Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

lidddka
28. únor 2013

Děkuju za rychlou reakci Zuzuli, taky si říkám, že to asi bude tím :(. Když mně víc vyhovujou zvířátka a ty zvířátkový snídaně jsou "zabijácký" 🙂. Asi budu ráno jen na jogurtu, míchaný vajíčka, hemenex a párky po ránu prostě neustojím 🙂. A bez ovoce, to bude taky dost krutý...ale asi nezbývá než vyzkoušet. Tak aspoň nezačínám sama, kolik potřebuješ dát dolů? Tak honem, přidej se 😉 😉 😉 .

zuzuli83
28. únor 2013

@lidddka tak třeba mě vyhovovala ke snídani třeba mozzarela a rajčata nebo jsem si dala ten párek až tak kolem 11 hod. ráno by mi to taky nesedlo. Chtěla bych tak 10kg, ale nevím jestli to půjde tak dobře jak předtím 😒

zuzuli83
28. únor 2013

@lidddka já jsem fakt ujížděla ke snídani na míse bílého jogurtu se lžičkou medu, nastrouhanou dia čokoládou a opraženými plátky mandlí 😝 Jak jsem to posnídala, ta mi stačil oběd tak ve 2-3 hodiny

lidddka
28. únor 2013

Mňam, tak to zní dobře - to bych mohla zkusit 🙂. Ještě kde seženeme tu čokošku 🙂. Kdy začínáš? Já moc doufám, že se mi to pohne, kdysi jsem jí už taky držela a byla to paráda, hubla jsem od druhýho dne....a teď nic ☹. Co myslíš to víno, nevadí?

lidddka
28. únor 2013

Jo a přibrala jsi to asi pak zpět, viď? Já teda jo, teď už bych u toho dělení chtěla vydržet napořád, třeba né tak striktně, ale hlídat se. Teda jestli se těch kil vůbec někdy zbavím!!!

zuzuli83
28. únor 2013

@lidddka nepřibrala jsem nic, hubla jsem po porodu ze skoro 90kg. Teď mám 72 a chtěla bych tak 10 dolů, musím se snažit., léto za rohem 😀 Dia čokoládu mají v supermarketech, ale milka ta byla nejlepší, není nikde ☹ Jinak ty mandličky jsem opražila na sucho na pánvi, buď plátky nebo ty hranolky 😉

lidddka
1. bře 2013

Tak to je pozitivní zpráva, že jsi nepřibrala ani při přechodu na normální stravu! Od zítřka zkusím podle tvé rady celý den jen zvířátka a budu to dělat po dnech....ty mandle mě zlákaly 🙂). Mám je doma, takže zítra se bude ráno pražit 🙂). Dám vědět, jak jsem dopadla, jestli změna zabrala. A jsem zvědavá na tvoje výsledky!

zuzuli83
1. bře 2013

@lidddka ahoj, tak jak to dneska zvládáš? Já mám dneska zvířátka,ale večer budu víno 😅 Prostě to dneska nejde jinak, kamarádka potřebuje zapít depku, v tom jí nemůžu nechat 😔

lidddka
2. bře 2013

Já bohužel díky vínu porušila včera :(. Měla jsem totiž zvířátka a dneska je mám taky - a zatím to zvládám zase i se snídaní zvířátkovou, což je na mě výkon...ale omeletka dneska nebyla špatná a k svačině jogurt a opražený mandle 🙂)). Snad to moc neruší ten med, toho se asi moc nemůže, viď?

zuzuli83
3. bře 2013

@lidddka já si dávala lžičku, občas i dvě denně a fungovalo to 🙂

horakovic
11. bře 2013

Ahojte holky, tak já se po dvou letech přestávky vracím k dělence 😀 hledám tady u vás psychickou podporu 😀 jak dlouho už dělíte a jak Vám to jde? já dělila půl roku a měla dole 14kg, bohužel jsem se na to pak vyprdla a teďka mám zpátky skoro všechno ☹ vůbec se necítím tak fajn jako předtím, takže s chutí do toho a půl je hotovo 🙂

horakovic
11. bře 2013

@lidddka Ahoj Lidu, teďka jsem si uvědomila že když jsem před dvěma lety dělila, tak po několika měsících krásného hubnutí jsem začala taky v jeden den kombinovat a hubnutí se mi úplně stoplo a to jsem to dělala přesně po 4 hodinách...asi budem muset obě dělit celodenně 🙂

lidddka
12. bře 2013

Ahojky, tak to asi bylo tím - protože hlásím 1,5kg dole. Není to teda moc, ale aspoň něco 🙂.

lidddka
12. bře 2013

Tak jsem ráda, že nás je zas víc! Super, jak to jde u Horákovic 🙂. A jak jsi to dělala prosím s alkoholem? Úplně abstinovala? Já totiž bílý víno miluju...a teď se ho teda snažím zříct ☹.

horakovic
12. bře 2013

Ahoj Ahoj 😀 no nepila jsem první minimálně měsíc né-li 2...mě to šlo strašně rychle dolů a tak sem se nechala nejak ukolébat...trnča no co už. kilčo a půl dole? to je super! teďka už to půjde určitě krásně dolů 🙂 já dělím teprve od pondělka, takže vydržet a ono to pude 😎

horakovic
13. bře 2013

Holky prosím o radu, jak je to s Florou? můžu ji na chleba nebo ne?

lidddka
14. bře 2013

Podle mě ano, četla jsem, že Flora jako jediná je čistě přírodní rostlinné máslo...a to i bez umělotin 🙂. Vyhrála 1. místo v D-testu, jako pravé rostlinné máslo. Takže já jí mažu 🙂. Ale ráda bych i jiné názory, jistota je jistota 🙂)).

malyprincatko
17. bře 2013

Ahoj Holky, ráda bych zkusila dělenou stravu, ale jak jsem nad tím přemýšlela - pokud pomyslím rostlinou stravu jako např. chleba nebo rohlík - přece je ve složení mléko - živočišná? To nevadí??

kvidoa
18. bře 2013

Ahoj holky co se snažíte zhubnout. Našla jsem Vaši diskuzi a jsem za ni moc ráda. Pustila jsem se do dělenky, ale nějak jí nerozumím. V kytičkové dietě si můžu namazat chleba máslem. Ale máslo je zvířátko. Nebo například okurka s kyškou v kytičkový den. A čím nahradit ocet. Citronová šťáva se do kyšky nebo kefíru nějak nehodí. Můžete mi některá tento princip vysvětlit. Moc děkuji 🙂

tess26
29. kvě 2013

Chtěla jsem se zeptat. Momentálně držím 14 dní dělenou stravu. Na váze? vůbec nic 😖 Ale cvičím každý den půl hodiny 30 ti denní výzvu dle youtube a přes břícho mám 6 cm dole. Nejsem si jistá jestli to je jen tím cvičením nebo i tou stravou. Mám totiž 24 kg nadváhu a jakmile jsem držela jakoukoliv dietu úspěch byl hned za týden a pár dní. Tak jsem trošku nejistá. Celkově je mi ale uplně super. Sebevědomí je vyšší a baví mě to. Další věc se chci zeptat když je rostlinný den a jdu někam na akci můžu víno s vodou, ale taky jsem četla, že když už je živočišný tak by se mohlo pivo je to pravda?

zelenakyticka
25. črc 2013

Ahojky 🙂 Tess, já se tedy teprve chystám začínat, ale mám to tady před sebou, takže to vypadá, že je to právě naopak. U bílkovinnových dní se smí červené a bílé suché víno a u škrobových pivko.

zdenca6
1. led 2014

chci začit taky jakou mam začit jako prvni kytičky, nebo zvířatka nebo jak holky kdo mi poradi je škoda že tu dlouho nikdo nabyl

pipetulaa
3. led 2014

@zdenca6 ahoj, já začala předevčírem! 🙂 Tak budu ráda, když se přidáš a budeme se podporovat! 🙂

zdenca6
6. led 2014

@pipetulaa ja ji držim od 2.1 a jsem ted na zv mam už 1,5kg dole jupi zatim nehřešim dodržuju 🙂
budu ráda když se budeme podporovat

pipetulaa
6. led 2014

@zdenca6 já jsem taky začala asi taky 2.1. nebo prvního? Teď nevím 😀 Každopádně mám váhu bez baterie, takže nevím ani přesnou výchozí váhu, ani kolik mám dole. Ale něco na sobě cítítm - díky oblečení. Je mi to takové lehce volnější, pohodlnější, cítím se líp! 🙂 Tak snad to bude pokračovat!
A taky zatím dodržuju a nehřeším. Ani nebojuju s chutěma, díkybohu! Dneska jsem ještě nejedla a nemám ani hlad, mám tu nachystaný bílý jogurt k snídani, ale vidím to, že si ho dám až tak za půl hodinky 🙂

zdenca6
6. led 2014

@pipetulaa je pravda že se citim i ja lepe nejsem tak nafoukla, ale dneska vaha strčena už pod postel a budu se važit vždy tak po mesicim poslala jsem ti odkaz koukni se stoji to zato, ja už jogutr snedla ale popravde ja si musim do nej dat kokos jinak ho nesnim, to je asi jedinej problem co nemusim delala jsem si rajskou s plněnema paprikama a k tomu knedlik jen z našlehanych vajec daš do hrknu a vařiš 15min, v hrni s voudou a přiklopene docela to bylo mnam 🙂

coccinella
29. zář 2017

Ahoj,

máte některá zkušenost s touhle vánočkou v rámci dělené stravy?

Recept vánočku:
350g hladké a 250g hrubé mouky, 90g fruktózy, 100 g oliv.olej, 5 žloutků, 100ml soj. mléka, nastrouhaná vanilka a kůra z velkého citrónu, 50g droždí a to čerstvého, 100g rozinek a kolem 50g strouhaných mandlí, 10g soli, žloutek na potření a sekané
mandle na posypání.

Mléko nejprve zahřejte a poté do něho vmíchejte část fruktózy a trochu mouky, sůl a droždí a vše nechte přikryté vzkypět.
V rendlíku vymíchejte ol.olej se zbylou fruktózou, citrónovou kůrou a vanilkou do pěny, pak zašlehejte žloutky.
Do dvou třetin prosáté mouky vmíchejte kvásek a tuk se žloutky a fruktózou a míchejte do řidšího těsta. Pak postupně dosypávejte mouku až vznikne hladké a vláčné těsto. Když se přestane lepit na stěny zadělávací nádoby, vmíchejte rozinky, semleté mandle a nechte těsto přikryté utěrkou vykynout.
Vykynuté pak opět důkladně prohněťte a rozdělte na několik stejných částí. Z nich vyválejte dlouhé prameny, ty spleťte jako cop. Pak vložte na pečící plech, potřete rozšlehaným žloutkem, posypte posekanými mandlemi a nechte opět vykynout. Vykynutou vánočku pečte při 180 stupních asi 40 - 45 minut.