Co si myslíte o kurzech hubnutí?

atarina
29. srp 2013

Ahoj holky, obracím se na Vás, které chcete zhubnout, hubnete a máte zkušenost s nějakým kurzem hubnutí. Chystám se v Ostravě jeden takový kurz zorganizovat a přiznám se, že jsem začala mít obavy, abych sehnala dostatečnou klientelu. Je vůbec zájem o nějaké kurzy hubnutí? Už jsem začala rozhazovat letáky, ale přijde mi líto toho papíru (kolik lidí si leták ani nepřečte). Co Vy si myslíte o kurzech hubnutí? Účastnily jste se nějakého? Bylo to přínosem? Vadilo Vám něco, chybělo? Díky za pomoc. Jinak nemám problém předat svou zkušenost s udržováním váhy a stravováním se. Kateřina

lindafr
29. srp 2013

Záleží co myslíš kurzem hubnutí. Naučit na správnou stravu, pohyb, nebo aktivní cvičení v kurzu atd...? Osobně bych takovýho kurzu využila kdyby to za to stálo, tedy mělo to pro mě nějakou hodnotu a viděla od již absolventů výsledky, podle toho bych se rozhodovala. A pro mě třeba není cena nijak podstatná, ale spousta lidí by nedala X tisíc za to, že jim řekneš něco, co si můžou najít zdarma na netu (s tím souvisí to, že nevím, jak by kurz probíhal). Takže i kdybys chtěla dát cenu co nejpříznivější, pořád musíš mít v hlavě nájem prostor (jestli nemáš vlastní), zaplacení trenéra/výživovýho poradce atd... No, a opět směřuju k tomu, že neznám tvoji představu 🙂

ratatooy
29. srp 2013

ůžasny kurzy má stobklub,ale maji i internet stránky kde si človek muže hlídat sám to co v kurzu a nemusi za to platit ale kdo má slabou vůli pro toho je kurz dobrej

blannie
29. srp 2013

Já jsem chodila na kurz od Stobu, když začínali - cca před 15 lety (mamka mě tam s sebou vzala, když mi bylo 13 a ještě neměli kurzy pro děti). Nejdřív se cvičilo, pak bylo vážení a lekce o výživě. Bez toho cvičení by ten kurz v dnešní době byl jen o motivaci hubnoucích, všechno se už dá v podstatě najít na netu. Kdybych měla na hubnoucí kurz znovu chodit /jakože za těch 15 let hubnutí jsem toho absolvovala fakt dost, milion diet, byla jsem i u Havlíčka atd. (tlusá jsem pořád :-/ ), tak lákadlem by byl asi dobrý výživový poradce a zajímavý systém motivace - tedy různé odměny a veřejné pochválení po splnění individuálního částečného cíle, ne po zhubnutí tolik a tolik kilo. A asi rozdělení kurzu na ty, co chtějí zhubnout 10, 20, 30 kilo a více...

ruzenkas
29. srp 2013

Ahoj, před 4lety jsem chodila do jednoho kurzu hubnutí, který užívá KB terapii. Na tento kurz jsem psala i bakalářku. Musím říct, že jak já, tak ostatní jsme byli velmi nepříjemně "překvapeni". Po delším zkoumání, proč to tak bylo, jsem zjistila, že není chyba v samotné koncepci kurzu, ale v lektorce která kurz vedla. Rozdala nám materiály, měli jsme mluvit o tom, co a jak no a místo toho se řešily takové ty ženské věci. Na začátku proběhlo vážení, poté nahlas četla jídelníčky a hodnotila, co je špatně. Poté rozdala letáčky a "drbalo se". Úplně vynechala pohybovou aktivitu - společnou, která měla být součástí kurzu. Jen nám řekla, ať si najdeme nějakou pohybovou aktivitu. Chyběla mi i motivace z její strany. Jednou nám to odpadlo a jednou místo sebe poslala matku a to jsme tam jen seděli a nic se nedělo, mimo "drbání". Takže z 12setkání jsme měli 10. Byla jsem v kontaktu i nadále s účastníky, jelikož jsem dělala výzkum a jedna účastnice chodila poté na stejný kurz do jiného města a říkala, že to je úplně rozdílné, že tohle nebyl kurz, ale drbárna za které lektorka shrábla peníze.
Byla jsem i v kontaktu se zakladatelkou kurzu, které jsem měla poslat výsledky mého výzkumu a ta se zděsila, že to není možné.

Pokud je myšlen kurz - nabízet produkty nějaké firmy a stravovat se jimi - pro mě osobně absolutně nežádaný a hlavně nežádoucí, protože je důležité naučit se správně stravovat produkty, které jsou dostupné a ne cpát se nějakými výrobky firem (sama bych tyto produkty mohla nabízet, ale nikdy bych to neudělala).

llluckaaa
29. srp 2013

Přemýšlím, jestli chceš opravdu znát názory a nebo si tu děláš reklamu 😅 No to je jedno... Každopádně vzhledem k tomu, že jsi své kurzy nepopsala detailněji, asi těžko říct, jestli o ně bude zájem. Pokud to jen o tom základním, tedy jíst 5 x denně, hodně zeleniny, méně příloh, méně tučného, pitný režim ap., tak je asi zbytečné takový kurz otvírat, protože tyto informace se dají najít jednoduše zdarma na internetu. Pokud budete v kurzech cvičit, vážit se, měřit se, hlídat poměr tuků a svalů, probírat individuální jídelníčky, tak to může vyjít. U nás ve městě jedna taková poradna je a podle mě funguje dobře. Letáčky nehází do schránek, ale visí v mateřském centru, v prodejnách zdravé výživy, jsou v lékárně.... Prostě naše poradna to má ošéfované dobře. Máš informace o výživových poradcích ve svém okolí? Kolik jich je, co přesně jejich kurzy zahrnují, jaké mají ceny?
Jinak pokud někdo bude hledat kurz hubnutí, pak by se ideálně měl podívat na certifikované poradce s odpovídajícím vzděláním, jejich seznam se dá najít na internetu, případě využít poradce od STOBU (jsou skoro v každém městě).
Taky jsem přemýšlela, že se výživovému poradenství začnu profesionálně věnovat, ale asi tu myšlenku zavrhnu, protože mi přijde, že se tím nedá pořádně uživit 😒

berynka
29. srp 2013

Osobní zkušenost nemám, ale kamarádka byla před dvěma lety se svým tátou a chválila si to. Teda spíš díky tomu se jí fakt povedlo zhubnout (odhaduju tak 10kg) a pořád se drží, takže to splnilo svůj účel 😉 . S taťkou je to hroší, ale každopádně ví, co by jíst neměl a jak by měl jíst 😀 .

jana377
7. lis 2014

ahoj, já zhubla díky takovému kurzu asi 10 kg.. nebylo to tedy zadarmo jak se tady http://rychlehubnuti.eu/kurz-hubnuti-zdarma/ píše, kupovala jsem si doporučené doplňky výživy.. jinak konzultace zadarmo byly..
Takže doporučuji.. ;)

eliska1213
7. lis 2014

Ahoj,
za mě kurzy určitě ano. 🙂 Pravidelně, zatím jsem byla dvakrát, chodím na kurzy, respektive workshopy Akamedie zdravého životního stylu. Tyhle workshopy dle mého nabízejí velice atraktivní témata, která mě zajímají. Byla jsem na workshopu s Karolínou Hlavatou, za kterou chodím do centra Rekondice (hubnu a tohle centrum se specializuje na výživové poradenství) a byla jsem nadšená. Odnesla jsem si jak informace, tak nadšení, které mi při hubnutí kolikrát schází.
Z mého pohledu je důležité, aby byl workshop-kurz něčím zajímavý a jak už tady někdo zmínil, aby byl i přínosný.