Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

misicka455
17. čer 2010

Ahojky holky, tak já mám dneska kytky s ovocem na snídani lívanečky to byla mňamka na sváču celozrný rohlík a teď si opejkám v troubě bramboty a žampióny , ke sváče bych si chtěla udělat tu buchtu a večer asi nějaký koktejlík s ovocem 😉

Zítra budou taky květinky, ale se zeleninou.

jitka355
17. čer 2010

@hanulinecka
nemohla by jsi mi poslat tabulku - rozdělení zvířátek a kytiček
děkuju

hanulinecka
17. čer 2010

@jitka355 momentík opíšu ji z knížky té posldení co mám 😵

hanulinecka
17. čer 2010

KYTIČKY
brambory,rýže,bezvaječné těstoviny,knedlíky v prášku,mouka všechny druhy tmavé i světlé,všechny druhy chleba,všechny druhy pečiva/kromě bílého/,kukuřice,popcorn,vločky,všechny druhy obilovin,všechny druhy semínek,tofu,soja a sojové vyrobky/pokud neobsahují vaječnou bílkovinu/,sojové mléko,sojová majonéza,sojové sýry,sojové paštiky,sojové boby,čočka,hrách,fazole,kroupy,krupice,kusku,droždí,glukoza ,slad

ZVÍŘÁTKA
všechny druhy masa,uzeniny,salámy,paštiky živočišného puvodu,drubež,ryby,všechny druhy konzervovaných ryb,sýry, nejlépe do 45%tuku,bílý jogurt,tvaroh a všehcny neslazené výrobky z něj,mléko živočišné,šlehačka,smetana,majonéza,tatarská omáčka,celé vejce,vaječný bílek,oleje živočišného druhu,živočišné máslo ,sádlo

NEUTRÁL
ovoce čerstvé i sušené bez přidavku cukru,kokos,kokosové mléko,kompoty slazené uměla nebo fruktozou,zelenina čerstvá,mražená i nakládaná/kromě zeleniny smíchané s kukuřicí a luštěninami/,všechny druhy ořechu kromě burských,rostliné máslo,rostliné oleje,vaječný žloutek,všechny dresingy bez mléčných přísad a celých vajec,houby čerstvé i nakládané,většina dochucovadel,sušená vejce,koření všeho druhu,sojová omáčka,kečup,všehcn druhy tomato-zeleninových směsi,hořčice,kakao,carob,všechny druhy kvalitního včelího medu,džemy slazené uměle nebo fruktozou,všechny druhy čaju,všechny 100% džusy nepřislazované,káva,uměle či fruktozou slazené limonády,fruktoza neboli ovocný cukr,dextroza/druh sladidla,rozpustné vitamíny bez cukru

ZASADNĚ NIKDY
rafinovaný cukr,burské oříšky,alkohol v kombinaci s živočišnou skupinou,příliš mnoho tuku se především rostlinou skupinou,béle pečivo

tak tohle je opasný z té knížky

misicka455
17. čer 2010

Za bilé pečivo se bere o bílej chleba?

hanulinecka
17. čer 2010

@misicka455 to nevím,ale normální chleba jím taky když nemám jinej nebo tak,ale abych ho jedla pořád to ne 😉

apetit
17. čer 2010

@hanulinecka děkujeme moc za graf 🙂 někde jsem četla že šlehačka a tvaroh je neutral podle toho ne

hanulinecka
17. čer 2010

@apetit jako teda šlehačka a tvaroh nemuže být neutrál 😕 nečetla jsi o takové jiné dělené stravě???podle nějaký jiný autorky???ona to měla myslím tak jinak rozdělený

apetit
18. čer 2010

@hanulinecka si jo už to mám popletené 🙂

misicka455
18. čer 2010

Dobrý ranko tak já mám dneska zase kytky a na snídani bude celozrná bulka s tofu a nějaká zeleninka samo.

@hanulinecka včera jsme udělala tvoji buchtu a super a rychlá byla 😉

hanulinecka
18. čer 2010

@misicka455 kráásné ránko takymám dneska kytičky a mám smažený květák s bramborama obaluju mouka,žloutek ředěný vodou a strouhanka dělám ve fritáku ona tam píše třeba o koblížkách,které dělá taky ve fritáku protože i když je to v tuku tak je to rychle usmažený odsaje se zbytek tuku a je to lepší než v pánvičce to smažit dlouho
ale zase se to nejí tak často a podle zásad to je 😉

jinak jsme pekla tu vánočku a taky mnamka měla jsme ju na snídaní s marmeládou kuku dia jahodovou v lidlu a je vynikající pak jsme měla jěště dia z dm teda je dražší,ale jsou super měla jsme i levnou z kaufu a ta je hrozná tak jen pro inspiraci 😉

misicka455
20. čer 2010

Ahojky tak já mám dneska zase zviřátka a zítra se chystám na kytky, nakoupila jsem nějaké výrobky ze sójy tak jsme na ně zvědavá 🙂

misicka455
20. čer 2010

hanuli dík za tip stím květákem 😉

hanulinecka
20. čer 2010

😉 @misicka455 není zač
já teda sojové maso taky kupuju a dělám často i když to není por mě pravé ořechové jen třeba brambor se nenajím takže je to dobrá nahražka

dělám na cibulce je pořádně osmahnu i ty kostky sojové krájím na menší jen po troškách přilévám vodu přidám sojovku a nakonec třeba lečo nebo když mám čerstvé tak rajče,papriku a dusím k tomu brambory a rýži a mužu se toho ujest
jinak kupuju lečo zavařené v obchodě a je to taky mnamka dá se to dělat na hoodně zpusobu

já teda ted nehubnu,ale pořád držím váhu stimuluju hormonama tak jsme ráda,že to neleze nahoru a za chvilku to pujde dolu uvidíme 😵

misicka455
20. čer 2010

ne ne zachvilku to půjde nahoru onose totiž v těhu přibejrá 😉

hanulinecka
20. čer 2010

jěště vám napíšu jednu takovou mnamku je to neutrál tak se to muže jak ke kytičkám tak ke zvířátkum 😵 😵 a je to čokoláda 😉,ale pozor holky jednou jsme ju dělala z celé dávky a vubec se mě nepodařila tak moc nedopopručuji i segře se nepodařila i je jí moc tak ju dělám od oka
dělá se to ve vodní lázni že vrní hrnec musí být potopený ve odě
a dělám to třeba jen pulku tuku přidím trochu medu a kakao od oka a dám oříšky namleté ona tam píše třeba míchat ,michat a pořád míchat 😀míchám jen málo,protože se mě už zbíhají sliny 😀pak ju naliju do forem na led a dám do mražáku až zmrzne žeru 😀 😀 😀jak neuvázaná
nebo si nechám trochu v kastrulku nakrájím banán a jéé to je mnamka
ale jak říká zcelé dávky se mě nepodařila jen od oka vždycky

250g 100%tuku
15og medu
90g kakaa
mandle ,oříšky

hanulinecka
20. čer 2010

@misicka455 😀 😀 😀 😀 😀 ,ale mohlo by mě to do 20tt stát to bych byla spokojená 😀 😀

misicka455
20. čer 2010

Jůů a to je fakt neutrál jo 😲 Tak to zítra vyzkouším 😵 😵

misicka455
20. čer 2010

No mě právě váha v těhu nestála a to ani když jsem musela poslední dva měsíce držet dietu kvůli cukrovce 😀 takže proto tedka dělím a příště v těhu budu asi taky abych pak neměla na sobě těch 15 kg 😠 😠 😠 navíc

hanulinecka
20. čer 2010

@misicka455 jj neutrál mám to tady před sebou 😉

miši mě u prvního taky nestála a ve 20tt už bylo 20 kilo nahoře a za celé těhu 30kilo porodem nešlo dolu nic ☹ ☹ a rok po porodu pořád 30 kiilo nahoře ☹ ☹ ☹ takže jsem byla exot a tak jsme musela začít bojovat holt a ted mám 15 kilo a jěště bych 15 chtěla,ale uvídím když ted neotěhotním tak na další pokus jdu až v září tak bych to dala dolu do září

misicka455
20. čer 2010

no já přibrala těch 20 ataky nic oc něšlo dolů jen váha Verči o to bylo něco kolem 4 kil 😒

A cvičíš ještě nějak k té dělence?

hanulinecka
21. čer 2010

miši já chodím cvičit jen přes zimu at držím dietu nebo ne,přs léto jsme na zahradě a pohybu mámaž až tak ted necvičím
dneska mám zvířata tak snídám okurku s paštikou anaoběd nevím budu dělat špagety tak si tu majdu asi zabalím do vaječné ämolety

misicka455
21. čer 2010

Já mám dneska taky zviřárka a jdu vyzkoušet tu čokošku 🙂

misicka455
21. čer 2010

tak čokoška v tekutém stavu super jen my to nějak nedje z té formy co byla v mražáku vytuknout 😉

hanulinecka
21. čer 2010

miši já jsem to nožem okraje odlepila nebo dřizla a pak mě to šlo 😉

misicka455
22. čer 2010

Tak já to vydlabuji lžičkou a je to mnamka 😀

jitka355
22. čer 2010

ahoj.
já bych s tím trochu potřebovala poradit.
Dneska jsem měla mandarinku, zeleninový salát s vajíčkem a loveckým salámem zalité zakysanou smetanou.
Nevím zda je to správně.
Vůbec nevím co bych přes den, když jsem v práci měla jíst třeba když budu mít kytičky.
Poradíte někdo
Nebo třeba nějaké recepty, co bych si mohla dát večer.
Díky

hanulinecka
22. čer 2010

@jitka355 ten zeleninový salát je správně popkud máš zvířátka,ae ta kombinace jak to chutná s tou zakysankou??? 😉

víc napíšu až uspím dítě otravuje mě tady 😀 😀 😀

jitka355
22. čer 2010

@hanulinecka
té zakysané smetany jsem tam dala málo a do ní jsem ještě přidala sůl, pepř, kurkumu a petrželku z balkónu 🙂
Je to dobrý, chutná to jak chlebíčky, ale bez veky

hanulinecka
22. čer 2010

@jitka355 a jo takže to byla jakoby zálivka hustá tak to už si dokážu představit 😀

jiank co se jídla týče já třeba na kytičky jim
tmavé rohlíky s rostl.máslem jenjakoby zatřu pory ne nějak moc a jím to s okurkou,rajčatem nebo marmeládou dia to mám asi nejraději
jinak v kytičky jím těstoviny se zeleninou,nebo brambory a sojové masi udělané na čínu nebo i s rýží
gnochi zalité jahodama nebo chnochi s mákem zapečené žampiony vydlabuje na cibulce osmažím ty nožky přidám zeleninu a dám zapéct navrch dám snítku másla těch variant je strašně moc
já teda když mám kytky jím většinou sladké jídla mám na t tak nějak chut po těch zvířátkách