Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

ivanas11
9. únor 2011

Jé já jsem kráva!!!! 😅 😅 😅 Tam "kytka a ovoce" vážně neguruje! 😅 Ale i tak, to si budu muset dát pozor i na zeleninu teda.

triowax
9. únor 2011

udělej top jednoduse, když máš zvířata jez zeleninu. když máš kytky,jez ovoce

ivanas11
9. únor 2011

@triowax No tak to je skvělej tah! díky 😉 a dobrou noc

marketa137
9. únor 2011

@ivanas11 já jsem 100% masožrout takže mě maso vyhovuje ale většinou mě ráno stačí kafe s mlékem a pak třeba jen nějaký alám a pak až oběd, ale když už mam extra chut na pečivo tak zařadim kytky na 1 den a pak zase 4 dny maso a je to fajn ale u kytek toho snim daleko víc než u masa 😒 . Já mam cukrovku takže já piju při zvířátkách kafe s mlékem a při yktkách ovocný čaj 😉

radusv
10. únor 2011

@ivanas11 fakt si vytiskni tuto tabulku - mě moc pomohla hlavně ze začátku, měla jsem jí pořád u sebe a když jsem nevěděla, tak jsem nahlídla...
http://www.dieta-lenky-korinkove.yc.cz/

ivanas11
10. únor 2011

@radusv Tabulku mám vytisknutou, ale občas tápu i tak - buď přehlídku nebo nedomyslím 😉

@marketa137 Já jsem taky masožrout (i když já si dám s chutí všechno 😅 ), ale prostě jíst samotnej salám to mi nějak nejde... Já ho dote'd nejedla ani na chleba, rohlík.... už nějakej rok. Že si občas dám domácí klobás na kolečka jen tak, to jo, ale salám to ne. Nějak to nemusím poslední roky. Snídala jsem sladké müsli s mlíkem (to teď nemůžu) anebo jsem si během dne kdyžtak dala chleba s lučinou nebo rohlík s máslem.

kive76
10. únor 2011

holky mám prosbičku, když takhle baštíte tu dělenku...máte normálně menzes v tu dobu jakou máte mít..já nevím, u mě je to vždycky rozhozený-...když jsem před měsícem menzes držela tak jsem jí měla o 4 dni dřív...mám jí po cca 28 dnech...no a ted dneska už bych jí zas měla mít...a nic....já s ní asi budu muset skončit..protože mi to vzdycky rozhodí cyklus...

kive76
10. únor 2011

@ivanas11 já jsem taky masožrout 🙂

misicka455
10. únor 2011

Čínské nudle se zeleninou

Na rozpálené teflonce na kapce ol.oleje orestovat 2prolisované česneky, po 5vteřinách přidat na půlkolečka nakrájenou jednu cibuli, na kolečka krájený pórek, žampiony na plátky, mrkvičku - krájím ji na plátky pomocí škrabky na zeleninu, zelí nebo čínské zelí nadrobno nakrájené, všechno 2minuty orestovat, zastříknout sójovou omáčkou (dobrá je i s houbovou příchutí) přidat rozkrájený jeden bujon a uvařené čínské nudle, ještě chvíli opéct.

triowax
10. únor 2011

@misicka455 když mně se ty čínské nudle vždycky strašně slepí a nejsou tak dobré jak od čínanu

radusv
10. únor 2011

@ivanas11 😉
@kive76 fakt? 😕 mě v lednu přišla o den dýl což vůbec neřeším a příští týden čekám druhou ms při dělence, tak uvidím...
a nejsi těhu? 😉

misicka455
10. únor 2011

Masové kuličky v sýrové omáčce

Suroviny: 500g mletého masa,
1 cibule, 2 vejce,
ml.sladká paprika, pepř, sůl,
tuk na vymazání pekáče.
Na omáčku: 2 dl mléka nebo 2,5 dl smetany,
100g strouhaného sýra Eidam,
100 g strouhaného sýra Niva.

Postup přípravy: Maso smícháme s nadrobno nakrájenou cibulí a ostatními surovinami, okořeníme, osolíme. Tvarujeme kuličky o průměru asi 3 cm, naskládáme je do tukem vymazaného pekáče a pečeme v troubě doměkka - podle potřeby podléváme teplou vodou.Na omáčku smícháme mléko, strouhaný sýr Eidam a Niva, nalijeme na upečené kuličky a zapečeme krátce v troubě.

misicka455
10. únor 2011

Tak mě mrchá chodí jako hodinky a to dnes a jsme zvědavá jak udržím své chutě na uzdě 😒

snajecka
10. únor 2011

Tak já doufám, že mě mrška za dva týdny nedorazí 😀 Máme teď pernej týden ... 😉

triowax
10. únor 2011

@misicka455 mišičko to zní jako ikea kuličky???

misicka455
10. únor 2011

@triowax ty jsem nikdy nejedla, ale je to možný 😉

triowax
10. únor 2011

@misicka455 jo receptem to vypadá,že ano.

kive76
10. únor 2011

@radusv nejsem...protože ted musím brát antibiotika protože jsem nastydlá, tak jsem si zkoušela těhotenskej test, a bohužel ☹

radusv
10. únor 2011

@kive76 aha tak to je divný, že bys to měla dělenkou takhle rozhozený 😕

kive76
10. únor 2011

@radusv no abych ti pravdu řekla, ona to Kořínková v tý svý jedný knížce taky píše...že jí tam psala jedna slečna...že se jí to taky změnilo...že vůbec menzes nedostala...po snad prvním měsíci, takovéhohle stravování, a pak že už to šlo normálně, anebo jako já se změnama ve dnech...bud dřív nebo později.. o pár dní...

radusv
10. únor 2011

@kive76 ježiš nestraš.... mě příští měsíc čeká laparka, takže ms se mi moc zpozdit nemůže 😒

kive76
10. únor 2011

@radusv tím jsem nechtěla strašit... to bejvá jen u někoho....vzdyt misicka455 tady píše že jí to chodí normálně.... 🙂 tak třeba se mi to zas normálně srovná...a dnes večer, nebo odpol..to normálně dostanu... 🙂

radusv
10. únor 2011

@kive76 v pohodě 😉

ivanas11
10. únor 2011

Ahoj 🙂

@kive76 No to je něco, to slyším poprvé! A říkám si, že to snad nemůže mít vliv?! Přece jíš vše stejně, jen trošku rozděleně. No tak teď čtu, že to i Kořínková uvádí.... To je teda pech, snad u mě to nebude. I když já ji měla teď jen 3x a vždy totálně jinak... prvně 29, pak 37 a 34...

@snajecka 😀 ... já jak jsem začla s tou dietou, tak aspoň nemyslím na cyklus 😉 (kdy, co a jak)

ivanas11
10. únor 2011

Holky objednala jsem si z MMB Dělenou stravu - knížku, kvůli receptům, abych měla inspiraci. No a tady je trochu jiné rozdělení potravin 😕
Je tam rozdělené do kytek a zvířátek i určitá zelenina a ovoce. Třeba kytky: banány, datle, fíky, sladká jablka a sušené ovoce (krom hrozinek - neutrál). Pak med...
Do zvířátek zase píší všechny sojové výrobky, tofu atd (což je úplnej opak kořínkové - teda jestli ten výčet byl od ní...), pak že sem patří všechny ořechy, citrusy a trop. ovoce (krom babánů - ty jsou do kytek).
V neutrálu se tu uvádí opět ořechy (krom buráků), zakysané produkty jako jogruty, tvaroh (to máme my u zvířátek)

No to jen tak pro info.... Tak teda nevím no 😅

ivanas11
10. únor 2011

No a teď jsem z toho rozčarovaná mnohem víc.... všude je černý chleba nebo pečivo, ať je to tak nebo tak. A to jsem teprve u snídaní - kombinace každá naprosto nevhodná dle Kořínkové asi... do háje! že jsem si rovnou nekoupila tu kuchařku její! I když paní mi psala, že dle této kuch. zhubla 10kg za 3m. On asi každej zastánce téhle stravy to má trošku jinak rozložený ...

radusv
10. únor 2011

@ivanas11 tak to vypadá na knihu od někoho jiného a ne od Kořínkové

ivanas11
10. únor 2011

@radusv Jo je to jiná kniha, na MMB jsem kořínkovou nesehlana. Ale vůbec se mi to nelíbí a určitě podle toho vařit nebudu. Nehledě na to, že celkově ty recepty mi přijdou dost "cizí" atd... Koupím si kořínkovou, i když budu muset asi přes net. 😒 (zbytečně předražený....)

triowax
10. únor 2011

@ivanas11 já se ti můžu kouknout tady v knihkupáku. mám kamarádku knihkupku, třeba něco sleví 🙂

ivanas11
10. únor 2011

@triowax Jé no to by jsi byla báječná! 🙂 Ale měla by jsi s tím problém zase skrz poštu - běžet tam atd.
A chtěla bych teda tu její "Já vím..." 🙂 (samozřejmě s tím nepočítám, takže když to nepůjde, tak to nepůjde 😉 ). Případně by mi to sehnala ségra v Praze - bohužel sem jezdí jen jednou za měsíc, takže by mi to taky musela případně poslat). No uvidíš.... Ségra dojede zrovna v sobotu, tak bych se s ní případně domluvila.