Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

marinka
14. srp 2007

vilčo, určitě si přečti knížky od Lenky Kořínkové, to je největší expertka na dělenou stravu u nás a její knížky jsou psané jasně a srozumitelně.. Výhoda dělené stravy je v tom,že se při ní nehladoví - není předepsané, kolik toho musíš sníst, ale důležité je dodrožovat ty hlavní zásady a kombinovat správně potraviny, které jsou rozdělené do skupin (bílkoviny, sacharidy, neutrální potraviny). Není např. možné jíst k masu brambory, ale jí se maso se zeleninou.. Já se podle toho řídím akorát v restauracích (i když taky ne vždy 😉 ), protože většinou nesním maso, přílohu a ještě zeleninu, tak přílohu vyřadím a dám si třeba dvojitou zeleninku. Člověk se nají, ale není přecpaný k prasknutí. Dělenou stravu ale nějakou dobu praktikoval jeden rodinný příbuzný a výsledky super - zhubnul hodně a docela rychle..

petrolejka
14. srp 2007

Vilca, dělenou jsem držela asi poslední rok a můžu jen doporučit. Hlad mít nebudeš, můžeš vlastně skoro všechno, i když já se celkově snažila eliminovat tuky a curky. Hlavně budeš lépe trávit a cítit se celkově lehčeji. Co jsem těhu, tak porušuji, protože se snažím jíst víc pečivo a mléčné výrobky víckrát denně, takže se mi nedaří dodržovat časové odstupy podle skupin a je to poznat. Hned jsem přibrala, ale po porodu najedu starý systém a půjde to rychle dolů. Zdravé to je, o nic z jídla se neochuzuješ, jen neplácáš vše dohromady a je třeba zapomenout na některá jdla (šunkafleky, lasagne atd.) Ale já to dělala tak, že jsem byla celý týden disciplinovaná a v neděli jsem si mohla dát i ta zakázaná, abych nestrádala. Kdybych si je zakázala úplně, tak bych určitě porušovala. Takhle, při jednom povoleném "zlobícím" dni jsem toho mnohdy ani nevyužila a dodržovala pořád. Na netu o tom najdeš dost informací, já jsem čerpala vlastně jen z toho, co jsem si takhle vyhledala. 🙂

vilca
autor
14. srp 2007

Holky, děkuju, mrknu na net 😉

dasa26
31. srp 2007

Dělená strava je 100% nesmysl, odporuje to veškerý logice. Přečtěte si pár článků třeba na http://www.metabolismus.net a pochopíte...

radka123
28. srp 2008

Ahoj, já dělenou stravou zhubla za 2 roky 20 kg a cítím se bezvadně. R.

misicka455
14. lis 2008

Ahojky znovu otevirám tohle téma. Jestli máte někdo nějaké zkušenost tak napište. Jak třeba vypadá váš denní jídelníček 😉 Díky

misicka455
15. lis 2008

Holky nikdo?

misicka455
18. lis 2008

Tak nikdo kdo by se zajímal o dělenou stravu 😒

misicka455
19. lis 2008

Pořád nic ☹ ☹

simonac
20. lis 2008

misicka - já jsem jedla dělenou stravu po 1. porodu, ted se na ni zase chystám po novém roce, potřebuju ještě tak 10 kg dolů a toto je fakt osvědčená metoda 😉

misicka455
20. lis 2008

A kolik si sní zhodila?

misicka455
20. lis 2008

A za jak dlouho?

misicka455
20. lis 2008

Já si obědnala na netu knížky od Kořinkové tak nastuduji a jdu do toho 😉

simonac
20. lis 2008

zhodila jsem 11 kg za půl roku, ty knížky jsou fakt super, objednals sis i její kuchařku?

misicka455
20. lis 2008

Týjo tak to je krasný to by mi tak nějak i stačilo 😀

misicka455
20. lis 2008
simonac
21. lis 2008

jo, jo ty jsou dobré, ale chtělo by to i konkrétní kuchařku jmenuje se Já vím, má jeětě jednu - Já sním, ale ta je na exotičtější jídla ta první je super 😉

misicka455
21. lis 2008

Tak to se po ní ještě podivám. dík 😉

misicka455
27. lis 2008

Tak už jsem v knižkách začtená a zatím jsem z toho jelen, ale ono se to poddá 😀

krista
5. pro 2008

alterna • 1d • Dnes ve 13:37
ahoj nemáte někdo takovou tu tabulku kde je rozepsaná dělená strava podle Kořínkové?díky

misicka455
5. pro 2008

Mám od ní knížky jestli chceš tu tabulku co tam má můžu ti ji okopčit a poslat 😉

misicka455
14. pro 2008

Tak co není to nikdo novej kdo tuto metodu vyzkoušel a nebo chce sn začít_?

amira55
22. pro 2008

haló haló já chci začít!!!!!!!pomůže někdo?

misicka455
22. pro 2008

Jé ahojky Amirajsem ráda , že konečně to někoho zaujalo 😉 Máš už něco nastudované a nebo jsi ůplný začátečník 😉

amira55
23. pro 2008

ahojky misicka455🙂jsem takřka začátečník-jednou kdysi dávno jsem to už zkoušela...ale upozorňuju tě že začínám až od nového roku!!!!!

amira55
23. pro 2008

hele ty máš tu tabulku?máš doma scan že by jsi mi to poslala na mail?

berunda
24. pro 2008

holky přidávám se k vám

dělenou začnu 27,12,

po porodu mám stále kila nahoře, asi to je kojením že to nejde dolů
jím zdravě ale občas zhřeším a u dělené vím že nesmím
a hzned po vánocích letím na spining

misicka455
24. pro 2008

Holky takže se na to po vanocích vrhnem 😉

misicka455
24. pro 2008

Přeji všem krasné vánoce 😉

misicka455
24. pro 2008

1. skupina dělené stravy - bílkovinné potraviny
Do této skupiny spadají všechny citrusy - citrony, pomeranče, limetky, grapefruity, mandarinky. Patří sem i další ovoce - hrušky, meruňky, hroznové víno, nektarinky, tvrdá jablka, třešně, mango, kiwi, melouny, ovocné bobuloviny - maliny, ostružiny, jahody, brusinky, černý rybíz a plody černého bezu. Nepatří sem ovšem borůvky! Dále k bílkovinným potravinám patří všechny druhy tepelně upraveného masa - hovězí, telecí, jehněčí (pouze vepřové se nehodí). Rovněž pečená drůbež - krůta, kachna, husa, kuře a tepelně upravené uzeniny - vařená šunka, pečená klobása spadají do kategorie bílkovinných potravin. Také "dary moře" jako mušle, krevety, krabi a neuzené, dušené ryby - makrela, losos, tuňák, kapr, platýs či pstruh. Dále mléko, vejce a sýry s obsahem tuku v sušině max. do 60% - ementál, eidam, parmazán, camember, blaťácké zlato a gouda. Také sem spadají výrobky ze sóji - tofu nebo různé sójové pomazánky a vařená rajčata. A nesmíme zapomenout na nápoje, kdy se do bílkovinné kategorie řadí ovocné čaje, jablečné víno, suché bílé a červené víno, nebo také sekt.