Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

llucinka
2. led 2009

Misicko: Já mám ten graf přepsaný v excelu, ale až ten druhý, v tom prvním celkem nic není, ale když se jede podle něj, tak se hubne rychleji.

I. Živočišná skupina: mléko, sýry (málo tučné), tvaroh, jogurt (pouze bílý), vejce, maso, uzeniny, drůbež, ryby, tuk (pouze rostlinný)

II. Rostlinná skupina: chléb, pečivo (pouze tmavé), luštěniny, brambory, těstoviny (pouze bezvaječné), rýže, vločky, sója, mouka, med

III. Zelenina, houby, koření, ořechy, mandle, kakao

IV. Ovoce, ořechy, mandle, kakao

Nepřípustná je kombinace mezi skupinou I. a II. a kombinace III. a IV. skupiny. Také se nesmí kombinovat skupina I. a IV. To je celé.

ABSOLUTNĚ JE ZAKÁZÁN CUKR (RAFINOVANÝ, PŘÍRODNÍ), ALKOHOL A BÍLÉ PEČIVO.

Jako náhražku cukru lze použít pouze cukr ovocný nebo sladidlo (ale to kvůli chemii nepoužívám vůbec).

llucinka
2. led 2009

No, v podstatě to samé. Jedu podle její první knihy, na ostatní se nekoukám 😉 A je to tak lepší 😉

misicka455
2. led 2009

Holky tak já dneska snidám sýr cottage s ředkvičkou takže jsem den začala skupinou živočišnou. Takže když si dám k obědu tuňáa s mrkví tak je to v pořádku ne?

llucinka
2. led 2009

misi: Ano, je 😉 Já měla dneska k snídani šunku, rajče a bílý přírodní sýr a kávičku s mlékem, na oběd bude kuřecí se šunkou a sýrek 😉

misicka455
2. led 2009

Jé tak to si můžu taky dát kávu s mlíkem . Tak to si ji dám 😀 😀 😀

misicka455
2. led 2009

Luci a už si jí někdy držela tu stravu?

misicka455
2. led 2009

O víkendu chci ještě začít cvičit tak doufám, že kilča půjdou dolů 🙂

llucinka
2. led 2009

Misi: Ano, držela a představ si, že jsem za nějakých 9 měsíců zhubla 27 kilo. Jenže dělenku musím už držet pořád. Pokud začneš jíst normálně, všechno se pokazí. A to byl můj případ. Všechno mám zpět a k tomu ještě 10 navíc 😔 😔 😔 😢

misicka455
2. led 2009

Týjo tolik kilo no to je nadherný 😉 No nevím zda jí budu dodržovat až pořád 😒 Uvidíme jak začne zabírat na mě 😉

misicka455
2. led 2009

Valím do práce tak snad tam mě to nebude svádět mlsat 😀 😀

llucinka
2. led 2009

misicko: Jojo, nádherný to bylo, teď bych potřebovala ještě to samé + 10 kilo navíc zhubnout. Jestli se mi to podaří, tak to je ve hvězdách, každopádně něco dělat musím 😉

misicka455
3. led 2009

Ahojky dostala jsem chuť na pečivo samozřejmě tmavé co by jste doporučovali namazat na chleba?

llucinka
3. led 2009

sójovou paštiku nebo jinou paštiku, třeba fazolovou nebo tak. A pokud nemáš, zkus třeba jen tak položit zeleninku a udělat si obložený chlebík. 🙂

misicka455
3. led 2009

Hm, takže bez sýra či šunčičky 😀 😀 😀 😀

misicka455
3. led 2009

Tak jsme nakonec posnídala ovoce .

misicka455
3. led 2009

A co čočka když jí zahustím? Tak jen s chlebem? A neo jen vajíčko?

misicka455
3. led 2009

Tak jsme na to přišla zahuštěná s chlebem nezahuětěná s vajíčkem 🙂

llucinka
3. led 2009

misicko: Čočka je luštěnina, tudíž ji můžeš zahustit tak max. moukou s vodou nebo jen moukou. Ale použij nějakou celozrnnou. V žádném případě ne vajíčkem!!!!

misicka455
4. led 2009

Nakonec jsme jí zahustila celozrnou moukou a dala si s celozrným chlebíkem 🙂

misicka455
4. led 2009

Dneska si udělám nějaké masíko , ale ještě nevím jak 😀 😀 😀 Asi s nějakou zeleninkou.

misicka455
4. led 2009

Včera jsem to asi zase porušila večer jsme byli u kámošky a docela se tam chlastalo a já si taky dalaColu s rumem 😒

misicka455
4. led 2009

TAk dneska mám na oběd sekanou a k tomu dušenou zeleninku 🙂

alterna
4. led 2009

holky je kuskus bezvaječnej?

misicka455
4. led 2009

Jo je to je luštěňina ne?

misicka455
4. led 2009

Kuskus (Couscous) je tradiční marocké lidové jídlo. BIO celozrnný kuskus je vyroben z ekologicky pěstované tvrdé pšenice, která je nejdříve zpracována na krupici a dále formována do kuliček. Ty jsou poté napařovány a vysušeny.

Kuskus je celozrnná těstovina vhodná zejména pro letní období - výborný do salátů (slaných i sladkých), jako příloha, do kaší, pomazánek… Jeho příprava je velmi rychlá a nenáročná, proto se hodí třeba na cesty.

Celozrnný kuskus je produkován z celých zrn, proto obsahuje spoustu cenných látek obsažených právě v obalových vrstvách zrna a také vlákninu. Použití je stejné jako u rýže či jiných obilovin. Je vhodný pro rychlou přípravu jídel, ale i náročnějších pokrmů. Lze jej uvařit s mlékem, jako dezert s ovocem, do salátu, se zeleninou, luštěninami či masem.

misicka455
4. led 2009

Holky ještě jsem se chtěla zeptat jak je to stím cukrem já tedy nesladím, ale třeba bilý jogurty nesním samotný tak si dám lžičku medu? A když potřebuji něco o sladit tak použivám třťinový cukr ten se může?

llucinka
4. led 2009

misicko: ne, třtinový je sice lepší než rafinovaný, nicméně pro SPLK nevyhovující. A med, aby se Ti to nepletlo, používej se s kytičkami, ve zvířátkových dnech se může jen ten včelí a upřímně, dneska nevíš, jestli je fakt včelí. Pokud ho nekupuješ přímo od včelaře, jako já. ALe i tak používám medu minimum, všechno sladím ovocným cukrem nebo nesladím. 😉

A co ta cola s rumem? Proč sis nedala třeba bílé víno?😉 Ještě, žeš ten alkohol měla aspoň v rostlinné dny, se zvířaty by to byla katastrofa 😖

llucinka
4. led 2009

Musíš pochopit to, že když to nebudeš dodržovat správně, výsledky se budou dostavovat velmi pomalu, nebo v horším případě vůbec. Takže buď a nebo. Ale chápu, jak Ti je, vším samým, co si procházíš ty, jsem prošla a není to jednoduché 😔

misicka455
4. led 2009

No cola s rumem bylo to jediné co se tam pilo 😔 No já bych to moc chtěla držet dobře, ale prostě v tom ještě plavu,ale myslím že se to poddá 😉 Včera i dneska jsem i hoďku cvičila tak snad něco dolů půjde asi ze začátku pomalu něž přijdu všem věcem na kloub , ale snad na to vše časem přijdu a bude to pro mě něco jako normální součás a už nebudu muset přemýšlet nad tím co vlastně budu jíst 😀 😀

misicka455
4. led 2009

Zvířátka jsem měla dneska a snad jsem to zvládla. Snídaně jen ovoce. Oběd ochucené maso na sekanou k tomu dušená zeleninka. K svačině nějaká zeleninka a na večeří jsme si udělala obložený talíř- sýr, šunka a zelenina. 😉