Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

snajecka
4. únor 2011

Ahojky všem 😉 🙂 ráda bych se k vám na dělenku přidala, pokud Vám to nebude vadit ... snažím se dočítat všechny Vaše receptíky a rady, ale i tak se obávám, že občas ze začátku budu mít hloupé dotazy. 😅 😉 🙂

snajecka
4. únor 2011

Jinak tedy dobrovolně přiznávám, jsem recruit od ***radusv*** 😉 😀

korchy
4. únor 2011

@snajecka Ahoj a vítej
My (teda snad všichni) držíme dělenku podle Lenky Kořínkové.Jen se klidně ptej,já se na začátku taky ptala,pak jsem si přečetla knížku a už to dost zvládám a hlavně mě to baví 🙂

snajecka
4. únor 2011

@korchy Ahoj, moc děkuju za přivítání ... zatím zkusím posbírat info od Vás a z netu a jestli to aspoň chvilku vydržím a začne mě to bavit, určo dojde i na knížku 🙂

snajecka
4. únor 2011

Já se teď v týdnu nadchla a rozhodla to zkusit, dnes se pokusím sestavit první jídelníček (těžce opisuju od vás 😀 ) a od pondělka spouštím učeníčko dělenky 😅 Tak snad to dopadne dobře ...

radusv
4. únor 2011

@snajecka Snaj vítej 🙂
teda takhle mě prásknout 😀 😉

misicka455
5. únor 2011

Ahojky,
tak vítám dálší duše na dělenku 😉 Ať se daří 😉

Dnes ja například dělám pečené maso , zelí a knedlík . No a já mám zviřátka, takže klasika uvařím zelí , ale než ho zahustím tak si oddělám pro sebe bokem opeču cibulku a tím to zelí zahustím a ochutím podle toho co mám ráda k tomu sí dám to pečené masíko a mám oběd, knedlu neee.

Kdybych , ale chtěla mít kytky tak si normálka zahustím zelí, udělám knedlík bez vajez - náhražka vajahit nebo je i recept kam se vajíčko nedavá nedavá no a tedy zapomenu na masíko.

Takže vidíte , že nemusíte vařit na dvakrát 😉

Jen pozor jestly máte maso vepřové mělo by se minimálně 😉

korchy
5. únor 2011

Ahojky,tak já včera večer zhřešila.Přiznám se,že jsme měli spřítelem chut dostat se do nálady,tak jsme poprví spolu zahulili.Přítelovi se ale udělalo docela nevolno,ikdyž jsem mu namazala chleba,aby to zajedl.Zato mě bylo supr,ale dostala jsem právě hrozný hlad a taky si dala chlebík s pomazankou,boužel salámovou.... ☹
Tak dnes od rána jsem na mlíce a večer jedem na večeři,tak si dám kuřecí salát s balkánským sýrem.Přitelovi vařím játrovku,mnam dala bych si ale ne ne ne.
Jo a vpodvečer jsem si osmažila pár hranolek z brambor a ktomu tu sojanézu a paráda,zachutnala mi🙂

misicka455
5. únor 2011

jj po trávě máš hlad jako prase 😀 To se nai nedivím 😀

ivanas11
5. únor 2011

Krásné dopoledne 🙂
Jdu k vám zase na radu. Abych se do toho dostala, musím se naučit zapamatovat si potraviny, co jak se kam dělí. Koukám, že to tu máte pojmenovaný podle Kořínkové - kytičky a zvířátka? Jen tak zběžně jsem na to při hledáně dělené stravy narazila. Tak bych se chtěla zeptat - někdo tu myslím mluvil o tabulce, kterou má Kořínková v knížce (nebo to možná bylo jinde na netu) - nemáte jí někdo anebo nějakou jinou, která je dle vás nejlepší a nejobsáhlejší? Moc by mi to pomohlo, abych sem nechodila s každým obědem, co do něj smím dát a co ne 😉

radusv
5. únor 2011

@ivanas11 já jsem si vytiskla tento odkaz a měla jsem ho ze začátku vždy při ruce, ale ještě teď do něj někdy nahlídnu 😉
http://www.dieta-lenky-korinkove.yc.cz/
a na str. 37 dávála misicka obsáhlejší přehled, tak si můžeš vytisknout i ten 😉

snajecka
5. únor 2011

@misicka455 Díky moc 🙂 , zatím jsem do jídelníčku ještě nedávala jídylka s náhradou vajec nebo sojovým mlékem (těch změn je i tak dost, ale jak budu jídelnák obohacovat, tak myslím že i na tyto potraviny dojde - první určo zkusím pudink ze sojového mléčka, tak uvidíme)

Jiank moc prosím o radu kam zařadit Houby a takové ty polysťákové chlebíky .... ???
a úplně jsem se zakuklila na koprové omáčcea nějak se nemůžu rozmotat 😅 Pokud mám klasickou koprovku s mlékem, neměla bych ji s bramborem ("jiná" zelenina), když bude koprovka ze sojového mléka - s bramborem můžu (kytičkový den), pokud chci dělat normální koprovku z mléka, co si k ní teda můžu dát ??? Uf, já vím pitomost, ale fakt si nejsem úplně jistá jestli už neblbnu ... 😒

radusv
5. únor 2011

@snajecka nevím zda to je dobře, ale já houby beru jako zeleninu a na polysťáky jsem se tady ptala určo já taky a už nevím kam patří 😀 protože jsem je vyřadila z jídelníčku...
koprovku s normoš mlékem nebo smetanou - zvířátka a jen bys jí měla s masem a vajíčkem na tvrdo
a pokud si jí uděláš ze sójového mléka - kytičky tak s bramborem nebo knedlíkem bez vajíčka

misicka455
5. únor 2011

Houby jsou neutrál .
polysťáky bych mrkla na složená,ale asi bych je dala do kytek , ale nevím nejím.

misicka455
5. únor 2011

DELENY PISKOT:
na 1 zloutek 2-3 lzičky teple vody (zalezi na velikosti zloutku)
1 lzici trtinoveho nebo ovocneho cukru
1 lzici polohrube mouky
- ja delam zpravidla piskot z 5 vajec

Slehat zloutky s vodou a cukrem, az se vytvori husta pena - rucnim slehacem mi to trva cca 10 minut, vznikla naslehana hmota je fakt k nerozeznani od te s bilkama. Pote jiz neslehat a pomalu primichat po lzicich polohrubou mouku. Dat do vymazaneho a vysypaneho pekace, pecu na 200 dokud nezezlatne.

Trvalo mi docela dlouho, nez jsem vychytala spravne naslehani, protoze podle Korinkove mne proste nesly naslehat pouze zloutky s cukrem - nic z toho nebylo, takhle jsem zkazila nepocitane vajec Pridanim vody a dlouhym slehanim je vysledek fakt super a piskot je fakt mnamka

snajecka
5. únor 2011

Děkuju holky 🙂 Houby tedy ke všemu a chroust-chlebíky raději vypustit ... 😉

ivanas11
5. únor 2011

@radusv Moc děkuju, jsi zlatá! 😵
Jak tak koukám na odkazy pode mnou, je to občas celkem alchymie co? 😅

@snajecka Koukám, že budeme mít asi podobnej profil 😀

snajecka
5. únor 2011

@ivanas11 AHoj Ivi, no joooo čoveče, tak gratulace k prvnímu ročku Lucinky... smím se zeptat jak jste na tom se snažílkováním??? U nás dost narážíme na hádavé období zrovna v nejvhodnějších termínech 😠 Takže to pak nikdo nemá náladu na pokušeníčko ...

marketa137
5. únor 2011

Ahoj, ted envim jeslti dělam něco špatně ale včera jsme si udělala kytičkový den a dneska ráno skoro o kilo víc 😕 😕 . Může to být tim že jsem 3 týdny nejedla přílohy nebo jsme jedla špatně 😒 . takže jsem dneska zase najela na maso, nepřišlo mě že bych jedla moc takže asi budeú jíst jen maso 😀

korchy
5. únor 2011

@marketa137 Ztoho si hlavu nedelej a hlavně se nevaž každý den.To já takhle taky naskakuji,i po zvířatkach i po kytičkach.Proto se vážím jen týdne. 🙂

marketa137
5. únor 2011

@korchy fakt jo 😕 ,a le je to divný ne? neměla by váha jít furt dolů. mě to prostě přišlo strašně moc. Musim váhu schovat 😀

ivanas11
5. únor 2011

@snajecka No my budeme teprve začínat vlastně. Teď dva měsíce to bylo o náhodě, neřešili jsme to a já se chtěla snažit, až bude Lucince rok, tak začneme až teď tento měsíc. Nějak mi ty cykly skáčou, každej jsem měla jinak dlouhej, tak ani nevím, kdy to plodný období máme. A i když hádavý období nemáme, téměř se nevidíme, takže je to taky naprd - normálně si budu muset nějakej "plodnej" večer rezervovat! 😝

@marketa137
@korchy Jak dlouho jedete už tuto stravu? A kvůli zhubnutí nebo už je to takovej váš životní styl? Moc nechápu, jak je to s tím přechodem mezi hubnutím a udržováním váhy - tělo přeci nepozná, že jsem chtěla zhubnout jen 5kg a pak chci na té váze zůstat ne 😅 ? Nebo to pak prostě zvolním a nebudu tu dělenku držet až tak strikntě, ale jen ty základy dělenky?
Taky se zeptám (je to asi o tom, kdo jak moc chce hubnout atd), ale vůbec nesladíte čaje atd, kávu jen ve dny, kdy se může, četla jsem i že těstoviny bez vajíčka.... až tak je to potřeba dodržovat, když chce člověk shodit nebo jedete volněji, prostě jen kytky a zvířátka?

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 já jsem úplný začátečník 😀 . Já držela 14 dní atkinse ale to dlouhodobě nedam tak sjme přešla na dělenou a vyhovuje mě víc 😉

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Hele ta váha je asi relativní. Mamka byla v nemocnici a neskutečně zbubla, protože byla jen na umělé výživě. Pak začala jíst a místo aby nabrala, skoro 2kg měla za chvíli dole. Taky z toho byla špatná, protože přibrat byla její podmínka pro propuštění. Ono to tělo tak nějak kolísá. 😉

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Jak čerstvej? 😀 Já abych věděla, jestli mi třeba budeš moct zodpovědět moje otázky 🙂

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 no držim to od minulé soboty 😀 😀 😀

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 😀 aha Tak to skoro můžu říct, že mám s kým začít 😉

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 🙂 🙂 a koukam že máme i stejně staré děti 😀 😀 😀 .

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Jo jo, to už jsem komentovala myslím včera u tvého fotoblogu 😉

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 😉 já vim 😀 . Tak sjme se sešli i tady 😉 . já teda ted budu muset hlavně řešit tomáškovo problémy ☹ a doufam že se vyhnem nemocnici 😒 . Ale dělená mě fakt vyhovuje, může se jíst skoro vše jen to prostě nakombinovat 🙂