Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

radusv
22. únor 2011

@marketa137 ve zdravé výživě 😉
no já čas posledního jídla neřeším, protože po každé večeřím v jinou dobu

marketa137
22. únor 2011

@radusv já právě jestli to v hubnutí taky enhraje roli a možná tim že jsme moc nepila byl hlavní problém 😒

triowax
22. únor 2011

@marketa137 marky, sojové mlíko je i trvanlivé, takže vydrží. A poslední jídlo, tuhle jsem šla na wc v noci a zdlábla poslední 4 kridýlka z KFC. Asi ve tři ráno 😖

Pitný režim, já ho fak hlídám, 4x pullitrovou flasku.

@jitulik26 testoviny nemusí být celozrnné, hlavně bezvaječné.
já si kupuju rýžové.

radusv
22. únor 2011

@marketa137 markét vždyť v pravidlech L. K. je - pokud je hlad tak se najíst 😉

sylvar
22. únor 2011

my běžně večeříme malinko se Sofi, než jde spát a dovečeříme se, jak usne, tj. v půl osmé třeba někdy i později 😝

sylvar
22. únor 2011

já třeba hlad vůbec nemám a to mám pocit, že někdy jím celkem málo,asi jsem si už zvykla či co 😀 a cvičím sedolehy-po nich jsem vždycky měla za pár týdnů krásné ploché bříško a zpevněná stehna,tak snad brzy...

jitulik26
22. únor 2011

Super tak aspoň, že ty bezvaječné se můžou 😉 jinak ta knížka je úplně na stejném principu jako od Lenky jen ty recepty a tak vypadají dobře, ale je fakt že jsem ještě nic neukuchtila 😀 třeba to bude hrozný 😝 No ráda bych schodila 5kg, ale bojím se že se neudržím a sež...u na co přijdu 😒

marketa137
22. únor 2011

@triowax no právě že zjištuju že hubnutí ěm strašně lítá tak mam podezření že je to kvůli tomu pití 😒 a včera sjme teda do sebe lila čaje a právě jsme ani neměla moc chut na jídlo 😀

@radusv to je fakt ale je otázka jestli i potom půjdou kila dolů nebo co jíst 😀

triowax
22. únor 2011

@jitulik26 ono je právě spousta knížek o dělence a někde je třeba soja v mase, jinde ve zvířátkách.
Já mám třeba problém s řazením u kytek - špenát, zelí, kapustu mi přijde, že jsou to kytky - ne zelenina.

triowax
22. únor 2011

@marketa137 pití dělá opravdu hodně.
Mám problém vypít litr, ale snažím se a fakt to hlídám.
Mám tu malou petku a tu mám pořád u sebe a kdykoliv se na ni podívám, tak se prostě napiju

marketa137
22. únor 2011

@triowax takže sjem šla na váhu a docela čumim 😕 , to sjem teda nečekala. po včerejšim dnu mam opět o kilo méně 🙂 , takže asi to pití dělá hodně a logicky když budu hodně pít tak ani hlad tolik nebude 😉

Co jíte dopoledne při zvířátkách nebo až oběd? A co hermelín 😉

jitulik26
22. únor 2011

@triowax To máš pravdu vždycky se najde někde něco jinak, třeba nevím jestli si to věděla, ale meloun nepatří do ovoce ale, do neutrální skupiny, protože patří mezi dýňovité a okurkovité rostliny 🙂 , no kdo tohleto ví??? 😀

radusv
22. únor 2011

@marketa137 já už jsem to tady psala, že co dodržuju dělenku tak jsem přestala dopoledne jíst, stačí mi snídaně a pak až oběd, dopoledne si dávám jen kafe...
hermelín si taky občas dávám na plátky

triowax
22. únor 2011

@marketa137 já dopoledne vetsinou nic. Až kolem oběda.
Dám si kolem deváté kafe a to mě na chvíli zasytí,než uvařím.
Hemelín jím běžně. Ted dva dny jsem ho opékala na pánvi se zeleninou.
A běžně kupuju sedlčanský hermelín figura

triowax
22. únor 2011

@jitulik26 ono hlavně meloun není ovoce, ale zelenina.

marketa137
22. únor 2011

@radusv já právě nesnídam protože stávam většinou kolem 8-9h jak se probudí malej a to řešim jeho protože má reflux takže krmení s nim je na dlouho takže si právě ráno dělam kafe tak si říkam jeslti stačí kafe a pak až oběd

@triowax já si hermelínem nebyla moc jistá že je docela dost kalorický 😉 a jak to dlěáš s tou zeleninou, to zní dobře.

dneska je venku pěkná zima a jelikož chybí jen pečivo tak jim udělam domácí rohlíky a nikam nejdu. Zítra musim hned ráno s tomíkem přes celé město na RHC takže si zimu užiju zítra dostatečně 😒

triowax
22. únor 2011

@marketa137 no klasický hermelin ma 45% tuku, a to je max hranice.
Hlavne pořád měj na paměti, že nejde o počítání kalorií.
Hermelín jsem normálně grilovala a zeleninu taky.

radusv
22. únor 2011

@marketa137 tak pokud nemáš hlad, tak i tak by sis měla při chvilce něco malého zobnout, zase snídaně je prý základ... při kytičkách si můžeš dát ke kafi šáteček s marmeládou a máš hned snídaňo- svačinu 😉

Taky se divím, že koukáš na kalorie
😕
dyť dělenka je hlavně o správném dělení stravy

ivanas11
22. únor 2011

Ahojky 🙂
No koukám, zase debata 😀
Já si myslím, že pokud chce někdo rapidně a rychlejí zhubnout, že ty kalorie by si měl taky trochu pohlídat. Já to sice moc neřeším, ale proč ne?! 😉
Já si tuhle koupila Herm. a měl 60% 😕 , takže příště pročtu než koupím.
Já teda snídám a svačina jak kdy, občas něco zdlábnu - bývám normálně vzhůru kolem 6, takže do oběda daleko - občas se stane že i v 5 😝 (my to s tím spaním máme posunutý, chodí brzy spát a brzy vstává.... zkoušela jsem všemožně posouvat, ale nemá to význam)

Jo zima je tam neskutečná, ráno -11 😒 A to fakt musím na poštu, tak snad bude po obědě líp - svítí sluníčko.

Jo a už vím, co jsem se chtěla zeptat - když tu Marky mluvila o Caru - já ho taky miluju, naučila jsem s na něj v těhu, když jsem kafe nepila (ani při kojení až na poslední týdny), no ale piju ho jen při kytkách, protže je to z ovse, ječmene a já nevím z čeho - je to tak dobře nebo ho můžu i u zvířátek, když je to jaksi "pražený" (stejně jako sušený vejce třeba - že už se to nepočítá tam, kam to jakoby patří, jestli mi rozumíte 😝 )

Naspala jsem večer manželovi vzkaz do lednice na kastrol POLÍVKA, aby věděl, co si má dát. Kastrólů tam bylo mraky a on si cedulky nevšiml a narazil prvně na mou zeleninovou, takže já dnes nemám 😒 a jeho výborná uzená s uzeným a kroupama (miluju! ale nemůžu teď) tak zůstala - to je pech! 😝 😅

triowax
22. únor 2011

@ivanas11 s carem nevím.
Ono je to dle mě nápoj, jako kafe a kafe mužeš u jakékoliv skupiny.
Jen rozlišit, čím zalíváš.
Někdo zalévá vodou, někdo mlékem.

ivanas11
22. únor 2011

@triowax Já vím, ale kafe je celkově neutrál, toto je přímo dělané z kytek

marketa137
22. únor 2011

@ivanas11 tak to teda vstáváš hodně brzo. já ed achodim spát až kolem půlnoci a naštěstí amlej spinká ěvtšinouc elou noc, kromě úplnku 😀 , takže vstává ěvtšinou kolem 8:30

Já nevim jestli řešit nebo neřešit kalorie když chci zhubnout 😀

@triowax a jak připravim ten hermelín? Normálně na pánvi enbo raději v troubě a jakou tu zeleninu k tomu? Hodně si chválí v Lidlu hermelín, mají tam jeden nízkotučný a i na chut je dobrý 😉

radusv
22. únor 2011

Jasný holky každýho věc, já jsem se dala na dělenku z toho důvodu, že mi přišla z diet nejlepší a že si u ní hlídám hlavně skupiny a ne kalorie 😉

triowax
22. únor 2011

@ivanas11 ale kafe jako takové je taky vyráběno z kytky.
Co je kávovník??

triowax
22. únor 2011

@marketa137 já ho hodila normoš na pánev. a zeleninu jakou máš ráda. já jsem měla rajče, okurek a papriku a ještě k tomu coleslav

marketa137
22. únor 2011

@radusv to se mě taky líbí jen jsem si právě nebyla moc jistá jestli ten hermelín třeba neni až moc a právě že mě docela chutná tak že by to byla dobrá večeře 😉 . mě právě ta klasická dieta kde se jí často a málo a všes e musí vážit nevyhovovala, na to fakt nemam čas a ani náladu tady je super že můžu jíst skoro vše jen teda u těch kytiček mě ta váha lítá nahoru, jen když jsem jedla čínské nudle to bylo ok ale tim že můžu masi jíst kdykolikv tak mě vyhovuje víceméně jen zvířátka a občas kytičky 🙂

marketa137
22. únor 2011

@triowax tak to dam k večeři 😉 a pekla sji ho v kuse, jde mě o to aby to ěnjak na té pánvi se nerozteklo 😒 . Coleslav jsme dělal včera k dnešnímu obědu 😉 takže večeři mam už jasnou 😉

ivanas11
22. únor 2011

@marketa137 No já chodím spát mezi 10 až 11, takže občas jsem teda unavená
Klidně je řeš, o to rychleji budeš hubnout. 😉

Holky jak jsem se jednou ptala, proč né buráky, že jsou snad tučné nebo co.... tak to tím asi nebude. Jen tak jsem si našla tabulku kalorií a klasické obyč. buráky jsou nejmíň tučný - víc jsou lískáče, kešu, mandle, slun. semínka 😝 ... no nechápu! To jen tak, že jsem na to narazila, zkoumat to asi nemá cenu, je to jak to je 😀

Jo a další zajímavost, co jsem slyšela v Loskutákovi - beta karoten z mrkve se nejlépe spotřebovává, pokud je vařená - to se spotřebuje 90% karotenu a pokud se jí čerstvá, tak jen 25% - zajímavé že? Takže nejlíp do polívky a tak 😉

ivanas11
22. únor 2011

@radusv Jasně Radu, to já taky, že nemusím držet hladovku a vesměs si dám všechno. Ale myslím si, že není špatnýho nic na tom, když si to člověk pohlídá ještě o trošku víc, když potřebuje. 😉

@triowax No tak to už je na mě moc 😀 Dobře, teď si ho můžu dávat kdykoliv 😉

Colesaw je vynikající - už se těším, zítra si ho udělám 🙂

marketa137
22. únor 2011

@ivanas11 tak co vim tak karoten se rozpouští až v tuku takže nejlépe opéct na másle a šup do polévky 😉 . Já potřebuju hodně spát a naštěstí oba spli vždycky dobře. je etda fakt že u Tomíka sjme měla strach protože na JIP prý ožíval o půlnoci do 4h chtěl aby ho ěnkdo nosil a byl plný elánu takže si mylsim že si oddechli když ho přendali pak ke mě na pokoj 🙂, tam taky docela v noci vyváděl ale to jsme poznala že má bolesti bříška 😒 a doma už byl hodnej 😉. A do půl roku spal skoro pořád i přes den 😀. všichni říkali jak prý dohání to že byl předčasně anrozenej a jaký bude zlom ve chvíli dky by měl termín porodu a on byl jak zimní medvěd 🙂. Já právě nikdy moc kalorie neřešila a le vim že každý říká že hermelín je kalorická bomba tak sjem nevěděla jestli se vůbec může a pak miluju blatácký zlato 🙂