Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

triowax
12. únor 2011

Jsem ted dopila čtvrtý půllitr vody. A teda faaak na silu.
Mam v zaludku rybnik.
Poctive se snazim fakt ty 2 litry vypit.
A to mam u sebe porad pul litrovou petku,at ji mam po ruce.

ivanas11
12. únor 2011

Ahojky 🙂
Holky dopřáváte si teda i sladké, i když je to dle úprav dělenky? Já mám strach si namazat ráno rohlík i tou "dělenou" nutelou a výčitky i z medu 2x denně do kafe 😝 ........ si říkám, jestli to hubnutí bude kvůli dělence nebo kvůli tomu, že nežeru prostě sladký jako dřív.
Já si koupila jednou celozrnou mouku a musím říct, že hrůza! je taková nahořklá mi přijde a bylo to v buchtě cítit. Ale možná je víc druhů z více obilovin a ta naše mi prostě nejela no. Pokud se nedá celozrná (+ další ingredience), tak se péct sladce nedá?

@triowax Hele kum manžovi šlehačku a a't si to před jídlem postříká, bude to mít sladký hned a ty bez práce 😉
Jinak já dělám zatím neradši makovou a tam vůbec nic nešlehám a jen smíchám. Zkoušela jsem i šlehat bílky i žloutky a vůbec to na výsledku nebylo poznat, takže už to nedělám 🙂

Holky je dalamánek celozrný? Sice ze semínek mletých je, ale je to spíš bílý rohlík než tmavý.

ivanas11
12. únor 2011

@triowax Ještě se zeptám k té bábovce... mléko je přeci zvíře ne?

triowax
12. únor 2011

@ivanas11 já ale mám sojové

triowax
12. únor 2011

Tak upéct mužeš i z bílé, ale bílému by ses měla vyhnout. Tož asi tak 🙂

ivanas11
12. únor 2011

@triowax Aha. A když chceš takhle použít sojové mléko, může se udělat i z toho sušeného nebo se musí koupit už "tekuté" 😅 (ptám se jak debil, ale donedávna jsem ani netušila, že nějaké sojové existuje a zaslechla jsem tu myslím o sušeném i normálním. 😉 )
Ještě kuknu co je to ten vajahit a kde se dá sehnat.
PS: Tobě nepřijde to pečení z celozrné tak trošku "nahořklé" nebo jak bych to řekla?

korchy
12. únor 2011

@ivanas11 To já si dám občas i lžičku cukru do čaje.Nebo třeba dnes 70%hořkou čokoládu 3 kostičky.
Já to dělení beru tak,aby mi bylo zdravotně líp a i nějaké kilíčko schodím.Ale hlavně to neber jako dietu,nějak přísně,prostě když máš chut tak si nic neodpírej 🙂

triowax
12. únor 2011

@ivanas11 do buchty asi tekuté.
Já ho mám i do kafe, takže beru tekuté.
Vajahi koupíš v zdravé výživě.
A ono i celozrnné pečivo má jinou chut, nez bílé, jsem zvyklá a nepřišlo mi to.

ivanas11
12. únor 2011

@korchy No určitě nebudu pořád na sebe tvrdá a nikdy si už nic nedat. Ale říkám si, že aspoň dokud nepadnou první kila, tak že se pokusím udržet.
A gratuluju k těm kilečkům dole. 😉

@triowax No já myslela, že bych si to sušené naředila vodou tak jak je v návodu (nebo i hustší, to uvidím), né že bych ho tam sypala sušené. Teoreticky by to mělo být jakž takž stejné ne. 😉 Já tu totiž seženu jen sušené myslím.
No chce to si opravdu asi zvyknout - přecijen všechny přísady jsou trochu jiné, tak to prostě jinak chutnat bude. 😉

triowax
13. únor 2011

Dobré ráno

já mám odcvičeno....

čekám až nemocníčci usnou a dám si kafčo a kousek bááábovky.

Miluju polomáčené oplatky, tak se jim v obchodě vyhýbám obloukem....ale si říkám, jednou za čas. Musím se ale kouknout na slozeni

ivanas11
13. únor 2011

Ahojky 🙂

@triowax Jako odpracováno? Byla jsi na noční nebo jsi si doma zacvičila? 🙂

Holky poraďte co na rychlej kytičkovej oběd z potravin, co budou běžně doma? Mám tu krom brambor i kuskus a jáhly (ty jsem ale nikdy nedělala, i když bych ráda zkusila - nevím, jak chutnají, tak se mi těžko vymýšlí, z čím by my a jak mohly chutnat nejvíc).

triowax
13. únor 2011

@ivanas11 odcviceno.

ja když mám kytky a nic specialniho doma neni, dam si klidne jen pečenáky

misicka455
13. únor 2011

@ivanas11 tak ze začátku než si na tu chuť celozrné mouky dodjdeš to dávej 1:1 s normoš bílou a pak jen přidávej a přidávej té celozné 😉

Mě tá mouka chutná peču si i vlastní chleby jen jsou takové více hutné nebo jak to mám říct 😀

Sladkému se nevyhejbám a když mám chuť tak si dám podle dělenky, ale zase to nepřeháním. Největší slast jsou ořechy v medu, nebo carobové tyčinky 😵

misicka455
13. únor 2011

@triowax šikulka, že jsi cvičila já se snad dneska odpo dokopu na zumbu 😉

triowax
13. únor 2011

@misicka455 taky zumbím

marketa137
13. únor 2011

@ivanas11 normálně použij to sušené a jen si to anřed a do pečení naysypej rovnou sušené a k tomu to vodu a bude to ok. na jiné diskuzi jsme zase četla že to sojové sušené je fajn ale že to krabicové je hnusné na chut ahlavně teda za 1 l mléka 50kč je dost 😒 . Já asi zítra budu mít kytičky a asi si udělam čínské nudle jen se zeleninou, to bude rychlovka, když jdu s Tomíkem na RHC a pak ještě do lidlu takže přijdu kdo ví kdy 😒

triowax
13. únor 2011

@marketa137 mně to krabicové strašně chutná.
má takovou krásnou vůni, i chut....mnam.,

marketa137
13. únor 2011

@triowax 🙂 🙂 já nezkoušela ještě žádná, já vždycky při kytkách nepiju kafe ale jen čaj takže mlíko nepotřebuju a zatim ani do vaření sjem ho nemusela dávat.

Takové houbové rizoto by taky šlo ne při kytičkách?

triowax
13. únor 2011

Jooo šlo.
Já ho mám právě jen do kafe, tak mi ta cena tak nevadí, mám ho tu víc jak týden

ivanas11
13. únor 2011

Holky díky, jste zlatý. Já dojela od tchánovců, tak si dala zbytek bramboračky od minula a zkusím uvařit ty jáhly a uvidím, co k tomu! 😝 Láká mě je udělat si je i na sladko s medem a skořicí, ale dnes jsem "porušila" a dala si u tchánovců pudink s piškotama, tak nevím... ráno jsem měla na pečivu i tu "kytkovou" nutelu - asi bych měla se sladkým už skončit 😝 .

@misicka455 Já mám doma taky oříšky v medu, tyčinku, jenže je tam přemíra buráků. No holt můžu být ráda i za to - v tom našem výběru tady. 😀

@triowax Tak to jsi dobrá, že cvičíš. Já si kdysi koupila DVD s aerobikem, jenže u nás to tak strašně duní (děsně to hopsání v teniskách"plácalo" a to mám přímo halový), takže šílenej rambajz, ještě jak máme celej spodek domu propojenej a vedou odsud schody nahoru do pokojíčků, tak se to tu tak rozlíhá a jde to samozřejmě nahoru)

triowax
13. únor 2011

@ivanas11 jestli se tomu dá říkat svičení, tak joo. Nevydržím ani deset minut a jsem zchvácená.

ivanas11
13. únor 2011

@triowax 😀

ivanas11
13. únor 2011

@triowax Ještě jsem se chtěla zeptat na tu bábovku.... kdo ji u vás vlastně jí krom tebe? A jak dlouho ji jíte? Ptám se proto, že když udělám bábovku, tak jí jim většinou sama a to abych ji jedla průběžně snad dva dny, aby mi tam neležela týden. 😝 Ale když tu shazujeme kila, tak to by toho sladkýho bylo moc ne? Říkám si, že bych ji taky zkusila - jestli by třeba nebyl problém, že bych si dala 2ks ráno na snídani, pak po polévce jako druhej chod a tak.

triowax
13. únor 2011

u nás já a děti.
už je půlka pryc. eventuelne muzes dat zmrznout

marketa137
13. únor 2011

@ivanas11 tak to dělej jako já. Já sladký moc nesmim, manžel to nejí avikimu dělam brumíky, normálně jakýkoliv bábovkový ětsto le jen polovinu 😉 a to s esní vždycky hned 😉

korchy
13. únor 2011

@ivanas11 Ahoj,napis potom jak to je stema jáhlama chutově.Taky jsem je ještě neměla.Ale mam koupený celozrný kuskus tak zkusim v týdnu.

marketa137
13. únor 2011

@triowax můžeš mě napsat recept na tu bábovku 😉 . Vim že jsou velikonoce za dlouho ale mam 2 recepty na velikonočního beránka ale všude jsou celá vejce ajá nevim když bych dala jen žloutky jestli to bude vadit. Ani v jednom recpetu se nedává sníh.

Kde sehnat sojovou šlehačku? Často jsem dělala právě bábovku ze šlehačky ale nevim jestli je nějaká náhražka místo toho 😉

ivanas11
13. únor 2011

@korchy Ahojky. Tak jáhly dobrý, i když možná jsem je míň rozvařila. Nakonec jsem je dala na sladko. Ale že bych z nich byla nějak paf, to ne. Přemýšlím k čemu to přirovnat - třeba jako proso řekla bych. Kuskus mi ale chutná víc, ten je víc podobnej spíš těstovinám a je okamžitě udělanej a hlavě totálně nekalorickej. Asi jáhly už moc dělat nebudu - na kaši mi bude stačit ovex., pohanka - vločky a třeba někdy zkusím i kuskus.

triowax
13. únor 2011

@marketa137 marki dva hrnky mouky, hrnek cukru, 4 vejce, pul hrnku oleje a tak hrnek mleka,

a já jsem zhřešila, byli jsme u Meka-.....uááá já jsem koza

korchy
13. únor 2011

@ivanas11 jj moc dekuji,to je nebudu ani kupovat 😉