Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

marketa137
12. únor 2011

@ivanas11 listové těsto se dělá bez vajec 😉 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=34994 😉

triowax
12. únor 2011

@marketa137 dělá, ale v obchodě je třeba pohlídat složení, protože ve většině ty vajíčka jsou.

A já mám dotaz na ty, kdo používají vajahit.

Mají 40ml vody na jednu lžíci vajahitu.
Ale mi přijde že je toho strasne moc.
když budu pect buchtu a dávat vajahit místo vajec, nebude to teso moc rídké

marketa137
12. únor 2011

@triowax , nebo udělat domácí ale to je docela náročné ale prý chutově nesrovnatelné 😀 . Tak zkus nasypat do misky kolik potřebuješ lžic a pak přilívej vodu dle hustoty a nebo dej jak píšou a pak o to méně tekutiny do buchty 😉

triowax
12. únor 2011

@marketa137

no ono to nahrazuje to co jsem psala jedno vejce. takže když mám na bábovku 4 vajíčka tady bude na smíchání 160ml vody. mně to přijde strasne moc.
Tolik tekutiny v bábovce není.

triowax
12. únor 2011

Třeba nakoukne Mišička a poradí.

marketa137
12. únor 2011

No to vejce tolik nemá, možná tak 80-100ml? Do bábovky se dává určitě 200ml mlíka tak bych pak mlíka dala dle hustoty. nebo si rozklepni 1 vejce a uvidíš kolik bude mít obsahově 😉 , nebo použít jen žloutky 😉

triowax
12. únor 2011

@marketa137 no dyt vím, vajíčka je strasně málo.

triowax
12. únor 2011

áá tak nééé.
už vím kde je chyba.
chlap místo 40ml, naměřil 4 deci. 😀 😀 😀 😀 jsem si říkala.

marketa137
12. únor 2011

@triowax já ybch dala jen žloutky,a le je otázka jak ta bábovka bude vypadat, protože já etda do každé dávam sníh z bílků a dávam i PDP tak je otázka aby nebyla moc tuhá 😒 . Já až ěnkdy budu mít fakt chut tak plánuju udělat perník a dam tam jen žloutky a tam vim že se sníh nedává takže to bude ok a nebo do muffinů se asi taky sníh nedává.

marketa137
12. únor 2011

@triowax 😀 😀 😀 takže s chutí do toho a pak dej vědět jak to dopadlo. Já vajahit nikdy nepoužívala 😉

triowax
12. únor 2011

@marketa137 no do některých bábovek se sníh nedává.

triowax
12. únor 2011

Ale hlavně že číšník.
Jsem se mu smála, že jestli tak na baru nalívá i chlast, tak musí přijít na buben

marketa137
12. únor 2011

@triowax 😀 😀 😀 , ymslim že by se hosti ozvali 😀

dneska máme k obědu všichni to samé ejn trošku v úpravě. manžel a Viki mají kuřecí polévku s nudlema, já jen kuřecí polévku s masem a víc zeleniny a tomášk jako manžel a viki ale bez soli 😀

triowax
12. únor 2011

@marketa137 jako myslíš,že by se hosti ozvali, že lije vetší množství než má.
no já nevím. jsou tací, kteří si to nechají líbit

misicka455
12. únor 2011

Ahojky, tak koukám, že sjte už otázku kolem Vajahitu rozluštily sami 😉

Někdy to dělám i tak , že vejce nahrazuji lžičkou oleje takže když se někam davají 4 vejce tak dám 3 vajahitové a jednu lžičku oleje. 😉

triowax
12. únor 2011

@misicka455

tudíž každá buchta, kam se dává sníh je scifi??nebo proste sníh nedávat??

misicka455
12. únor 2011

@triowax ebo dělat buchty kde se sníh nedavá tak to dělám já 😀

triowax
12. únor 2011

@misicka455 já vím.
ale třeba mám osvědčenou olejovou bábovku a tam se dává sníh.

Ted teda ale nevím, jestli v receptu sníh byl, nebo jsem si ho takl rozdělila já - na žloutky a bílky

korchy
12. únor 2011

Ahojky holky,tak hlasím 1kg úbytek......už mám jen 65,5kg 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

triowax
12. únor 2011

@korchy gratuluju a tu váhu závidím.
to je muj první mezník. Váha 65kg. Nu ještě zbývá 7kg

marketa137
12. únor 2011

@triowax koukni na MMB ale mylsim že právě olejové jsou bez sněhu, ty se řadí emzi ty nejednodušší a většinou s eto jen vše zamíchá ale já sníh dávam taky všude 😉

@korchy to je super, za jak dlouho? Já s ebudu vážit zase v pondělí tak sjme sama zvědavá jestli ěnco šlo dolů 😎

korchy
12. únor 2011

@marketa137 No od začátku roku.Ze začátku to šlo rychle,za týden 2kg dole,další týden to samé a pak už to klesá pomalu.Ale klesá 🙂 a jsem opravdu ráda.

marketa137
12. únor 2011

@korchy to je snad vždycky že ze začátku to klesá rychle a pak už ne tolik ale já se teda cítím lépe ale zjištuju že vždycky během toho týdne ta váha lítá nahoru a dolů ale když ybch s evážila jen v pondělí tak tam rozdíly jsou což je super 🙂

triowax
12. únor 2011

Tak jsem zhřešila.
Pekla jsem na zítra tu bábovku a neodolala jsem a musela zkusit.
Ale je výýborná. Chlap se sice šklebil, že je malo sladka a ja nevim co. At si nakasle. Už radši jel do práce

korchy
12. únor 2011

@triowax Taky bych si dala nejakou babovku,přitel jí peče strašně rád a strašně dobrou 🙂

triowax
12. únor 2011

@korchy já dělala hrnkovou, protože se i rozbila váha.
Ale dělala jsem z celozrnné mouky, sojového mléka, třtinového cukru (uplně ten černý a dávala jsem ho jen půl hrnku) a toho vajahitu.

Se šklebil, že je málo sladká.

Ale na mě čeká až na zítra.

marketa137
12. únor 2011

@triowax a co ta celozrná mouka? To asi nebude tak jemná ne? Já totiž vše dělam z hladké 😉 a oblíbenou máme tvarohoovu což ted nemůžu a nebo jsme dělala často šlehačkovou což je taky nereálné. ale ta tvarohová byla super a hlavně se tam dává i málo mouky 😉 . Tak mu to polej čokoládou

triowax
12. únor 2011

@marketa137 nepoleju. když nechce, nemusí. žádné ustupky a specializace mit nebude, to bych pak jen vsechno delala dvakrat.

mouka je uplne v pohode

marketa137
12. únor 2011

@triowax 😀 😀 😀 , já tu celozrnou právě moc neznam, já kupuju max na chleba aprávě mě přijde taková hrubší. Já od ledna nic nepeču. jen teda v lednu dort k anrozeninám Vikimu a ted v únoru zase Tomíkovi ale z toho sjme neměla ani kousek 😉

triowax
12. únor 2011

@marketa137 té bábovce ta jiná mouka nic neudělá. Možná jen víc mléka, když děláš těsto