Cvičení po sekci, máte zkušenost?

pindrusice
29. lis 2013

Ahoj, máte někdo zkušenost se cvičením po císařském řezu? Od kdy a jaké cviky? Na netu jsem toho kupodivu moc nenašla, doktor v nemocnici mi nic neřekl, žádná fyzioterapeutka k nám nechodila (jako k některým jiným, jak jsem se tu dočetla). Jak mám řez v úrovni bikin, tak se přes něj převysne bříško. Byť mám už jen 1 kg navíc než před těhotenstvím, nevejdu se do žádných kalhot.

janapavlik
29. lis 2013

@pindrusice říká se, že 3 měsíce po císaři je možné cvičit. Nicméně já mám 3 týdny od sekce a dneska jsem si nechtěně zacvičila. Tahala jsem těžkou ohrádku a celkem mě pak bolelo břicho, tak určitě nic nepřehánět a počkat 😉

kalo
29. lis 2013

@pindrusice
@janapavlik
Minimálně 6 měsíců necvičit! Nechat břicho zahojit...

pindrusice
autor
29. lis 2013

@janapavlik no já tahám kočárek..sice si ho rozložim, ale stejně do a z 5. patra to dá zabrat

hofka1
29. lis 2013

http://www.emimino.cz/diskuse/kdy-a-jak-cvicit-... tady v diskuzi je fotonávod, ale nezkouším, zatím jsem bolavá

picasso
29. lis 2013

@pindrusice já mám po sekci též a začala jsem cvičit cca v synových necelých 3 měsících a to Cindy Crawford - Nová dimenze. Je to volně stažitelné z netu. Hrozně moc mi to pomohlo i na záda. A neboj, v začátku to není žádná "vražda". Začíná pěkně pomalu, protahováním. Zkus na to mrknout a uvidíš 🙂
http://www.uloz.to/xknYR6V/3-cindy-crawford-nov...

katchi
29. lis 2013

@kalo 6 mesicu necvicit je blbost 😉 muze se zacit uz v porodnici, jen se musi vedet jak...a pak po sestinedeli se muze zacit s posilovanim sikmych brisnich svalu a po case i primych.

enni
30. lis 2013

Ahojky jsem uz po 2 cisarich a zacala jsem cvicit po trech mesicich postnatalni yogu ale hlavne pomalu jelikoz behem cisare nam rizly 6 vrstev podkozi,vse dle svych moznosti.Ja cvicim doma sama jelikoz jsem instuktorem ale verim ze se da sehnat ruzne kurzy jestli ze mas zajem. Souhlasim s ostatnimi ze hlavne pomalu ale vsechny dobre vime ze nekdy to nejde zvlast kdyz se tahame s mrnatky,nakupem kocarkem... Take nejde jenom o to zhubnout ale citit se dobre. 🙂

diniki
30. lis 2013

K nám fyzioterapeut přišel hned třetí den po porodu. Říkal nám, že všemu musíme dát čas a nikam nepospíchat, jak tu píší i ostatní. Ale také dal pod naše břicha polštář a "nutil" nás si na něho břichem lehnout. Prý se tím lépe zavinuje děloha, která se při běžném porodu zavinuje spontálněji, než po císaři. Mně to nevadilo, ale kolegyňce z pokoje to dělalo velké problémy a docela jí to bolelo. Tak pokud to nebude bolet, tak bych začala tím. Pak nám také ukazoval, že si máme břicho hladit (tak trochu masírovat) ve směru hodinových ručiček. A nakonec říkal, ať jizvu nezapomínáme promazat. Já mazala bepanthenem. Byl po ruce a měl hned trojí využití (na bradavky, jizvu i zadeček 🙂. A nebo se doporučuje i olivový olej.