Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

evitaa
25. črc 2012

Já se snažím jíst v duchu dělené stravy. Neberu to jako dietu, protože si myslím, že dělit potraviny je pro organismus zdravější. Nemá tolik práce se zpracováním stravy, škodliviny nemají čas se ukládat. Já ovšem jídlo nepojmenovávám jako kytičky a zvířata (to je jen taková hůlčička), správně by to měly být sacharidy a bílkoviny. Sacharidy tělo skoro nepotřebuje, což jsou kytičky. Bílkoviny jsou důležité pro svaly, takže určitě masíčko a mlíčko. Ten, kdo si myslí, že bude jíst jen kytky, že vlastně bude vegetarián, že zhubne více, tak se šíleně plete. Cpe se vlastně jen cukrama (sacharidy) a i malé dítě ví, že po cukru se nehubne.

larmimi
25. črc 2012

@evitaa niekde som citala ze tvaroh, bryndza, kefirove mlieka su neutral...

larmimi
25. črc 2012

@evitaa ja napr . nemozem mat casto zivocisny den...bez prilohy mi byva zle , toci sa mi hlava...musim si to rozdelit a dat si bielkoviny na veceru ...tak to vydrzim , raz som si dala rano a skoro som v meste odpadla...

evitaa
25. črc 2012

@larmimi No nevím, každopádně mi připadá i logické, aby to bylo zvíře, vždyť je to samá bílkovina! Divím se, že třeba neřešíte sóju - na tu se hodně liší názory. Každý typ dělenky ji zařazuje někam jinam. Původem je to kytka, ale složením zvíře, tak si vyberte 😉

evitaa
25. črc 2012

@evitaa Já ty cukry taky potřebuju. Dávám si je ráno - bebe sušenky, cereálie. Tak nějak od oběda jím zvířata. Nejsen tak přísná, třeba ovoce jím i při bílkovinách, samozřejmě, že ne společně. Kytky se tráví 3 hod., ale zvířata 8, takže je opravdu lepší jíst je až odpoledne. Nekombunuju ovoce a zeleninu při jednom jídle, vyjímka je mrkev-jablko.

evitaa
25. črc 2012

Toto je zkopírované z Dámy:

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), houby čerstvé, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

kive76
25. črc 2012

@larmimi jasně, zvíře, ale jahoda se ke zvířeti nemůže 😀

no nějak nezvládám...jsem ted nějaká rozpapaná,

misicka455
31. srp 2012

holky kdyby někdo měl zájem o knížky od Kořinkové Já vím, + Kuchařka tak pisněte do z práv,prodávám

korchy
19. zář 2012

Ahoj ženský,tak já pomalu najíždím na dělenku,po dlouuuhý době.Ted jsem doma a mám antíky,ale pomalu se dotoho jídla snažím dostat.Na pevno začínám od 1.10..Pomalu i cvičím na orbitreku,snažim se aspon 2-3týdně.Tak snad do vánoc něco schodím🙂

kive76
19. zář 2012

@korchy ahojky, zdravím...já baštím kortikoidy, takže mě to hubnutí pořád vůbec nejde, ale od pondělí 1.10 asi zas začnu chodit alespon 3x týdně do posilky..musím aspon zpevnit..já bych ráda něco zhubla do konce listopadu

korchy
24. zář 2012

Tak druhý den dělenky mám zasebou.Zatím ještě marodim,ale už to ustupuje tak jsem začla dělit🙂Přítele jsem vysla na nákup,máme plnou lednici tak snad mi to pujde🙂

korchy
25. zář 2012

misicka455 ahoj,prosím nemáš nějaké receptíky na nějaké pomazánky při kytičkách??

kive76
26. zář 2012

@korchy určitě ti to půjde 🙂

korchy
15. říj 2012

Tak 3týdny dělení mám za sebou.....ovšem sobota a neděli mi ted moc nevyšla,takže se cítím úplně přecpaná☹
Ale to nevadí,pokračuji dál,jen ty kyla nechtějí jít tak rychle dolu,jako před rokem...zatim mám dole jen 1,5kg.Ale snažím se i doma cvičit na orbitreku a dotoho piju nějaký Lcarnitin spalovač tuku.Nu uvidíme,ale pokračuji🙂

kive76
15. říj 2012

@korchy ty jseš teda dobrá...já nedělím mě to vůbec nejde... ☹

korchy
16. říj 2012

kive76 : Děkuji snažím se🙂

kive76
16. říj 2012

@korchy ale ted budu týden doma...marodím s nějakou chřipkou...nebo něco takovýho..tak ted zkusím se omezovat v jídle..

korchy
17. říj 2012

@kive76 No moc to somezováním ale nepřeháněj,to se nemá když je nemoc.
Třeba jíst lehčeji,ale hodně vitamínů🙂

kive76
18. říj 2012

@korchy no nakonec to moc nepřeháním...myslela jsem si jako jíst víc zdravějc, ale ono to doma vůbec nejde 😀 😀 😀

korchy
10. pro 2012

Ahpoj všem,tak hned od novýho roku začínám opět dělit🙂
Přidá se někdo???

kive76
11. pro 2012

@korchy ahojky,, zdravím...já ještě uvidím..ale asi budu muset něco dělat....se sebou 90 kg po kortikoidech...a to jsem ještě v březnu měla 76 kg...

korchy
11. pro 2012

@kive76 Já se budu snažit se dotoho obout co nejvíc.Přítele jsem doma otom informovala,ten je rád že jdu dotoho znova.Ví,že jsem minule schodila 6kg za 3měsíce a navíc se mi zpravilo moje pošahaný trávení.Tentokrát budu připravená na vše,napíši i seznam jídel at mám zčeho vždy výbírat🙂

kive76
4. led 2013

@korchy tak co držíš? já až od soboty 🙂

korchy
5. led 2013

@kive76 Ahoj,jojo držím hned od 1,1,🙂

kive76
6. led 2013

@korchy takže já teda opravdu od soboty...a jsem na hrozný váze 91 kg... a dobrý?

korchy
6. led 2013

Já jsem taky sváhou vpr...mám už 76kg,ted přez vánoce jsem trošku nabrala,byli jsme nemodný,ale nepřežírali se 😖
Včera jsem porušila,tchýně měla narozeniny,ale nepřežrala se,jen 2malý chlebíčky a kuř.řízeček který byl opravdu polovičky🙂Ale nevzdávám to a pokračuji🙂

kive76
6. led 2013

@korchy já si ted pro začátek dám těch 14 dní jen zvířátka....na rychlejší nastartování a pak to zas budu střídat...

kamila1979
6. led 2013

Můj manžel dodžuje dělenou stravu a to tím způsobem že jídlo dělí na snídani, oběd a večeři. 😀
Jinak zvířatka, kytičky a neutralní to se u nás nedrží. Ale vím, že mamka měla knížku od L. Kořínkové a tam to bylo pěkně vysvětlený.

kive76
6. led 2013

@kamila1979 já tu knížku taky mám, ale já už si to dělení pamatuju, už jsem takhle dřív baštila...ale to už je dávno ...a pořád jsemse ted k tomu nemohla dokopat...

kamila1979
6. led 2013

@kive76 nejhorší je se k tomu dokopat, pak už to jde. Kluci ti by vydrželi bez jídla měsíce těm by to nevadilo, ale u manžela s dělenou stravou dle L.Kořínkové bych neuspěla.