Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

triowax
20. únor 2011

Dobrý večer

já byla s malým plavat.
Po cestě jsme nabrali KFC (já teda doma poctivě odrbkávala tu jejich obalovou hmotu 🙂)

ivanas11
20. únor 2011

@korchy Můžu se zeptat, zda to pití mlíka má taky nějakej vliv nebo ti prostě chutná? 😉
Mě zvířátka dělají problém, což mě štve.... když se po nich teda hubne rychleji 😝

@misicka455 Snad ti je nebo brzy bude dobře - taky to naštěstí už několik let neznám, je to hrůza! 😖

@triowax Můžu se zeptat, jak velkýho máš malýho ( 😀 ) ? Teda pokud to nevadí. 🙂
Taky budu ráda, když mi poradíš - zítra bych chtěla udělat v kytkách nějakou buchtu, tak jestli máš nějakej recept, když hodně pečeš. Něco oblíbenýho 🙂

triowax
20. únor 2011

@ivanas11 jasně, proč bys nemohla. Má pět pryč.
a já jsem ted pekla jen tu bábovku

ivanas11
20. únor 2011

@triowax Díky 🙂 , já teda mrknu na odkazy stránek, co jsem měla založené. Případně bych tě poprosila o tu bábovku. 😉

ivanas11
20. únor 2011

@triowax Prosím prosím, mohla by jsi mi teda poslat ten recept na bábovku 🙂 ?

Holky pročítala jsem si mraky receptů (tak zběžně) na dělenku a tam skoro nikdo nepoužívá jinou mouku než klasickou - většinou tam bylo jen polohrubá, hladká mouka, žádná další specifiace (že by byla třeba celozrná a tak) - já myslela, že to ani nemá být?!

triowax
21. únor 2011

@ivanas11

dva hrnky mouky, 4 vejce, hrnek cukru, pul hrnku oleje, hrnek mléka. kypřící prášek

Tohle jsem nasla na netu, ale upravovala. Dávala jsem dvojitou dávku, poprvé toho nebylo ani do čtvrt formy.
Jinak mléko v receptu nebylo vůbec, ale dala jsem, protoze to testo bylo jak beton.

ivanas11
21. únor 2011

@triowax Děkuju moc. Tak to můžu taky pak zkusit upravovat, až budu zběhlejší. 🙂

ivanas11
21. únor 2011

Dnes bych si chtlěla udělat květákové placičky, tak zkusím najít nějakej recept.. jen netuším, čím to zahustit, když doma krom strouhanky a normoš mouky nic nemám 😝

triowax
21. únor 2011

@ivanas11 tak když toho nebude tuna, tak trochu té strouhanky dej.
nebo nemas nejaky tvrdy rohlik z tmavho peciva???nastrouhej ho a mas tmavou strouhanku

ivanas11
21. únor 2011

@triowax no to mě napadlo, jenže žádnej zbylej tu nemám. No nějak to vykoumám 😉

triowax
21. únor 2011

@ivanas11 tak pro jednou si myslím se nestane nic.
Nedáváš tam toho půl kila

korchy
21. únor 2011

@ivanas11 Tak mlíko je zvířatko a vlastně mě i zasytí a přitom se cítím druhý den odost lehčí. 😉

triowax
21. únor 2011

@korchy já jsem tak vypila v sobotu celou krabici.
když už mi obyč voda leze i ušima, dám si mlíko nebo v kytkách jablečný džus

ivanas11
21. únor 2011

@korchy Tak to je fajn 🙂 Já samotný mlíko nějak nemusím, ale třeba smetánky bych se upila 😝 😀 (jenže to nemůžu že)

Holky možná mám ten odkaz od vás nebo jsem ho našla, nevím. Mám stránky s recepty z dělené stravy (dokonce mi přijde, že Miška odsud bere inspiraci 😉 ) a co je báječný, tak narazila jsem na "diskuzi", která není vlastně diskuzí, ale výčtem všech vložených receptů na těchto diskuzích. Vždy je tam číslo strany a pod tím uvedeno, co na které straně najdete za recept. Fakt super přehled, tak posílám (pokud už to nemáte).
http://www.week.cz/delena-strava-recepty-obsah-...

ivanas11
21. únor 2011

@triowax Jo to je fakt.... Ale možná stihnu zajít koupit tu celozrnou mouku aspoň nebo mě napadlo : já povařím květák, dám tam jeden žloudek, aby to drželo po kupě a do toho rozmočím jeden celozrnej chleba (i když čerstvej). Byl by to takovej maglajz a držel při sobě a osmahla bych to jen tak, bez strouhanky (jestli je tam sušená a promočená z květáku nebo namočenej chleba, bylo by to snad fuk ne. 😉

Jo a holky dnes je to 14 dní co "dělím" a mám dole dvě kila asi 🙂 Kdyby šly ještě tak další dvě, bylo by to parádní a vešla bych se za 14 dnů do plesových šatů 😀 .

korchy
21. únor 2011

@ivanas11 Tak to je krásný,jen at ty kila mizí 🙂

marketa137
21. únor 2011

Ahoj, tak včera jsme měla kytičky a fakt to pro mě neni 😒 , oěpt kilo navíc takže dneska jsme měla k oěbdu plátek amsa a zeleninu a zítra budu péct kuře a dam si zase zeleninu 🙂

Ostatnim gratuluju k úspěchům, já asi ty kytky budu muset ještě víc omezit nebo fakt nevim v čem dělam chybu 😒

triowax
21. únor 2011

@marketa137 já to mám taky tak, ale pak ob den vážení po mase, je třeba o kilo a půl dolu.

Já mám po třěch dnech zítra kytky. Klukům udělám zelí a výpečky. já si dám zelí a další den mi zbudou výpečky.

marketa137
21. únor 2011

@triowax no tento týden sjem i občas ujela 😖 takže tenhle týden jedu hlavně na mase a dělala jsme ten salát ze zelí a mrkve a bude zítra ke kuřecímu stehnu 😉 . A dneska ani už hlad nemam takže asi nic jíst už nebudu. Včera jsme měli houbové rizoto a čekala jsem že to bude ok a zatim jsme vypozorovala že váha nešla nhoru když sjem měla čínské nudle se zeleninou 😉

ivanas11
21. únor 2011

Holky jsem tu sice krátce a vím toho míň jak vy, ale mě se zdá přibírat (nebo mít teda váhu vyšší) po kytkách logický - však jsou to "sacharidy", musí to být trošku těžší hubnutí než po mase. Ale já bych váhu den ode dne neřešila, i tělo může všelijak kolísat - rozhodující je výsledek po delší době. 😉
Já dnes teda taky ujela.... Koupila jsem dcerce oslazené kukuřičné křupky (už jsem je jednou jedla, jsou minimálně sladké) - jenže byly barevné a až doma jsem si přečetla samé "E"... synteticky barveno. Tak jsem se do nich pustila já 😝 Snědla jsem celej pytlík. Sice slazený nebyly skoro vůbec a měla jsem dnes kytky, ale jsem čuně! Na to jsem si snědla celejch 100g opražených slunečnic. semínek a teď bych si šla lehnout, jak jsem unavená (ještě jsem po Luci dojedla banán 😝 ).

marketa137
22. únor 2011

@ivanas11 já mam i vypozorováno že při kytkách toho snim daleko víc, to mam nějak furt hlad ale když mam maso tak tolik nejim a mě při kytkách vadí i to že nepiju kafe 😒 .

U mě bude i problém v pitném režimu 😒 , až včera jsme si to počítala a jak sjem chtěla vypít alepson přes 2l tekutin tak jsme lítala furt na záchod 😀

radusv
22. únor 2011

@marketa137 ale i při kytkách kafe můžeš 😕 jen se sójovou smetanou nebo samotný

marketa137
22. únor 2011

@radusv to je právě ono, do sojovýho mlíka jsem ještě nenašla odvahu 😀 , navíc za 1 den bych to ani nepsotřebovala a bez mléko to envypiju. Já si ráno dělam caro a pak ještě 1 instantní a tim že nic nsladim to musim mít s mlékem 😉

radusv
22. únor 2011

@marketa137 já si koupila takový malý pytlík sušené sójové smetany a má výbornou chuť, normálně jak klasická sušená smetana 😉

jitulik26
22. únor 2011

..tak jsem si včera přečetla knížku ,,Nová dělená strava,, od Ursuly Summové, a je tak pěkně rozepsáno co a jak jíst, myslím si, že pro začátečníky super!!! Sou tam i perfektní recepty, jak pro gurmány, začátečníky tak i pro pracovně vytížené 😉 je tam i tabulka ke zkopírování, kde se píše každý den co se snědlo, původní váha apod. Chtěla bych začít od příštího týdne tak se pomalu na vše připravuju 😅

jitulik26
22. únor 2011

Ještě se chci zeptat těstoviny kupovat jenom z celozrné mouky? Můžou být i bezvaječné a bezleptkové? Už se v tom nevyznám 😢

radusv
22. únor 2011

@jitulik26 neznám, tady většina jede podle L. Kořínkové
a kolik bys chtěla shodit?

Já mám dnes kytičky a večer jsem si namočila vločky do sójového mléka a ráno jsem si do toho zapomněla přidat med a vůbec mi to nejede 😝

radusv
22. únor 2011

@jitulik26 bezvaječné stačí, kupuju v DM a myslím, že Ivča tady psala, že našla v Bille jejich značku taky bez vajec 😀

marketa137
22. únor 2011

@radusv tak ta vypadá dobře a kde jsi ji sehnala 😉 , je fajn že to neni veliký balení.

@jitulik26 ymslim že můžeš i z normální ale nevaječné, já si kupuju ty z tvrdé pšenice 😉

Tak já dneska pečené kuřecí stehno a salát KFC 😉 , dneska se schválně zvážim když sjme včera měla víc po kytkách a včera sjem už ani po 17h nic nejedla. neměla jsem ani hlad a tim jak sjem do sebe lila čaj tak jsem ani neměla na nic chut 😉

Jen mě tak napadlo, kdy jíte poslední jídlo? nebo to je jedno jestli se najim i večer nebo je lepší třeba poslední jídlo v 18h a pak už nic 😉