Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

snajecka
8. únor 2011

Pořád si říkám, že je to jen o zvyku a o tom co svoje tělíčko naučím ... ale i tak je mi ze včerejška smutno, tak snad dnes napravíme reputaci ...

radusv
8. únor 2011

Holky vydržte - trpělivost růže přináší 🙂
@snajecka Snaj ze začátku jsem měla taky pořád hlad, ale během 2 týdnů si fakt tělo zvyklo a dnes mi stačí od včeho malé porce...
hlavně, žádné výčitky, že jsi zhřešila - to si myslím, že je daleko horší než samotné zhřešení - taky tu kolikrát napíšu, že jsem zhřešila a vůbec se tím netrápím 😎

triowax
8. únor 2011

@radusv já třeba nemám hlad, ale štve mě, že prostě není vidět téměř žádný výsledek.

A hlavně u každé diety je dobré, když si povolíš třeba jedno zhřešení.

snajecka
8. únor 2011

@radusv Děkuju Radi, snad to za těch 14 dní bude lepší ...zkusím se do té doby něčím zabavit 😉 Jo jinak před chvilkou jsem četla ten článek z druhé diskuze .... raději jsem ti písla IP ... 😔

snajecka
8. únor 2011

@triowax To mě mrzí že se ti to zastavilo.... a cvičíš a dostatečně k tomu piješ? Ok, tak malé zhřešení ob den na začátku řešit nebudu 😉

triowax
8. únor 2011

@snajecka cvíčím,piju. ono ne že by se to zastavilo,ale nejaky extra rozjeti ani nebylo

snajecka
8. únor 2011

@triowax Já ještě neposoudím, beztak tady za měsíc budu špatná z toho, že mi to taky nejde dolů 😉 Tak to triunko zkus ještě chvilku vydržet, vykašlat se na to můžem vždycky, ne? 😉

triowax
8. únor 2011

@snajecka jinak to zhreseni jsem myslela jednou za tyden, ne kazdy den

snajecka
8. únor 2011

@triowax jo jo, tuším musím Vás taky nějak pozlobit 😉 😀 Ne, já uvidím jak u mě ten začátek, včerejšek mě trochu překvapil, jak bříško křičelo že chce ještě a víc...ale dnes už to snad bude lepší ... 😉 a hřešit se nebude 😉

kive76
8. únor 2011

@snajecka ahojky, taky mám dneska zvířátka...ráno kafčo s mlíke 🙂 m a pak kus šunky se sýrem.... a pak si dám jogurt, a k obědu ještě uvidím...

kive76
8. únor 2011

@radusv taky jsem si včera koupila bílou activii měli jí v akci v penny marketu ...takže 4 ks...dneska mám 2 ks..a zítra to dojím 🙂

radusv
8. únor 2011

@kive76 oni jsou dost často v akci a taky si kupuju vždycky po 4ks 😉

ivanas11
8. únor 2011

Ahojky 🙂

@snajecka Určitě bude líp. 😉 A když mluvíš o těch prvních 14ti dnech, pak člověk jí míń a nehoní ho tolik mlsná?
Jinak mě bylo doteď smutno každej večer - a to je možná i slabý slovo!!! Večer jsem spásla na co jsem přišla.

@radusv Když už jste u těch porcí - říkám si, že budu třeba držet dělenku, ale budu jíst velké porce a že se to pak nikam nehne. Kde je ta hranice nebo jaký jsou normy, jak bych - kolik - měla jíst? No zřejmě budu muset odhadnout že... Ale všichni mi říkali, že jedli prostě stejně, tak nevím no.

Holky ještě pro posouzení - znáte, pijete někdo Caro nebo meltu? Ono je to stejný. Je to vlastně z ječmene, nějakýho obilnýho sladu a ještě něčeho - takže kytky a já to miluju s mlíkem. Bez něj to není ono. Takže kombinace naprd! Budu muset koupit to sojový mlíko. Máte zkušenost? Jaký je lepší třeba takhle do pití, sušený nebo tekutý a co třeba kokosový? Já vůbec nevím, jak to chutná.... Abych si nedovezla něco, co absoluntě nebude do pití dobrý. A kolik to tak stojí a kolik toho je?
Moc díky za odpovědi - vím, že se tu furt jen ptám 😝

radusv
8. únor 2011

@ivanas11 co jsem tady četla - tak dělenka není o velikosti porce, ale o tom, že správně dělíš a netrpíš hladem jako u většiny diet, takže když máš hlad tak se najíš 😉
já byla zvyklá snídat např. 2 rohlíky s něčím a teď když to dělím a snídám "to něco" bez rohlíku, tak je to pro mě menší porce a tělo si po 2 týdench na menší porce zvyklo, že už se ani nepřežírám 😉
Caro ani Meltu nepiju, takže neporadím...
Koupila jsem si toto sójové mléko, ale zatím ještě nevyzkoušela 😅 a stálo cca 52,-
http://www.lekarna-vltavinska.cz/eshop/doplnky-...

ivanas11
8. únor 2011

@radusv Děkuju za odpověd. 🙂
Je pravda, že já včera jedla takhle prvně a taky nešlo sníst toho stejně. Né že by se to do mě nevešlo, ale jak se to jí samotný, tak to tolik nejde (hlavně u těch zvířátek). Tak jsem zvědavá, jestli a kolik zhubnu. 🙂
To mlíko určitě koupím. díky 🙂

snajecka
8. únor 2011

@ivanas11 Ahojky Ivus, no já se doteď kvůli kojení dost přežírala, nechtěla jsem si odepřít aby nebyl problém s mlíkem a te´d musím postupně ztáhnout trošku žaludek. Ne že bych hladověla, ale prostě nesežeru toho tuny.... jen pro příklad se občas stalo že jsem v poho sěžrala víc jídla než manža a to to taky není kdovíjakej drobek, tak prostě jen obecně zmenšit přísun jídla a v kombinaci s dělenkou s více pitím to prostě u mě zákonitě musí dřív nebo později na kila zabrat ...

Holky dala jsem si na zítra vařit cibulo - bramboračku s bylinkama, ať to mám zítra na kytku bez práce 😉 Dnes dorazím zvířátka a zítra a pozítří si užiju mňamkůůůů 🙂 Bylinky (libeček - nahradí chuť masoxu, majoránka, trošku kmínu) + trochu krupice na zahuštění ... mňam ... snad to do kytky spadá všechno včetně té krupice .... 😉

marketa137
8. únor 2011

Ahoj, tak já dneska ještě zvířátka, máme naložené masíčko tak k tomu si dávam zeleninu a je to fajn, k večeři jsme měla vinnou klobásu a bylo mě po ní docela těžko, jak je to bez chleba tak nic moc ale ráno váha ukázala méně než včera 😉 a zítra mám kytičky, chci udělat cizrnu jako hrachovou kaši tak uvidim jaké to bude 😉 a pak ani nemam nápad co avřit ale to zase budou zvířátka, já kytičky tak jednou za 4 dny 😉

ivanas11
8. únor 2011

@snajecka Jo tak to je přesný.... Já sice přes den tak nějak hlad nemám, protože pořád něco průběžně jím - a i když ne, tak prostě hlad není. Ale večer, jak mám klid... toho si ďobnu, to si dám a pak to jede.... je to silnější než já! A jsem totálně závislá na čokoládě, takže tady vůbec nic nemám. Ani si nekupuju - snad jednou za ten rok jsem si koupila sama čoko. Ale jak na schvál se tu vždy něco vyskytne, něco někdo donese atd. dokud něco neshodím, tak nesmím polevit. Pak si jednou za čas nějakou tu mňamku dopřeju.
Dnes mám taky kytky. Udělala jsem si soju s hranolkama a rajčata (sice není ideální, ale jsou dělaný na sucho v troubě). Doplňuju to ovocem, který vlastně jindy nemůžu, tmavý pečivo a to je asi tak vše, co si dám při svačinkách. Večer ještě nevím, třeba si udělám nějaký těstoviny, kuskus nebo tak. 🙂
"Snajecka" můžu znát tvoje jméno? Přecijen takhle tě tu oslovovat nechci. 😉 Tu bramboračku máš na celej den nebo jen k obědu? Asi bych taky mohla někdy nějakou udělat. A ten libeček fakt závidím! Je výbornej!!! Jen já ho tu nikde neseženu. Minulý týden jsem si napěstovala bylinky, už pomalu lezou, ale libeček tu neměli. Snad ho seženu, protože to dá opravdu chuť, kterou prostě ničím nenahradíš. 😉

ivanas11
8. únor 2011

Holky já na váhu vlezu až příští týden - vždy raději 1x. A myslím, že tak nějak budu v klidu, i když se váha nepohne. Ono to možná může trvat. Kamarádka shodila za měsíc 4kg, ale až tak nějak ke konci měsíce naráz. 😉 .... ještěže se tu máme navzájem jako podporu. 🙂

@snajecka Jo a ještě kojíš? Teď nevím, jestli jsem se už neptala. Já stále jo, cca 4x za celej den. Tak snad to hubnutí nebude moc vadit.

snajecka
8. únor 2011

(Kytičky) *Cibulo-bramboračka s krupicí*

5 brambor, 1 cibule, hrst krupice, libeček, majoránka, drcený kmín, sůl.

Brambory nakrájíme na drobné kostky, cibuly rozpůlíme a pokrájíme na proužky (půl kolečka), dáme společně vařit. Osolit, okořenit, přivést k varu a 5 min před koncem přidat krupici. Doboru chuť. 🙂

radusv
8. únor 2011

@snajecka podle mě bramboračka s krupicí v pohodě...
já se těším na večer - udělám si moje oblíbené topinky z tmavého toust. chleba v topinkovači a na to sójový tatarák ( je výborný, připomíná mi něco jako ďábelské tousty ) 😉

triowax
8. únor 2011

masox jako takový je přece dochucovadlo a tudíž neutrál ne?

snajecka
8. únor 2011

@ivanas11 Ivuš sušenej Libeček se dá sehnat v tesku, albertu ... není to ajko čertvý libeček, ale jde to. Jmenuju se Jana, ale snaječku už mám za ty roky pod kůží taky 😉 Takže možná i raději nechme snají, ju? Tak nějak mi to k netu pasuje 🙂 Jo a bramborajdy jsem si udělala kotel, bude obídek i véča 😉 🙂 Honzík ji dostane už dneska 🙂

radusv
8. únor 2011

taky si myslím, že masox je neutrál, ale když to Snaj nahradí, tak má rozhodně zdravější variantu 😉

snajecka
8. únor 2011

@radusv Jéééé, to zkusím pozítří takyyyyy 🙂 receptík na tataráčka jsem někde na předchozích stránečkách zahlédla .... 😉

marketa137
8. únor 2011

@radusv prodávají i zeleninové dábelské tousty takže eventuleně to by taky šlo ne 😉

snajecka
8. únor 2011

@triowax Asi je to jedno Trij, ale já masox beru jako koncentrovaný vývar z kostí a masa ... takže já si ho přihodím na zvířátkové dny, ale asi bude neutrál, tak je jedno kam ho dáváš ty 😉

radusv
8. únor 2011

@ivanas11 něco pro tebe, co tady dávala misicka 😉
ZÁKLADNÍ POKYNY PRO SPRÁVNÉ UŽITÍ S.P.L.K.

Jezte takové množství jídla, na jaké máte chuť.
Nikdy si nedovolte mít hlad! Noste s sebou pořád něco malého.
Máte-li hlad večer těsně před spaním, najezte se. Rozhodně hlad nepotlačujte.
Pakliže vás probudí hlad v noci, najezte se. Rozhodně hlad nepotlačujte.
Jezte kdykoliv pocítíte hlad.
Základní skupiny (rostlinnou a živočišnou) střídejte libovolně. Je jedno, kolik dní za sebou jíte skupinu rostlinnou a kolik dní živočišnou.
NIKDY nejezte obě základní skupiny v jednom dni, byť by to bylo s pauzou. Na kompletní strávení jedné skupiny potřebujete minimálně i maximálně 8 hodin.
Končíte-li před spaním například skupinou živočišnou (nebo dáte-li si ji uprostřed noci, protože vás probudí hlad) a druhý den chcete přejít na skupinu rostlinnou, dodržte mezi jídly jednotlivých skupin 8hod. pauzu. Totéž platí naopak.
Jíte-li ovšem jednu skupinu několik dní za sebou, je v podstatě úplně jedno, v kterou denní či noční dobu jíte.
Pakliže potřebujete snídat, snažte se jíst až po deváté hodině ranní. Jestliže snídat nepotřebujete, snažte se jíst až po 12. hodině polední - ráno a dopoledne se tělo čistí. Ideální je dopoledne jíst jenom ovoce nebo zeleninu. Pakliže jíte občas v noci, ideální by bylo skončit s jídlem nejpozději ve 4h ráno a nejíst do následujícího poledne - rovněž kvůli čištění organismu.
Pijte dost tekutin, alespoň dva litry denně - lépe se potom vyprazdňujete a snadněji hubnete.
Čaj a kávu můžete pít neomezeně. Pozor jen na správnou volbu mléka do kávy.
Všechny nealko nápoje vedle minerálek a stolní vody pijte zásadně nepřislazované.
První tři až čtyři týdny dodržování S.P.L.K. nepijte alkohol. Přeladění metabolismu a hubnoucí proces se alkoholem brzdí. Poté jej pijte pouze v kombinaci s rostlinnou skupinou.

NIKDY NEMÍCHEJTE OBĚ SKUPINY DOHROMADY - ANI KOUSEK ČEHOKOLIV. TEORIE "JEDNOU SE TO NEZBLÁZNÍ" NEFUNGUJE. ZBLÁZNÍ! TĚLO NEVHODNOU KOMBINACI OKAMŽITĚ ZAZNAMENÁ A REAGUJE - PŘELADĚNÍ METABOLISMU SE NARUŠÍ A MUSÍTE ZAČÍT KOMPLETNĚ ZNOVA. NEPŘEHÁNÍM, JE TO VYZKOUŠENO!!!

DŮLEŽITÉ!!! Časté přerušování, tj. kombinování obou základních skupin dohromady je nevhodné - tělo totiž potom neví, co má vlastně dělat a hubnutí jde buď pomalu nebo se zastaví úplně.

radusv
8. únor 2011

@marketa137 tak to nevím, že prodávají...
@snajecka myslím, že tady byl recept na tatrák vložen, ale já si kupuju už hotový v takovým válečku ve zdravé výživě cca za 18,- 😉

snajecka
8. únor 2011

@radusv Taky dobrý a jak se to jmenuje v té výživě, Tofu tatarák????