Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

misicka455
8. únor 2009

Ahojky holky, tak kde to vázne?

mikesa
8. únor 2009

Nazdárek holky,

jojo, zítra bude měřeníčko, tak to jsem zvědavá 😉

misicka455
8. únor 2009

No moc tomu nedavám uvidíme 😀 😀 😀 Všichni řokají jak to na mě jde pomalu znát, ale já nic nevidím 😀 😀

misicka455
8. únor 2009

Asi jsem moc naročná 😀 😀 😀

mikesa
8. únor 2009

To je přece dobře, mně to také říkají a kalhoty co nosím nejraději ze mně padají 😉
Tak uvidíme, zda padnou alespoň cm a nebo také ta kila 😠

misicka455
8. únor 2009

Jo jsem ráda že si toho lidé všímají, ale ještě by to chtělo 😀 😀

misicka455
8. únor 2009

Holky tak hlasím jeden cm přes prdel a 2 cm přes břicho a necelí kilčo dole 😉

tezka
8. únor 2009

No, tak to je uspech, gratuluji!!!
Ja zadny zazrka necekam, v patek jsem porusila alkoholem, a to presprilis:(
No, uvidime...Jinak jsem tedy pokracovala dal, tak se uvidi🙂

misicka455
8. únor 2009

Dík 🙂

misicka455
8. únor 2009

No u mě se taky nedá říct, že bych to držela ůplně bez chyby, taky jsme porušila 😒

mikesa
9. únor 2009

Pohodové ránko,
tak já mám opět něco málo dole: 96-82-104 dokonce mi spadla i váha na 73kg. No sláva, jen aby to vydrželo 😉 😉 😉

tezka
9. únor 2009

Tabulku večer, počkame na Nalku, jestli se jeste vubec nekdy ozve? a ostatní, novackove???

mileslunicko
9. únor 2009

Ahoj holky tak ja dnes zacinam:zacinam kytkaama aby se to lepe zacinalo, ovoce doma nemam, jen par kulicek vina..to bych asi unrela hlady za cely den, jsem ted strasne rozezrana, tak jsem zvedava, ale uz je mi se sebe na zvraceni tak MUSIM a jak se pisou ty miry?v jakym poradi to je?jinak vaha 83.5 ☹

mikesa
9. únor 2009

Jak tak pozoruji, těšíte mě!!! Nejsem sama kdo občas ujede, ale jede dál 😒
Ani já nejsem 100% 😉
Ale na štěstí to zas tak strašné není a jde to dál 🙂

misicka455
9. únor 2009

Hlavní je když člověk zhřeší zase pokračovat v dělence a né hřešit deně 😀

tezka
9. únor 2009

Miry se pis : prsa-pas-boky...a jeste vysku...rovnou te pridam do tabulky🙂

tezka
9. únor 2009

Výchozí váha---Prsa/pas/boky-výchozí---Výška---BMI-výchozí---Cíl---úbytek-----------------Akt.váha----Úbytek-míry

Tezka(12/1)---88---98/95/121------------180----27,1-----------70---------3,5kg(4týdny)-------84,5kg-------6/9/5
Misicka5.1.)----75----00/99/100-------------160---29,2----------65---------4kg(4týdny)----------71kg---------0/7/2
Mikesa12.1.)---75---99/91/107-----------168---26,57-----------65---------2kg(4týdny)--------- 73kg-------- 3/9/3
Nalka(12.1.)---68---95/84,5/102,5-------169---23,8-----------58----------2,3kg(4týdny?)-----65,3kg------2/2,5/2,5
Petyfox(12.1.)-70---95/88/102-----------174---23,12----------60?????????????????????????????????????????
Slunicko(9.2.)--83,5--??/??/???-----------???----?????-----------???????????????????????????????????????????

tezka
9. únor 2009

řekla bych, že nám to jde pěkně🙂 hlavně at to vydrží!

misicka455
9. únor 2009

Jo jde to moc hezky 🙂

tezka
9. únor 2009

ZNOJEMSKÁ PEČENĚ:
INGREDIENCE:
200-300g sojovych kostek, zeleninovy bujon, trochu láku z okurek, hořčice plnotučná, sůl, 2cibule, sladkokyselé okurky, mletá červená paprika, solamyl na zahuštění, sójová omáčka
POSTUP:
Sójové kostky si namočíme do obvyklého nálevu z vody a vní rozpuštěné zeleninové kostky, použijeme také trochu nálevu z okurek, stačí dvě polévkové lžíce, sůl, lžičku hořčice a půl lžičky červené papriky. To vše přidáme do vařicí vody, ktero ujsme zalili sójové kostky. A nakládáme, čím déle tím lépe.
Na tenoulinkém filmu rostlinného oleje s izpěníme nakrájenou cibuli, vsypeme namočenou směs a přidáme nadrobno nakrájenou okurku. ještě trochu podlijeme vodou a dusíme doměkka ( 20-30min)Zahustíme jdnou lžící solamylu rozpuštěné v trošce studené vody. A ještě dochutíme podle svých chutí!

tezka
9. únor 2009

Zítra se na to chystám, už se těším🙂

tezka
9. únor 2009

KUŘE NA PAPRICE BEZ KUŘETE
INGREDIENCE:
200g sojovych kostek, mletá červená paprika, kmín, česnek, sůl, cibule, sójová omáčka, 3dcl sojove smetany, solamyl na zahusteni
POSTUP:
Sójové kostky s inamočíme do silného zeleninového vývaru, přidáme ještě sojovou omáčku a červenou papriku a stroužek česneku. namočené necháme nejlépe přes noc nebo pár hodin...Na supermilimetrovém filmu rostlinného oleje zpěníme cibuli, kterou zasypeme lžící mleté papriky, přidáme namočené kostky, trochu okmínujeme, osolíme a směs dusíme doměkka, dle potřeby podléváme, dusíme cca 20-30min. Solamyl rozpustíme v v sojove smetaně a omáčku zachustíme, případně ještě dochutíme...

tezka
9. únor 2009

PLNĚNÉ PAPRIKOVÉ LUSKY
INGREDIENCE:
8paprik, 1cibule, 250g-300g sójových kostek, 2stroužky česenku, 2housky, majoránka, sušené sojové mléko, pepř, sůl, solamyl
POSTUP:
Sójové kostky zalijeme vřelým zeleninovým vývarem a necháme je nabobtnat. Půlhodina stačí. Takto namočené kostky i se zbytekm tekutiny rozmixujeme na hrubou kaši. Přidáme housky namočené v sojovém mléce. Ještě pomeleme cibuli a přidáme k masu, prohněteme, nejlépe rukou, , přidáme lžíci majoránky a sůl, dále necelou lžičku pepře, dva stroužky rozdrceného česneku. Npaln jeste muzeme zpevnit lzici solamylu. Naplnime papriky a mame dve moznosti: bud je dusime v pripravene rajske omacce a nebo je dusime zvlast a omacku pripraviem take zvlast...

tezka
9. únor 2009

ZELENINOVÉ TĚSTOVINY S PAŽITKOVOU OMÁČKOU
INGREDIENCE:
400g bezvaječných těstovin, 200g zeleninové směsi, sůl, sójová omáčka, 2hrsti vlašských ořechů, 2-3dcl sójové smetany, menší svazek petrželi
POSTUP:
Uvaříme těstoviny. Na pánvi rozpustíme vybranou mraženou zeleninu, zakapeme sójovo uomáčkou a osolíme. Přidáme nadrobno nasekané ořechy, promícháme a dusíme dokud není zeleniná měkká. Pak smícháme s těstovinami. Pažitku posekáme na co nejjemnější kousky. pažitku přidáme do smetany a vmícháme do těstovin.

tezka
9. únor 2009

SMETANOVO-HOUBOVÁ POLÉVKA
INGREDIENCE:
1,5l vody, 200g čerstvých hub nebo 30g sušených, kmín, sůl, sekaná petrželová nať, 1cibule, 1vejce, 50g strouhané kořenové zeleniny, 2deci smetany, rostlinný tuk
POSTUP:
Houby nakrájíme najemno, taktéž nasekáme cibuli, kterou zpěníme na malém množství rostlinného oleje či másla, přidáme pokrájené houby, lehce osmahneme, osolíme, zlehka posypeme kmínem, podlijeme troškou vody a dusíme do poloměkka. Potom přidáme nastrouhanou kořenovou zeleninu, směs dobře promícháme, přidáme zbytek vody a vaříme doměkka. V misce si rozmícháme vejce se smetanou, vlejeme do polévky a celé ještě chvíli povaříme.

tezka
9. únor 2009

TELECÍ ŘÍZKY S POLEVOU
INGREDIENCE:
4větší telecí řízky, sůl, pepř, 2lžíce rostlinného oleje, 1lžička rostlinného másla, 250g rajčat nakrájených na plátky, 150g sýra, 1lžička sojové omáčky, 1,5dcl nízkotučné šlehačky
POSTUP:
řízky naklepeme a po okrajíc hnařízneme, maso lehce osolíme, opepříme a potřeme trochou rostlinného oleje, pak je opečeme na tenkém filmu oleje doměkka. Poté maslem vytřeme zapekaci misu, vyložíme ji rajčaty a na ty položíme řízky, pokryjeme sýrem a vše zapečeme cca 15-20min. Poté vyndáme řízky a do směsi přidáme sojovo uomačku a smetanu, přidáme pepř a sul. Talíře ozdobíme zeleninou, pokladme platky masa a prelevame zapecenou smesi.

tezka
9. únor 2009

Nevíte kde se dá koupit sojova smetana?

tezka
9. únor 2009

a ještě něco sladkého:

KAKAOVÁ DORT
INGREDIENCE:
125g rostlinného tuku, 250-280g fruktozy, 340g hladké mouky, 250ml sójového mléka, 4žloutky, 3až4lžíce kakaa, 1a1/2 balíčku prášku do pečiva
krém : 500ml sojoveho mleka, 100g fruktozy, 2 vanilkové pudinky, 220až250grostlinného tuku, 4-5polévkových lžic kakaa, 50-80g strouhaných ořechů
POSTUP:
nejdříve krém: tuk ( má mít pokojovou teplotu), uvaříme základní kaši, sojove mleko rozdelime na pulky, jednu pulku vlijeme do kastrolu a osladime fruktozou a dáme vařit. durhé pulce mleka rozmíchame puding. když se mléko vaři, pridame do nej rozpusteny puding. za stáleho michani varime asi 3minuty, potom nechame vychladnout. Když kaše vychladne, sundáme škraloup. Kaši přelijeme do šlehače, změklý tuk pokrájíme na malé kousky a 1/3přidáme do kaše., kaši pečlivě prošleháme, poté otáčky zvyšujeme a postupně přidáváme zbylý tuk, pokud se vám krém zdá malo sladký pridame jeste trochu fruktozy. přidáme kakao a ořechy.
Na příprav utěsta použijeme šlahač změklý tuk rozšleháme se žloutky a fruktozou, přidáme část mouky, zašleháme, přidáme sojové mléko, pořád šleháme a přidáme zbytek mouky s kakaem práškem do pečiva. připravíme si dortovou formu-vymažeme ji rostlinným máslem a vysypeme hrubou moukou, nalijeme testo a peceme pri 150st. 50až60minut.
Vychladlý korpus rozřízneme podélně na tři pláty, které promažeme krémeme a spojíme opět do dortové podoby. Krém celý potřeme zbylým krémem a nakonec posypeme strouhanými ořechy

misicka455
10. únor 2009

Hm, kakaová dorta zní dobře 😲

tezka
10. únor 2009

A něc osladkého pro zvířátkové dny:
MARCIPÁNOVÁ KOLEČKA
INGREDIENCE:
200g sušeného plnotučného mléka, 110až150g lesného medu, 70g fruktozy, 100g rozemletých loupanýc hmandlí, 1/2lžičky jedlé sody, vejce na potírání
POSTUP:
Na jemnňoučko rezomeleme mandle. V misce smícháme sušené mléko s fruktozou, medem a mandlemi a ještě přidáme jedlou sodu. Výsledné těsto bude hodně tuhé, podobné jako na knedlíky. Potom ho rozdělím na tři stejně velké kusy a vyválíme válečky o průměru 4cm. Pak krájíme kolečka silné 1cm, klademe na plech na pečící papír. Potřeme vejcem a pečeme při 150st.. Nejprve necháme vystydnou a poté nožem sundáme z plechu...