Dělená strava. Máte zkušenost?

vilca
14. srp 2007

Ahoj holky, chci se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s dělenou stravou, případně jestli byste mi nemohly poslat nějaké materiály o dělené stravě. Chtěla bych vědět, jaký je princip, jestli u toho člověk hladoví, jestli se u toho hubne, jestli je to zdravé apod. Díky moc 😉

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Copak je prďolkovi ☹
Tchán donesl králíka, tak přemýšlím, jak s ním v pondělí začnu 😅 (za případné tipy budu ráda - jak pro mě, tak pro manžu)

ivanas11
5. únor 2011

@korchy Můžu se zeptat, jakou knížku? Četla jsem, že má "já vím" a pak další... Co bych v nich našla, kdybych si je přečetla? RAdy i recepty?
A jiné knížky někdo nemáte? Našla jsem jich plno s dělenou stravou, ale nevím, zda je ve všech to samé.

snajecka
5. únor 2011

Ahojky, tak jsem sestavila první jídelníček a po korektuře jedné zlaťoučké dušinky, snad i bude odpovídat Vaší dělence 😉
Kdybyste se kdokoliv chtěl podělit s Vaším týdenním jídelním plánem (bez receptíků fakt jen ve zkratce co pro daný den) určo za to budu ráda. Když vidím kolik práce mi dalo vymyslet 2 týdny, tak to pro další týdny bude obravská pomoc, sáhnout do jídeláku někoho jiného pro dobrý tip 😉

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 malej skoro od malinka často blinká a furt to nikdo enchtěl řešit ated na roční že je to asi reflux 😒 a dala nám sirup, všichni si ho chválí jak pomáhá a malej blinká pořád. ted tam jdu v úterý na krev se staršim tak se s ní domluvim at nás někam pošle, chtěla čekat měsíc ale já to chci vyřešit co nejdřív. protože když dá doporučení za měsíc a než nás vezmou tak to taky potrvá 😒 .

králíka bych klidně upekla jak jsi zvyklá a třeba se zelim a pro sebe nazahuštuj

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Ježiš tak to mě mrzí 😒 . To blinká prostě po každým jídle nebo jak? Nějak si to nedovedu představit. Doufám, že to bude brzy vyřešený 😒
A moc díky za tip,....ale teď jsem si uvědomila, že jsem měla vepřový, špenát, knedle, tak bych vlastně dělala podobný jídlo. Raději někde kouknu a vymyslím něco úplně jinýho (třeba i né z králíka) 😉

ivanas11
5. únor 2011

Tak koukám, koukám, receptů je tolik, ale než se v tom vyznám, co je kytka a co zvířátko, bude to boj. 😒 Vůbec nemám představu, co dělat k obědu - a nejen, musím tomu přizpůsobi celej den. 😖

ivanas11
5. únor 2011

Holky prosím poraďte! 😕
Když koukám na živočisnou stravu, tak to si teda mám dát ke snídani paštiku nebo salám, vejce a to bez pečiva? Protože to je psané u rostlinné. Takhle mi přijde, že u rostlinné se dá jíst téměř normálně a u živočišné je to teda zůženej výběr. Ale možná to špatně chápu, tak mi prosím poraďte. Zítra ráno jede manžel nakoupit, tak už chci mít jídelníček na pondělí nachystanej (abych měla doma něco i k snídani). Já v tom snad úplně plavu 😖 .... Chtěla bych mít zvířátkový den, takže k obědu pečené kuře se zeleninou, ale ten zbytek dne se absolutně nechytám 😒

Předem moc moc díky, snad vás tu moc neobtěžuju a kdyby jsme se dnes už "neviděly", tak ahojte zítra!

kammka
5. únor 2011

ahojky, mohla bych poprosit kohokoli z vás o přesný název Kořínkové knížky o dělené stravě + název její kuchařky??? moooc díky...

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 No když zvířátka tak bez pečiva ale když pečivo tak zase ne paštiku a ani máslo 😉 . doufam že doktorka v úterý dá doporučení at se to hne 🙂 . Porodní váhu měl 4140gr a ted na roce má jen 8,5kg 😒 . On blinká většinou každý den a jak kdy, někdy po kaši, někdy přesnídávku a nebo i oběd. většinou v půlce jídla jako se mu navalí a vše obloukem letí ven a pak normálně jídlo dojí 😒 . Pak je jasný že nemůže ani přibrat. Mlíko nechce už dlouho a jogurty blinká takže je to s nim hodně náročný. doktorka mě dala sirup, prý novinka a blinká stejně tak ted zvažuju že ráno mu dam jen rohlík a třeba za hodinu přesnídávku, protože ráno kaši většinou blinká 😒 . ještě k tý stravě. Já ráno teda většinou nesnídam, nebo tak kafe, ani moc chut nemam. K obědu kus masa a zeleninu a k večeři sid ělam obložený talíř. když máš zvířátka tak s enesmí žádné přílohy,pečivo a mouka a ještě pozor na cukr ale já nic nesladim protože mam cukrovku a při kytičkách zase můžeš pečivo a i přílohy ale těstoviny jen nevaječné. Já si koupila v DM od Alnatury tu jejich paštiku a byla chutově ok ale já asi pojedu spíš ve zvířátkách. když mam maso tak ani nemam moc hlad 🙂

radusv
5. únor 2011

@kammka já to nevím, ale holky určo poradí 😉
@ivanas11 přesně tak tmavé pečivo je jen v kytičkách... já si většinou dávám - vejce natvrdo, různé sýry, salámky, vaječ. omeletu, zapečený hermelín se šunkou, párky, nebo si můžeš dát paštiku nebo pomazánku a zabalit např. do šunky jako rolky 😉 prostě bez pečiva, taky jsem si říkala, že bez pečiva to prostě nejde, ale jde 😉

radusv
5. únor 2011

@ivanas11 a jako svačinu si ve zvířátka dávám jogurt nebo zeleninový salátek

ivanas11
5. únor 2011

@marketa137 Tak to je hrozný ☹ chudáček malej..... Umím si představit, jakej je to drobek, protože Lucinka má taky něco málo k 9kg (teda doufám...)
Takže prostě jen párek se zeleninou třeba a tak?
No to bude náročný 😅 Já celkově nějak uzeniny moc nejím, vždy jsem snídala müsli s mlíkem, to mi přijde, že mě fakt nastartuje - dlouho pak nemám hlad.
No nic, už to fakt zabalím, začíná mě bolet i hlava a jsem fakt po včerejšku kaput. Moc díky a mějte se krásně. 🙂

ivanas11
5. únor 2011

@radusv Díky Radu, tak holt tak pojedu. 😉 pa a dobrou

radusv
5. únor 2011

@ivanas11 ono se to zdá, ale když máš kytičky a můžeš tmavé pečivo tak si ho ale nedáš se salámem 😀 , ale s nějakou sójovou pomazánkou....
já stále říkám, že každá skupina má něco a když mám jednu tak už se těším na další den na tu druhou 😀

radusv
5. únor 2011

@ivanas11 nemáš vůbec zač 🙂
dobrou noc

kammka
5. únor 2011

myslím, že ten nápad s podělením se o jídelníčky podle systému dělené stravy je super....
jinak já jsem masožrout, máme docela dost zvířátek, králíky, kachny prasata, já osobně nejvíc miluju králičí maso...pečivo nepotřebuju celý tejdny, ale mám domácí pekárnu, takže si mohu píct kvalitní celozrné pečivo..
zajímalo by mně, jestli je třeba kytičky a zvířátka nějak pravidelně střídat, nebo můžu fungovat dloooouho na zvířátkách s kopcema zeleniny...jestli třeba při takové stravě nebudu unavená nebo tak..

marketa137
5. únor 2011

@ivanas11 tak musli i můžeš ale hlídat cukr ale nesmíš normální mléko, jedině sojové 🙂 . To já zase maso můžu takže mě to vyhovuje nebo to pak střídej pravidelně 😉 . první syn měl v roce 10,5 takže rozdíl ale myslim že to má tim blinkánim, min by měl o 1-1,5kg víc. ale jinak se furt směje takže ho asi nic netrápí ale já už s každym jídlem mam hrůzu co bude 😝

@radusv ty to střídáš pravidelně? Mě právě zarazilo že jsme měla včera kytičky a ráno o 1 kilo víc na váze 😖

radusv
5. únor 2011

@kammka na každého to působí jinak a jinak vyhovuje... vím, že tu holky psaly, že některé drží jednu skupinu i 4 dny zasebou.... já většinou z důvodu vaření mám skupinu na 2 dny a vyhovuje mi to 😉

radusv
5. únor 2011

@marketa137 zrovna to samé jsem psala viz. příspěvek výše 😉
taky se vážím každý den, váha mi různě skáče nahoru dolů, ale vůbec se tím nestresuju, dala jsem si za cíl tento rok zhubnout 10kg, takže mám času dost 🙂

radusv
5. únor 2011

@marketa137 musli je z vloček ne? 😕 a vločky jsou kytičky.... taky si je dělám v kytičkový dny - namočím ve vodě a smíchám s medem a vlašskými ořechy

kammka
5. únor 2011

@marketa137 budem zvířátkový dvě 😉 a taky snídám kafe....ale není problém si koupit sušené rýžové nebo sojové mléko.

marketa137
5. únor 2011

@radusv já mylsela v kytičkový dny a se sojovym mlékem. Na mě je musli moc sladké takže to jsme už dlouho nejedla. No mě to teda docela zaskočilo že ta váha takhle skočila nahoru 😒 takže kytičky raději jen občas a jinak raději maso a zeleninu 😀

marketa137
5. únor 2011

@kammka 🙂 , já se pořád těch jiných mlík bojim 😒 , ab yta chut nebyla až moc zvláštní. Já si dávam většinou 1-2 kafe za den a ráno vstáváme většinou dlouho takže dam kafe, pak náročné krmení Tomíka 😝 a pak většinou na nákup a oběd mam dýl ale hlad nemam a le jak sjem měla kytičky tak jsme hlad měla docela dost 😒

radusv
5. únor 2011

já zatím hřeším každý den cafe s normoš mlíkem.... ale už jsem si našla toto 😉
http://www.countrylife.cz/coffee-creamer-smetan...

taky mizím dobrou

kammka
5. únor 2011

@marketa137 něco jsem početla na netu a soja je spíš zvířátková...

marketa137
5. únor 2011

@kammka to je zvláštní když se jí soja s kytičkama? Já jí nejim k ničemu ale u kytiček se normální mlíko nesmí takže i moučníky jedině se sojovym 😉

kammka
5. únor 2011

@marketa137 soja je hodně bílkovinová, jako jediná luštěnina patří mezi zvířátkové potraviny, tady je vidět, že toto dělení nebo spíše označenní podle Kořínkové je poněkud matoucí....

marketa137
5. únor 2011

@kammka no vidíš a všude říkají že v kytkách jedině sojové mléko. Já ho teda nepoužívam ale radí to každý tak si zase říkam jestli trocha kravského do kávy tak moc vadí. Já teda pila raději ovocný čaj 🙂

ivanas11
6. únor 2011

Krásné ráno! 🙂
Ještě se zeptám - když se u kytek nesmí mlíko, to ani mléčné výrobky asi - jako jogurt atd? Takže musli v kombinaci s mlékem ani jogurtem nepřipadá v úvahu?