Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

kive76
20. čer 2011

ahojky, já včera přijela od moře..měli jsme all inclusive ..snídaně , obědy večeře, a ještě předvečerní svačinka...takže jídla hrozně moc, jedli jsme hodně ryby, ze.leninu, brambory no i pár jejich zákusků..no bála jsem se ,že přijedu tak od 5 kg tlustá podle toho co jsem jedla...a nakonec je to dobrý..jen půl kila nahoře..no je fakt, že jsme každej den se šli projít , a každej den se koupali v moři...no mám 81.7 kg...takže zas něco začnu baštit, ale zítra ještě nemůžu máme večírek na parníku ...🙂 takže od středy...🙂

misicka455
20. čer 2011

@kive76 jé a kde jte byly ?j

kive76
20. čer 2011

v Chorvatsku, Istri v Pule...v hotelu Park Pula...a super...teploučko kolem 27 stupnů, akorát jeden den pršelo, ale jen takovej ten deštík, který za chvíli přestal...

kive76
28. čer 2011

ahojky, tak jsem zas začla od včerejška s dělenkou...tak snad mi to zas půjde, jako kdysi dávno...

kive76
29. čer 2011

ahojky, dělá ještě někdo dělenku?

kive76
3. črc 2011

koukám,že jen já 2 kg za týden. 🙂

misicka455
3. črc 2011

@kive76 tak to je super 😉

korchy
3. črc 2011

@kive76 No tak to je supr.Já jí držela 4měsíce a dala dolů 6kg.Ale pak přišel jeden víkend pod stanem a s grilem a hned mam 3kg nahoře.Snažila jsem je sundat zdravou stravou ale pořad se mě drží.Až budem bydlet ve svem,tak asi zase najedu na dělenku
😀

kive76
4. črc 2011

@korchy jo tak to jsi slušně zhubla..neboj to zas brzo dostaneš dolů...já ted tak nějak už moc dělenku nedělám..ráno si dám bílej jogurt s vločkama, a pak jím zas normálně dělenku...a pořád hubnu 🙂

nedi
5. srp 2011

Ahoj holky 🙂 ráda se k Vám přidám. Chci dělenku brát, jako změnu stravování a ne dietu na pár měsíců.
Budu ráda, když se budeme vzájemně hecovat a pomáhat si, aby nám hubnutí šlo krásně dolů.
Tak dneska 5.srpna začínám kytičkami, dopoledne si dávám jen ovoce a hodně zeleného čaje či vody, no a na oběd bude rajská polévka s rýží a ovesnýma vločkami a zbytek dne se uvidí........................
Tak Vám všem přeji krásný den a hubnutí zdar 😎

kive76
5. srp 2011

@nedi ahojky mi ted už dělenku moc nedržíme...tady..ale asi zas budu muset začít..vždycky baštítmtak týden..a pak to zas nezvládnu...no dneska to teda už jsem jakoby porušila, ale přidávám se od zítřka.. 🙂 jakou máš váhu s kterou začínáš? já mám 81.9kg...což je děsivý...když si vzpomenu na dobu před 5 rokama kdy jsem se pohybovala na 68-72 kg a ríkala jsem si jak jsem hrozně tlustá.. jíš víc zvířátka, anebo kytičky? a večer si můžeš dát brambory 🙂

misicka455
5. srp 2011

@nedi tak ať se ti to podaří zvládnout, já už jí taky nedržím přešla jsme teď na počitání KJ a zjistila, že mi to vyhovuje víc, ale na start byla dělenka super 😉

pantomima
3. led 2012

Ahoj všem, včera jsem začala a shíním info a rady!!kdysi jsem držela a pomohlo to

včera zvířítka, dnes kytičky..zatím dnes celozrná houska, banán, přemýšlím, co poobědám a povečeřím, piju ředěný 100% džus a vodu

potřebuju minimálně 10 dolů 😖 😉

nellynka3
5. led 2012

Holky, máte někdo zkušenosti, jestli je dělená strava vhodná i po porodu? Jako jestli to třeba nemá vliv na kojení?

xlenny
11. led 2012

Ahojky, momentálně čtu knihu Sám sobě doktorem od J.Cingroše a velice mě tam zaujal princip dělené stravy, akorát jsem zjistila, že není dělená strava jako dělená strava. Podle toho co nacházím na netu jsou různé rozdíly v rozdělení ingrediencí, což mě docela mate, takže ještě přesně nevím, jak to budu provádět. Např. mi nesedí houby v zelenině, Cingroš píše, že je to bílkovina atd...a taky mě trošku mate ta zelenina, ovoce. to se nesmí dohromady v jeden den? já bych řekla že logicky je to vláknina, i ovoce i zelenina akorát ovoce více sladší,nevím, poradíte někdo? díky 🙂

nimi2
11. led 2012

ahojte, ja som tiez len zaciatocnik v zhanani info o delenej strave, ale mam v tom chaos. vedela by mi niektora z vas skusenych povedat, ktore mliecne vyrobky patria do neutralnej skupiny? maso som pochopila, ale mliecny tovar, mam z toho mizmaz. dikys.

pantomima
12. led 2012

ahojky, já ji držím podle Lenky Kořínkový, chce to se chytit jednoho návodu a toho se držet, pak to nefunguje, když se kombinuje 😉

xlenny
12. led 2012

ASi jo,taky to zkusím podle kořínkové a uvidíme, za jak dlouho se dostavují výsledky??? 😉

llluckaaa
12. led 2012

@nellynka3 Ahoj, zkušenost nemám, ale teoreticky při výhradném kojení není vhodná žádná dieta, natož dělená strava. Některé látky v MM jsou přímo závislé na tom, jak se maminka stravuje. Nelíbí se mi, že jeden den by mělo dostávat v mléku zásobu živočišných tuků a následující zase plno sacharidů...

korchy
13. led 2012

já jsem držela dělenku podle Kořínkové před rokem a za 1měsíc jsem měla hned 4kg dole.Držela jsem jí 3 měsíce a 6kg dole.Splasklo mi bříško a zlepšilo se mi zažívání,skterým mám velký problémy už od dětství.Jedla jsem třeba 2dny zvířátka a 1den kytičky nebo střídala pravidelně.Jedla jsem dosytosti,naučila jsem se kombinovat různé potraviny a poznala i nové.Ovšem pak jsme měli rodinné problémy hráblo mi vhlavě.............cpala jsem se a cpala,vše dohromady.Takže jsem ty kg zase nabrala.
Moje známá jí držela skoro rok,mají obezitu v rodině.Za tu dobu zhubla 15kg ale i to narozdíl odemne cvičila.Za 5 let nabrala jen 2kg zpět a jí normálně,jen si jde občas zacvičit.

radusv
20. led 2012

ahojky všem, koukám, že po Novém roce se toto téma zase rozjíždí 😉
já jí držela taky loni a za necelé 3měsíce jsem dala dolů 4kg, pak jsem otěhotněla a s dělenkou přestala, ale cítila jsem se při jejím držení fakt dobře, ze začátku hlad, ale to se za pár dní zlepšilo a stačili mi mini porce jídla 😉
až přestanu kojit, tak bych se k ní chtěla vrátit... po porodu jsem na původní váze jako po dělence, takže zatím super, ale moje vysněná váha to ještě není 😉

A největší odbornice tady byla @misicka455 😉 a teď koukám, že čeká miminko, takže moc gratuluju 🙂

misicka455
23. led 2012

@nellynka3 hnedka po porodu bych dělenou určo nedržela jestly kojíš 😉 Vlastěn po porodu bych ještě nedržela žádnou dietu .

korchy
23. led 2012

Přeji krásné ránko 😀
Nevím proč ,ale včera jsem celý den přemyslela o dělence.Nu tak dnes jsem naní opět po roce najela 😉 Jen se chci zeptat,kam mám zařadit šmakouna,toho jsem před rokem nejedla a ted mi zachutnal.

misicka455
23. led 2012

@nellynka3 teď koukám, že t čekáš gratuluji v těhu je to něco jiného když zajistíš veškeré vitamíny a porce budou velké tak dělenku proč ne, ale stejně bych do toho šla opatrně a měla veškeré info zjištěné. I když asi bych fakt počkala po porodu tak půl roku než bych nějak upravovala stravu 😉 Jestly máš pohodové těhu hlavně bych zajistal přísun zeleniny , ovoce, jedla pravidelně po třech hodinách, chodila na procházky , mírně cvičila a člověk pak nenabere tolik tak ani se nemusí tolik shazovat a jestly budeš kojit tak třeb a nějaké to kilčo i vykojíš 😉

pantomima
23. led 2012

@korchy šmakoun je zvířátko

@misicka455 já nevykojila ani deko, spíš naopak, kojím stále a váha se nehýbala, po třech nedělích s dělenkou nevím sice, kolik vážím, ale mámo dvě dírky na pásku míň a okolí říká, že jsem zhubla..na váze jsem byla naposledy před porodem malýho 😉

misicka455
23. led 2012

@korchy Ahojky šmakoun , je čistá živočišná bílkovina

korchy
23. led 2012

@pantomima
@misicka455
Moc děkuji,nebyla jsem si jistá na 100% 😀

misicka455
23. led 2012

@pantomima jj i takový jsou co naopka při koju naberou 😒

petrullina
23. led 2012

Holky prosím vás, jak je to s cukrem, může se trošku třtinového (hnědý, nerafinovaný) nebo vůbec žádný?? Ovocný čaj nesladím, ale kafe bez cukru asi nedám 😒

misicka455
23. led 2012

Tak cukr bílej by neměl bejt vůbec to už raději doporučuje Kořinková umělé sladidlo .