Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

mataharyy
22. pro 2010

@misicka455 😀 😀 Hmm tak to chápu, zpět a ještě něco navíc, což 😀

misicka455
23. pro 2010

Přesně tak krasných 25 kg , ale už jen 10 dolů a budu na tom co před těhu .

power700
27. pro 2010

@misicka455 jogurty patří do kytek???? To snad ne? 😕 😔

misicka455
27. pro 2010

@power700 dočítej pořádně bavily jsme se o sojových vyrobcích paštiky, mléko atd.... 😉 sojové jogurty do kytek patří . Ostatní samozřejmě , že ne 😉

power700
27. pro 2010

@misicka455 já se teda polepším 🙄 a budu dočítat pořádně, ale jaksi na to nemám čas 😔 já tě jen zkusila, myslela jsem si, že mluvíš o sojových. Čágo. 😉

misicka455
28. pro 2010

@power700 nic se neděje 😉 Ty dělenku držíš?

power700
28. pro 2010

@misicka455 ted ne, ale 2x už jo a vždy jsem zhubla, ale ani ne tak na kila, ale v obvodu. Ale přestaneš a za chvíli je to nahoře 😠 co ty, ted momentálně držíš?

misicka455
28. pro 2010

@power700 já ted taky ne ,a le chci po novém roku na nějakou dietku najet tak je možný , že to bude zase dělenka 🙂

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klara89
30. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem si tady pročítala Vaše příspěvky a jste fakt dobré 🙂 Fandím Vám a i sobě. Přibrala jsem 20 kilo za půl roku, ani nevím jak, ale vím, že se necítím dobře. Cítím se přímo hrozně, no co Vám budu povídat, asi to znáte ...
Myslíte, že je reálné, abch pomocí DS zhubla těch 20 kg za pět měsíců? Jaké jsou Vaše úspěchy?
Jsem ráda, že jsem Vás našla a přeju hodně úspěchů do Nového roku a ať jsme zase krásné ženy 🙂

misicka455
31. pro 2010

@klara89 ahojky, já dala 10 kg za 3 měsíce takže za 5 měsíců by jsi měla být hodně blízko k vysněné váze 😉

korchy
31. pro 2010

@klara89 Ahoj,ds jsem držela před vánoce 3týdny a měla jsem dole 2kg.Hlavně jsem nebyla tak nafouklá a neměla problémy se zažíváním.Ted jí držim už 3den a jem líp.A budu i nadále pokračovat 🙂

korchy
31. pro 2010

@misicka455 Ahojky,prosím tě,já ještě nemám ty knížky od Kořínková,potřebovala bych poradit jak si můžu rozdělit sýry podle tuku.Které můžu a a které ne.Moc děkuji 😉

misicka455
31. pro 2010

@korchy já tedy držela tu přisnější verzi , že sýry a mlečné výroky jen se zviřátkama, ale pak je tedy i rozdělení , že některé sýry patřím mezi neutrální .Myslím, že je to takhle kdyžtak mě někdo opravte.

Zvířátka
vejce, sýry do 50% tuku v sušině, tavené sýry, eidam, mozzarella, feta, balkán,

Neutrální
sýry nad 50 % tuku v sušině, zakysané výrobky (jogurty, smetana, kefír, podmáslí,…), tvarůžky, lučina, niva, tvaroh, camembert, hermelín, gouda, rokfór, parmezán, brie, ovčí a kozí sýr, , žervé, gervais, veškeré tvarohové a zakysané sýry (kiri, lučina,...), harcký sýr, tvarůžky, jadel,

korchy
2. led 2011

@misicka455 ahojky,koukej co jsem našla,tady uvádějí že sojá výrobky jsou bílkoviny
http://www.strava-delena.cz/5-zasad-delena-stra...

korchy
2. led 2011

Tak už na 3strankách jsem se dočetla,že soja potaři do bílkovin.To teda koukám,dřív jsem si toho nevšimla.

kive76
2. led 2011

@korchy ahojky, ale to není dělenka Lenky Kořínkové.... ona má svojí tabulku, tohle je nějakej ten chlápek

kive76
2. led 2011

když už koukat na stránky tak musíš do vyhledávače napsat dělenná strav Lenky Kořínkové

seci
2. led 2011

ahoj holky, protože se ze mě stala velryba, tak jsem začla mezi svátky s dietou podle LK a dobrý, cítím se o moc líp a první 1,5 spadlo vlastně samo....držím se té nejstriktnější verze, minimum tuků, přiměřené porce, radši se vyhýbám pečivu, protože mám po něm tendenci se přežírat a střídám den rostlinný s živočišným.....rostlinné dny jsou mi bližší, ale to víc mlsám, takže tak trochu násilím jím i ty živoučichy 🙂 ..zatím pocity dobrý, uvidíme co bude dál....potřebuju shodit mraky kil, takže se to asi zdržím dlouho 🙂 ...můžu? 😉

misicka455
2. led 2011

Dělená strava podle Lenky Kořínkové
DĚLENÁ STRAVA A HUBNUTÍ



SKUPINA ROSTLINNÁ

Brambory, rýže (všechny druhy), bezvaječné těstoviny, knedlíky v prášku, mouka - všechny druhy světlé i tmavé, všechny druhy chleba, všechny druhy tmavého pečiva, kukuřice, popcorn, vločky a musli nepřislazované cukrem, všechny ostatní druhy obilovin, všechny druhy semínek, soja a sojové výrobky, sojové maso a všechny výrobky z něj, sojové mléko, sojová majonéza, tofu, sojové paštiky (pokud neobsahují vejce), všechny druhy luštěnin (sojové boby, hrách, čočka, fazole, cizrna), kroupy, krupice, droždí, glukóza

SKUPINA ŽIVOČIŠNÁ

Všechny druhy masa, uzeniny, salámy, paštiky, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 45%, bílý jogurt, bílý tvaroh, mléko živočišné - čerstvé i sušené, šlehačka, smetana, majonéza, majolka, tatarská omáčka, vejce, živočišné máslo, sádlo

ZELENINA

Zelenina čerstvá, mražená i nakládaná (kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami), houby čerstvé i nakládané, kečup, všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí

OVOCE

Veškeré druhy čerstvého ovoce, veškeré druhy sušeného ovoce nepřislazovaného, ovocný cukr neboli frutóza, dextróza (hroznový cukr), všechny 100% džusy (tj. nepřislazované), všechny džemy slazené uměle, fruktózou, dextrózou nebo medem

SKUPINA NEUTRÁLNÍ

Rostlinné máslo a rostlinné oleje (s rostlinnou skupinou pouze minimálně), kokos a kokosové mléko, všechny druhy ořechů kromě burských, koření všeho druhu, sojová omáčka, všechny dresinky bez živočišných přísad a vajec, sušená vejce, vaječný žloutek, hořčice, kakao, karob, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, uměle slazené limonády, med, všechny druhy umělých sladidel, rozpustné vitaminy bez cukru

ZÁSADNĚ NE!!!!!!!!

Rafinovaný cukr, řepný cukr, výrobek nazývaný přírodní cukr, bílé pečivo, burské oříšky, alkohol v kombinaci se živočišnou skupinou, příliš mnoho tuku zejména s rostlinnou skupinou

Základní graf - nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina, živočišná strava a ovoce
- je určen pro každého, kdo se chce zbavit nadbytečných kilogramů razantně a rovněž se pořádně pročistit

Volnější graf - nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava, ovoce a zelenina ve dni se skupinou živočišnou, ovoce a skupina živočišná
- je určen pro ty, kteří chtějí hubnout rychleji, ale absolutní striktnost základního grafu jim nevyhovuje

Nejvolnější graf - nesmí se kombinovat rostlinná a živočišná strava
- jeho přednost spočívá v tom, že můžete volně kombinovat ovoce a zeleninu nejen mezi sebou, ale i s oběma základními skupinami, což dává vašemu jídelníčku větší variabilitu

korchy
2. led 2011

@misicka455 mooc děkuji

klara89
3. led 2011

ok holky, tak jdeme do toho 🙂 Máme tak akorát času do léta, resp. do května to už se chodí venku po lehku ... Už jsem na tom fakt špatně, takže zkusím dělit a HLAVNĚ SE HÝBAT !!! Spálit ty hnusné špeky jenom dělením by trvalo tak tři roky, a to bych nevydržela ...
Hned zítra si dám asi tak osmi kilometrovou svižnou procházku ... a pak i běh a naordinuju si KYTIČKOVÝ den, protože mám doma mango a navíc bych si dala banán a pomeranč, jak je to s rozinkama v musli? Normállně jsou to kytky, žejo?
tak hubnutí zdar ! Jsem rozhodnutá 🙂

mataharyy
3. led 2011

Tak jsem studovala tu dělenou stravu a "dietu" podle glykemického indexu, přidala jsem poznatky a informace o zdravém stravování kojící matky a malejch dětí, udělala z toho ucelenej závěr a po porodu hurá do toho... Jsem teda zvědavá co z toho nakonec bude 😀

peta1
3. led 2011

Ahoj. Můžu se k vám přidat? Před týdnem jsem začala držet dělenku podle Kořínkové. Mám 10 měsíců po porodu a pořád se nemůžu zbavit kil a špeků, chtěla bych dát dolů aspoň 8-10 kg. Zatím se mi váha houpe. Po kytičkovém dnu zhubnu půl kila a po zvířátkovém ho mám zase zpět. Ale pozitivní je, že to jsou první Vánoce, po kterých jsem nepřibrala 2 kg jako obvykle. A vůbec mi ten zvířátkový den nedělá dobře, asi mi chybí cukr nebo co.

radusv
3. led 2011

ahoj všem,
už vás čtu pár týdnů když jsem se odhodlala, že od Nového roku začínám s dělenkou 😉 Tak snad nám to všem vydrží co nejdýl 😉
začla jsem včera a skupiny budu zatím držet vždycky 2 dny stejnou...

@misicka455 prosím chtěla jsem se tě zeptat - jak si včera dávala to rozdělení, je to opravdu podle L. Kořínkové? Protože já našla na netu stránku s dělenkou dle L.K., která je hezky rozdělená, ale spousta věcí tam chybí, který jsou tady napsané od tebe 😕
zkusím najít odkaz...

radusv
3. led 2011

tady to je:
http://www.dieta-lenky-korinkove.yc.cz/

ještě mě zajímá zda můžu cornflakes a takový ten chléb "polysťák" ? a pokud ano do jaké sk.
děkuji za odpověď

misicka455
3. led 2011

@radusv jj je to podle kořinkové

winii
3. led 2011

holky a to se ta strava každý den střídá?? jako, že jeden den máte zvířátkou a druhej den kytičkou a takhle furt dokola 😕 potřebuju taky ty špeky dostat pryč, takže bych tuhle zkusila

radusv
3. led 2011

@misicka455 děkuji 😉 ještě prosím o odpověď na druhý dotaz v dalším příspěvku 😉

@winii teprve s dělenkou začínám, takže ještě nejsem takový expert, ale je to tak střídá se zvířátkový den s kytičkovým pořád dokola...
už jsem to tady dnes psala, já začínám, tak že budu držet 2 dny zvířátkový a 2 dny kytičkový a dokola, tak snad to není problém

misicka455
3. led 2011

@radusv myslím, že by se jíst mohly a určitě kytky