinka
31. kvě 2014

@jessi13 Ahoj, muj laicky nazor je, ze beh je jeden z nejlepsich a neprirozenejsich pohybu 🙂 , ja sama ho praktikuju, ac ho z duse nesnasim 😅 , ale ty nohy za to stoji a celkove se s nim dobre hubne.
Jako zacatecnik bych zacala s rychlou chuzi, nebo indianskym behem - bezim, az nemuzu, jdu a furt dokola.....
Kdyz se to pri zacatku hned prepali s vidinou rychlyho zhubnuti, tak se clovek zrusi a vykasle se na to.
Doporucuju kvalitni obuv 😉 , leccos se doctete tady http://rungo.idnes.cz/ 🙂 rungo.idnes.cz/heavy-runner-aneb-pribeh-tezke-bezkyne-dyj-/ctenari-sobe.aspx?c=A140512_115924_ctenari-sobe_jid

jessi13
autor
31. kvě 2014

@camelinka a mužů se zeptat jakou obuv bys doporučila ?

camelinka
31. kvě 2014

@jessi13 No to zalezi na kazdym, na tvaru nohy, to nejde univerzalne rict, me staci obyc adidasky, ale klidne bych se sla poradit nekam do obchodu... 😉

gwennie
31. kvě 2014

běh je nejlepší antidepresivum... potvrdí každý, kdo běhá. Při délce do 150km měsíčně (což asi nepřekročíš) to nijak kloubům nevadí, nezatěžuje.
Osobně jsem hoooodně spokojená s Adidas energy boost.
Akorát s hubnutím neporadím, já nehubnu z žádného sportu 🙂

blahova_andrea
31. kvě 2014

taky uvažuju o běhání po druhém porodu, ale bojím se právě těch kloubů, které nejsou fit ani bez běhání, hlavně tedy kyčle.

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea neni nutny zacinat z nuly hned behem 😉 , ono ze zacatku se treba pri rychle chuzi hubne daleko lip 😉

blahova_andrea
31. kvě 2014

@camelinka když mě přijde ta rychlá chůze hrozně divná 😅 teda taková ta, jak se hodně kroutí právě těmi boky, to by se mým kyčlím asi líbilo méně jak ty dopady při běhu 😀

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea nene kdepak, rychlochuze jako disciplina je trochu slozitejsi matros 😀 😉 , myslela sem klasickou rychlou chuzi, jako kdyz letite na autobus 😉 , jste zadychana, ale nebezite 😉 . Pak prejit na indiana a pak az na beh 🙂 . Treba pri obycejnym Nordic walkingu kamaradka zhubla vic jak 20kg 😉.
A ad klouby, ja ani nepotrebuju merak vzdalenosti, po dvou kilacich me chytnou kolena, po ctyrech kycle tak, ze okusuju asfalt 😅 😝 . Pomaha Colafit, ale taky uz to nezachrani vsechno 😅 😀

blahova_andrea
31. kvě 2014

@camelinka díky za tipy. no dřív jak na podzim po šestinedělí se k tomu asi nedostanu, ale ta rychlochůze by šla praktikovat i s kočárem a starším na odrážedle, tak to pak asi zkusíme 😀

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea no jasny, s kocarkem to pujde skvele 😉 . Drzim palce 😉

blahova_andrea
31. kvě 2014

@camelinka díky. budu to potřebovat. jsem od přírody lenora 😅 ale druhým dítětem končím, tak už se sebou musím pak něco dělat 😀

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea to ja taky byvala 😀 . Ale po holce sem musela zacit neco delat, bylo to desny 😅 😝, chce to najit si neco, co vas chytne a vypestujete si zdravou zavislost 😀 😉. U me to byla nejdriv Jill, pak kdyz uz me to prudilo, tak sem cuchla k rugby a kvuli tomu sem musela zacit behat, ac beh nesnasim uplne maximalne (ikdyz ten pocit "po" je k nezaplaceni 😀 ).
Tak drzim palce, at si neco taky najdete, no a samo hodne stesti s druhym porodem 😉

jessi13
autor
31. kvě 2014

A meris si u toho tepovku ? Já mám sice po 1 dítěti, ale kvůli tři směnném provozu v praci jsem přibrala 20kg. Teď mám opět provoz jen jednosměrný a tak musím začít něco dělat. Musím a chci. A hrozne se mi běh jako sport hrozne líbí. Navíc jsme si teď pořídili 6ti měsíční stěně Cane corso a ta potřebuje taky hodně vybití. a tak bych alespoň spojila příjemné s užitečným. Jenže musím nějak začít neboť vyjdou schody do 2patra a umíral po kyslíku 🙂)) už mám nastudovánou i zdravou stravu a styl a rada bCh na čerpala co nejvíce informaci ohledně běhání a hurá do toho.

blahova_andrea
31. kvě 2014

@camelinka no mě asi nechytne nic. pro mě je těžké se sama dokopat a s dětmi na krku. já bych se donutila spíš tak s kamarádkou, mít to i jako únik od rodiny a relax. ale to mám smůlu. teda rugby je asi dost netradiční u nás...ještě pro ženu 😉 a díky.

blahova_andrea
31. kvě 2014

@jessi13 to jsi dobrá, že se dokopeš i ke stravě a zdravému životnímu stylu jako celku. já se potřebuju dokopat k nějakému tomu pohybu, protože jídlo si prostě říct nedokážu 😅

zmrz_lina
31. kvě 2014

@jessi13 se štěnětem cane corso aspoň do jeho roka věku určitě neběhej. Je to velké plemeno, mohla bys mu odrovnat klouby...

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea tak zacit se stejne naladenou kamoskou je idealni 😉, nebo jsou ruzny skupiny, kde se hecuje 😉 . No a neni nic lepsiho, nez se navliknout do trikotu, dite nechat chlapovi a zmizet aspon na pul hodku 😉, nastesti my dva to mame stejny, v behani se stridame, ja vybehnu prvni a kdyz se vratim, tak jde manzel 😀 .
A rugby mi ucarovalo, super parta holek, clovek si pokeca o jinych vecech, nez sou deti, super relax 😵 😵 😵

blahova_andrea
31. kvě 2014

@camelinka virtuální skupina mi nepomůže. já potřebuju ten hec v reálu 😅 ale bohužel tu nemám nikoho, natož stejně naladěnýho ☹ uvidíme, jak budeme fungovat s dvěma dětmi, jestli bude reálné je nechat chlapovi a zdrhnout 😀

jessi13
autor
31. kvě 2014

@zmrz_lina nebojte, nejsem blba :( o tomto plemenu mám hodně přečtení. Úmyslně bych ji neublížila. Než já začnu poradně běhat to bude mít už po roce 🙂)

camelinka
31. kvě 2014

@blahova_andrea aha, no tak snad najdete nejakyho sparing partnera 😉 . A i se dvema kouskama to pujde 😉

blahova_andrea
1. čer 2014

@camelinka no tady nenajdu. žiju tu třetím rokem a nikoho tu neznám 😅 takže se budu muset dokopat nějak sama a venčit tak i děti 😀